طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 12 آگوست, 2020 | کد خبر : 116499 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •       گزینه های محتمل انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت   سجادتقی پور ؛  بارد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت توسط نمایندگان مجلس ، سال ۱۴۰۰ در این حوزه انتخابیه شاهد برگزاری انتخابات دیگری تحت عنوان انتخابات میان دوره ای مجلس خواهیم بود. با وجود نبودن شخص تاجگردون […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

   

  گزینه های محتمل انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت

   

  سجادتقی پور ؛  بارد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت توسط نمایندگان مجلس ، سال ۱۴۰۰ در این حوزه انتخابیه شاهد برگزاری انتخابات دیگری تحت عنوان انتخابات میان دوره ای مجلس خواهیم بود.

  با وجود نبودن شخص تاجگردون در این انتخابات بعنوان یکی از گزینه ها و کاندیدا ،نمی توان از نقش و تأثیر پذیری وی در انتخابات پیش رو براحتی گذر کرد و بی شک در صورت تصمیم به حمایت علنی یا ضمنی از کاندیدایی خاص او می تواند به یکی از بازیگران مهم انتخابات آینده مبدل شود.

  با نزدیک شدن به زمان این انتخابات و گذر و فاصله گرفتن از زمان رد اعتبار نامه تاجگردون که تأثیرات روانی آن کماکان بر حامیان و علاقمندانش کاملا محسوس است افراد بیشتری بصورت علنی یا ضمنی خود را بعنوان گزینه جهت نامزد شدن در انتخابات میان دوره ای آینده مطرح میکنند.

  اصولگرایان مهمترین سد و چالشی که طی ۸سال نتوانسته بودند از آن عبور کنند و حتی در انتخابات اخیر حریف او نشده بودند این بار با خیالی آسوده تر پا به عرصه گذاشته اند و البته بنظر می رسد تعدد کاندیدا اردوگاه اصولگرایان گچساران و باشت را دچار چند پارگی ساخته و روشن است در این انتخابات هم نتوانند به اجماع بر روی یک گزینه نهایی دست یابند.

  بسیاری از حامیان نماینده گچساران و باشت حذف تاجگردون از مجلس یازدهم را دست پخت و نتیجه فشار اصولگرایان گچساران و باشت بر برخی نمایندگان مجلس در موضوع رد اعتبار نامه تاجگردون میدانند و به همین جهت خواستار ورود و تأثیر گذاری تاجگردون در انتخابات آینده مجلس و معرفی یا حمایت وی از گزینه ای خاص هستند که البته امکان عدم حمایت تاجگردون از گزینه ای خاص و ایفای نقش بعنوان یکی از بازیگران انتخابات از سوی وی نیز محتمل به نظر می رسد.

  از گزینه های مهم انتخابات میان دوره ای مجلس می توان به سید قدرت الله حسینی بحرینی رقیب دیرینه و مخالف سنتی تاجگردون و علیمراد جعفری دیگر کهنه کار سیاسی گچساران و باشت اشاره داشت.

   

   

  با احتساب حسینی و جعفری دیگر گزینه های محتمل انتخابات می تواند چهره هایی چون اردلان زینل زاده،غلامرضا پاکدل،یعقوب زراعت کیش،بیعت اصل ،احمد خورشیدی و هومن عسکری باشند که تقریبا همه این گزینه ها در جهت شکست دادن تاجگردون در انتخابات گذشته اجماع داشته یا کاملا هماهنگ عمل می کردند.

  به نظر می‌رسد جریان سیاسی اصلاح طلبان گچساران و باشت تحت عنوان شورای اصلاحات بصورت رسمی نامزدی در انتخابات میان دوره ای آینده نداشته باشند اما صحبت از حضور چهره هایی از این جریان یا نزدیک به این جریان در میان است و گزینه هایی چون سید ظهیرالدین پورالحسینی ،هادی زارع پور ،دکتر کورش افشین پور ،عبدالکریم عبدی پور،ایمان محمدپورفتح،ایوب مقیمی ،عبدالرحیم رحیمی فرماندار تازه بازنشسته شده بروجرد گزینه های احتمالی نامزدی انتخابات میان دوره ای پیش رو از این طیف هستند.

   

  ناگفته نماند از گزینه دیگری بنام ریحان محمدپور ده بزرگ که گفته شده از نزدیکان سید قدرت الله حسینی است نیز بعنوان نامزد احتمالی این انتخابات یاد میشود.

  بنظر می رسد شرایط سیاسی در گچساران و باشت بگونه ای پیش میرود که هر لحظه اعلام کاندیداتوری افراد از هر طیفی برای حضور در انتخابات میان دوره ای این حوزه انتخابیه محتمل است.

   

   

  با این اوصاف احتمال حضور افراد بیشتری چون محسن دلاویز، یوسف باقری ،لطف الله موسوی شهردار کنونی باشت،امین الله بابویی و گزینه های جدید و بیشتری بعنوان نامزد انتخابات آتی محتمل است ، باید منتظر ماند و دید نامزدهای نهایی این انتخابات چه کسانی خواهند بود و آیا تاجگردون با حمایت علنی یا ضمنی و پشت پرده خود قصد بازیگردانی و تأثیرگذاری بر این انتخابات را دارد یا ندارد؟

   

   

  توضیح اینکه معرفی افراد ذکر شده در یادداشت به معنی حضور حتمی یا اعلام حضور آنها بعنوان نامزد در انتخابات نبوده و صرفأ در قالب تحلیل به آنها پرداخته شد.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  58 نظر برای “گزینه های محتمل انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت”
  1. ناشناس گفت:

   با سلام خدمت مدیریت محترم فانوس زاگرس

   آقای مهندس یوسف باقری هم از کاندیداهای احتمالی انتخابات هست لطفادر مطلبتان این رو لحاظ کنید با تشکر

   • مردم گفت:

    اگه خدایی و بدون غرض باشد نه موروثی و برا منافع اینبار اصلح اصولگراها فقط سرهنگ بیعت حقش هست

  2. ناشناس گفت:

   آقای مهندس یوسف باقری محبوب لرها و ترکها

  3. محمد گفت:

   فقط زینل زاده

  4. آگاه گفت:

   بگرد ببین بینشون کدومش از همه اصیلتره‌کدومش چشم و دل سیرتره‌.کدومش خوشنام تره.کدومش سر سفره حلال باباش بوده.همونو انتخاب کنید

  5. شیخ جلیل گفت:

   بسیار تحلیل مسخره ای بود
   کاندیدهای ذکر شده واقعا سطح پایین بودند

  6. م گفت:

   ایوب مقیمی 😀😀این که سوادحرف زدن نداره گداصتنش رییس آموزش پرورش که بزودی باید اخراج بشه

   • صادق عباسیان گفت:

    فعلا که خبری نیست همانطور که جمع کل ارا نامزدهای قبلی به تاجگردون نرسیدعملکرد کلیه نامزدهای فعلی جمعا ده درصد هم نسبت به تاجگردون نخواهدبودمردعمل تاج۰ولی چنانچه نباشد رحیمی یا مقیمی بهترین گزینه خواهند بود

  7. م گفت:

   چخبره اینهمه کاندیددونفرکافیه

  8. ناشناس گفت:

   همشون باهم برن مجلس به گرد پای تاجگردون نمی رسن

  9. گچساران وبویر احمد گرمسیری بابا کلان گفت:

   در بین کاندیدهای اصولگرایان اقای حاج عایمراد جعفری شانس بیشتری دارد چون اکثر طرفداران تاجگردون بر این عقیده هستند چون مجلس اکثرا اصولگرا هستند میگویند بهتراست که ماها همگی رای به اقای جعفری میدهیم چون انسان خاکی ومردم دار است

   • باوی گفت:

    طرفداران تاجگردون به دیلی جماعت رای نمیدن بویراحمد گرمسیر هم به دیلی رای نمیده باوی هم با حضور سید قدرت به جعفری رای نمیدن دوبار خیانت کردید به نمایندگان گچساران و انتخاب شدید و مردم نتیجه انتخاب امثال شما رو دیدن جز سود برای اهالی خودتان برای هیچکس سودی نداشتید الان بستگان آقایون در شرکت نفت دزدی ها و فسادشون رو شده

    • ایثارگرانگچساران وباشت گفت:

     اگر سید قدرت فکر…..د دیگر نباید بیاید چون رقیب ان اقای جعفراست چون اقای سید قدرت ۱۸۶ رای فقط در دیل اورد این دفعه ۳۰ رای نمی اورد چون ایشانمم حتی در باشت ۲۵۰۰نفر رای بیشتر نمیاورد به زور وچماق بیاورد حدوده ۱۱۰۰۰نفر کل ارای سید قدرت است اگر به اندازه یک دانه ماش فکر کند نباید بیاید چون در بین مردم دیگر محبوبیتی ندارد انصافا این دفعه شانس اقای جعفری از تمام گاندیدهای اصولگرایان بیشتر است این متن که نوشته شده از روی انصاف وفکر وتحقیق نوشته شده است

  10. موسوی گفت:

   دنیا فقط سید قدرت حسینی مرد باایمان و انقلابی

  11. ناشناس گفت:

   آخ که مادیگه بایدبریم بمیریم.نمایندگی هم بچه بازی شده.ای خدا

  12. صفایی گفت:

   کاندید اصلح فقط و فقط مهندس بهنام برازنده والسلام۰خواهرزاده شیرم

  13. باربد گفت:

   سلام.خاک بر سر شهری که یک عده بی……..وب…….رو براش علم کردین که مردم بهشون رأی بدن.رحیمی فرماندار سابق گچساران رو خوب میشناسید و میدونید ……..چه کاره بوده.بعدش میرسیم به پاکدل که یک ……..بیسواد و یک ……. بود و در زمان مدیریتش بر نفت وگاز گچساران امتحانش رو پس داده.بعد میرسیم به یوسف باقری که معلوم نیست ……و………کجاست.این مردک …… رو تویه زادگاهش یعنی ممسنی کسی …….حساب نمیکنه بعد مردم گچساران این همه بدبخت شدن که یه ……. مثل باقری بشه نماینده اش.بقیه این اراذل و اباشی رو هم که گذاشتی و ازشون حرف زدی رو خوب میشناسید.مخصوصا اون……….یعنی قدرت حسینی که معلوم نیست …… از کدوم …….اومده در این منطقه و ادعا داره.در ضمن در دوران ۴ ساله نمایندگیش ببینید چه …….ی در شهرستان به وجود آورد.لطفا دست از این تحلیلایه آبکی بردارید و دنبال یک چهرهٔ کاریزماتیک باشید نه این ……. و ……..

  14. محمد گفت:

   نگارنده محترم اگه‌خواجه حافظ را هم به لیستت اضافه می کردی خوب بود.

  15. محمد گفت:

   آقا خودتون را اذیت نکنید. تاج خودش موندیه تو مجلس

  16. ناشناس گفت:

   قطعا شانس پیروزی مهندس باقری بیشتر از همه هست

  17. شهروند گفت:

   ما به ایرانی الاصل باید رای بدیم سی قدی ایرانی الاصل نیست …..سر مردم و سرعت و پیشرفت گچساران برید و با این……. فاتحشو باید خوند

  18. باوی گفت:

   دنیا فقط لطف اله موسوی و ایمان محمدپور😂😂🤣😂😃😂

  19. علی گفت:

   ای خدا….لطف اله موسوی …ایمان محمدپور…..فقط ای خدا بری بالاتر

  20. خ.م گفت:

   مسخره تر از همش وجود موسوی شهردار باشته

  21. ناشناس گفت:

   قطعانامزد مورحمایت اقای تاجگردون پیروز میدان خواهدبود.

  22. امید گفت:

   شورای نگهبان یکی را انتخاب کنه و با هماهنگی زاکانی و شریعتی مستقیم بفرستن مجلس..مگه رای مردم هم براشون ارزش داره

  23. ناشناس گفت:

   با معرفی بعضیها مجلس را زیر سوال بردید مگه مسخره بازی یا بچه بازیه
   در درجه اول باید انسان باشه از نوع پاکش و از همه جهت …..

  24. باشت کهن گفت:

   واقعا تاسف باید خورد به حال این سرزمین …
   مردم خواهشا یه خورده سر عقل بیاین و شعور و آگاهی خودتون رو ازش استفاده کنید یا حداقل از دیگران کمک بگیرین، آخه تا کی باید ….. این ……… و عجیب رو بخورید؟ شرف و انسانیت نداره کسی که بخواد دوباره درانتخابات سوری این ….و…..وحشی شرکت کنه…

  25. بماند گفت:

   همینکه تاجگردون انداختن بیرون بسه بقیش دیگه اهمیت نداره هر کی دلش خواست بره

  26. م گفت:

   ماهاهیچوقت به هیشکی رای نمیدیم بیکارین شماهام

  27. خان گفت:

   خدایی روت میشه،عکس حاج رحیمی درکناربقیه بزنی،اینا به دردنمایندگی میخورن؟

  28. باوی گفت:

   همشون قبولن

  29. دهدشت گفت:

   تاجگردون با حکم رهبری برمیگرده مجلس

  30. م گفت:

   ماکه به هیشکی رای ندادیم نه میدیم

  31. موسوی طرفدار مظلومان محرومان گفت:

   چقدر این مردم مظلوم بدبختند که فدای جناح بازی شدند ای خدا بانیان را رسوا ونابودبگردان

  32. فاطمی گفت:

   جعفری فردی پاکدست و بی حاشیه است و سابقه مجلس را داره و نفوذ لازم در تهران و سران را هم داره، فردی خوش اخلاق و باشخصیت و اصیل است و از همه مهمتر پاک دست و عاری از مال اندوزی و همه قبایل و مردم منطقه را بخوبی میشناسد و از همه جهات لایق مجلس است و تعامل و رایزنی لازم را با تمامیمقامات و مسئولین مملکت را دارد، بنده زیاد در سیاست نبودم ولی به نظرم ضمن احترام به دیگر نامزدها حاج علی مراد جعفری سرتر از بقیه است و بی شک با توجه به جو مجلس ، کارایی بهتری خواهد داشت. خدا همه را عاقبت بخیر کنه و حامی گچساران باشد . توکل به خدا یا علی مدد.

  33. ناشناس گفت:

   واقعا ما چه زود فراموش می کنیم!همین دیروز بود که رای پاک مردم این دیار را به سخره گرفتند مردمی که با هزاران امید پای صندوق های رای رفتند،اگر واقعا میزان رای مردم باشد بایدنماینده ی قانونی مردم کرسی مجلس را بدست بگیره اگرهم میزان رای ملت نیست پس با چه امیدی در انتخابات شرکت می کنید؟لطفا دیگه خودتون را مسخره نکنید!

  34. Mohammed گفت:

   خورشیدی آزاد

  35. ناشناس گفت:

   بدبخت شما ملت ک فک میکنین انتخاباتی وجودداره

  36. غیر گچسارانی گفت:

   باسلام
   خدایی من گچسارانی نیستم اما باشناختی که از اقای تاجگردون دارم هر کسی قبول بشه به خاک پای ایشان نخواهد رسید .اقای تاجگردون نماینده ای ملی باعلم ،باتجربه واگاه به امور بودند ،هستند وخواهند بود

  37. محمد گفت:

   رای ما تاجگردون بود و بس
   بقیه هم یادشون بمونه مجلس بی تاجگردون یعنی ذلت باشت و گچساران
   هر چند بیشتر اینا نمره بیست انظباط مجلسو اوردن قبلا
   آزمودن دوباره بعضی از آقایون که اشتباه جبران نشدنیه
   ۳ اسفند رای دادیم دیگه بسه تاجگردون اگه باشه که باشه بقیه به گرد پاش نمیرسن
   تا اینا بخوان آدرس مجلسو پیدا کنن مجلس تموم شده
   یادتون نره خدمات تاجگردون رو خدا میدونه خدمت کرد
   اگ زمانی کسی رفت مجلس جز تاجگردون میخوام بدونم اون روزم طرحی هست؟
   یا طرحها مال دولتن هنوز؟یا بودجه خودش میاد هنوز؟
   این اقایون بفکر پیشرفت این دوشهر نیستن
   چه نمایندهای اومدنو نتونسن هیچ کاریکنن جز اختلاف قبیله ای و شعار
   هنوزم ول کن نیسن و میخوان بیشتر بخورن بتبت شماهای ک مجلسی بودین بخدا شما بدرد مجلس نمیخورین چون هیچ نکردین پدر احمدی نژاد بیامرزه که بعضی از آقایون داخل دولتش هم نتونسن کاری کنن حالا اومدین شعار تو خالی میدین.
   حق تاجگردون مجلس اونای حقشو ضایع کردین دیگه ثبت نام ن‌کنین

  38. باوی گفت:

   رحیمی که تایید نمی شه و دلاویز که اوضاش مشخصه

  39. گچساران گفت:

   دکتر ریحان محمد پور تو ذهن داشته باشین . قطعا اگر ایشون لطف کنن و ثبت نام کنن شهر و نجات میدن . همین الان هم با این سمت بزرگی که در ایران دارن دست خیلی از بچه های این شهر رو گرفته و مشغول بکار کرده . دکتر ریحان محمد پور

  40. ناشناس گفت:

   تاثیرگذاری نه تأثیرپذیری همه خبرنگار شدن

  41. در جواب دهدشت گفت:

   فقط در اون گاراژ رو ببند تاچگردون دیگه رفت پس خفه شو

  42. ناشناس گفت:

   دکتر ریحان محمدپور جوان باصداقت و باسواد لطفا کمی تحقیق کنید بعد حرف بزنید و جایگاه طرف رو بشناسید.یاحق

  43. w88kub گفت:

   Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s weblog link on your page at proper
   place and other person will also do same in support of you.

  44. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

  45. This info is worth everyone’s attention. Where can I find out more?


  
  امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • الزام مبلغان به سخنرانی درباره «فرزند آوری»
 • چرایی احداث دیوار مرزی بین ترکیه و ایران
 • توصيف آقايان از انقلابي بودن چيست؟
 • طرحی برای پاسخ‌گو كردن دستگاه‌های اجرائی
 • نباید بهانه‌ای برای استمرار تحریم داد
 • هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی : طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانهای کهگیلویه و بویراحمد از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود
 • از چه کشور دیگری ممکن است کسی به مغولستان مهاجرت کند؟ 
 • افتتاح و آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی پارس ایر در گچساران +تصاویر
 • دادستانی سوئد کیفرخواست نوری را صادر کرد
 • انتصابات جدید در کهگیلویه و بویراحمد+جزئیات
 • الهه هیکس فعال حقوق بشر یا همکار اطلاعاتی؟
 • ساعت کاترپیلار از سورن گالری با ضمانت اصل بودن بخرید
 • رانش در قلل دنا/ کوهنوردان از صعود به قله‌های مرکزی و غربی خودداری کنند
 • مجلس پرونده روحانی را به قوه قضائیه فرستاد
 • دغدغه اصلی مجلس اینترنت است نه مشكلات مردم
 • در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد
 • انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست داد
 • آمریکا در انتظار توافق، آماده برای تحریم
 • همه شریک وضع موجود هستند
 • شهروندان در گیركم آبی و خاموشی‌های نابهنگام
 •