طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 30 مه, 2021 | کد خبر : 134748 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     درمان زگیل تناسلی با شیتاکه شایع ترین عفونت  مقاربتی در ایالات متحده ویروس انسانی پاپیلومای دستگاه تناسلی یا همان HPVاست. گرچه این بیماری بیشتر یک عفونت ویروسی گذرا است، اما این ویروس بسیار شایع است و به راحتی منتقل می شود و منجر به زگیل های دستگاه تناسلی ، پاپ اسمیر غیرطبیعی، تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم و احتمالاً سرطان می شود. طبق گزارش مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری آمریکا ، تخمین زده می شود که تقریباً ۱۰۰٪ مردان و زنان فعال جنسی در دوره ای از زندگی خود به HPV مبتلا می شوند و برآوردهای فعلی حاکی از […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  درمان زگیل تناسلی با شیتاکه

  شایع ترین عفونت  مقاربتی در ایالات متحده ویروس انسانی پاپیلومای دستگاه تناسلی یا همان HPVاست. گرچه این بیماری بیشتر یک عفونت ویروسی گذرا است، اما این ویروس بسیار شایع است و به راحتی منتقل می شود و منجر به زگیل های دستگاه تناسلی ، پاپ اسمیر غیرطبیعی، تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم و احتمالاً سرطان می شود.

  طبق گزارش مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری آمریکا ، تخمین زده می شود که تقریباً ۱۰۰٪ مردان و زنان فعال جنسی در دوره ای از زندگی خود به HPV مبتلا می شوند و برآوردهای فعلی حاکی از آن است که نزدیک به ۸۰ میلیون نفر در آمریکا به HPV مبتلا هستند. اما متاسفانه آمار دقیقی در ایران گزارش نشده است. با توجه به تعداد سرسام آور افرادی که تحت تأثیر HPV قرار می گیرند ، مهم است که بدانید چگونه علائم HPV را شناسایی کنید، عوامل خطر مشترک برای آلوده شدن را بشناسید و گزینه های فعلی برای درمان HPV را دنبال کنید. در ادامه علائم و درمان زگیل تناسلی بررسی می کنیم.

  علائم شایع HPV

  HPV به گروهی از ویروس های بسیار شایع و بسیار عفونی گفته می شود که می توانند در طی فعالیت های جنسی و تماس پوست با پوست منتقل شوند. سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که بیش از ۱۰۰ نوع تایپ HPV وجود دارد. البته اکثر آنها منجر به سرطان نمی شوند. سیزده تایپ  فرعی برای ایجاد تغییرات پیش سرطانی و سرطانی در دهانه رحم ، مقعد ، مجرا ، واژن، آلت تناسلی مرد “خطرناک” محسوب می شوند.

  تقریباً ۷۰٪ سرطان های دهانه رحم و تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم  توسط دو تایپ HPV ، ۱۶ و ۱۸ ایجاد می شود. نود درصد از زگیل های دستگاه تناسلی ناشی از تایپ  ۶ و ۱۱ است. لازم است بدانید که اکثر زنان آلوده به انواع پر خطر HPV دارای نتایج آزمایش پاپ تست طبیعی هستند و هرگز دچار تغییرات غیرطبیعی سلول های دهانه رحم یا سرطان دهانه رحم نمی شوند.

  اکثر مردم نمی دانند که ویروس انسانی پاپیلوما دارند و خوشبختانه بیشتر علائم مربوط به HPV اغلب خود به خود برطرف می شوند. بسته به اینکه کدام یک از تایپ های HPV وجود دارد و کدام ناحیه از بدن درگیر است، ممکن است برخی از علائم زیر در افراد بروز کند:

  زگیل های تناسلی – در خانم ها زگیل ها می تواند در داخل واژن، اطراف ناحیه مقعد و دهانه رحم ظاهر شود. در مردان، زگیل های تناسلی به طور معمول در آلت تناسلی یا بیضه یا اطراف مقعد دیده می شوند. زگیل های دیگر (زگیل کف پا و دهان) می توانند در مناطق دیگر بدن ظاهر شوند

  خونریزی نامنظم بین دوره ها یا خونریزی غیرطبیعی از واژن پس از مقاربت جنسی

  درد پشت، پا یا لگن

  خستگی، کاهش وزن، کاهش اشتها، ناراحتی واژن یا ترشحات بد بو

   

  چطور بفهمم از چه کسی HPV  گرفتم

  HPV اصولاً از طریق مقاربت جنسی (واژینال ، مقعد و دهان) و  یا تماس پوست با پوست منتقل می شود ، بنابراین برای آلوده شدن رابطه جنسی لازم نیست. در برخی موارد، عفونت های HPV فعال ممکن است در هنگام زایمان واژینال از مادر به کودک منتقل شوند ، اما این به طور معمول بر سلامت کودک تأثیر نمی گذارد زیرا این یک عفونت موقت است.

   

  HPV قابل درمان است ؟

  خبر خوب این است که عفونت HPV عفونت های موقتی هستند. در حقیقت ، ۷۰٪ از عفونت های جدید طی یک سال با سیستم ایمنی قوی  و ۹۰٪ نیز طی ۲ سال برطرف می شوند. تصور می شود که ایجاد پاسخ ایمنی موثر به ویروس منجر به پاکسازی HPV DNA می شود.

  نحوه درمان موقت زگیل تناسلی

  اکثر خانم ها با غربالگری پاپ تست که در بیشتر معاینات سالانه زنان انجام می شود آشنا هستند: از سواب گردن رحم برای بررسی تغییرات غیر طبیعی سلول های دهانه رحم استفاده می شود. آزمایش DNA ویروسی HPV اغلب برای خانم های بالای ۳۰ سال و زیر ۶۵ سال بصورت خودکار انجام می شود. اگر تست پاپ غیرطبیعی باشد، آزمایش کولپوسکوپی انجام می شود..

  زگیل های تناسلی ممکن است توسط فرمولاسیون موضعی اعمال شده توسط بیمار با خواص تعدیل کننده سیستم ایمنی درمان شوند:

   

  Podofilox .5٪ ، یک بار در روز ، سه روز ، چهار روز تعطیل به مدت یک ماه اعمال می شود

  Imiquimod 5٪ یک بار در روز ، سه بار در هفته و به مدت ۱۶ هفته اعمال می شود

  Sinecatechins 15٪ سه بار در روز و به مدت ۱۶ هفته استفاده می کنند

   

  زگیل های تناسلی را ممکن است توسط متخصص با فرمول های زیر به صورت موقت رفع کنید:

  پودوفیلوکس

  TCA اسید تری کلرواستیک

  سرما درمانی با نیتروژن مایع

  لیزر

  جراحی با روش های سنتی یا الکتروکوتر

   

  علی رغم راه های هزینه بر بالا که همگی موقت هستند ، این بیماری در بیشتر افراد به آسانی با تقویت سیستم ایمنی بدن و با کمک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و کاهش استرس به طور قطع درمان می شود. در واقع تنها راه درمانی در مواجهه با این ویروس تقویت سیستم ایمنی می باشد.

   

  درمان زگیل تناسلی و ریشه کن کردن HPV

  چندین مطالعه برای حمایت از مزایای بالقوه ویتامین ها و مکمل های طبیعی در پاکسازی عفونت HPV و بهبود تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم انجام شده است. در ادامه به مهمترین مکمل ها  برای درمان زگیل تناسلی و ریشه کن کردن HPV اشاره میکنیم .

  قارچ های دارویی: قارچ های دارویی ضد ویروس قوی هستند و با  تقویت سیستم ایمنی ، درمان زگیل تناسلی را به دنبال خواهند داشت .از مهمترین و موقرترین قارچ ها میتوان به قارچ شیتاکه، گانودرما و ترکی تیل اشاره نمود. این قارچ ها درمان زگیل تناسلی و دفع ویروس HPV را به شدت تسهیل می کند .

  برای خرید آنلاین این محصول کلیک کنید : قارچ گانودرما

  همچنین باید به این نکته اشاره کرد که مکانیسم درمان با قارچ ها عمومی بوده و علیه تمام تایپ های کم خطر و پرخطر است. تحقیقات نشان داده این نوع قارچ ها علیه تایپ های پرخطر مثل تایپ های ۱۶ و ۱۸ موثرتر هستند. آزمایشات اولیه نشان می دهد که قارچ شیتاکه نوید بخش بهبودی HPV است. یک آزمایش اولیه و پیش بالینی نشان داده است که ترکیب فعال هگزوز از قارچ شیتاکه ، می تواند ویروس پاپیلومای انسانی HPV ،  که شایع ترین عفونت منتقله از راه جنسی در ایالات متحده است را از بین ببرد.

  خرید آنلاین این محصول کلیک کنید :  قارچ شیتاکه

  ویتامین های A ، C E  مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی سرطان زنان در آوریل ۲۰۱۰ نتیجه گرفت که بیمارانی که به طور معمول از مولتی ویتامین های حاوی ویتامین های A ، C و E استفاده می کنند ، خطر تغییرات سلولی  را کاهش می دهند. علاوه بر این، یک بررسی سیستماتیک گسترده که در فوریه ۲۰۰۷ مجله انجمن پزشکی آمریکا با ارزیابی ۶۸ آزمایش تصادفی با بیش از ۲۳۲۰۰۰ شرکت کننده منتشر شد، نتیجه گرفت که ویتامین های A و E نتایج بیماری را بهبود می بخشد.

  ویتامین های B کمپلکس (B12 و فولات) – یک مطالعه منتشر شده در مجله Cancer Prevention Research به این نتیجه رسید که زنان با سطح فولات و B12 کافی ۷۰٪ کمتر در معرض تغییر سلولی شدیدتر دهانه رحم هستند. در یک تجزیه و تحلیل جداگانه که در همان ژورنال منتشر شده است ، زنان با الگوی غذایی سالم ۳ برابر کمتر در معرض تغییر سلولی متوسط ​​تا شدید دهانه رحم هستند. مطالعه ای که بر روی ۷۲۴ زن شرکت کننده در غربالگری سرطان دهانه رحم انجام شده است نشان می دهد که مکمل فولات و ویتامین B12 برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم ناشی از HPV پرخطر مطابق مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی بهداشت زنان  مفید است.

  ویتامین D – مطالعه ای در سال ۲۰۱۱ شد  اثر مکمل ویتامین D را طی یک دوره شش ماهه نشان داد. طبق این مطالعه نشان داده شد که ویتامین D ممکن است یک کمک مفید برای عملکرد سیستم ایمنی بدن باشد.

  بتا گلوکان که به عنوان یک تنظیم کننده سیستم ایمنی طبیعی در نظر گرفته می شود ، یک فیبر محلول است که به طور طبیعی در دیواره سلول های مخمر ، باکتری ها ، گیاهان  و قارچ ها یافت می شود. یک مطالعه که بر روی ۶۰ زن انجام شد ، نشان داد که بتا گلوکان یک درمان موثر برای زنان مبتلا HPV پس از ۱۲ ماه بود .

  مصرف آنتی اکسیدان – بر اساس یک مطالعه مورد شاهدی بر روی ۲۶۵ زن HPV مثبت که در مجله Gynecologic Oncology منتشر شده است ، مصرف مکرر میوه های سرشار از مواد مغذی آنتی اکسیدانی می تواند تغییرات سلولی را کاهش دهد و در درمان موثر باشد.

   

  منبع : مرکز تخصصی قارچ های خوراکی Ganoderm.ir

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • الزام مبلغان به سخنرانی درباره «فرزند آوری»
 • چرایی احداث دیوار مرزی بین ترکیه و ایران
 • توصيف آقايان از انقلابي بودن چيست؟
 • طرحی برای پاسخ‌گو كردن دستگاه‌های اجرائی
 • نباید بهانه‌ای برای استمرار تحریم داد
 • هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی : طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانهای کهگیلویه و بویراحمد از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود
 • از چه کشور دیگری ممکن است کسی به مغولستان مهاجرت کند؟ 
 • افتتاح و آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی پارس ایر در گچساران +تصاویر
 • دادستانی سوئد کیفرخواست نوری را صادر کرد
 • انتصابات جدید در کهگیلویه و بویراحمد+جزئیات
 • الهه هیکس فعال حقوق بشر یا همکار اطلاعاتی؟
 • ساعت کاترپیلار از سورن گالری با ضمانت اصل بودن بخرید
 • رانش در قلل دنا/ کوهنوردان از صعود به قله‌های مرکزی و غربی خودداری کنند
 • مجلس پرونده روحانی را به قوه قضائیه فرستاد
 • دغدغه اصلی مجلس اینترنت است نه مشكلات مردم
 • در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد
 • انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست داد
 • آمریکا در انتظار توافق، آماده برای تحریم
 • همه شریک وضع موجود هستند
 • شهروندان در گیركم آبی و خاموشی‌های نابهنگام
 •