طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 16 ژانویه, 2021 | کد خبر : 126081 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     چه موقع به روانشناس مراجعه کنیم؟ آیا وقت آن رسیده که کمی کمک بگیرید؟ زندگی بندرت بدون چالش است. برخی از اوقات مشکلاتی وجود دارد که می تواند آنقدر غالب باشد که ادامه زندگی غیرممکن به نظر برسد. خواه مرگ یک عزیز باشد یا احساس اضطراب طاقت فرسا. مهم است بدانید برای هر […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  چه موقع به روانشناس مراجعه کنیم؟

  آیا وقت آن رسیده که کمی کمک بگیرید؟ زندگی بندرت بدون چالش است. برخی از اوقات مشکلاتی وجود دارد که می تواند آنقدر غالب باشد که ادامه زندگی غیرممکن به نظر برسد. خواه مرگ یک عزیز باشد یا احساس اضطراب طاقت فرسا.

  دکتر روانشناس تهران و دلائل مراجعه

  مهم است بدانید برای هر مشکلی که زندگی شما را سخت کند کمک روانشناس در دسترس است. در ادامه درباره دلایل رایج مراجعه مردم به دکتر روانشناس تهران اطلاعات کسب کنید.

  دکتر روانشناس تهران و فقدان

  مرگ بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است، اما دانستن این امر مقابله با آن را آسان نمی کند. همه افراد با از دست دادن یکی از عزیزانشان – چه پدر و مادر و چه حیوان خانگی – متفاوت برخورد می کنند. عزاداری به صورت آشکار یا خصوصی هر دو امری عادی است. اما اجتناب از واقعیت از دست دادن، می تواند منجر به مشکلات طولانی تر و طولانی شود. یک روانشناس خوب در تهران می تواند به شما کمک کند تا راه های مناسبی را برای کنار آمدن با مرگ یکی از نزدیکانتان پیدا کنید.

  دکتر روانشناس در استرس و اضطراب چه کمکی به شما می کند؟

  جنبه های خاصی از زندگی بسیار استرس زا است و بسیاری از موقعیت ها از جمله مصاحبه شغلی گرفته تا مشکلات یک رابطه عاطفی می تواند احساس اضطراب در شما ایجاد کند.

  اگر استرس و اضطراب برطرف نشود می تواند منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و مشکلات شغلی زیادی شود. بهترین دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها می تواند با یافتن منبع یا علت مشکلات و ناراحتی ها و همچنین روش های مناسب برای غلبه بر آنها به شما در کنترل استرس و اضطراب کمک کند.

  افسردگی و درمان آن توسط روانشناس

  احساس طاقت فرسای درماندگی یا ناامیدی از علائم رایج افسردگی است.

  در حالی که برخی از مردم معتقدند که شما به تنهایی می توانید افسردگی را از بین ببرید، اما این امر به ندرت اتفاق می افتد. افسردگی یک اختلال شایع بهداشت روان است که در آن افراد علاقه خود را به چیزها از دست می دهند، خستگی را تجربه می کنند و اغلب در مدیریت احساسات خود مشکل دارند. روانشناسان می توانند به شما کمک کنند تا منبع افسردگی را پیدا کنید. غالباً اولین قدم برای ایجاد احساس بهتر، کمک و بهبود فرآیندهای تفکر منفی است.

  دکتر روانشناس تهران و ترس های نامعقول

  ترس های غیر معقول و فهم روانشناسی از آنها

  ترس از ارتفاع و عنکبوت هراسی شایع است، اما برخی ترس های غیرمعمول و بی اساس می تواند مشکلاتی اساسی در زندگی شما ایجاد کند. به عنوان مثال ترس از غذا خوردن ممکن است منجر به مشکلات جدی در سلامت روان شود. یک دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها که با تجربه باشد می تواند به شما کمک کند تا بر ترس خود غلبه کنید و در نتیجه بتوانید بدون ترس از بسیاری چیزها یا حتی ترس از ترس زندگی کنید.

  مشکلات خانوادگی و رابطه ای خود را با دکتر روانشناس حل کنید

  روابط اعم از خانوادگی، شخصی یا مرتبط با شغل فراز و نشیب هایی دارند. اگرچه روابط می تواند از بهترین تعامل های زندگی باشد، اما همچنین می تواند منبع استرس و مشکلات نیز باشد. کار با روانشناس به صورت فردی یا به صورت گروهی می تواند چین و چروک هایی که حتی در قوی ترین روابط ایجاد می شود را برطرف کند.

  عادت های ناسالم و اعتیاد

  برخی عادت های ناسالم مانند سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلی و استفاده از مواد مخدر اغلب برای فرار از مشکلات اساسی بزرگتر یا خود درمانی انجام می شود. اگرچه دکتر روانشناس تهران به شما کمک می کند تا به این مشکلات ریشه ای دست پیدا کنید، اما همچنین می تواند به شما کمک کند تا سایر مشکلات درجریان سلامتی خود را نیزحل کنید. مشکلاتی از قبیل:

  اعتیاد به اینترنت

  اختلالات اشتها مثل پرخوری

  مدیریت استرس

  مشکلات خواب

  بهبود عملکرد توسط روانشناس

  برخی از موفق ترین افراد در ابتدا با تجسم اهداف به آنها دست میابند. ورزشکاران غالباً به همان میزانی که بدن خود را تمرین می دهند، از نظر ذهنی نیز برای مسابقه آماده می شوند. برخی دیگر از تمرین ذهن برای آماده سازی فعالانه برای رویدادهای چالش برانگیز زندگی استفاده می کنند. همانطور که قبل از سخنرانی تمرین می کنید، دکتر روانشناس تهران می تواند به شما کمک کند تا برای رویدادهای بزرگ خواه المپیک باشد یا مصاحبه شغلی آماده شوید و در نتیجه بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

  روشنگری ذهنی

  یک روانشناس با گوش دادن بی طرف می تواند وضوح ذهنی شما را بهبود بخشد. غالباً، افراد فقط با شنیدن صحبت های بلند خود در درمان راه حل های خود را پیدا می کنند. صرفاً بیرون کشیدن مشکلات به بسیاری از افراد کمک می کند تا وضوح ذهنی خود را بهبود ببخشند، توانایی تمرکز بیشتری داشته و وظیفه مدارتر شوند. روانشناسان آموزش دیده اند تا شنونده های عالی باشند. در این فرایند دکتر روانشناس تهران با اتعکاس دادن گفته های مراجع ذهن او را برای تصمیم گیری روشن می سازد.

  دکتر روانشناس تهران و اختلالات روانشناسی

  اختلالات روانی

  گاهی اوقات علائم روانشناسی به دلیل مشکلات بزرگتر ایجاد می شوند.

  اختلالات روانی می توانند از چند طریق خود را نشان دهند. آنها غالباً به شکل دیگری مثل کار افراطی مبدل می شوند و تنها با کمک یک متخصص بهداشت روان قابل کشف هستند.

  برخی از اختلالات روانی با علائم مختلف عبارتند از:

  اختلال دوقطبی

  اختلال افسردگی اساسی

  روانگسیختگی

  اختلال استرس پس از سانحه

  یافتن کمک مناسب

  دکتر روانشناس خوب در تهران می تواند کمک مناسبی برای بهبود علائم و مشکلات زیربنایی شما باشد.

  با کمک به شما در داشتن ذهنی پاک و کنترل هرگونه استرس، اضطراب، هراس و سایر مشکلاتی که با آن روبرو هستید، یک روانشناس می تواند به شما کمک کند بیشترین بهره را از زندگی ببرید و شما را از علائم افسردگی و سایر مشکلات روحی و روانی در امان نگه دارد.

  اولین قدم در یافتن یک روانشناس خوب و آغاز رابطه ای درمانی مبتنی بر اعتماد، تحقیق است. بعد از آن، مهم است که با هم کار کنید تا سلامت روان شما را به حداکثر برساند و به شما کمک کند زندگی بهتری داشته باشید.

  دکتر روانشناس در تهران و مصرف دارو

  برخی مواقع و به علت مشکلات شدید ممکن است به دنبال راه حل سریع باشیم. در این شرایط یکی از گزینه های در دسترس مصرف دارو است. باید توجه داشت که مصرف قرص و دارو نیز به دو شیوه ممکن است. در حالت اول فرد ممکن است به طور خود سرانه نسبت به مصرف دارو اقدام کند. مطالعه اینترنت یا پرس وجو از اطرافیان عواملی هستند که در در این مسیر اشتباه فرد را ممکن است تحریک کنند.

  در حالت دوم فرد به متخصص مربوطه مراجعه می کند و داروهای مورد نیاز خود را دریافت می کند. قابل توجه است که بدانید اگر برای مشکلات با دلائل پیرامونی مشخص و با علائم ناچیز هم برای دریافت دارو مراجعه کنید به احتمال کمتری بدون نسخه کلینیک را ترک خواهید کرد. این در شرایطی است که عوارض داروهای اعصاب و روان بر هیچکس پوشیده نیست. علاوه بر این ممکن است نوعی وابستگی نسبت به داروها ایجاد شده و به خودی خود نوعی مشکل جدی شکل بگیرد. این قبیل داروها بعد از مدتی اثر خود را از دست می دهند و یا باید میزان مصرف آنها افزایش یابد و یا با داروهای قوی تر جایگزین شوند. حتی ممکن است روند درمان به جایی برسد که برای مصرف داروهای بسیار قوی بستری نیاز شود.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “دکتر روانشناس تهران و درمان مشکلات روانشناختی”
  1. […] دسترس است. در ادامه درباره دلایل رایج مراجعه مردم به دکتر روانشناس تهران اطلاعات کسب […]


  
  امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • الزام مبلغان به سخنرانی درباره «فرزند آوری»
 • چرایی احداث دیوار مرزی بین ترکیه و ایران
 • توصيف آقايان از انقلابي بودن چيست؟
 • طرحی برای پاسخ‌گو كردن دستگاه‌های اجرائی
 • نباید بهانه‌ای برای استمرار تحریم داد
 • هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی : طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانهای کهگیلویه و بویراحمد از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود
 • از چه کشور دیگری ممکن است کسی به مغولستان مهاجرت کند؟ 
 • افتتاح و آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی پارس ایر در گچساران +تصاویر
 • دادستانی سوئد کیفرخواست نوری را صادر کرد
 • انتصابات جدید در کهگیلویه و بویراحمد+جزئیات
 • الهه هیکس فعال حقوق بشر یا همکار اطلاعاتی؟
 • ساعت کاترپیلار از سورن گالری با ضمانت اصل بودن بخرید
 • رانش در قلل دنا/ کوهنوردان از صعود به قله‌های مرکزی و غربی خودداری کنند
 • مجلس پرونده روحانی را به قوه قضائیه فرستاد
 • دغدغه اصلی مجلس اینترنت است نه مشكلات مردم
 • در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد
 • انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست داد
 • آمریکا در انتظار توافق، آماده برای تحریم
 • همه شریک وضع موجود هستند
 • شهروندان در گیركم آبی و خاموشی‌های نابهنگام
 •