طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 99426 | نویسنده : sajad |
 •   

      ۲۳ خرداد سال ۱۳۸۰ بیمه آتیه سازان حافظ در کشور تأسیس و ارائه خدمات بیمه ای رسمأ از سوی این بیمه آغاز شد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، به همین مناسبت گفتگویی با حجت اله مرزبان مدیر بیمه آتیه سازان حافظ استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده ایم که […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  ۲۳ خرداد سال ۱۳۸۰ بیمه آتیه سازان حافظ در کشور تأسیس و ارائه خدمات بیمه ای رسمأ از سوی این بیمه آغاز شد.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، به همین مناسبت گفتگویی با حجت اله مرزبان مدیر بیمه آتیه سازان حافظ استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده ایم که از نظر مخاطبان این پایگاه خبری میگذرد.

   

   

   

  جناب آقای مرزبان لطفأ بیوگرافی کاملی از خودتان بفرمایید؟

  ضمن عرض سلام و ادب خدمت مديريت و مجموعه همكاران ارزشمند  پایگاه خبری فانوس زاگرس و عرض ادب و احترام خدمت تمامي همكاران پرتوان خودم در شركت بيمه اتیه سازان حافظ كه تمامي سعي و تلاش خود را مصروف اعتلاي نام پر آوازه شرکت بیمه اتیه سازان حافظ مي نمايند.

  حجت اله مرزبان هستم ۳۳ ساله، دارای مدرک لیسانس( دانشگاه یزد) و ارشد(دانشگاه شمال) و دکتری(دانشگاه ازاد زاهدان) در رشته حسابداری. از دی ماه ۹۶ به عنوان مدیر بیمه آتیه سازان استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول خدمت هستم.

   

  توضیح مختصری در خصوص بیمه آتیه سازان حافظ و ساختار اداری و نیروی انسانی این بیمه و عملکرد یکساله خودتان در استان بفرمایید؟

   

  بزرگترين افتخار حرفه اي بنده كاركردن با عزيزان و بزرگان مجموعه وزارت بهداشت، بیمه سلامت و مديران ارزشمند و دور انديش شركت بيمه اتیه سازان حافظ چون دکتر ریاحی فر(مدیرعامل)، دکتر اباذری(معاونت پشتیبانی)، دکتر فرزانه(معاونت فنی)، دکتر جباری( معاونت طرح و توسعه)دکتر علیجانی (معاونت امور شعب و نمایندگان) و ساير سروران ارجمندم از جمله همکاران خودم كه بي منت تجربيات ارزشمندشان را در اختيارم قرار داده و مي دهند.

  همكاران من در ساير شعب توانمندي ها و قابليت هاي بسيار بسيار بالايي دارند به نحوي كه در شاخص پرتفو جزء برترين شعب در بين ساير شركتها مي باشند. در بودجه ابلاغي و چشم انداز شركت شاخص اصلی كسب پرتفوي مناسب در رشته تخصصی شرکت اتیه سازان حافظ بیمه مکمل درمان است كه شامل ۵ قرارداد بزرگ کشوری از جمله وزارت اموزش و پرورش، سازمان بازنشستگی کشوری، کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کشور، سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کشور میباشد. و طي یکسال حضور بنده باعث جذب ۱۳ قرارداد استانی با ادارات کل استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

  لذا نگرش ، تفكرات موفق، شناخت موانع رسيدن به موفقيت ، شناخت جايگاه خودمان در وضعيت موجود و شناساندن نقطه اي كه مي خواهيم به آن برسيم (به خود و همراهان) عوامل مهمی هستند که راه رسیدن به قله موفقیت را هموار میکنند ، اين نگرش در بنده و كليه همكاران شعبه و نمايندگان استان کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته و دارد كه هميشه جز بهترينها خواهيم بود.

   

  نظر شخصی شما درباره بیمه چیست؟

  یکی از ارکان توسعه اقتصادی درهر کشوری صنعت بیمه است . بیمه به لحاظ ایجاد سازوکار جهت کاهش ریسک هر فعالیت ، از گذشته مورد توجه فعالان اقتصادی بوده است . پیشرفت بیمه در هر کشوری با میزان توسعه یافتگی آن ارتباط مستقیم دارد. ترمیم وضعیت اقتصادی ، افزایش مبادلات ، ترقی سطح زندگی وتوسعه سرمایه گذاری موجب پیشرفت بیمه در آن کشور می شود و متعاقبا پیشرفت و اشاعه بیمه نیز به بهبود وضعیت معیشت افراد ، حفظ ثروت ملی وتشکیل پس اندازهای بزرگ کمک می کند.

  صنعت بیمه در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار است و باعث ایجاد رفاه در جامعه می شود. در جوامع توسعه‌یافته این صنعت با تنوع و نوآوری در ارائه خدمات توانسته جای خود را در فرهنگ عمومی باز کند.

  اگر قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه ضریب نفوذ بیمه به ۷ درصد افزایش یابد ، بنابراین باید در فروش خدمات بیمه‌ رشد قابل توجهی داشته باشیم. این رشد میسر نیست مگر بیمه گران در مقابل نیازها و انتظارات مردم پاسخگو باشند.

   

   نمایندگان و کارگزاران طرف همکاری با شعبه شما چه تعداد است ؟

   

  تعداد ۲۶ نماينده و ۹ بازاریاب در كل استان (۵ نمایندگی ویژه، ۳ کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، ۳دفتر پیشخوان و ۱۵ اداره تعاون اموزش و پرورش شهرستان) می باشد.

   

  آیا شبکه فروش نقش حمایتی برای شعبه را داشته است؟

   

  مطمئنا چنين بوده و خواهد بود. امروزه نقش شبكه فروش در توسعه بیمه مکمل درمان كاملا هويداست.

  خط مقدم فروش در زنجیره تامین موفق متعلق به شبکه فروش و نمایندگان بوده و ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نمیخواهیم باشیم زایراکه ماندگاری پرتفوی های با واسطه ( شبکه فروش ) بسیار مستدامتر از پرتفوهای مستقیم است . توانمند سازي شبكه فروش ، هدايت و نظارت و پشتيباني وظيفه اصلي شعبه مي باشد. ودر این جا لازم است فرصت را غنيمت شمرده از يكايك نمايندگان عزيز كه در خط مقدم فروش بيمه آتیه سازان حافظ استان کهگیلویه و بویراحمد هستند تقدير و تشكر نموده و اذعان نمايم كه بخش مهمي از اين موفقيت مرهون تلاش و كوشش آنهاست.

   

  ترکیبب پرتفوی شعبه شما شامل چه رشته هایی است و به لحاظ تقسیم بندی آماری چگونه است ؟

   

  پرتفوی ما مربوط به رشته تخصصیمان بیمه مکمل درمان میباشد که در شرکتهای بیمه ضریب خسارت هر رشته باید معقول بوده و یک حاشیه سود منطقی برای ذینفعان سازمان وجود داشته باشد ولی متاسفانه در رشته بیمه مکمل درمان رابطه منطقی بین حق بیمه تولید شده و خسارات پرداختی و معوق وجود ندارد و این به نفع شرکت بیمه نیست انشالله که با تدابیر اندیشیده شده مشکلات پیش روی حل شود.

   

  چه برنامه هایی جهت توسعه پرتفوی و فعالیت شعبه کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸ دارید ؟

   

  برنامه ها و چشم انداز ما براي سال ۱۳۹۸ رساندن پرتفوي مکمل درمان به حد بالا و كسب جايگاهي درخور شان و منزلت بيمه آتیه سازان حافظ در رقابت سالم با ساير شركت هاي مستقر در کهگیلویه و بویراحمد خواهيم نمود ضمن اینکه توجه لازم به ضریب خسارت شعبه داریم .

   

  جدا از سوالی که مطرح فرمودید این موضوع را به عرض برسانم برای رفاه حال بیمه شدگان و جهت در دسترس بودن برای این عزیزان در آینده ای  نزدیک به ساختمان سه طبقه جدید بیمه آتیه سازان استان  با زیربنای ۱۰۰۰متر مربع در خیابان فرودسی یاسوج نقل مکان خواهیم کرد تا در فضایی مناسبتر در خدمت بیمه شدگان باشیم.

   

  نحوه ارائه خدمات بیمه اتیه سازان حافظ چگونه است؟

   

  نحوه ارائه خدمات در کلیه قراردادها اعم از استانی و کشوری در مراکز طرف قرارداد بصورت آنلاین بوده و بیمه شدگان محترم با ارائه شماره ملی می توانند بصورت آنلاین از خدمات ما استفاده نمایند. در صورت مراجعه بیمه شده به مرکز غیر طرف قرارداد با ارائه مستندات به شعبه یا شبکه برو نسپاری مریوط به شرکت آتیه سازان حافظ خسارت دریافت می نمایند.

   

  مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ را ذکر کنید؟

   

  کلیه بیمارستان های دولتی مرکز استان و شهرستانها که شامل ۶ بیمارستان می باشد، مراکز درمانی تعدادی بالغ بر ۱۰۰ مرکز در تمامی شهرهای استان ( آزمایشگاه، فیزیوتراپی، تصویربرداری، دندان پزشکی، داروخانه، دی کیلینیک و … ) میباشد.

   

  شرایط بیمه انفرادی مطرح شده را بفرمایید؟

   

  علیرغم اینکه اقدامات اولیه در جهت اجرا انجام شده ولی تاکنون عملی نشده است که این قول را به مردم عزیز میدهیم در اینده ای نه چندان درو عملی خواهد شد. و اگر بخوایم به صورت مختصر به آن بپردازیم:

  طرحی است که به منظور رفع نیاز افراد برای اخذ خدمات درمان تکمیلی به صورت انفرادی طراحی شده است.

  هدف: تحت پوشش قراردادن آحاد مردم .

  متقاضیان: افراد کمتر از ۶۵ سال و دارای بیمه پایه.

   

  وضعیت قرارداد آموزش پرورش و سازمان بازنشستگی کشوری چگونه است؟

  قرارداد سازمان آموزش وپرورش از تاریخ ۱/۳/۹۳ بصورت مستمر .با شرکت آتیه سازان در دو طرح کارکنان شاغل ( رسمی، پیمانی، و قراردادی) و والدین غیر تحت تکفل و همسر کارکنان اناث منعقد گردید. قرارداد بازنشستگان، از کارافتادگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری از تاریخ ۱/۳/۹۰ تاکنون بصورت مستمر با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد گردیده و
  شایان ذکر است که قرارداد سازمان بازنشستگی کشوری و آموزش پرورش بصورت صندوقی منعقد گردید و پرداخت خسارتبه بیمه شدگان با سازمان های مربوط می باشد.

   

   

  با توجه به تحصیلات  شما در رشته حسابداری و اقتصاد تاثیر خصوصی سازی بر صنعت بیمه میتواند چگونه باشد؟

  خصوصی سازی با نیمه رقابتی کردن صنعت بیمه تاثیر مثبتی بر این صنعت گذاشته است . ورود بیمه های جدید منجر به احساس نیاز به رقابت در بین سایر بیمه ها “حتی بیمه ایران با دارا بودن ۴۰ درصد سهم بازار بیمه” شده است .

  نمایندگان فروش از لحاظ کمیت افزایش یافته اند ، اما متاسفانه از نظر کیفیت شاهد پیشرفتی دراین بخش نبوده ایم . شرکت های بیمه با انتقال دانش ، مهارت وآموزش به آنها باید به جبران کمبودها دراین بخش کمک کنند.

   

  چنانچه نقطه نظر خاصی درجهت تکمیل مطالب از منظر خویش دارید بیان کنید؟

  در بازار موجود همه شركتها بابحران های عدیده ای روبرو هستند ، شركتهايي در اين آزمون موفق خواهند شد كه بتوانند تهديدات را به فرصت تبدیل نمايند. اگرتوانستیم عدم تقاضای مشتری به محصولمان را پیدا کنیم مطمئنا یک تهدید به فرصت تبدیل شده. لذا نگرش ، صداقت ، خواستن و علاقه ، دانش ومهارت فروش، تفكر سيستمي ، اعتقاد به تغييرو توجه بیشتر به مشتری و ارائه خدمت متمايز به وی به نحوي كه وی را مشعوف برند خود نمائیم راه رسیدن به هدف و راز ماندگاری ماست که این مهم فقط از طریق آموزش و بهبود در تمام سطوح سازمان امکان پذیر میباشد .

  زمان به تندی در حال سپری شدن است و شركتها به سرويس هاي خسارت و همراه بودن با مشتري نگاه عميق و زیرکانه ای داشته باشند؛ در غير اينصورت نتیجه قضاوت مشتریان و عامه برایمان بي رحمانه خواهد بود!!.

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “در سالروز تأسیس بيمه آتيه سازان حافظ ؛ گفتگو با مدیر بیمه آتیه سازان استان کهگیلویه و بویراحمد”
  1. Amir گفت:

   درود بر دکتر مرزبان

   1

   0
  2. سبزعلی گفت:

   دکتر مرزبان از استعداد های درخشان و نخبگان کشوری هست ، انشالله از ایشان در سمت های کشوری استفاده شود

   1

   0
  3. پرويزي گفت:

   با سلام و درود فراوان
   دانش اموز بنده بوده در دوران تحصيلات
   واقعا به ايشان فقط بايد گفت
   چهره علمي گچساران
   ارزوي موفقيت

   0

   0
  4. حقگو گفت:

   لطفاجواب بدین چراقرادادتون باازمایشگاها یک استان لغوشده وچرابابرخی مراکزدرمانی لغوشده وباپزشکان معروف قرادادتون بندین وفاکتورها رابعدازپنج ماه پراداخت می کنین ..اینهاراجواب بدین لطفا…

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • کشته‌ها و مجروحان آبان۹۸ اعلام شدند+جزییات
 • سکوت معنادار روشنفکر و موحد در ماجرای اعتبارنامه تاجگردون
 • شناسایی موارد جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/۹ مورد جدید در گچساران
 • ویزای تحصیلی اتریش،فرانسه و هلند
 • خاییز ؛ جگرم سوخت
 • تذکر موحد به رییس جمهور/مدیریت بحران به فاجعه خاییز پایان دهد
 • آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های خائیز و دیل
 • افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • اولین اپلیکیشن اختصاصی جامعه کوهنوردی ایران رونمایی شد
 • آتش سوزی مجدد منطقه حفاظت شده خائیز/رئیس محیط زیست کهگیلویه: از مردم تقاضای کمک داریم
 • تیراندازی افراد ناشناس به منزل مدیرکل دامپزشکی استان
 • اعتراض مکتوب ۹ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون
 • جزئیات عملیات مهار آتش سوزی جنگلهای حفاظت شده خائیز از زبان فرماندار کهگیلویه
 • رئیس دفتر رییس جمهور:گزارش جامع آتش‌سوزی «خائیز» برای رئیس‌جمهوری ارسال می‌شود
 • مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان خبر داد ؛ اعزام یک فروند بالگرد آبپاش برای مهار آتش در مرز خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد/استاندار کهگیلویه و بویراحمد ؛ سه بالگرد آب پاش برای اطفای حریق کوه خائیز تامین شد
 • اهدای اولین جهیزیه انجمن جوانان به نو عروس لنده ای+عکس
 • درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز/استقرار۸بالگرد برای اطفا حریق
 • دعوت نماینده کهگیلویه بزرگ به آرامش و پرهیز از حاشیه در حادثه خائیز
 • واکنش تاجگردون به فیلم منتشر شده از معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی
 • پاسخ مدیر کل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد به معاون سیاسی و امنیتی استانداری؛ پاسخ فرمایشات ایشان را بعد از کنترل آتشسوی ها بطور مفصل خواهم داد
 •