طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 98551 | نویسنده : sajad |
 •   

  بعد از انتشار خبرهایی در باره خودکشی دو دختر دیشموکی، مجید باقریان مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتشار متنی خطاب به آذر صفایی مدیرکل امور بانوان نوشت: «این رنجنامه را برای دل شما می‌نویسم تا شاید احساس مرده سیاسیون استان ما با نهیب شما بیدار شود. آن روز که گفتم اعتبارات […]

  فانوس زاگرس؛

  بعد از انتشار خبرهایی در باره خودکشی دو دختر دیشموکی، مجید باقریان مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتشار متنی خطاب به آذر صفایی مدیرکل امور بانوان نوشت: «این رنجنامه را برای دل شما می‌نویسم تا شاید احساس مرده سیاسیون استان ما با نهیب شما بیدار شود. آن روز که گفتم اعتبارات فرهنگی و مواد مخدر و تشکل‌ها کجا و به چه کسی داده می‌شود چه کسی پاسخگو بود؟ از جناب استاندارتان که تنها سخن خوب میراند بپرسید برای محرومان چه کرده‌اند؟ اعتبارات در اختیار او و شما و دفتر اجتماعی و مواد مخدر کجا هزینه می شود؟ اگر صادق هستید مثل اعتبارات صندوق امید شفاف سازی کنید؟ این دخترکان مظلوم هم حقی دارند! چرا وزرای دولت تنها بایددر یک نقطه از استان اطراق کنند و این همه رنج و درد دختران ایل ما را نبینند؟ آیا استعمار غیر از این است؟ استبداد غیر از این است؟ سرکار خانم، از این همه اعتبار اندکی هم برای مظلومیت دختران ما هزینه کنید؟ احتمالاً بعد از این نامه نیز جناب مرادی (استاندار در سایه) بواسطه اسامی مستعارش شب نامه‌ای را خواهد نوشت. مهم نیست ولی برای یک بار هم که شده دختران ایل ما را هم دریابید!»

   


   به گزارش فانوس زاگرس،سید ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگویی به صحبت‌های مجید باقریان واکنش نشان داد و اظهار کرد: معمولاً آقای «باقریان» در بعضی جلسات مسائلی را مطرح می‌کردند و بنده خاموشی را در مقابل حرف‌های سبک بهتر می‌دانستم.

  وی افزود: با توجه به مسائل پیش آمده، مجبور شدیم بخشی از حرف‌ها ایشان را پاسخ دهیم. اولاً در کلام ایشان نوعی سوء استفاده از شرایط وجود دارد و ایشان به جای حرف‌های کلیشه‌ای باید به دنبال راهکاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باشند و قبل از این باید نقش خودش را هم در جلوگیری از این آسیب‌ها به همه بگوید.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هر صورت عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد عملکرد مطلوبی است و استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم توجه ویژه ای به این بحث دارد.

  رضایی افزود: اتفاقات خوبی که در حوزه اجتماعی رخ داده نشان دهنده این است که ما به وظایفمان عمل کردیم و تاکید می‌کنم که استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه‌ای به بحث پیشگیری و مبارزه با اعتیاد دارند.

  وی به صحبت‌های مجید باقریان گریزی زد و گفت: بعضی مواقع متأسفانه ایشان برای اینکه خودش و نظراتش را «بلد» کند، سیاستش این است که دیگران را تخریب کند.
  رضایی ادامه داد: اگر یک جایی از استان کهگیلویه و بویراحمد آباد می‌شود چه فشاری به ایشان آورده می‌شود که اینگونه سخنرانی می‌کند. اگر یک نقطه از استان توسعه پیدا می‌کند، آیا باید از روی حسادت دست به تخریب بزنیم.

  وی افزود: در بحث توزیع اعتبارات حوزه مواد مخدر حتی یک ریال در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تصمیم گیری نمی‌کنیم. تمام اعتباراتی که در حوزه مواد مخدر است از مرکز تمام ردیف‌هایش مشخص می‌شود. مثلاً تشکل‌ها برنامه‌های خود را ارائه می‌کنند و ما آنها را می‌فرستیم مرکز (تهران) و آنجا اعتبار تخصیص می‌دهند و اعتبارات زیادی هم که نیست، از ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان می‌باشد. بارها از آقای مجید باقریان خواستیم که طرح بیاورند که ایشان می‌گفتند من کار زیر ۱۰ میلیون تومان انجام نمی‌دهم و همکاران من می‌توانند در این باره شهادت بدهند.

  وی افزود: البته آقای باقریان درست می گویند چرا که ایشان در این سال‌های اخیر قراردادهایی به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان بسته است و او به این مبالغ ناچیز اهمیتی نمی‌دهد و باید در این زمینه هم پاسخگو باشد.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: رنگ و لعاب دادن قومیت به یک موضوعی چه سری در آن نهفته است که آقای باقریان بر روی آن تاکید دارند و آیا اصلا در این شرایط و موقعیتی که ما هستیم به صلاح جامعه ما هست؟

  رضایی تصریح کرد: با دادن رنگ و لعاب قومیتی به آسیب‌های اجتماعی خدای نکرده باعث نگرانی‌های دیگری می‌شوند.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: آسیب‌های اجتماعی برای ما مهم است و حل این مسائل سخت است و نیاز به تعامل، صبر و حوصله بیشتر است و با رفتارهای احساسی نمی‌توان کاری از پیش برد. ما هم می دانیم که حتی یک مورد از آسیب‌های اجتماعی زیاد است و تلاش جدی همه ما را می‌طلبد. رفتارهای احساسی نمی‌تواند کمکی به کاهش آسیب‌های اجتماعی کند بلکه باید سهم خود را بیشتر و راهکارهایی اثرگذار ارائه دهیم.

   

  مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه وبویراحمد درواکنش به اظهارات روز گذشته دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و مدیرکل امور بانوان استانداری جوابیه ای صادر کرد که متن ان به شرح زیر است:

   

  در پی مصاحبه روز گذشته ناصر رضایی و مصاحبه سرکارخانم صفایی مدیرکل امور بانوان استانداری  اولا صمیمانه سپاسگذارم که حداقل یکی ازموسساتی که از این اداره کل اعتباری دریافت کردند یعنی موسسه ” فکر و گفتمان “را شفاف سازی کردند و انتظار میرود درمورد سایر موسساتی که از آنها  اعتباری دریافت کردند ،اولا اسامی و دوما مبلغ دریافتی هر کدام را  شفاف سازی و در اختیار افکار عمومی و رسانه ها قرار دهند.

   در خصوص صحبت های خانم صفایی که روز گذشته در مصاحبه ای  گفته بود ۲میلیون به آقای باقریان برای برگزاری کلاس در چرام دادند و کارشناس ایشان می گوید زورم به باقریان نمی رسد و اسناد ارائه نمی دهد باید بگویم اولا که مدارک آن دوره که بنده بعنوان مدرس در آن حضور داشتم به استانداری کهگیلویه وبویراحمد تحویل داده شد و اگر لازم باشد مجددا مستندات در اختیار استانداری و افکار عمومی قرار خواهم داد.

   

  مبلغ ۲میلیون تومان داده شده را به ریز به اطلاع افکار عمومی می رسانم که مبلغ ۷۰۰ هزارتومان آن هزینه تبلیغات و پذیرایی بوده، ضمن اینکه یکی از خیرین شهرستان چرام در برگزاری این دوره مشارکت کرده وچند نفراز افراد شرکت کننده در همان جلسه اسامی آنها در اسناد ارائه شده به استانداری قید شده است که خانواده آنها تحت آسیب های شدید اجتماعی بوده اند، توسط نماینده موسسه در شهر چرام بصورت محرمانه تحویل خانواده آنها در شهر چرام شد. البته مبلغ یکصد هزارتومان درحساب موجود است وبعنوان سهم مدیرعامل، که تاکنون برداشت نشده و بنابراین قرار شد این مبلغ نیز توسط نماینده موسسه در چرام به یکی از خانواده های آسیب دیده تحویل داده شود.

   

  اکنون شایسته است خانم صفایی در مورد جلسه ای که  استانداری برگزار کرده و به علت عدم استقبال ،کارکنان استانداری آمدند تا صندلی ها را پرکنند، در مورد  میزان هزینه و مبالغی که در این دوره ها هزینه می کنند و حتی آمار تعداد شرکت کننده در این دوره ها بصورت شفاف در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار دهند.

   

  سابقه فعالیت بنده درعرصه فرهنگ از دهه ۷۰ کاملا روشن است وشما می توانید این مهم را از آقایان سیدضیا هاشمی ،آقای مثنوی سپاه فتح ، آقای مرادیان شورای نگهبان و حتی ستار هدایت خواه بپرسید که کار فرهنگی در حوزه استان ازچه زمانی توسط اینجانب و موسسه بنده  شروع شده ضمن اینکه این دوره مشترک بین موسسه ما و موسسه دیگری بوده که از جزئیات آن موسسه اطلاعی ندارم.

   

  وقتی خانم صفایی را برای مدیرکلی امور بانوان معرفی کردند خیلی از دوستان می گفتند خانم صفایی اصولگراست که با رانت و معرفی یک فرد خاص به استاندار صورت گرفته و استاندار چون معمولا اهل امتیاز گرفتن و امتیاز دادن هست وی را به مدیرکلی منصوب کرد.همانطوری که می گویند آقای تقوی مدیرکل روابط عمومی سهم آقای سید کامل تقوی بوده و اقای نظری سهم اقای زارعی و آقای پرواز سهم آقای کامرانی است و مدیرانی که استاندار منصوب می کنند سهمیه بندی شده است.

   

  خانم صفایی را بعنوان یک بانویی که دیدم پای کارهست در جلسه ای که با خانم ابتکار بود گفتم اگر میخواهید اعتبار بدهید به بانوان بدهید که پای کار هستند، حالا چه کسی خانم صفایی را وادار کرده چنین مطالبی را اظهار کنند چون خانم صفایی با تماس تلفنی که بعداز آن مصاحبه  با بنده داشتندگفتند: ازسرعصبانیت آن حرف ها را زدم و من هم بخاطر شب های قدر از سرآنها گذشتم چون وی را خانم محترمی می دانم.

   

  اما در مورد آقای رضایی اول اینکه آقای رضایی اجازه دارند قرار داد ۴۰۰ میلیونی درمورد موسسه ما را منتشر کنند و رسما به وی این اجازه را میدهیم که برای تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار دهند.

   

  دوم اینکه اگر چنین قرار دادی وجود دارد جزئیات را از نهاد متولی جویا شوند، سوم اینکه ؛ آقای رضایی بهتراست مجموعه اعتبارات موادمخدراستان را به صورت شفاف طی چند سالی که به عنوان دبیر مواد مخدراستان هستندبه مردم ارائه دهند.

   

  مردم نامحرم نیستند، اگر مجیدباقریان در طول زندگیش یک ریال پول حرام خورده خدا او را لعنت کند و کسانی که بدانند یک ریال پول حرام در زندگی وی آمده و از او نگیرند را نیز لعنت کند.

   

  در مورد قرار دادی که آقای رضایی گفتند احتمالا منظورشان قرار دادهایی است که موسسات غیردولتی با آموزش وپرورش منعقد کردند، از ۱۱ موسسه غیر دولتی از جمله آقای دانشی ،رکان ،محمودی ،بسیج دانش آموزی و…که مجموعا۱۱تا۱۲ NGO هستند که با آموزش و پرورش همکاری می کنند و به آقای رضایی بفرمایید قرار داد همه NGOها را که با آموزش و پرورش همکاری میکنند، مجموعه مبالغ پرداختی، بیمه و مالیات و هر آن چه وجود دارد را درنظر بگیرد و مبالغ قراردادها آموزشی است که سهم موسسه ۳درصد است از همه این موسسات بپرسید.

   

  رضایی باید در پیشگاه اخلاق و وجدان پاسخگو باشد وقتی می گوید ۴۰۰میلیون، مردم فکر می کنند من ۴۰۰میلیون قرار داد بستم درحالیکه خوب است بدانند که نه من مدیرعامل این موسسه هستم و نه عضو شورای مرکزی هستم بلکه فقط به عنوان مدرس در این موسسه فعالیت می کنم ضمن اینکه آقای رضایی دراین زمینه وکیل هستند که این قرار داد را از آموزش و پرورش بگیرند و ریز قرار داد را دراختیار افکارعمومی قرار دهند.

   

   وقتی اینقدر ما از شفافیت استقبال می کنیم شایسته است که آقای رضایی هم شفاف سازی کنند و ۵سال اعتبار موادمخدر استان را بطور شفاف و صریح اعلام کنند، اگر رضایی اعلام نکند به عنوان یک شهروند از مدعی العموم و سازمان بازرسی انتظار داریم اعتباراتی که آقای رضایی هزینه کرده شفاف سازی کنند،ضمن اینکه من قبلا درجلسه ای به آقای استاندار گفتم اعتبارات مواد مخدر را شفاف سازی کنید، اقای رضایی درگوش آقای استاندار گفته: باقریان خودش اعتبار می خواهد و چون ما به او ندادیم میخواهد ما را تخریب کند.

   

  جناب استاندار هم متاسفانه به دلیل آنچه شناخت کافی و لازم از استان ندارد و به دلیل اینکه هیچگاه توان مدیریت بحران ندارد در مورادی که احتمالا مشکلی و یا بحران وجود دارد به جای حل مسئله با کمال تاسف مسئله را تبدیل به مشکل و بحران می کند چرا که وی مدیربحران نیست و یک انسان شریف ومحترمی است که برای استانداری ساخته نشده و همین الان اعلام می کنم استاندار با تیم مدیریتی اش توان برگزاری انتخابات  در این استان را ندارد و به وزیر کشور هشدار می دهم که با این تیم مدیریتی که در استان وجود دارد انتخابات برای استان ما یک آسیب جدی بهمراه خواهد داشت.

   

  آقای محمدکاظم نظری انسان شریف ،متدین و جانباز انقلاب هستند اما وقتی بنده را برای یک مدیریتی در این حوزه پیشنهاد دادند زورشان به آقای مرادی نرسید چرا که در استانداری کهگیلویه وبویراحمد بخشدار و فرمانداران را آقای مرادی معرفی می کنند نه آقای نظری.

   

  اگر حکم آقای مرادی را به عنوان مسئول بودجه استانداری و مدیرکل تحول امضاء می کردم آقای مرادی اینقدر علیه من جو سازی نمی کردند.

   

  الان آقای رضایی و خانم صفایی و شاید فردا آقای میرمحمدی علیه من موضع گیری کنند، اینها همه کسانی هستند که توسط آقای مرادی تحریک می شوند، دوما قبلا نامه ها و شب نامه هایی علیه بنده در سایت ها زده شده شما از سوال کنید نامه ای که با اسم مستعار علیه من منتشر شده از کجا آمده است؟

   

  شما بعنوان یک خبرگار بپرسید آن آقایی که علیه من شب نامه زده آیا وجود خارجی دارد؟ اگر دارد که معرفی کنید تا من در این شب های قدر از او حلالیت بطلبم.

   

   آقای تقوی با من تماس گرفتند و گفتند آقای باقریان بیایید این مباحث در مورد استانداری را کم کنیم و من به وی گفتم :نامه هایی که در جراید منتشرمی شود کار کیست و از وی بپرسید تیم رسانه ای آقای استاندار چه کسانی هستند آنها را معرفی کنید؟

   

   در پایان از آقای رضایی می خواهم ریز قرار داد موسسات را اطلاع رسانی کنند و ریز اعتبارات و خودروهای مصادره ای موادمخدر را شفاف به مردم بگویند که به چه کسانی رسیده است؟

   

  مضافا  استانداری هم فاکتور هایی که در هزینه وزرا و مهمانان کشوری هزینه می کنند خصوصا دفتر استاندار شفاف سازی کنند، ما هم همانطور که بارها در بالا گفتم ریز اقدامات مالی و قراردادی موسسه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  3 نظر برای “ماجرای قراردادهای ۴۰۰ میلیون تومانی «مجید باقریان» چیست؟/جوابیه تند مجید باقریان به اتهامات مطرح شده”
  1. ناشناس گفت:

   با دستمال کثیف شیشه‌ای پاک نخواهد شد‌‌‌،آسیب زدا ها از قرار معلوم خود باید آسیب درمانی شوند. آقای استاندار.وای کسانی که تحت عنوان نظارت وحراست وبازرسی و..بدانید ومی دانید که متولیان امور اینگونه مراکز تملق به خودشان ونزدیکانتان دارد جنگ زر گری راه نندازید به این سازمانها ونهادهای مرتبط با آسیب ها سرکشی کنید وخواهید به نتیجه رسید که……. بی زبان بابت آموزش وپیشگیری با امصای خودشان ومستقیم وغیر مستقیم به ……… می شود ….

   0

   0
  2. استانداری گفت:

   الآن متوجه میشویم که چرا مسولین برا گرفتن پست به هر طنابی اویزان میشوند …
   چه ……راه افتاده
   چه گیسو گیس کشی راه افتاده

   0

   0

  
  امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دیدار نماینده بویراحمد و دنا با رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت
 • اعتمادی به دولت روحانی نیست/نسبت به قرارداد ۲۵ ساله شفاف سازی شود/برجام چینی تحمیل نشود
 • افزایش غیرمنطقی اجاره بهای مسکن در یاسوج و سایر شهرهای استان/مستآجران زیر بار فشارهای اقتصادی له شده اند
 • فرماندار مارگون معرفی شد
 • بیانیه دفتر غلامرضا تاجگردون منتشر شد/دعوت به آرامش
 • واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه اش
 • نامه فرهنگی بازنشسته گچسارانی خطاب به نمایندگان زاگرس نشین
 • اولین دوره گویندگی و مجریگری در شهر دهدشت برگزار می شود+جزئیات
 • انتصاب در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد/قلندر حسن پور جایگزین محمود هرمزی شد
 • در خصوص تعویق کنکور/نامه فرهنگی گچساران به وزیر علوم
 • مهار آتش در خائیز کهگیلویه
 • مارگون شهرستان شد
 • تحول فرهنگی در آموزش و پرورش چرام
 • دو پیشنهاد یک جوان به راهبر منطقه ای بنیاد علوی در شهرستان لنده
 • تشکیل کارگروه حقوقی برای بررسی موضوع اعتبارنامه تاجگردون
 • دستگیری ضارب پزشک کهگیلویه و بویراحمدی کمتر از ۴۸ ساعت در یاسوج
 • روابط عمومی شرکت نفت گچساران در واکنش به اظهارات کریمی نماینده اراک/ چند انتصاب بر حسب اتفاق با تاج‌گردون نسبت فامیلی داشتند
 • استراتژی جدید ایران در رویارویی با زیاده خواهی های آمریکا
 • آتش بی مسئولیتی و بی توجهی بر پیکر زخمی زاگرس
 • ناکافی بودن ۳۰۰دستگاه دمنده برای مهار آتش سوزی جنگلهای استان کهگیلویه و بویراحمد
 •