طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 98521 | نویسنده : sajad |
 •   

    احسان دلاویز  :علی‌رغم برخی ادعاهای مطرح شده سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود. خواهرزاده هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی نیستم. برادرزاده و یا داماد هیچ مسئولی هم نیستم. من پابوس نظام هستم نظامی که از ۱۷ سالگی یک بچه شهرستانی را ارزش داد من برای نظام می میرم و با افتخار می‌گویم فرزند یک معلم […]

  فانوس زاگرس؛

   

  احسان دلاویز  :علی‌رغم برخی ادعاهای مطرح شده سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود.

  خواهرزاده هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی نیستم.

  برادرزاده و یا داماد هیچ مسئولی هم نیستم.

  من پابوس نظام هستم نظامی که از ۱۷ سالگی یک بچه شهرستانی را ارزش داد من برای نظام می میرم و با افتخار می‌گویم فرزند یک معلم هستم

  چهار عنوان اتهامی علیه بنده در کیفرخواست حسب اظهارات هادی رضوی است. آقای رضوی البته بعداً این حرف‌ها را پس گرفت؛ بنده امروز برای رفع قاطع اتهام انتسابی دلایل دارم.

   

  چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سیدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی آغاز شد.

   

  به گزارش فانوس زاگرس،در بخشی از این جلسه قاضی مسعودی مقام از احسان دلاویز دیگر متهم این پرونده خواست برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.

   

  در ادامه جلسه قاضی دادگاه از احسان دلاویز خواست که در جایگاه قرار بگیرد و خطاب به او گفت: بر اساس گزارش هیات کارشناسی و نظریه سازمان بازرسی و گزارش دادستانی و گزارش شورای عالی ضد پولشویی وزارت صنعت، شما متهم به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام بانکی و دریافت ۵ فقره تسهیلات به مبلغ یک هزار و ۷۵ میلیارد ریال هستید لذا از خود دفاع کنید.

   

  متهم ردیف دوم با بیان اینکه بنده دفاع حقوقی را به وکیلم می سپارم، اظهار داشت: در کیفرخواست اتهام‌ مطرح شده به بنده یک مورد نیست و چند اتهام دیگر نیز مطرح شده است.

   

  رییس دادگاه در پاسخ گفت: مابقی اتهامات در صلاحیت این دادگاه نیست و دادگاه کیفری دو به آن اتهامات رسیدگی خواهد کرد.

   

  دلاویز تصریح کرد: اتهامات مطرح شده در این پرونده از سوی هادی رضوی چندین بار پس گرفته شده است و نمی دانم چرا مجدد به آنها رسیدگی می‌شود.

   

  وی ادامه داد: هادی رضوی و خانم شریف کاظمی مطالبی را مطرح کردند که تناقضاتی هم در مبلغ پرداختی و هم در دلیل پرداخت آنها از سوی این دو نفر وجود دارد.

   

  متهم ردیف دوم یادآور شد: هادی رضوی یک بار گفته که دو میلیارد تومان به من پرداخت کرده است، در حالی که خانم شریف کاظمی آن را ۴ میلیارد تومان مطرح کرده است. یک بار گفته اند این مبلغ را برای گرفتن تسهیلات داده اند و بار دیگر گفته اند آن را برای افزایش تسهیلات به من داده‌اند.

   

  وی با بیان اینکه روایت یکسانی در کیفرخواست وجود ندارد، عنوان کرد: مسایل حاشیه‌ای زیادی در پرونده وجود دارد که رضوی به بخشی از آنها در جلسات گذشته اشاره کرد.

   

  دلاویز با تاکید براینکه بنده حتی نوع احضارم به دادسرا هم با حاشیه همراه بود، گفت: نیمه دوم اسفند ماه از طریق یک اس ام اس به دادگاه احضار شدم و در بازپرسی به من گفته اند که هادی رضوی ادعا کرده به شما مبالغی را پرداخت کرده است و من متعجبم که این موضوع مطرح شده است. من نمی دانم چرا امروز در دادگاه هستم و فکر می‌کنم دلیل حضورم دوستی با امامی و رضوی است.

   

  متهم ردیف دوم بیان کرد: باید در محضر دادگاه بگویم بین من و هادی رضوی هیچ دوستی وجود ندارد و تنها یک ارتباط فرهنگی و کاری برقرار بوده است. آقای رضوی چندین بار به خاطر اتهامی که به بنده زده است حلالیت گرفته و من نمی توانستم حلالیت او را نپذیرم؛ زیرا شرالناس به کسی می گویند که عذرخواهی دیگران را نپذیرد.

   

  وی خاطرنشان کرد: بنده اگر موقعیتی داشتم از تلاش خودم بوده و از سوی کمک جناح یا حزبی نبوده است. هادی رضوی یکبار در مراسم افطاری بنده را دید و سوگند خورد و حلالیت گرفت. واقعیت این است که هیچ دوستی بین من و هادی رضوی نیست زیرا شخصیت های ما دو نفر با هم متفاوت است. دلاویز گفت: هادی رضوی فردی تندخو و عصبی مزاج است که همه را از موضع بالا نگاه می کند اما شخصیت من متفاوت است و من خاک پای همه هستم و اهل از بالا نگاه کردن به دیگران نیستم. هادی رضوی سیراب ارتباطات در هر حوزه‌ای هست و هیچ نیازی به ارتباط با من و امثال من ندارد.

   

  وی افزود: حتی بنده با رضوی اختلافات سیاسی داریم و همین اختلافات اجازه نمی داد که رابطه دوستانه نزدیک داشته باشیم البته رضوی هر از گاهی می آمد و با عذرخواهی دل آدم را بدست می آورد. بنده سوگند می خورم که هرگز هیچ نقطه و نیت مشترکی با هادی رضوی نداشته ام.

   

  وی تصریح کرد: آدم‌های نزدیک به من و رضوی می‌دانند که من همیشه رفتارهای او را نقد می کردم‌.

   

  ادامه دارد… 

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “دفاعیات احسان دلاویز در چهارمین جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه/دلاویز:بین من و هادی رضوی هیچ دوستی وجود ندارد/اگر موقعیتی داشتم از تلاش خودم بوده”
  1. رضا گفت:

   آره تو خواهرزاده کسی نیستی ولی با حمایت اون آقای مجلس نشین حیدرآبادی رو گذاشتید رییس بانک سرمایه و خدا بده برکت وام گلان به خودت و اطرافیان دادید ثانیا امروز مثل عصر حجر نیستش که چیزی قابل ردیابی نباشه ……………تاریخ و زمان و برداشتش تو کارت و حسابت که مشخصه

   6

   0
  2. کارگر حجمی گفت:

   بروجمع کن کاسه کوزه ات را،هرجافامیلی دلاویز باشه بوی ……….. میاد،جناب تقی پور ودری لطفا نظر بنده را بذارین،

   1

   0
  3. ناشناس گفت:

   اخه لامذهب تو در در دولت اصلاحات احسان شدی و گر نه کی تو و یا خانوادتو میشناخت. حالا میگی وابسته به هیچ جناحی نیستی. هر چند شایستگی و لیاقت سید اصلاحات را ندارید ولی از نامش و وجودش بهره ها بردید

   2

   0
  4. اصلاحات واقعی گفت:

   دوستان متن کامل جلسه دادگاه خبرگزاری میزان مراجعه کنید

   0

   0
  5. اصلاحات واقعی گفت:

   متن کامل در خبرگزاری میزان

   0

   0
  6. حیدر شیرازی گفت:

   آره راست میگی !!!!

   با هیچ کس رابطه نداری فقط با تلاش خودت بوده !!!!

   اما این چه تلاشی است که شما ۳ برادر دلاویز رو از گچساران به تهران برد و هرچه شرکت نفتی و غیر نفتی بود ، به نام خودتان کردید ؟؟؟

   سکوت شما خیلی خوبه اما مطمئن باش روزی راز این تلاش شما و برادرانتان و نماینده مجلس بر ملا خواهد شد !!!!

   آن روز دیر نیست !!

   3

   0
  7. ناشناس گفت:

   اعتماد مردم به نظام وانقلاب همان انقلابی که پاکترین خونها جهت ثبات واستمرارش به پای نهال نورسته اش ریخته شد زمانی تجدید خواهد شد که فرصت طلبان حراف ومتظاهر وروشن فکر نماهای نیم قد وکوتوله فکر را شناسایی وبه مردم معرفی وبه سزای اعمالشان برسانند چه خون دلهایی که مردم نمی خورند، چه جوانهایی که سرخورده وافسرده وپژمرده نگشته اند ،وقتی می بینند عده ای خاص با رانت تملق،پارتی وتظاهر به جایگاهی از ثروت ومقام و….رسیده اند بدون زحمت ورنج!؟! کم نیستند این قبیل افراد یک شبه میلیاردری که سبب سلب آرامش وکشتن انگیزه جوانان این کشور شده اند..
   ..

   2

   0
  8. یا علی گفت:

   حرفای دلاویز خیلی جالبه، چقدر زیرک و باتجربه است، انگار هشتاد سالشه.
   نه چیزی امضا کرده نه سندی ازش دارن نه حتی حکمی براش زده شده، یعنی همه کار کرده و هیچی برعلیه اش نیست. عالیه

   0

   0
  9. ناشناس گفت:

   اینم از حامیان و فامیلای تاجگردون !!

   1

   0
  10. سلام گفت:

   به امیدی که سیستم قضایی اون میرشکارهای روکه باعث میشن بعضی‌ها یک شبه ره صد ساله روبروند راهم سرجای خودشون بنشاندتا مردم یه نفس راحت بکشند.

   0

   0
  11. من فقط میتوانم بازگو کننده جمله تاریخی آقای محمدجواد لاریجانی(دبیر حقوق بشر قوه قضائیه)؛ بگویم “خاک برسر دولت ومجلس ونظامی باشد که با جهالت و بی تدبیری و صرفا به دلیل رانت خواری …” افرادی مانند ……. را که به گفته همکلاسی هایش استعداد علمی چندانی نداشتند به جایگاهی برسانند که ظرفیت وشایستگی آن رانداشته و بارها هم مشکل مالی و اداری و هم فساد اخلاقی داشته اند؟این آقا مثل ……..میگند؛ آقای غلامرضا تاجگردون حامی و ساپورتر ایشان و امثال ایشان است که حقیر دو یا سه سال قبل به ماجرای امروز اینها اشاره نمودم؛ نظام اسلامی وقتی ازنیروهای شایسته و انقلابی بخصوص ایثارگران وجانبازان حقیقی و دلسوز درمنصب های مناسب دولتی استفاده نکند باید این ا….. ها و…… کلان وافسارگسیخته درکشورایجاد شود و….

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • حضور اردلان زینل زاده در جمع اهالی باباکلان و میشان+تصویر
 • به همت موسسه فرهنگی هنری گنجینه خرد ؛ ایستگاه رایگان کتاب در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • نرخ کرایه های تاکسی در گچساران تغییر نمیکند
 • نظر نماینده گچساران و باشت در مورد افزایش نرخ بنزین
 • جزئیات سهمیه بندی و قیمت بنزین انواع وسایل نقلیه
 • قدرت نمایی سید قدرت در باشت+تصاویر
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سازمان امور مالیاتی کشور شد +سوابق
 • اهدا جوایز حساب های قرض الحسنه بانک کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • شهردار یاسوج:صندلی ام را واگذار می کنم اما معامله نخواهم کرد/اگر کسی می خواهد با مناظره بزرگ شود با بزرگتر خود بیاید
 • میزبانی راهیان نور را به چرام سپردند+تصاویر
 • نامه غلامرضا پاکدل به کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و توضیحاتی درباره نامه تاجگردون به وزیر نفت
 • ویژگی های یک پکیج مناسب چیست
 • بهترین سایت تخصصی درج آگهی رایگان در اصفهان
 • در باب پیشنهاد استاندار شدن اردلان زینل زاده
 • توصیه هایی به شهردار و نماینده گچساران
 • آیین دیدار عوامل فیلم «ایرو» برگزار شد+تصاویر
 • توضیحات ستار هدایت خواه درباره بحث بورسیه ها
 • نامه تشکل سیاسی سروهای آزاد خطاب به شورای حکمیت اصولگرایان گچساران و باشت
 • جناب آقای هدایتخواه، پاسخگوی سر ذبح شده اخلاق در جامعه باشید
 • اعلام ضمنی هدایتخواه برای حضور در انتخابات آینده مجلس
 •