طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 98077 | نویسنده : sajad |
 •   

    کلیساهای روسیه کلیسای مقدس نوتردام : پاریس به اندازه ی کافی جذابیت دارد که دیگر نیاز نیست دلیل برای سفر به این کشور را ذکر کنیم اما با این حال اگر باز هم دنبال دلیل بیش تری برای سفر به شهر پاریس میگردید، این است که وقتی که صحبت از زیبا ترین کلیسا های […]

  فانوس زاگرس؛

   

  کلیساهای روسیه

  کلیسای مقدس نوتردام :

  پاریس به اندازه ی کافی جذابیت دارد که دیگر نیاز نیست دلیل برای سفر به این کشور را ذکر کنیم اما با این حال اگر باز هم دنبال دلیل بیش تری برای سفر به شهر پاریس میگردید، این است که وقتی که صحبت از زیبا ترین کلیسا های دنیا باشد بدون شک نام نوتردام هم هست و دلیل آنهم زیبایی ظاهری این کلیسای تاریخی است.

   

   

  این کلیسا به معنای واقعی واقعا خاص است و در واقع یک بنای مذهبی فرهنگی است که هر ساله میلیون ها بازدید کننده با تور اروپا دارد و به نوعی میتوان گفت بازدید از این کلیسا همانند برج ایفل شده است.

  کلیسای پیتر مقدس یا کلیسای سن پیر

  زیر بنای این کلیسا در تور اروپا نزدیک به ۲۰۰ هزار متر مربع است و حجاری‌ ها و مجسمه‌ های سقف آن اثر میکل آنژ میباشد.نکته جالب اینکه نقشه هوایی ساختمان‌ های کلیسای سن پیرو به شکل یک کلید طراحی شده که نماد کلید بهشت محسوب میشود و مجسمه‌ های حواریون مسیح نیز به شکل نیم‌ دایره‌ ای در اطراف در ورودی این کلیسا نصب شده‌ است.

  کلیسای زیبای دومو

  در یکی از زیبا ترین و دیدنیترین شهر های جهان، کلیسایی باشکوه خود نمایی میکند.

  نام این کلیسا دومو است و در شهر میلان ایتالیا قرار دارد ، معماری این کلیسا به اندازه ای خلاقانه و پر از جزییات است که اصلا تعجب نمیکنیم وقتی که میشنویم که قرنها برای ساخت این کلیسا زمان صرف شده است.
  تابستانهای این کلیسا پر از بازدید کننده و گردشگر با تور اروپا می شود و در زمستانهای زیر حجم زیادی از برف به اندازه ای خارق العاده میشود که مانند افسانه ها می شود انگار که واقعیت ندارد و یک نقاشی است.

  برای بازدید از کلیساهای معروف اروپا میتوانید با بهترین تور اروپا ، روشا گشت میتوانید با راه های ارتباطی روشا گشت در تماس باشید تا بهترین لحظات را برای خود و دوستانتان رقم بزنید.

  کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

  کلیسای ساگرادا فامیلیا در تور اروپا را به جرات می توان شاهکار  تمام کلیساهای ساخته شده دانست، اثری ماندگار که ساخت آن از بیش از ۲۰۰ سال پیش شروع شده است و تخمینزده شده که تا ۲۰ سال آینده هم تمام نخواهد شد. ساگرادا فامیلیا از زیباترین کلیساهای گوتیک دنیا است که توسط آنتونی گائودی، معمار و آرشیتکت نابغه طراحی شده است. اولین قدمی که می گذارید و به این کلیسا وارد می شوید، همین که به سقف نگاه می کنید دقیقا همان قلعه های خیالی در ذهنتان نقش می بندد، حتی کوچک ترین جزییاتی که اگر نبودند هیچ وقت به ذهن بینده خطور هم نمی کردند، در این کلیسا رعایت شده است.

  به گزارش سفر باتو ، این کلیسا در شهر بارسلونای اسپانیا قرار دارد و مساحتی برابر ۱۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع دارد و علاوه بر این، بلندترین مکان مذهبی جهان هم هست.

  یکی دیگر از دلایلی که گائودی به آن خیلی معروف است استفاده از رنگ های مختلف و متنوع است، آنتونی گائودی از دنیا رفت و تمام شدن شاهکارش را ندید و هنوز هم هزاران معمار حرفه ای دارند روی آن کار می کنند. مشخصا چنین شاهکاری یک شبه اتفاق نمی افتد پس احتمال می رود که تا سال ۲۰۲۶ هم به پایان نرسد.

  کلیساهای مسکو

  کلیسای کرملین در مسکو (The Moscow Kremlin churches)
  میدان کلیسای جامع، قلب کرملین محسوب می شود که بوسیله ی تعداد زیادی از ساختمان های مذهبی که شامل ۳ کلیسای جامع دیگر است، احاطه شده است. برجی که در این مکان قرار دارد، بلندترین بنای ساخته شده در شهر بود طوری که بعد از آن، اجازه ی ساخته شدن ساختمانی بلندتر، داده نشد.

   

  کلیسای مسیح ناجی (The Cathedral of Christ the Saviour)
  این کلیسای جامع در نزدیک رودخانه ی Moskva و چند بلوک آن طرف تر از غرب کرملین قرار گرفته است. کلیسای مسیح مجات دهنده، بلندترین کلیسای ارتدکس دنیا است. کلیسای جامع اصلی در سال ۱۸۳۹ تا ۱۸۸۳ ساخته شد اما در دوران شوروری سابق، تخریب شد ولی بعد از آن دوباره بازسازی شد و حالا هم به عنوان کلیسای اصلی ارتدکس ها شناخته می شود و ظرفیت نگهداری ۱۰۰۰۰ نفر را دارد.

  صومعه ی Novodevichy

  این صومعه را شاید بتوان شناخته شده ترین صومعه ی مسکو در تور روسیه دانست. این قلعه ی زیبا هم به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده است.

  کلیسای معراج در Kolomenskoye

  این کلیسا در سال ۱۵۳۲ و برای جشن گرفتن تولد شاهزاده ای که قرار بود تزار پنجم شود، در نزدیکی مسکو ساخته شد. این کلیسا یکی از بهترین نمونه های کلیسای سنتی چوبی با بدنه ای از سنگ و ساختار آجرنمای است. این مکان هم میراث فرهنگی یونسکو است.

  کلیسای کاتولیک مسکو (Moscow Catholic Cathedral)
  این کلیسا که سبک معماری آن نئو گوتیک است، کلیسایی بسیار زیبا و بزرگترین کلیسای کاتولیک روسیه است.

  کلیسای سنت جان ( John the Warrior)

  این کلیسا بین سال های ۱۷۰۴ تا ۱۷۱۷ و در زمان سلطنت پتر کبیر ساخته شد. معماری این کلیسا ترکیبی از استایل باروک مسکویی با باروک اکراینی است و تاثیرات قابل توجهی از معماری روسیه سلطنت پتر کبیر هم در آن دیده می شود.

  کلیسای جامع سنت باسیل یکی از ممتاز ترین و قابل ملاحظه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز براز این کلیسا حیرت کلیه جهانگردان را برانگیخته و هم زمان به نشانی نمادین از آداب و تاریخچه روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ (مهمترین میدان مسکو) واقع شده و سمبلی است نمایانگر مسكن جغرافیایی بی مثل روسیه مابین فرانسه و آسیا. این کلیسا در بین سالهای ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ خلق شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و خیلی محبوب روسیه است.

  این کلیسا که از معروف ترین جاهای دیدنی مسکو است، در واقع به دستور ایوان مخوف به عنوان بنایی به توصیه بزرگداشت و یادبود تصرف شهر قازان خلق شد. کلیسای جامع سنت باسیل دارای نه برج است و نقشه كشی آن در اصل مثل کلیساهای آن اوقات روسیه، کلیساهایی که شکل ظاهری شان به خیمه تشابه داشت، می باشد. هر برج که خود یک کلیسای کوچک است، دارای ترکیب و الگوی رنگی منحصر بفردی است که بی شک در براز کل مجموعه نفوذ بسزایی بر جای گذاشته است.

  طراحی درونی این کلیسا در تور روسیه مجموعه ای از برج های مجزاست  که هر یک با تصویرها و شمایل های زیبا، دیوارهای رسم شده به سبک قرون وسطا و رگه هنری جوراجور پوشیده شده اند. در مطابقت با کلیساهای غربی که معمولا متشکل از تالار های بزرگ بوده و جزئتمامت به یک شکل بی همتا هستند، کلیسای سنت باسیل به شیوه ای متفاوت، فضایی کاملا یكرنگ را داراست.

  کلیسای سنت باسیل در سال ۱۷۳۷ باردیگر در چنگ آتش گرفتار شد و مرز نیم‌قرن بعد بار دیگر حالت بازسازی قرار گرفت که این بار تغییراتی بنیادی در عمارت آن به وجود آمد؛ تا آنگاه که نام بعضی بناهای آن نیز دگرگون کرد. کلیسای كامل سنت باسیل، یک نقشه‌ی عمده محتوی ۹ کلیسا دارد که بر روی یک پایه ساخته شده‌اند و تماماً به کلیسای حقیقی مرتبط می‌شوند. کلیسای واقعی به خیمه‌ای اهتزاز منجر می‌شود و ۹ کلیسای کوچک دیگری به واسطه گنبد‌های کوچک از یکدیگر برجسته هستند. این کلیسا به طور کلی دربرگیرنده هشت گنبد به‌ همنشین یک بارگاه کوچک در جنوب کلیسای واقعی است.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “کلیساها اروپا و روسیه در تورهای اروپا و روسیه”

  
  امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بخشدار چاروسا خبر داد : اکثر مناطق شهری و روستایی بخش چاروسا از اینترنت(۴g) برخوردار می شوند
 • هشدار مدیرکل بحران استانداری به برخی ادارات کم کار / محمدی تبار : ادارات و فرمانداری های بی توجه به آتشسوزی ها معرفی می شوند
 • عجایبی از مالزی که برق از سرتان می پراند!!
 • عدالت،حلقه مفقوده جامعه
 • “تاکتیک سید قدرت حسینی”
 • اعزام بالگرد برای مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات دیل گچساران/ عملیات مهار همچنان ادامه دارد+تصویر
 • نظر سید قدرت الله بیعت اصل درباره خروجی و دست آوردهای نشست ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • تحلیل انتخاباتی؛حسینی،زینل زاده و باقری سه کاندیدای ائتلاف
 • گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای مجلس یازدهم
 • ضرب العجل تشکل سیاسی سروهای آزاد به شورای حکمیت جریان اصولگرایی گچساران و باشت
 • اعضای بدن پرستار فداکار گچسارانی اهداء شد
 • ارتودنتیست چه کاری انجام می‌دهد؟
 • فرماندار چرام خبر داد:آغاز عملیات آسفالت جاده طسوج
 • رونمایی بد موقع تاجگردون از کتابش؟؟
 • تأکید فرماندار کهگیلویه بر حمایت از طرح و ایده‌های توسعه روستایی
 • قدرت هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت را دست کم نگیرید
 • به یاد حاج میراحمدتقوی
 • حکم دادگاه مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد صادر شد+جزئیات
 • ساعت ۲۰،نگاه مخالفان سمت تالار آزادی گچساران/همایش عید غدیر پاسخی به نشست عید قربان؟؟
 • سه گزینه اصولگرایان گچساران و باشت از بین هفت کاندیدا چه کسانی هستند؟؟
 •