طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 97066 | نویسنده : sajad |
 •   

    به قلم غلامرضا پاکدل   به نام خدای صداقت و راستی  «به کردستان رفته بودیم، من از نماینده این شهر تعریف و تمجید کردم. در آخر فردی به من گفت: شما فقط خواستید از نماینده تعریف کنید. بخاطر این حرف من راه آهن را مصرتر پیگیر شدم و بودجه آن را دادم و راه […]

  فانوس زاگرس؛

   

  به قلم غلامرضا پاکدل

   

  به نام خدای صداقت و راستی
   «به کردستان رفته بودیم، من از نماینده این شهر تعریف و تمجید کردم. در آخر فردی به من گفت: شما فقط خواستید از نماینده تعریف کنید. بخاطر این حرف من راه آهن را مصرتر پیگیر شدم و بودجه آن را دادم و راه آهن ایجاد شد!. …. با یک تلفن آقای کیانی پور به بنده چهل و چهار میلیارد تومان سال گذشته برای تهاتر بانکها در استان به نفع فعالین اقتصادی شد.!»


  تعجب نکنید این حرفها مربوط به عهد قاجار نیستند، این‌ها بخشهایی از فرمایشات آقای «تاجگردون» در جلسه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با مسئولین و فعالان گچساران و باشت در تاریخ چهارم اردیبهشت هزار و سیصد و نود و هشت هستند. شاید هیچکس باورش نشود که امروز اینگونه برای بودجه مملکت تصمیم گیری می‌شود و در دنیایی که با بهترین نرم افزارها تمامی متغیرها مشخص، معادلات مربوط به محدودیتها و توابع هدف نوشته و به بهترین شکل مدلسازی شده و بودجه ریزی صورت می‌گیرد، در مملکت ما با این همه استاد و صاحب نظر، اینان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه باشند و اینگونه سطحی و ابتدایی برای سرمایه‌های مردم تصمیم گیری می‌کنند. این طرز حرف زدن در مورد تخصیص بودجه، از نظر کسانی که اندک اطلاعاتی دارند، بیشتر شبیه جوک می‌ماند. از این حرف‌ها می‌شود فهمید که چگونه بعضی‌ها از موقعیتی که به برکت نظام جمهوری اسلامی و رأی مردم بدست آورده‌اند سو استفاده می‌کنند و علناً می گویند باید از ما تعریف و تمجید کنید و به ما زنگ بزنید و التماس کنید تا مثلاً بودجه اختصاص دهیم. وقتی این حرفها را می‌شنویم متوجه می‌شویم که حاصل مدیریت این آقایان باید هم این اقتصاد ویران، این رانتها، این فسادها، این اختلاسها، این تورم، این گرانی، این بی سر و سامانی‌ها و این شرایط اسفبار باشد. راستی آیا اصلاً وظیفه کمیسیون بودجه و حتی مجلس این است که به موارد جز، آن هم مستقیماً به افراد بودجه تخصیص دهد یا وظیفه آنها بررسی و تصویب بودجه کل کشور و سرفصلهای آن و تصویب و اعلام به دولت است و سپس دولت باید نسبت به هزینه اقدام و مجلس وظیفه نظارتی خویش را انجام دهد؟ براستی این همه دخالت در وظایف قوه مجریه و عدم پایبندی به اصل تفکیک قوا، چرا؟

  جالب است که در همین جلسه که با تعریف و تمجیدهای حساب شده و چِندش آور همیشگی شروع می‌شود روحانی شجاع و صادق، حاج آقا عُبودی امام جمعه محترم باشت عالمانه می‌پرسد: دستور جلسه چیست؟ و البته جملات معترضه دیگر منجمله اعتراض به تعریف و تمجیدهای تکراری اعضای کمیسیون از آقای تاجگردون. ایشان با این فرمایششان به اعضای کمیسیون ” برنامه” و بودجه یادآور شد که برنامه ندارند و فقط آمده‌اند تا مانند دوستان قبلی (مثلاً آقای ربیعی وزیر وقت کار که قبل از انتخابات دور قبل آمدند و به دروغ قول تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری را دادند تا رأی آنها را جهت دهند)، این‌ها هم آمده‌اند تا با هدف تبلیغ فقط تعریف و تمجید کنند که البته بدجوری تیرشان به سنگ خورد.

  ولی از شخص نماینده و عزیزان مرکزنشینی که چنین اقداماتی می‌کنند، عاجزانه می‌خواهیم حال که دردی از مردم دوا نکرده و با بی و دبیریتان هر روز بر آلامشان افزوده‌اید، لااقل حرمتشان را نگه دارید و به شعورشان توهین نکنید.

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  15 نظر برای “یادداشت انتقادی غلامرضا پاکدل درباره اظهارات تاجگردون/به شعور مردم توهین نکنید”
  1. از دوستان مهندس پاکدل و استاد دانشگاه گفت:

   جنابآقای مهندس پاکدل
   بنه نه کشته و مرده سیاست هستم و نه مداح تاجگردون و سایر سیاسیون ٬بعنوان یک شهروند گچسارانی عرض می کنم. بله برادر عزیز تمام تصمیم گیری ها در مملکت ما همین گونه است . اما تو را به خون برادر شهیدت قسم اجازه بده امثال تاجگردون که به لطف ابر ٬باد ٬مه و خورشید اندک نفوذی در این سیستم چانه زنی دارنند تا زمانی که هستند در جهت منافع استان و شهرستان گچساران اعتبار و بودجه در راستای عمرانی و ابادانی این دیار فراموش شده اخذ نمایند .
   برادر جان در این زمانه به اصطلاح یک مو کندن از خرس هم غنیمت است و اجازه بدهید لکوموتیو حرکت ولو اندک در شهزستان گچساران به جلو حرکت کند ‌.
   عزیز دل برادر ٬ ساختار سیاسی در کشور ما به گونه ای است که آذری ها واسه خودشان .شمالی ها لابی خودشان و مرکز نشین ها هم باند خودشان را دارنند.
   پس اجازه بدهید یک گچسارانی ولو با اشکالات ریز و‌درشت که البته اثبات هم نشده یا شده است بتواند این شهر غرق در مشکلات را به لطف و شانس نفوذاش در این دولت ٬نجات بدهد .
   جناب مهندس پاکدل ؛در شرایط فعلی اگرصلاح این شهر و مردمش را می خواهید ٬سکوت پیشه کنید .
   با تشکر از شما ؛ دوست قدیمی تان

   3

   1
   • بنده از بچه های بویر احمدم، این کامنت را به ایشان منعکس کردم و خواستم پاسخی بدهد، ابتدا اکراه داشت و می گفت پاسخ فرمایشات این دوست در نقدهایم هست ولی با اصرار بنده این متن را فرستاد:
    دوست عزیز و قدیمی ام که بخاطر مطلبی که احساس میکنم از روی صداقت و دلسوزی نوشته اید، تشکر میکنم. اولا ایشان از این فرصت و نفوذی که به برکت جمهوری اسلامی و رای مردم بدست آورده، فقط به نفع خود، فامیلها و دور بریهایش استفاده میکند نه مردم. مستند این عرضم هم نقدهای مفصلم در خصوص انتصابات فامیلی و خانوادگی کردن شرکت نفت و ادارات، جذب بدون ضابطه، خودروهای استیجاری، مغازه های شرکت نفت، عملکرد بسیار ضعیفتر در کارهای عمرانی و… اینهاست. لطفا نقدها را مطالعه بفرمائید تا متوجه شوید که این به قول شما نفوذ فقط باعث فربه شدن اطرافیان و ظلم و بی عدالتی و رواج سیستم ارباب و رعیتی و تملق و چاپلوسی شده است. ثانیاً لطفا اولین نامه بنده به ایشان را مطالعه بفرمایند که بنده شش سال سکوت کردم و آقای تاجگردون به دروغ و ناحق علیه من حرف زد، مصاحبه کرد، نوشت و گزارش داد تا اینکه از زمانی که اقدام به دفاع از خودم کردم ایشان مجبور به سکوت شدند. کاش شما دوست عزیز قدیمی آن روزها به آقای تاجگردون می گفتید چنین رفتاری نداشته باشند. ثالثا بنده که جلو خدمات آقای تاجگردون( اگر خدماتی غیر از شعار باشد) را نگرفته ام، بنده فقط روشنگری میکنم و ایشان را متوجه مواردی میکنم که حرفهای نزند که افراد مطلع به تمسخر بگیرند.

    0

    0
  2. کهگیلویه و بویراحمد گفت:

   اقای پاکدل چه فشاری بر شما وارد شده انقدر که منتظر کوچکترین حرف که از اقای تاجگردون بشنوی وبزرگ کنی اصلا معنی شعور می فهمی بس خیانتهای شما در زمان پست وجناح بندی وجذب نیروهای شبانه که هنوز که هنوز وضعیت استخدام بلاتکلیف اه مادران وفرزندان محله سادات رادک لبنان وووووووووچه می خوای بگی فقط اختلاف به اندهزه بیست پاکبان حقوق میگری بگذار گچساران ارام باشد

   4

   5
   • اتفاقا استخدام های زمان پاکدل طبق ضابطه و معرفی از اداره کار و آزمون بود و زمان تاجگردونه که حتی یک آزمون برگزار نشده و همش پارتی باز یه. عجب رویی دارید شما!!!! . موضوع جذب رو هم تاجگردون کشوند به بازرسی قوه قضائیه، جالبه که پاکدل تبرئه و مدیر عاملهای دوره تاجگردون هر کدوم به هفتاد ضربه شلاق محکوم شدن. نقد هفتم پاکدل هم همه چی رو در مورد جذب روشن کرد رای دادگاه هم پیوست بود تاجگردون هم هیچ دفاعی نداشت. الان هم چرا راجع به این نقد و بیسوادی تاجگردون کامنت نمیذاری و میری رو جذب؟

    0

    2
  3. ناشناس گفت:

   برخی ها دارن با دروغ و ریا زندگی خان خانی میکنند . تازه باید دست بوس ح……..خان و بقیه را هم بکنی !!!!!!!
   کل بودجه شهرستان هم بین خودشون تقسیم می‌شه به اسم پیمانکاری

   0

   2
  4. خودم گفت:

   سلام
   من خدایی طرفدار تاجگردون بودم و هستم
   اما خدایی نقد پاکدل بحاست
   میپذیرم صاحبان قدرت توانایی انجام اموری فرا قانون رو دارن
   اما اعلام عمومی کردن شرط عقل و تدبیر نیست و بسیار عجیب هست از جناب تاجگردون

   0

   2
  5. فرمایشات آقای تاجگردون کاملا” درست و بجاست و ایشان مختارند از بودجه دولت و ملت بنا به میل خود عمل نماید! ولی نکته اینجاست که این بزرگوار برای اختصاص اعتبار و بودجه به هر سازمان یا دستگاهی؛ درصدی اشانتیون یا همان کمیسیون خودمونی دریافت مینمایند!! تا به حال فکر کردید ایشان صدها میلیارد تومان به گفته خودش ثروت را از کجا بدست آورده است؟

   0

   0
  6. گچسارانی گفت:

   برادر پاکدل درباره بودجه باید خدمت شما عرض کنم که آقای تاجگردون برای شهرمان خیلی خوب بوده ولی متاسفانه قوم گرایی و فامیل بازیهای تاجگردون بسیار زیاد شده و تمام شدنی هم نیست و اگه کسی مشکلی برایش پیش بیاید و از طایفه ایشان نباشد مشکل به فاجعه تبدیل می شود و اگه به تاجکردون مراجعه کرد فقط وعده دروغ میدهد

   0

   0
  7. کهگیلویه و بویراحمد گفت:

   قطعا انانی که دوآتشه و از اقای پاکدل طرف داری می کنند کسانی هستند یا در راس اموربودند ویا لیدرهای شبانه وجذب نیرو شبانه پس نیروهای اخراجی ودر پشت در فرمانداری سوال بفرفرماید استخدام کی هستند

   0

   0
  8. صادق گفت:

   وقتی ……… داماد تاچگذدون .ورشکسته ای که میلیاردها تومان تسهیلات از بانکها گرفته و هیچ خدمتی به مردم نکرده . میشود کارآفرین نمونه . و به نهادهای قانونی این مملکت توهین میکند . انقلابیون باید شرمنده شهیدان باشند و سکوت کنند تا بخورند و نمکدان بشکنند.

   0

   0
  9. ناشناس گفت:

   سلام جناب مهندس پاکدل امیدوارم که مردم به خودبیان ودرانتخاب ۲اسفندنام کسی ازصندوق های رای بیرون بیاد که مردم به ارزوی دیرینه خودبرسند ویک عده هم رویای سه دوره مجلس رادردفترخاطرات خودودوستانشان یاداشت کنند انشاالله

   0

   0
  10. عابدزاده گفت:

   اخ که تاجگردون چه داغی به دل پاکدل کرده که اینجوری میسوزه.

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   همینکه پاکدل را از مدیرعاملی اخراج کرد و الان پاکدل بیکاره باعث میشه پاکدل وقت ازاد داشته باشه و درد و دل بنویسه

   1

   0

  
  امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بخشدار چاروسا خبر داد : اکثر مناطق شهری و روستایی بخش چاروسا از اینترنت(۴g) برخوردار می شوند
 • هشدار مدیرکل بحران استانداری به برخی ادارات کم کار / محمدی تبار : ادارات و فرمانداری های بی توجه به آتشسوزی ها معرفی می شوند
 • عجایبی از مالزی که برق از سرتان می پراند!!
 • عدالت،حلقه مفقوده جامعه
 • “تاکتیک سید قدرت حسینی”
 • اعزام بالگرد برای مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات دیل گچساران/ عملیات مهار همچنان ادامه دارد+تصویر
 • نظر سید قدرت الله بیعت اصل درباره خروجی و دست آوردهای نشست ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • تحلیل انتخاباتی؛حسینی،زینل زاده و باقری سه کاندیدای ائتلاف
 • گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای مجلس یازدهم
 • ضرب العجل تشکل سیاسی سروهای آزاد به شورای حکمیت جریان اصولگرایی گچساران و باشت
 • اعضای بدن پرستار فداکار گچسارانی اهداء شد
 • ارتودنتیست چه کاری انجام می‌دهد؟
 • فرماندار چرام خبر داد:آغاز عملیات آسفالت جاده طسوج
 • رونمایی بد موقع تاجگردون از کتابش؟؟
 • تأکید فرماندار کهگیلویه بر حمایت از طرح و ایده‌های توسعه روستایی
 • قدرت هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت را دست کم نگیرید
 • به یاد حاج میراحمدتقوی
 • حکم دادگاه مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد صادر شد+جزئیات
 • ساعت ۲۰،نگاه مخالفان سمت تالار آزادی گچساران/همایش عید غدیر پاسخی به نشست عید قربان؟؟
 • سه گزینه اصولگرایان گچساران و باشت از بین هفت کاندیدا چه کسانی هستند؟؟
 •