طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96839 | نویسنده : sajad |
 •   

    کارخانه آجر دهدشت به عنوان مهمترین طرح اقتصادی کهگیلویه این روزها درگیر بدهی‌های کلانی است که از یک سو تدبیر مسوولان را می طلبد و از سوی دیگرالبته پرداخت به موقع بدهی‌ها حق قانونی و طبیعی شرکت‌های خدمات‌رسان است.   به گزارش فانوس زاگرس، ساخت کارخانه نماسازان مروارید سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار […]

  فانوس زاگرس؛

   

  کارخانه آجر دهدشت به عنوان مهمترین طرح اقتصادی کهگیلویه این روزها درگیر بدهی‌های کلانی است که از یک سو تدبیر مسوولان را می طلبد و از سوی دیگرالبته پرداخت به موقع بدهی‌ها حق قانونی و طبیعی شرکت‌های خدمات‌رسان است.

   

  زندگی کارگران کارخانه آجر دهدشت اسیر بی‌تدبیری مسؤولان

  به گزارش فانوس زاگرس، ساخت کارخانه نماسازان مروارید سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار در منطقه چنگلوا از توابع دهدشت آغاز و برای اجرای این طرح صنعتی تاکنون ۱۰ میلیون یورو و ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

   

  خط اول این طرح بزرگ که تنها طرح صنعتی کهگیلویه است مرداد ماه ۹۵ راه‌اندازی و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شد و اینطور که فرماندار می‌گوید با راه‌اندازی خط دوم ظرفیت تولید به یک میلیون قالب در روز افزایش خواهد یافت.

   

  کارخانه آجر دهدشت اگر چه توانست به عنوان طرح اقتصادی مهم در شهرستان محروم از صنعت کهگیلویه مطرح شود اما در رونق اقتصاد شهرستان چندان اثرگذار نبوده و در پرداخت دیون خود به شرکت‌های خدمات‌رسان آنطور که باید عمل نکرده است.

   

  مشکلات از عدم پرداخت گازبها آغاز شد

  مسدود کردن حساب کارخانه راهکاری بود که شرکت گاز برای رسیدن به مطالبات یک میلیارد تومانی خود بکار گرفت این برخورد اما واکنش‌های متفاوتی در پی داشت و باعث شد ستاد تسهیل استان برای رفع انسداد حساب کارخانه نشست اضطراری تشکیل دهد.

   

  جعفر گوهرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به وضعیت کارخانه آجر دهدشت می‌گوید: مشکلات این کارخانه به بدهی گاز برمی‌گردد و ستاد تسهیل برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

   

  معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای رونق تولید از واحدهای تولیدی حمایت می‌شود، افزود: در ستاد تسهیل به دستگاه‌های خدمات‌رسان اعلام کردیم که آب، برق و گاز واحدهای تولیدی را قطع نکنند تا هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود.

   

  هرگونه سدی برابر رونق تولید خلاف دستور دادستان کل کشور است

  گوهرگانی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا اقدام شرکت گاز در مسدود کردن حساب کارخانه آجر غیرقانونی است یا خیر، گفت: بر اساس دستور دادستان کل کشور در خصوص حمایت از رونق تولید و رفع موانع کار واحدهای تولیدی این اقدام غیر قانونی است.

   

  گوهرگانی تصریح کرد: شرکت گاز علت این برخورد را عدم پرداخت دیون از سوی کارخانه می‌داند و گرچه گاز کارخانه را قطع نکرده اما حساب را مسدود کرده است.

   

  وی با بیان اینکه حساب کارخانه به تازگی مسدود شده است، گفت: اما علت اینکه چرا حقوق معوقه پرداخت نشده را نمی‌دانم.

   

  گوهرگانی به دیگر مشکل کارخانه اشاره کرد و افزود: مشکلی که به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برمی‌گردد این است که طبق قانون در صورتی کارخانه آجر می‌تواند مجوز باربری داشته باشد که پنج دستگاه کامیون در اختیار داشته باشد اما چون تولید این واحد تولیدی آنچنان زیاد نیست قادر به خرید این تعداد دستگاه نمی‌باشد.

   

  مدیرعامل کارخانه مکلف به پرداخت معوقه کارگران است

  مجید کرمی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه درباره مشکلات کارخانه آجر دهدشت اظهار داشت: همه تدابیر لازم برای پرداخت بدهی شرکت گاز و نیز مطالبات کارگران اندیشیده می‌شود.

   

  رئیس دادگستری کهگیلویه تصریح کرد: در نشست کارگروه کارگری شهرستان که در محل این کارخانه برگزار شده بود مدیرعامل متعهد شد معوقات حقوق کارگران را پرداخت کند.

   

  کرمی افزود: البته این طور که گفتند مطالبات کارگران در حد عیدی است و حقوق معوقه‌ای ندارند و مدیرعامل کارخانه مکلف به پرداخت معوقه کارگران شده است.

   

  وی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید قطعا به فکر تولید و کارگران هستیم، ادامه داد: دنبال این هستیم کمک کنیم صدمه‌ای به کارخانه‌دار یا کارگران وارد نشود.

   

  کرمی تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید به منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانه برای پرداخت بدهی گاز مهلتی گرفته شد.

   

  به گزارش فارس بارها در جلسات اعلام شد آجر تولیدی این کارخانه به علت مرغوب بودن خاک منطقه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و فروش خوبی دارد حتی جعفر نیکبخت فرماندار شهرستان اخیرا در گفت‌وگو با رسانه‌ها از پیش فروش درصد زیادی از آجر تولیدی در فاز دوم هم خبر داده بود این در حالی است که با وجود درآمدزایی مطلوب اما در پرداخت بدهی به شرکت‌های خدمات‌رسانی که درامد آنها از فروش عاید می‌شود بی‌تفاوت بوده است.

   

  رفع انسداد حساب‌های کارخانه تنها در حد یک مسکن است

  از طرفی کارخانه آجر به عنوان یک طرح مهم اقتصادی در شهرستان که زمینه بکارگیری و اشتغال حداقل ۱۰۰ نفر از جوانان را فراهم آورده است باید حمایت شود تا نان این تعداد کارگر آجر نشود.

   

  اگر مدیرعامل کارخانه توانایی مالی در پرداخت دیون ندارد معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید تدبیری بیندیشد تا با پرداخت تسهیلات به پرداخت دیون این واحد تولیدی کمک شود؛ تهدید شرکت گاز نه تنها راهکار غیر اصولی است و کمکی به رفع موانع تولید نمی‌کند بلکه باعث تنش‌های دامنه‌دار هم خواهد شد.

   

  جزئیات صورتحساب گاز کارخانه آجر دهدشت/انباشت بدهی کلان از سال ۹۴

  رئیس شرکت گاز ناحیه کهگیلویه بدهی گاز کارخانه آجر دهدشت را از سال ۹۴ و در قالب ۴۲قبض صادره دانست و گفت: تاکنون تنها ۹ قبض به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان از گازبهای این واحد تولیدی پرداخت شده است.

   

  جزئیات صورتحساب گاز کارخانه آجر دهدشت/انباشت بدهی کلان از سال 94

  مسلم اکوانیان در خصوص بدهی کارخانه آجر دهدشت اظهار داشت: این واحد تولیدی از سال ۹۴ بدهی گازبها دارد.

   

  رئیس شرکت گاز کهگیلویه تصریح کرد: از سال ۹۴ تاکنون ۴۲ قبض گاز به ارزش یک میلیارد و ۶۵۰میلیون تومان برای مصرف گاز کارخانه صادر شده که تنها ۹ قبض به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

   

  وی با بیان اینکه این مشترک صنعتی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت گازبها به شرکت بدهکار است، افزود: بارها از سوی شرکت گاز شهرستان و نیز کارگروه رفع موانع تولید مهلت پرداخت تمدید شده است.

   

  اکوانیان با اشاره به اینکه آخرین بار در سال ۹۷ به این واحد تولیدی برای پرداخت بدهی مهلت دادیم، گفت: با این حال مدیرعامل کارخانه اقدامی در زمینه پرداخت انجام نداد.

   

  وی، تصریح کرد: شرکت گاز در راستای وصول مطالبات حساب کارخانه را مسدود کرد و از حق خود عقب نشینی نمی‌کند.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  3 نظر برای “کارخانه آجر دهدشت درگیر یک بدهی کلان/نان ۱۰۰ کاگر آجر نشود”
  1. سجادشمشیری گفت:

   ی بدهی گاز این همه سروصدا نداره ،کجای این مملکت بدهی گاز میدن ،گاز ملیه

   0

   0
  2. مانی گفت:

   سجاد شمشیری تو که هیچی از دنیا حالیت نمیشه ساکت باشی خیلی بهتره .

   0

   0
  3. مانی گفت:

   سجاد شمشیری تو که از دنیا هیچی متوجه نیستی ، لب به سخن نگشایی قطعا بهتر خواهد بود

   0

   0

  
  امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دردنامه ای از وجود محرومیت شدید در روستاهای بهمئی
 • جلسه ساماندهی قهوه خانه ها و کافی شاپ های گچساران برگزار شد/فک پلمپ ۳۵ واحد غیرمجاز/نکاتی که مدیران قهوه خانه ها باید رعایت کنند
 • فرصت سازی از ایران بدون نفت
 • نرخنامه جدید ناوگان حمل و نقل مسافر تاکسی آژانس و تاکسی بیسیم در شهر دوگنبدان و شهرستان گچساران اعلام شد+جداول نرخنامه
 • گزارشی از پیگیری پروژه های کهگیلویه بزرگ توسط عدل هاشمی پور در دیدار با مدیران استانی
 • سیلی بشار ؛ در بیداد بیکاری استان ،ولِ اجتماعی نباشیم تا منحرف نشویم
 • در آستانه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر ؛ خاطرات یک رزمنده از عملیات الی بیت المقدس+تصاویر
 • مدیرکلی که ارزش و اهمیت میراث کهن را نمی داند/ وقتی جلسه معارفه را با جلسه دفاع از پایان نامه اشتباه گرفته اند!!
 • نظر هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی در تعیین مدیریت متولی فرهنگ و هنر استان جدی گرفته شود/کج رفتاری وبدسلیقگی نسب به هنر وهنرمندان
 • سید قدرت الله حسینی:اینکه عده ای می گویند فلانی چه تعداد رأی دارد درست نیست
 • چاقوکشی و درگیری در آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه /سمغان را به خاطر صندوق رای انتخاباتی نخواهید بلکه کرامت انسانی و حقوق شهروندانش را نیز رعایت کنید
 • کاش تاجگردون نباشد !!
 • جشن گلریزان آزادی زندانیان در گچساران برگزار شد/از حضور دو رقیب سیاسی تاجگردون تا غیبت برخی رؤسای ادارات+تصاویر
 • ملخ ها عزیزترند یا کشاورزان و باغداران منطقه لیشتر؟!
 • دل پر هواداران ستار هدایت خواه از معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به خبر ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی
 • واکنش شهرداری دوگنبدان به خبر جلوگیری از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • با حضور معاونین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ، پروژه انتقال نفت گوره به پایانه های نفتی بندر جاسک کلید خورد+تصاویر
 • ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • ۲۹ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
 •