طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96839 | نویسنده : sajad |
 •   

    کارخانه آجر دهدشت به عنوان مهمترین طرح اقتصادی کهگیلویه این روزها درگیر بدهی‌های کلانی است که از یک سو تدبیر مسوولان را می طلبد و از سوی دیگرالبته پرداخت به موقع بدهی‌ها حق قانونی و طبیعی شرکت‌های خدمات‌رسان است.   به گزارش فانوس زاگرس، ساخت کارخانه نماسازان مروارید سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار […]

  فانوس زاگرس؛

   

  کارخانه آجر دهدشت به عنوان مهمترین طرح اقتصادی کهگیلویه این روزها درگیر بدهی‌های کلانی است که از یک سو تدبیر مسوولان را می طلبد و از سوی دیگرالبته پرداخت به موقع بدهی‌ها حق قانونی و طبیعی شرکت‌های خدمات‌رسان است.

   

  زندگی کارگران کارخانه آجر دهدشت اسیر بی‌تدبیری مسؤولان

  به گزارش فانوس زاگرس، ساخت کارخانه نماسازان مروارید سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار در منطقه چنگلوا از توابع دهدشت آغاز و برای اجرای این طرح صنعتی تاکنون ۱۰ میلیون یورو و ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

   

  خط اول این طرح بزرگ که تنها طرح صنعتی کهگیلویه است مرداد ماه ۹۵ راه‌اندازی و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شد و اینطور که فرماندار می‌گوید با راه‌اندازی خط دوم ظرفیت تولید به یک میلیون قالب در روز افزایش خواهد یافت.

   

  کارخانه آجر دهدشت اگر چه توانست به عنوان طرح اقتصادی مهم در شهرستان محروم از صنعت کهگیلویه مطرح شود اما در رونق اقتصاد شهرستان چندان اثرگذار نبوده و در پرداخت دیون خود به شرکت‌های خدمات‌رسان آنطور که باید عمل نکرده است.

   

  مشکلات از عدم پرداخت گازبها آغاز شد

  مسدود کردن حساب کارخانه راهکاری بود که شرکت گاز برای رسیدن به مطالبات یک میلیارد تومانی خود بکار گرفت این برخورد اما واکنش‌های متفاوتی در پی داشت و باعث شد ستاد تسهیل استان برای رفع انسداد حساب کارخانه نشست اضطراری تشکیل دهد.

   

  جعفر گوهرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به وضعیت کارخانه آجر دهدشت می‌گوید: مشکلات این کارخانه به بدهی گاز برمی‌گردد و ستاد تسهیل برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

   

  معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای رونق تولید از واحدهای تولیدی حمایت می‌شود، افزود: در ستاد تسهیل به دستگاه‌های خدمات‌رسان اعلام کردیم که آب، برق و گاز واحدهای تولیدی را قطع نکنند تا هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود.

   

  هرگونه سدی برابر رونق تولید خلاف دستور دادستان کل کشور است

  گوهرگانی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا اقدام شرکت گاز در مسدود کردن حساب کارخانه آجر غیرقانونی است یا خیر، گفت: بر اساس دستور دادستان کل کشور در خصوص حمایت از رونق تولید و رفع موانع کار واحدهای تولیدی این اقدام غیر قانونی است.

   

  گوهرگانی تصریح کرد: شرکت گاز علت این برخورد را عدم پرداخت دیون از سوی کارخانه می‌داند و گرچه گاز کارخانه را قطع نکرده اما حساب را مسدود کرده است.

   

  وی با بیان اینکه حساب کارخانه به تازگی مسدود شده است، گفت: اما علت اینکه چرا حقوق معوقه پرداخت نشده را نمی‌دانم.

   

  گوهرگانی به دیگر مشکل کارخانه اشاره کرد و افزود: مشکلی که به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برمی‌گردد این است که طبق قانون در صورتی کارخانه آجر می‌تواند مجوز باربری داشته باشد که پنج دستگاه کامیون در اختیار داشته باشد اما چون تولید این واحد تولیدی آنچنان زیاد نیست قادر به خرید این تعداد دستگاه نمی‌باشد.

   

  مدیرعامل کارخانه مکلف به پرداخت معوقه کارگران است

  مجید کرمی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه درباره مشکلات کارخانه آجر دهدشت اظهار داشت: همه تدابیر لازم برای پرداخت بدهی شرکت گاز و نیز مطالبات کارگران اندیشیده می‌شود.

   

  رئیس دادگستری کهگیلویه تصریح کرد: در نشست کارگروه کارگری شهرستان که در محل این کارخانه برگزار شده بود مدیرعامل متعهد شد معوقات حقوق کارگران را پرداخت کند.

   

  کرمی افزود: البته این طور که گفتند مطالبات کارگران در حد عیدی است و حقوق معوقه‌ای ندارند و مدیرعامل کارخانه مکلف به پرداخت معوقه کارگران شده است.

   

  وی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید قطعا به فکر تولید و کارگران هستیم، ادامه داد: دنبال این هستیم کمک کنیم صدمه‌ای به کارخانه‌دار یا کارگران وارد نشود.

   

  کرمی تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید به منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانه برای پرداخت بدهی گاز مهلتی گرفته شد.

   

  به گزارش فارس بارها در جلسات اعلام شد آجر تولیدی این کارخانه به علت مرغوب بودن خاک منطقه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و فروش خوبی دارد حتی جعفر نیکبخت فرماندار شهرستان اخیرا در گفت‌وگو با رسانه‌ها از پیش فروش درصد زیادی از آجر تولیدی در فاز دوم هم خبر داده بود این در حالی است که با وجود درآمدزایی مطلوب اما در پرداخت بدهی به شرکت‌های خدمات‌رسانی که درامد آنها از فروش عاید می‌شود بی‌تفاوت بوده است.

   

  رفع انسداد حساب‌های کارخانه تنها در حد یک مسکن است

  از طرفی کارخانه آجر به عنوان یک طرح مهم اقتصادی در شهرستان که زمینه بکارگیری و اشتغال حداقل ۱۰۰ نفر از جوانان را فراهم آورده است باید حمایت شود تا نان این تعداد کارگر آجر نشود.

   

  اگر مدیرعامل کارخانه توانایی مالی در پرداخت دیون ندارد معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید تدبیری بیندیشد تا با پرداخت تسهیلات به پرداخت دیون این واحد تولیدی کمک شود؛ تهدید شرکت گاز نه تنها راهکار غیر اصولی است و کمکی به رفع موانع تولید نمی‌کند بلکه باعث تنش‌های دامنه‌دار هم خواهد شد.

   

  جزئیات صورتحساب گاز کارخانه آجر دهدشت/انباشت بدهی کلان از سال ۹۴

  رئیس شرکت گاز ناحیه کهگیلویه بدهی گاز کارخانه آجر دهدشت را از سال ۹۴ و در قالب ۴۲قبض صادره دانست و گفت: تاکنون تنها ۹ قبض به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان از گازبهای این واحد تولیدی پرداخت شده است.

   

  جزئیات صورتحساب گاز کارخانه آجر دهدشت/انباشت بدهی کلان از سال 94

  مسلم اکوانیان در خصوص بدهی کارخانه آجر دهدشت اظهار داشت: این واحد تولیدی از سال ۹۴ بدهی گازبها دارد.

   

  رئیس شرکت گاز کهگیلویه تصریح کرد: از سال ۹۴ تاکنون ۴۲ قبض گاز به ارزش یک میلیارد و ۶۵۰میلیون تومان برای مصرف گاز کارخانه صادر شده که تنها ۹ قبض به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

   

  وی با بیان اینکه این مشترک صنعتی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت گازبها به شرکت بدهکار است، افزود: بارها از سوی شرکت گاز شهرستان و نیز کارگروه رفع موانع تولید مهلت پرداخت تمدید شده است.

   

  اکوانیان با اشاره به اینکه آخرین بار در سال ۹۷ به این واحد تولیدی برای پرداخت بدهی مهلت دادیم، گفت: با این حال مدیرعامل کارخانه اقدامی در زمینه پرداخت انجام نداد.

   

  وی، تصریح کرد: شرکت گاز در راستای وصول مطالبات حساب کارخانه را مسدود کرد و از حق خود عقب نشینی نمی‌کند.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  3 نظر برای “کارخانه آجر دهدشت درگیر یک بدهی کلان/نان ۱۰۰ کاگر آجر نشود”
  1. سجادشمشیری گفت:

   ی بدهی گاز این همه سروصدا نداره ،کجای این مملکت بدهی گاز میدن ،گاز ملیه

   0

   0
  2. مانی گفت:

   سجاد شمشیری تو که هیچی از دنیا حالیت نمیشه ساکت باشی خیلی بهتره .

   0

   0
  3. مانی گفت:

   سجاد شمشیری تو که از دنیا هیچی متوجه نیستی ، لب به سخن نگشایی قطعا بهتر خواهد بود

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بررسی جایگاه و وزن سیاسی اردلان زینل زاده کاندیدای ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • نگاهی به عملکرد بهزیستی شهرستان کهگیلویه
 • بانوی کهگیلویه و بویراحمدی ، بهترین کارگردان جشنواره فیلم مادرید اسپانیا شد
 • مرگ راننده در آتش سوزی خودرو در محور گچساران – باشت+عکس
 • کلانتری: انتخابات سالم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌کنیم
 • توضیحات فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد درباره کیفیت ورود سپاه به مسائل سیاسی و انتخابات
 • آیت الله ملک حسینی:استخدام های بدون رعایت ضابطه علاوه بر قوم و خویشی معامله انتخاباتی هم هست/ساد در جمهوری اسلامی شرم آور است
 • جزئیات سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد
 • “اصلاح طلبان خود را به روز رسانی کند”
 • رئیس شورای شهر دوگنبدان تغییر می کند؟
 • نماینده بویراحمد و دنا:اینکه عده ای توقع داشته همه مشکلات در ۸ سال نمایندگی من حل شود بی انصافی است /در زمان من اعتبارات عمرانی بویراحمد و دنا ۱۲ برابر افزایش داشته است
 • آیا میرشکار شکار می شود؟؟
 • لیگ برتر هندبال ؛ پیروزی فرازبام خائیز دهدشت و شکست نفت و گاز گچساران در هفته دوم
 • شکست تیم هرمزگان مقابل دختران هاکی‌باز کهگیلویه و بویراحمد
 • ذبح غیر بهداشتی روزانه ده‌ها دام در تنگاری یاسوج و سایر نقاط استان
 • مدیرعامل پرسپولیس استعفا داد
 • نیروهای بیمارستان بزرگ یاسوج تعیین تکلیف می شوند
 • باقرنژاد برکنار؛حمید کمایی دبیر هیئت فوتبال گچساران شد
 • اخبار استان؛اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه/علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد/به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است/واقعه غدیر در گچساران بازسازی شد/مناطق روستایی بخش چاروسا از اینترنت نسل ۴ بهره مند می‌شود/
 • یک آمار عجیب از تعداد دانش آموزان رشته ریاضی در یاسوج/وقتی خانواده ها دوست دارند فرزندانشان پزشک شوند
 •