طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96598 | نویسنده : sajad |
 •   

    نامه ای به دخترم ؛  آیا کودک سقط شده جایش در قبرستان است یا در ظرف آشغال؟!   به قلم حمید بخشایی   تو در سرزمین و خاک پاک ایران متولد شدی مهد تمدن و اولین سرزمین مدیران و بقول هگل تاریخ و تمدن از دالان امپراطوری ایران شروع شده. تو به عنوان یک […]

  فانوس زاگرس؛

   

  نامه ای به دخترم ؛  آیا کودک سقط شده جایش در قبرستان است یا در ظرف آشغال؟!

   

  به قلم حمید بخشایی

   

  تو در سرزمین و خاک پاک ایران متولد شدی مهد تمدن و اولین سرزمین مدیران و بقول هگل تاریخ و تمدن از دالان امپراطوری ایران شروع شده. تو به عنوان یک جنس مؤنث و دختر این سرزمین برای دفاع از حقوقت دیگر نمی توانی مثل سایر هم جنسانت که وقت خود را در سینما و تئاتر و یا به دنبال رفع اضافه وزن هستند باشی. برای اجرای عدالت و احقاق حق خود و ایجاد فرصت های برابر در کشور باید تلاش کنی چه باقلم و چه با فریاد و اعتراض. ایمان و آگاهی تو را به یک سطح از مسئولیت می رساند و الگوها و نمادهای فراوانی از یک زن مبارز در تاریخ ایران و مکتب وحی وجود دارد بیاموز و بکار ببر.

   

  امروز جامعه مملو از پاچه خواری تملق گویی خودشیرین کن هایی که زندگی و شخصیت خود را در حد یک حیوان تنزل داده اند و بر اساس چنین معیارهایی بوده که جا تنگ کن های سیاسی و مدیریتی پیدا شده اند، امروز شاهدیم که یک انسان فرهیخته برای حفظ ارزش و هویت خود و گذراندن زندگی منشی و زیردست یک انسان کودن (که بر اساس تملق به چنین جایگاهی رسید) می شود. 

   

  در کشور، دلالانی که از تخصص بالایی برخوردار نیستند به ثروت ها و مقام های آنچنانی  دستیابی پیدا کرده اند. تصور کن چگونه می توان انتظار داشت یک پرستار با دستمزد کم شب هنگام به مریض خود با انگیزه رسیدگی کند (اگر هم وظیفه خود را انجام دهد بر اساس منش انسانی خویش بود) و یا یک استاد دانشگاه در هنگام اوقات فراغت خود دیگر انگیزه ای برای پژوهش برایش باقی نمی ماند. به عده ای از سیاسیون اطمینان نکن چون راهبردها و بمب های انفجاری توسعه آنها به فشفشه های نم کشیده تبدیل شده هر دو گروه سیاسی یکی مدام در سودای نابودی آمریکاست و دیگری در خواب دموکراسی.آموختن علم یکی از ارکان اصلی زندگی تو می باشد زیرا علم دروغگو نیست و در خانه اش پستویی نیست که دروغهایش پنهان شود. اما سیاست خود پستویی پر از دروغ است.

   

  جلسه انجمن اولیاء چندین مدرسه را  رفته و دیدم مسئولین مدرسه ها  بیشتر بدنبال نمایش خود و بزرگنمایی هستند تا اجراء مسئولیت. مشکلی که گریبانگیر همه مسئولین کشوری شده (خودنمایی و کسب پرستیژ) حوزه قدرت و ثروت متغیر و رو به افول است، هیچ وقت برای  انتخاب فرد دلخواهت و ازدواج به این دو مقوله توجه نکن تنها چیزی که ثابت است اصالت و ارزش است. اما در مسیر زندگیت آگاه باش اقتصاد تعیین کننده و مسلط بر کنش و رفتار تو می باشد.

   

  بعد از ازدواجت بر سر ریاست و کنترل خانه با شوهرت تعامل داشته باش چون خودخواهی و برتری جویی هرج و مرج را حاکم بر محیط شما خواهد کرد. تعامل یکی از راهکاری پیشرفت است مطلبی که بعضی از مسئولین کشوری با تعامل مشکل دارند.

  در شرایط فعلی به هر شخص ولو ملبس به لباس روحانیت نمی توان اطمینان کرد.

  مصداق آنها ریاست جمهور ایران حسن روحانی که بدترین وضعیت را برای مردم ایران رقم زد و تنها قشری که از ایشان راضی هستند قبیله نان خورهای ایشان می باشد.

  شاید عده ای در کشورمان خواهان اینکه زنان مباشرت جنسی با مردان عراقی داشته باشند و راه تقرب به خدا را در چنین رویکردی می بینند.

  دیدگاهی تقلیل گرایانه و یک سوی از جنس زن. سقوط زن در این نوع دیدگاه را به وضوح می توان دید. در کشورمان زنان و دخترانی هستند که بر اثر روابط نامشروع حاصل از فقر بدنبال سقط جنین هستند و برای رفع این شرمندگی در پی پزشکان و ماماهای بی صلاحیتند آیا کودک سقط شده جایش در قبرستان است یا در یک ظرف آشغال، درد اینجاست. اینها همه محصول بی تدبیری، زیاده خواهی و خیانت به این مردم است.

   

  تاریخ اروپا را مطالعه کن و همانطور که مسیحیت بر اثر ناتوانی عده ای از کشیشان در رواج سرمایه داری نقش داشتند بعضی از روحانی نماها و انقلابی نماها در کشور ایران عزیزمان چنین نقشی دارند و باعث ایجاد شکاف های طبقاتی به بزرگی کانال مانش شده اند و همچنین در رونق فساد جنسی به چنین دیدگاه هایی تأثیر بسزایی داشته و همین دیدگاه های انتفاعی از زن  بوده که باعث ایجاد جنبش های فمنیستی شد.

   

  برادرت به سن بلوغ نرسیده به او بیاموز قدرت فقط در زور و بازو نیست و در دهانه توپ و اسلحه خلاصه نمی شود. هر چند ضریب امنیتی با ساختار نظامی افزایش می یابد ولی اول باید اقتصاد و فرهنگ خود را افزایش دهد بعد به نیروی فیزیکی خود توجه کند. به برادرت بفهمان درگیری و جنگ همیشه نتیجه بخش نیست و جنگ ممکن است آغاز یک سیاست باشد اما گاهی خانمان برانداز است و به سیاست هم می تواند پایان دهد، مثل جنگ های یونان باستان که به تمدن یونان پایان داد.

   

  تو در شرایط آمادگی برای کنکور هستی، قبل از قبولی در رشته دلخواهت بهتر است بدانی که هویت و ارزش انسان ها  به تخصص و مدرک آن ها نیست ، هستند افرادی که دارای مدارک آنچنانی تخصص و فوق تخصص هستند اما تشنه یک پست و ریاست کوچک مدیریتی می باشد اینها جز طبقه سوداگرند که قشری از اجتماع محسوب می شود که پست و مقام را پناهگاهی می دانند که در کمین آن به تکامل و رفع مشکلات روحی روانی خود می رسند و باید در هویت و نجابت انسانی اینگونه افراد شک کرد. به همین دلیل است که امروز شاهدیم عده ای مرید به مدیر، پخمه به نخبه تبدیل شده است. 

   

  اگر در شرایط مادر داری قرار گرفتی به فرزندانت در حد توانشان مسئولیت واگذار کن و از آن ها در قبال عملکردشان و حتی اشتباهاتشان پاسخ بخواه در غیر این صورت منتظر هرج و مرج در محیط زندگیت باش مشکلی که در کشورمان شاهدش هستیم عدم پاسخگویی مسئولین می باشد. دزدان کوچک در بند و دزدان بزرگ ملوک الطوایفی آزادند. نظارت بر عملکرد فرزندانت باید طوری باشد که اگر خطایی از آنها سر زد زودتر از مردم و همسایه ها متوجه خطای آنها شوی. دقت کن در سازمان ها و ادارات کشورمان علم……… و پرچم سازمان های نظارتی در همه جا هست اما سیستم اختلاس گران یا جلوتر از آنهاست یا سازمان نظارتی ضعیف هستند به هر حال بعضی مواقع خبر اختلاس قبل از اینکه به سازمان های نظارتی برسد به گوش مردم رسیده است.

   

   امروز با این شرایط به وجود آمده هیچ گونه معیاری برای سنجش درستی یا نادرستی وجود ندارد. مقصدی که در پیش روی مردم قرار گرفته مقصدی نیست انگاری می باشد و تداعی معانی نهلیسم نیچه می باشد. سکوت بعضی از مواقع زیباست مثل سکوت نت در موسیقی که زیبایی خاصی به آهنگ موسیقی می دهد اما سکوت بیش از حد خیانتی است در مقابل وضعیت موجود.

   

  امروز نقد در کشور ایران نقد نیست بلکه انعکاس کدورت و غرض ورزیست و جنبه  بی آبرویی پیدا کرده فقط بدنبال از بین بردن ارزش های انسانی هم هستند اما بدان قبل از نقد به هر شخصی اول پیشنهاد ارائه کن.

   

  به نظرم ارزش ها از بین رفته است و انسان هایی پدید آمدند که نه تاریخی دارند و نه ریشه ای در نتیجه طعمه بت های نو می شوند اینها مدعی مدیریتند بی آنکه وظیفه شناس باشند.

   

  طغیان رودخانه ها را مشاهده کردید چندین هزار خانواده در مملکت ایران بی خانمان شدند. قطعاً اگر مسئولین از اصول توسعه و ارکان توسعه آگاهی داشتند و به فکر این حوادث طبیعی بودند و به جای سرمایه گذاری بیش از حد بر روی ساختار قدرت نظامی در حوزه شهرسازی سرمایه گذاری می گردند شاهد چنین حوادث اسفناکی نبودیم. غرب منبع تکنولوژی است و نمی توان از تکنولوژی غرب غافل شد. به قول مرحوم آیت اله لنکرانی در وصیت نامه اش می نویسد: لندن دروازه دنیا و خانه دوم کشورهاست و این امنیت غرب را در راستای تکنولوژی می رساند. اما از بعد سياسي اگر می خواهید واقعیت رویکرد غرب را بدانید بهتر است زندگی نامه سید جمال الدین اسد آبادی را مطالعه کنید تا به ماهیت زشت سیاست مداران غربی پی ببرید. 

   

  دخترم شاید محبت من نسبت به تو بيش از محبت پدر ژوپیتو به پینوکیو بود اما مثل بابانوئل، خوش خبر و روشن فکر نیستم، با مقتضیات زمانه پیش نرو که امروز عصر وارونه بینی و بی هویتی است.

   

   ادامه دارد ….

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  14 نظر برای “نامه ای به دخترم ؛ در کشور ما نقد به اشخاص خاص انعکاس کدورت و غرض ورزی است”
  1. احمد گفت:

   جناب بخشایی خودت هم خیلی دنبال تاج دویدی جهت شهردار شدن حالا نعل وارونه میزنی ،اول خودت استقلال رای داشته باش بعد به دخترت آموزش بده

   1

   0
  2. علی حسین مسیحی گفت:

   جناب مهندس بخشایی عزیز،
   بسیار عالی بود،
   درود برشما ،،

   0

   0
  3. اساتید دانشگاه های گچساران گفت:

   جناب آقای بخشایی
   تا زمانی که کیا و بیا و…………داشتی و در شورای شهر جولان می دادی .
   اوضاع بر وفق مراد بود .
   اما اکنون کن به جبر روزگار دیگر بخت و اقبال از دست داده‌ای ٬ به نگارش مقالات سبک انتقادی شرقی همچون «صادق هدایت » رو آورده ای .

   1

   0
  4. همشهری گفت:

   با سلام
   متن جالب وخوبی بود وای کاش در مراسمات ومجالس ومدارس از شما وسایر افرادی که می توانند با سخنان خوب ذهن ها را بیدار کنند استفاده میشد نه سخنان تکراری

   1

   1
  5. عبدالله گفت:

   سلام
   ضمن احترام به آقای بخشایی
   به نظرمیرسدنگارنده محترم؛ مشغول مطالعه یامرورآثارفلاسفه نیهیلیسم ویاابزوردهستند!مكاتب مروج بی فکری وپوچگرایی!یاشایداگزیستانسیالیسم نیچه!
   جنس (سبك)مرقومه تان دلهره آثارکامو!یا پیچیدگیهای گاها زیگزاگی ویتگنشتاین راتداعی کرد!…”به نظرمیرسدبه شدت سرخورده اید”(جسارتا)…برایتان آرامش ،علم وصحت ورفيع درجات راازخدای عزیزمسألت مینمایم/رب زدني علما”/(سوره مبارکه طه ۱۱۴)پروردگاراعلم مرازیادکن/آمين

   2

   1
  6. ناشناس گفت:

   توهمات یک ذهن خود بزرگ بین،غیر از این چیزی ندیدم.

   2

   1
  7. ناشناس گفت:

   زنده موندن در فضای سیاسی به بهای هزینه کردن خانواده چندش اوره

   2

   1
  8. ناشناس گفت:

   سلام.
   حالت نویسنده مثل احمدی نژاد است‌.
   عمری مسئولیت داشته ولی طوری نقد میکنه که انگار هیچ کاری اجرایی نکرده است.
   میشه لطفا بفرمایید در زمان مسئولیتتان چکار کردی؟

   2

   0
  9. عبدالله گفت:

   سلام مجددوتشکرازمدیریت سایت
   اگزیستانسیالیسم سارتر”که اشتباهادرکامنت قبل نیچه” ذکرشد
   پیشنهاد:
   آقای بخشایی لطفادرموردمفاهيم وگزاره های دینی قلم نزنید چون …!
   هرچه بیشتر متن معیوبتان رازیرذره بین می‌گذارم بیش ازپیش حوزه واژگانتان رادچار اختلال “ژیمناستیک معکوس الفاض ومعانی” !میبینم که شايدناشي ازنوعی دادائیسم یاآنارشی ذهنی باشد که متنتان !به آن دچار شده…
   برای خودوشماهدایت”راازدرگاه خیرالناصرین مسألت دارم…
   /…ومن اصدق من الله قیلا/سوره مباركه نساء آيه ١٢٢
   وچه کسی درسخن ازخداراستگوتراست؟!

   2

   1
  10. ناشناس گفت:

   جالب اینه که به بعضی از سایت های خبری ……………..که مطالبش رو چاپ کنن و هیچ گونه کامنتی هم براش نزارن،برید ک….ا رو ببینید

   0

   0
  11. تقدیر گفت:

   صادق چوبک یا هدایتی آخه دست وردار .

   0

   0
  12. گروه واقع بینان گچساران گفت:

   با سلام خدمت مهندس بخشایی عزیز متاسفانه افرادی که احساس حقارت میکنند واز تبار ونژاد متملقین و همان پوچگرایان هستند با شما مخالفند درود بر شما مرد بزرگ وازاد اندیش

   0

   1
  13. دانشجو گفت:

   امروزه جامعه همین طوری شده آقای عبدالله ظاهرا شما خودتو جای کارل پوپر میبیند یا تصور میکنید وحی بر شما منزل شده با این ادبیات شلخته ناشی از کمبود روحی روانی که دارید شما قطعا از آن دسته تازه ونورسیده هستید زیادی بهتان فشار اومده اتفاقا مصداق صادق هدایت شمایید ایشان حقیقت مردم امروز رو گفتند حقارت تو قشر تحصیل کرده وبی شخصیتی تو افراد متخصص بخاطر پست ومقام واقعیت جامعه امروز است

   0

   1

  
  امروز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بررسی جایگاه و وزن سیاسی اردلان زینل زاده کاندیدای ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • نگاهی به عملکرد بهزیستی شهرستان کهگیلویه
 • بانوی کهگیلویه و بویراحمدی ، بهترین کارگردان جشنواره فیلم مادرید اسپانیا شد
 • مرگ راننده در آتش سوزی خودرو در محور گچساران – باشت+عکس
 • کلانتری: انتخابات سالم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌کنیم
 • توضیحات فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد درباره کیفیت ورود سپاه به مسائل سیاسی و انتخابات
 • آیت الله ملک حسینی:استخدام های بدون رعایت ضابطه علاوه بر قوم و خویشی معامله انتخاباتی هم هست/ساد در جمهوری اسلامی شرم آور است
 • جزئیات سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد
 • “اصلاح طلبان خود را به روز رسانی کند”
 • رئیس شورای شهر دوگنبدان تغییر می کند؟
 • نماینده بویراحمد و دنا:اینکه عده ای توقع داشته همه مشکلات در ۸ سال نمایندگی من حل شود بی انصافی است /در زمان من اعتبارات عمرانی بویراحمد و دنا ۱۲ برابر افزایش داشته است
 • آیا میرشکار شکار می شود؟؟
 • لیگ برتر هندبال ؛ پیروزی فرازبام خائیز دهدشت و شکست نفت و گاز گچساران در هفته دوم
 • شکست تیم هرمزگان مقابل دختران هاکی‌باز کهگیلویه و بویراحمد
 • ذبح غیر بهداشتی روزانه ده‌ها دام در تنگاری یاسوج و سایر نقاط استان
 • مدیرعامل پرسپولیس استعفا داد
 • نیروهای بیمارستان بزرگ یاسوج تعیین تکلیف می شوند
 • باقرنژاد برکنار؛حمید کمایی دبیر هیئت فوتبال گچساران شد
 • اخبار استان؛اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه/علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد/به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است/واقعه غدیر در گچساران بازسازی شد/مناطق روستایی بخش چاروسا از اینترنت نسل ۴ بهره مند می‌شود/
 • یک آمار عجیب از تعداد دانش آموزان رشته ریاضی در یاسوج/وقتی خانواده ها دوست دارند فرزندانشان پزشک شوند
 •