طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96498 | نویسنده : sajad |
 •   

    شورای تحریریه تشکل سروهای آزاد   امروزه و در جوامع در حال توسعه همواره چابک سازی و جوان شدن و پوست اندازی ضروری و لازم است. چرا که تا رسیدن به سر منزل مقصود و نیل به اهداف ، انرژی و توان زیادی لازم است و این میسر نمیشود جز با جایگزینی افکار و […]

  فانوس زاگرس؛

   

  شورای تحریریه تشکل سروهای آزاد

   

  امروزه و در جوامع در حال توسعه همواره چابک سازی و جوان شدن و پوست اندازی ضروری و لازم است. چرا که تا رسیدن به سر منزل مقصود و نیل به اهداف ، انرژی و توان زیادی لازم است و این میسر نمیشود جز با جایگزینی افکار و افراد کارآمد به جای افکار شکست خورده و افکار منقضی شده.

   

  این ایده که به دوره گذار معروف است باید تحول و تغییر بنیادینی در رشد و سرعت توسعه ایجاد کند و باعث امیدواری در جامعه شود.

   

  کشور ایران که پس از سالها استعمار و استثمار تنها چهار دهه است که استقلال یافته و ربع آن نیز درگیر جنگ و مابقی سالها را زیر فشار تحریم های ظالمانه و سومدیریت های بی رحمانه بوده است اکنون به مرحله ای رسیده است که جز با تغییر افکار در جامعه و افراد تصمیم گیر در سطح کلان اجرایی و قانون گذاری چاره ای ندارد.

   

  این تغییرات در جوامع دموکراتیک باید از پایین به بالا صورت پذیرد تا هماهنگی و هارمونی نظام حکومتی و مردم سالاری آسیبی نبیند.

   

  اصلاح قوانین و نظارت بر اجرای صحیح آنها تنها توسط پارلمانی انجام میگیرد که مستقیما توسط مردم انتخاب میشود و اگر اعضا جامعه به صورت واقعی دنبال تغییر وضع موجود باشند باید هر کدام نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

   

  انتخاب آگاهانه و با مطالعه میتواند جلوی هر آسیبی را گرفته و منجر به پیشرفت و توسعه شود.

   

  اگر این جامعه شعار تغییر وضع موجود و نه به گذشته را عملی سازد و با انتخاب آگاهانه افکار و افراد جدید ، این تحول را ایجاد کند میتواند امیدوار باشد آینده را روشنتر و سریع تر از آن خود کند در غیر این صورت مادامی که بین وضع اسفبار موجود و گذشته تاریک گرفتار تردید شود این وضع بدتر خواهد شد و یا در دام تبعیض و رانت اسیر خواهد شد یا اسیر افکار شکست خورده و ناکارآمد گذشتگان خواهد گشت.

   

  ادامه این وضع در مناطق کمتر توسعه یافته ای چون استان ما به مراتب فاجعه بارتر خواهد بود.

   

  ادامه سیاست اقتصادی فعلی و توسعه و تعمیق فقر و تبعیض و اختلاف طبقاتی هیچگاه با رجوع به گذشته ای که در این وضعیت سهیم است چاره ساز نخواهد بود .
  انتخاب بین فکر اقتصادی تاجگردون و تیم اقتصادی مجلس و دولت اصلاح طلب که نتیجه اش امروز دامن همه جامعه را گرفته و همینطور افکار تاریخ گذشته حسینی و جعفری و به طور کلی راست سنتی که آنها نیز نتوانستند اقتصاد به گل نشسته ایران را نجات دهند چگونه میتواند منجر به موفقیت و نجات مردم شود؟

   

  جناح های شکست خورده سیاسی چپ و راست تا کنون کدام تغییر و تحول بنیادین و کارآمد را ایجاد کرده اند که به واسطه آن سطح رفاه و کیفیت زندگی مردم بالا رفته باشد؟

   

  آیا دوران گام دوم انقلاب و ورود به دهه پنجم نباید سرآغاز رونق اقتصادی و رفاه مردمی شود که سالها با همه کاستی ها و کمبود ها ساخته اند و تحمل کرده اند؟
  برای تغییر وضع موجود و عدم بازگشت به گذشته تنها یک راه میماند “” *تغییر در افکار و افراد به سود آینده* “”

   

  جامعه امروز مجبور است از هر چه زودتر از منجلاب سیاستزدگی و جناح گرایی بیرون آمده و طرحی نو در اندازد پس چه بهتر که نسل سختی کشیده فعلی این پوست اندازی را رقم بزند تا آینده خود و نسل های بعد روشنتر و امیدوارانه تر باشد.

   

  **شورای تحریریه سروهای آزاد

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  13 نظر برای “بازنشستگی سید قدرت و جعفری و لزوم کنار رفتن تاجگردون”
  1. ناشناس گفت:

   ماهیت فکریو اهداف تشکل سروهای ازاد مبهمه..حالا اگر این سه نفر به انتخابات نیایند گزینه های دیگر از جمله انان که مورد علاقه همین تشکل هستند زیر مجموعه اصولگرایی قرار میگیرد…بنظرم بیشتر یه اختلافات درون جریانی و پوست اندازیه نه شکل گیری جریان سوم و متفاوت

   1

   0
  2. علی گفت:

   سلام خدمت سردبیر محترم من هم بانظر شماموافقم وباید تغییر در جهت مثبت و رو به جلو بشه.بنده هم به عنوان یک اصلاح طلب .اگه واقعا در این دوره بدانم کسی هست که یک پله از تاجگردون بالاتر وبتواندخدمات وبودجه ای رو که ایشون درمدت نمایندگی اش برا گچساران وباشت آورده وکارهایی که انجام شده.رو بتواند بیشترانجام بدهد وحداقل در سطح ملی هم اسمی درست کند.ودر یک کمیسیونی بالاتر و بهتر از کمیسیون بودجه مجلس راه یابد..به خداقسم اون باید بیاید وتا الان نیومده به مردم خیانت شده..از ایشون بااین مشخصات اگه باشه وبیاییدباجان ودل حمایت خواهیم کرد.

   1

   0
   • سلام، اتفاقا تاجگردون عملکردش حتی از حسینی و جعفری ضعیفتر بوده، براساس نقد سوم آقای پاکدل که لینکش این پایین میذارم. ایشون فقط تو تبعیض، بیعدالتی، پارتی بازی و رانت رکورد زده، لطفا غیر مستند و شعاری حرف نزنید.👇
    ناگفته و نقد سوم: طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی:
    در طرح‌های عمرانی هم عملکرد خارق العاده‌ای وجود نداشته است!؛ نگران نبود آقای تاجگردون نباشید

    ❌ این شیوه اتهام زنی ولگدمال کردن شعار زیبای «زنده باد مخالف من» و جایگزینی آن با «بلاک باد مخالف من»، عادی شده است.

    http://www.kebnanews.ir/note/401708/

    1

    0
  3. شهروند گفت:

   آنچه تحت عنوان تحریریه سروده آزاد اورده اید حکایت جامعه امروز ماست البته با این تفاوت که نظام جمهوری اسلامی با نگاه سنتی وبا شعار پوپولیستی ومقدس معابی در قالب قدسی کردن دیگر نمیتواند با دنیا توسعه یافته یا در حال توسعه همراه شود پس هر ایده و شخصیتی در قالب این نظام نمیتواند کاری شایسته در خور شان مردم انجام دهد.اگر تمامی دلارها دنیا و کارشناسان و اقتصادانان دنیا جمع شوند ادر چهار چوب فعلی این نظام بخواهند کار کنند مطمئن باش که سر سوزنی تغییر بنیادی ومحسوس حاصل نخواهد شد. درببسته است لطفا از پنجره وارد نشو.

   1

   0
  4. ناشناس گفت:

   شایسته تر از تاجگردون وجود دارد.انشاالله این دوره نماینده تغییر می کند.

   0

   1
  5. ناشناس گفت:

   اینار باید از نیروهایه جوان کار امد ،صادق ،ولایی شایسته و شفاف با مردم ،کاردان بابیان و خوش کلام با برش کاری انقلابی از جنس سردار هایه سازندگی استفاده شود..✌

   0

   1
  6. فرهنگی گفت:

   درجواب علی باید بگوییم تنها کسی که میتواند سکاندار باشد اقای حاج سید ظهیرپورالحسینی فردی علمی وتوانمند وپاک دست ویک اصلاح طلب قدیمی است که اکثر مردم رو ایشون شناخت دارن ولی متاسفانه تا الان هرچه صحبت کردیم جواب درستی به ما ندادن

   1

   1
  7. لیشتر گفت:

   نماینده دور بعد سید قدرت حسینی می باشد

   1

   2
  8. گچساران گفت:

   انشاالله به امید به خدا فرد مناسب جدید به ما معرفی شود دیگر از این فیلم بازی ها خسته شده ایم کوچه و خیابان و اسفالت برای مردم اب و نان نمیشود

   1

   0
  9. باسلام،می خواهم جمله ای راخدمت همشهری های باهوش وعزیزم عرض نمایم؛برای همه مااثبات شده که جناح ها(چپ،راست،اصولگرا،اصلاح طلب ووو) که باترفندهای فریبکارانه خودرابه کرسی مجلس میرساندند،سالهابا دروغ وحیله چنته برمردم انداختندو قدرت سیاسی واقتصادی منطقه ومملکت دردستشان بودهیچ کاری برای مردم انجام ندادند! فقط به دنبال منافع خودونزدیکان خودبودند؛ گره ای ازمشکل مردم باز نکردند،با ایجاد تفرقه به اختلافات منطقه ای بیشتر دامن زدند،موجب عقب ماندگی بسیاری ازجوانان باسواد وشایسته منطقه شدند،رانت خواری اداری ومالی وهمچنین بی عدالتی وتبعیض را گسترش دادندو بسیاری گرفتاری های دیگربرای مردم ایجادنمودند!همه وهمه ازعملکردهای منفی این جناح هابودوهست؛ اینک که هویت واقعی این جناح ها ودسته ها آشکارشده وتاریخ مصرف آنهاگذشته نوبت مردم عاقل وباهوش منطقه است که مدبرانه انتخاب نماید وآن فردی را انتخاب نمایدکه قبل ازمنافع خویش و خویشان به فکررفع مشکلات خلق و کشور باشد؛مردم،دولت و مجلس ضعیف وناکارآمدی نمی خواهندکه قادر نباشد برای یک بحران کوچک چاره ای بیندیشدکه تبدیل به فاجعه ای بزرگ مانند سیل وزلزله های اخیرنشود!بنابراین بایدهمت کردوافرادی لایق وشایسته به مجلس فرستاد که مقتدرانه و قاطعانه عمل نمایدولاغیر…

   2

   0
  10. فرهنگی گفت:

   فقط حاج پورالحسینی اگر به میدان اید

   0

   1
  11. ناشناس گفت:

   علاوه بر اینکه نیروهای تازه نفس ،علمی، متعهد و باتقوا باید بیاد کلیه قوانین گذشته، باید بازبینی و اصلاح گردد تا کلیه مجاری فساد در مملکت بسته شوند به امید باز نگری قوانین توسط انسانهای متخصص متعهد و فرهیخته با انتخاب صحیح مردم

   0

   0
  12. ناشناس گفت:

   فرهنگی 🤣🤣🤣🤣

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • استانداران بسیار ضعیف ایلامی در کهگیلویه و بویراحمد
 • “پاک دستی به قامت خادمی”
 • لیگ دسته دوم فوتبال کشور ؛ نفت و گاز گچساران در خانه به مصاف شهدای بابلسر می رود
 • ماجرای فاضلاب گاوداری ۳ هزار راسی که به رود بشار می‌ریزد/ بوی بد شرایط زندگی را سخت کرده‌ است +تصویر
 • اصولگرایان بویراحمد و دنا باز به هدایت خواه خواهند رسید؟؟
 • تاجگردون و یک “اما”ی جادوئی(قسمت اول)
 • کریم فرخیانی گزینه اصولگرایان بویراحمد و دنا انصراف می دهد
 • بی بی گل افروز ؛ مادر گچسارانیها به رحمت ایزدی پیوست+زندگینامه
 • نامه انتقادی یکی از فعالان سیاسی به مسولان شهرستان باشت
 • تحلیلی در باب رفتارهای سیاسی علیمراد جعفری /خود را فردی جذاب برای جذب آرا مردم نداند
 • “پاسخی به سعید رحمانی و همفكرانش”
 • جزئیات تعطیلی مرکز ام.آر.آی گچساران
 • پذیرفته شدگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی شهرستان گچساران + اسامی
 • برزخ ویژه خواران و خداحافظی نوستاژیک تاجگردون
 • جناب یزدان پناه ؛ به کجا چنین شتابان؟!
 • آیا انتخابات دوره ی سوم نمایندگی مجلس در حوزه های کهگیلویه وگچساران تکرار خواهد شد ؟!”
 • همای سعادت اصلاح طلبان بویراحمد و دنا بر دوش “اردوان ایزد پناه ” خواهد نشست؟
 • جلسه شورای اداری شهرستان چرام با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار شد
 • نماینده گچساران و باشت:مجلس فعلی دستپخت شورای نگهبان است/قطعا در صحنه خواهم ماند/به عارف رأی دادم
 • دانشگاه یاسوج دومین دانشگاه برتر کشور شد
 •