طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۴ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96398 | نویسنده : sajad |
 •   

  ریواس جنوب در گزارشی نوشت : تا اینجای کار، نشانه‌ای از اهل معامله بودن مدیر ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد نمایان نیست اما سکوت او در مقابل نابسامانی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی این استان، این ویژگی خوب آقای استاندار را با چالش جدی مواجه کرده است؛ چالشی که البته گویا علی‌محمد احمدی، امیدش به اصلاح […]

  فانوس زاگرس؛

  ریواس جنوب در گزارشی نوشت : تا اینجای کار، نشانه‌ای از اهل معامله بودن مدیر ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد نمایان نیست اما سکوت او در مقابل نابسامانی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی این استان، این ویژگی خوب آقای استاندار را با چالش جدی مواجه کرده است؛ چالشی که البته گویا علی‌محمد احمدی، امیدش به اصلاح مدیریت ایلامی به سر آمده و با دعوت از وزیر بهداشت، نمی‌خواهد بیش از این در افکار عمومی برای عملکرد نامطلوب یک مدیر، هزینه شود.

   

  به گزارش فانوس زاگرس، رد پای بسیاری از استخدام‌ها و به کارگیری نورچشمی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی را که بگیریم، به افراد ذی‌نفوذی از سیاست تا مدیران اجرایی می‌رسیم که به شدت اتهام سیستمی شدن فساد استخدامی در این دانشگاه را تقویت می‌کند.

   

  در دانشگاه علوم پزشکی همه چیز عادی شده است دیگر نقد رسانه‌ها هم برای مردم و حتی تصمیم‌گیرندگان عادی شده و گویا همه می‌خواهند تن دهند بر آنچه بر این دانشگاه بزرگ و مؤثر در زندگی مردم می‌رود.

   

   

   

  در این بین اما، استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکنون نشان داده است که اهل معامله نبوده و اجازه این کار را به حداقل مدیران زیردستش نمی‌دهد؛ روحیه قابل تحسینی که البته دو چالش جدی دارد.

   

  در وهله اول، آقای استاندار از همان ابتدا دست روی استخدام‌های فله‌ای گذاشت و بسیار در این زمینه سخن گفت.

   

  اما آقای اورنگ ایلامی یکی از مدیران زیر دست اوست که استخدام و به کارگیری نیرو در مجموعه تحت مدیریتش همه واژگان از فله‌ای تا اتوبوسی و نورچشمی و همه را دور زد و تعریف جدیدی از استخدام را وارد ادبیات سیاسی و مدیریتی این استان کرد.

   

  در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ابتدا شعار برگزاری آزمون برای نیروهای شرکتی هم داده شد اما این سنگ آنقدر برای اوضاع بهم ریخته دانشگاه بزرگ بود که بدجور به سر اعتماد عمومی خورد و خیلی از افرادی که دل به حرف‌ها و وعده‌های آقای استاندار خوش کرده بودند، را سرشکسته و دلشکسته کرد.

   

  علی‌محمد احمدی، ضابطه‌مند شدن استخدام‌ها را اولویت اصلی خود اعلام کرد اما تا این لحظه هنوز از اورنگ ایلامی نپرسید که آیا دانشگاه علوم پزشکی، گوشت نذری است که بین افراد خاصی تقسیم شود؟

   

  ایلامی زیرست آقای احمدی است و این وضعیت مبهم و آلوده به تخلف در استخدام‌ها و به کار گیری نیروهای این دانشگاه، به هیچ عنوان نمی‌تواند سکوت آقای استاندار را توجیه کند.

   

  وقتی با اطمینان می‌گوییم استانداری با ایلامی معامله نکرده است که شاهد ورود جدی شخص استاندار نه تنها به استخدام‌های لجام گسیخته بلکه به همه لایه‌های مدیریتی و عملکرد این دانشگاه باشیم.

   

  از سوی دیگر آیا استاندار رد پای یکی از معاونینش در موضوع دانشگاه علوم پزشکی را نمی‌بیند؟ آیا لیست استخدام‌های خاص علوم پزشکی و تشابه فامیلی‌ها هم این سؤال را برای شخص استاندار پیش نیاورده است تا بلکه سرنخی برای اثبات این رد پا شود؟

   

  البته بی‌انصافی است اگر نگوییم قدم‌هایی هم برای رصد اوضاع و احوال بد دانشگاه علوم پزشکی در این مدت انجام شد و یک گروه بازرسی به صورت فشرده مستقر شدند و تقریبا همه چیز برای همه ثابت شده است.

   

  اما اقدام اصلی که آقای استاندار در این زمینه برداشته است، دعوت از وزیر بهداشت برای سفر به استان و پایان دادن به وضعیت فعلی است؛ سفری که قرار است به زودی انجام گیرد.

   

  نکته دیگری که استاندار کهگیلویه و بویراحمد همیشه از آن سخن گفته است، نظم و انضباط اداری و مدیریتی است که در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ساده‌ترین آن‌ها هم رعایت نمی‌شود.

  کمتر نشستی در استانداری به ریاست استاندار و معاونین او برگزار می‌شود کهاورنگ ایلامی در آن حضور یابد؛ موضوعی که همیشه خط قرمز آقای احمدی بود اما به نظر می‌رسد رفته رفته کمی “شٌل” گرفته است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی حتی در روزهایی که مردم استانش زیر گل و لای و سیل و بی‌آبی و بی‌راهی بودند، او در تفریح خارج نشینی بود و حتی بخش‌نامه وزیر و تماس‌های مکرر هم او را در ایام تعطیلات و حتی روزهای بعد از آن به محل کار نکشاند.

  او در اولین روزهایی که بعد از سفر تفریحی‌اش به یاسوج آمد، در یک زیرکی خاصی به محل ستاد بحران رفت و چندین جلسه فشرده را برای جبران جای خالی‌اش در روزهای حساس بحران سیل، برگزار و آنها را صورتجلسه کرد.

  بارها بوده که در جلسات رسمی استانداری، سراغ آقای ایلامی را می‌گرفتند اما او اگر خارج از کشور نبود در مطبش مشغول طبابت بود و اکنون بعید است که استاندار به همین راحتی از این خط قرمز خود در مدیریت بگذرد و با آرام شدن اوضاع بحرانی سیل، به سراغ ایلامی نرود.

  ایلامی، پزشک حاذق و کاربلدی است اما هرگز نمی‌تواند مدیر خوبی هم باشد و خودش هم این را می‌داند، هر سه نماینده مجلس هم به این نتیجه رسیدند و استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز بیش از همه متوجه این نابسامانی‌ها است.

  نامه مدیرکل حوزه استانداری به ایلامی در ماه‌های اخیر به خوبی تأیید کننده این حرف است که استاندار هم صبرش به سر آمد و نمی‌خواهد نارضایتی از عملکرد یک مدیر، به او هم ضربه بزند.

  او که اهل معامله و مماشات بر سر حقوق مردم نیست، قطعا بیش از این هزینه نمی‌دهد.

  باورکردنی نیست، دانشگاه پرپول علوم پزشکی یاسوج، در ماه‌های اخیر شاهد این همه اعتراض و تجمع به ویژه صنفی و رفاهی باشد؛ موضوعی که با مدیریت ایلامی اتفاق افتاد و مطالبات پرسنلی این دانشگاه برای ماه‌ها به تأخیر افتاد و به سال بعد رفت.

  وسایل یک بیمارستان دیگر برای افتتاح  بخش دیگری به آنجا برده می‌شوند، تا مراسمی صوری برگزار شود.

  پروژه‌های تکمیل شده این دانشگاه در برخی شهرستان‌ها، با بی‌مدیریتی محض تخریب شدند.

  عزمی برای شروع و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نیست.

  آقای ایلامی با مشغله‌هایی که دارد، نمی‌تواند برای مدیریت کردن بر دانشگاه وقت بگذارد.

  رد پای سیاسیون در اداره این دانشگاه از چپ و راست هویدا است و ایلامی فکر می‌کند با امتیاز دادن به این و آن می‌تواند مدت بیشتری بر صندلی ریاست بنشیند.

  بزرگ‌ترین بیمارستان این استان در یاسوج افتتاح شد اما فقط افتتاح شد و نشانی از یک بیمارستان فعال را ندارد.

   

  برخی مناقصات و مزایده‌های این دانشگاه، اعتماد مردم به سلامت دستگاه اداری را زیر سوال بردند و در یک نمونه از این تخلفات، دو مناقصه مهم را در یک روز تعطیل آن هم برای یک ساعت روی سامانه تدارکات دولت می‌گذارند تا فرد مورد نظر بتواند برنده شود!

   

  تخلفی آشکار که به هیچ عنوان سکوت متولیان و دستگاه‌های نظارتی را توجیه نمی‌کند.

   

  به نظر می‌رسد تا دیر نشده است، باید به حال مدیریت این مجموعه حساس درکهگیلویه و بویراحمد فکری شود و حالا که یک سال هم از مدت حکم ریاست آقای ایلامی گذشته و هنوز تمدید نشده است، در همین سفر آتی وزیر بهداشت، جایگزینی شایسته برای وی در نظر گرفته شود تا حال سلامت این استان بهتر شود.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “سکوت استاندار در مقابل نابسامانی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج”
  1. ناشناس گفت:

   بی در و پیکر تر از علوم پزشکی استان وجود ندارد…

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تشریح عملکرد ۲ ساله رئیس سابق راه و شهرسازی چرام+تصاویر
 • واکنش مدیرعامل ، رئیس HSE و رئیس فرودگاه شرکت نفت گچساران به شایعات منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ها نسبت به قصور در نجات جان مرحوم علی گماری
 • برادر کشی در طسوج چرام
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • بازدید مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه یاسوج+عکس
 • مجتمع دال دنا فاقد مجوز احداث بوده
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 •