طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 96307 | نویسنده : sajad |
 •   

  غلامرضا تاجگردون،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مطلبی نوشت: سالهای ٨٣ و ٨٤ زمان دولت آقای خاتمی و ابتدای دولت آقای احمدی نژاد از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اجلاس مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول شرکت کردم.   به گزارش فانوس زاگرس،محور اصلی مباحث آن موقع اجلاس بحث فساد […]

  فانوس زاگرس؛

  غلامرضا تاجگردون،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مطلبی نوشت: سالهای ٨٣ و ٨٤ زمان دولت آقای خاتمی و ابتدای دولت آقای احمدی نژاد از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اجلاس مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول شرکت کردم.

   

  به گزارش فانوس زاگرس،محور اصلی مباحث آن موقع اجلاس بحث فساد و مبارزه با فساد بود و اکنون بعد از سال ها دیدم باز یکی از موضوعات اصلی نشست فساد و مبارزه با آن بود. ‎در آن سال از یکی از کارشناسان خوب صندوق به نام حبیب فتینی که اصالتا اهل تونس بوده و مطالعات بسیار خوبی در خصوص ایران و انرژی داشت سوال کردم منظور از فساد سیستمی چیه و آیا ایران ما هم دچار این معضل هست یا نه؟.

  خیلی جالب جوابم داد و اکنون با تلفیق مباحث جاری خیلی راحت می شود برخی از موضوعات را فهمید. به من گفت شما فساد ندارید و اگر هم جایی باشه سیستمی نیست.

   

  بهم گفت شما به نمایندگان کشورهای فقیر آفریقایی که الان در این اجلاس هستند نگاه کنید. مردمان این کشورها نان ندارند بخورند و بسیار فقیرند. درآمد سرانه بسیار پایین دارند و زجر می کشند.

   اما شما یک کشور ثروتمند و در حال رشد هستید. لباسهای نمایندگان این کشورها را ببینید. از بهترین برندهای دنیا خریداری شده در صورتی که شما اینطور نیستید و زندگی مسئولین هم متناسب با میانگین سطح مردم کشور است.

   اینا اصطلاحا همه با هم می خورند و به فکر مردمشان نیستند. چطور ممکنه یک مقام از یک کشور فقیر بتواند اینطور زندگی کند. اینان برای خودشان کار می کنند نه کشورشان. گفت این مثال ساده را زدم تا بتوانم بهتر منظورم را بفهمانم.

  ‎دیروز در جلسه اول حضورم در اجلاس نمایندگان پارلمانها که در صندوق بین المللی برگزار شد رئیس صندوق بین المللی پول خانم لگارد سخنران بودند. خیلی روان و ساده صحبت می کرد. دو موضوع اصلی و مهم را مورد توجه قرارداد یکی موضوع تعادل جنسیتی و نقش زنان و واقعی کردن نقش آنان در اداره جامعه و دیگری هم بحث فساد

  .

  به بحث زنان بعدا خواهم پرداخت اما در بحث فساد بعد از بیان آثار مخرب آن چند جمله را خیلی صریح و ملتمسانه گفت:‎شما نمایندگان پارلمانها به ما و خودتان کمک کنید. ‎بافساد مبارزه کنید‎بر دولتهایتان نظارت کنید‎و تلاش کنیدهمه چیز شفاف شود. 

   آن روز خیلی متوجه حرفهای حبیب فتینی نشدم ولی امروز خیلی واضح مشخصه ما با آن دوران خیلی فرق کردیم. شعار نظارت و شفافیت را می دهیم ولی هر روز یک اتفاق و فساد جدید می افتد.

  فاصله مدیران با مردم زیاد شده است و نظارت هم صوری شده و چرا که اگر نظارت و شفافیت بود که این اتفاقات نباید بیافتد. ‎می توانم خیلی صریح بگویم گامهای جدی به سمت سیستمی شدن فساد در کشورمان برداشته نشده.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “نماینده گچساران و باشت: شعار نظارت و شفافیت را می دهیم ولی هر روز یک اتفاق و فساد جدید می افتد”
  1. ناشناس گفت:

   دکتر حرف خنده دار میزنی . میشه بپرسم فساد چیه ؟ فاسد کیه ؟ فساد با رانت چه نسبتی داره؟ لطفا یه سوزن به خودت بزن یه جوال دوز به دیگران….

   6

   0
  2. ناشناس گفت:

   جالبه میری طرح میدی و مصوب می‌کنی و گاهی تا مجمع دنبالش میری فقط بخاطر د……..و امثالهم بعد حرف از مبارزه با فساد میزنی؟

   3

   0
  3. ناشناس گفت:

   سلام فسادرادرهمه جامی شود دید هرروزدادگاه فساد مالی مدیران ارشدروداره نشون میده مردم میتونن بپرسند این دزدی های کلان از کدام کانال دولتی عبور میکنه چه کسی و چه کسانی اجازه این همه راندورانتخواری روبه به این ها می دهد اخرسرهم اموال بیت المال و ملت که رفت اون وراب جلسه ومیزگردمیگیریم چرا اینطور شدبهترنیست علاج قبل از واقعه کنیم حرف را راحت می شود بدعمل مهم است

   1

   0
  4. ناشناس گفت:

   خیلی جالبه درپشم بره باشی وگرگ زندگی کنی.همین ادعاهات بود که کشور ازلحاظ اقتصادی به روز سیاه نشوند آقای آقتصاد دان مملکت.

   2

   0
  5. شهروند گفت:

   نظارت کنید مگه کسی جلوتون رو گرفته. مسئولین ما یاد گرفتن که از مبارزه با فساد حرف بزنن و شعار بدن که خودشون رو مبرا کنن ولی چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنن. این فساد مثل سیلی هست که همه جا را با خودش میبره اگرچه ضعفا بیشترین مصیبتها رو گرفتار خواهند شد. برای نظارت کردن نیاز به اخذ مجوز از هیچ مرجعی نیست فقط باید هزینه اون رو پذیرفت که فعلاً کسی حاضر نیست از مقام و موقعیت خودش هزینه کنه و کوتاه بیاد.

   1

   0
  6. هالو گفت:

   نظارت کنید مگه کسی جلوتون رو گرفته. مسئولین ما یاد گرفتن که از مبارزه با فساد حرف بزنن و شعار بدن که خودشون رو مبرا کنن ولی چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنن. این فساد مثل سیلی هست که همه جا را با خودش میبره اگرچه ضعفا بیشترین مصیبتها رو گرفتار خواهند شد. برای نظارت کردن نیاز به اخذ مجوز از هیچ مرجعی نیست فقط باید هزینه اون رو پذیرفت که فعلاً کسی حاضر نیست از مقام و موقعیت خودش هزینه کنه و کوتاه بیاد.

   1

   0
  7. بعید میدونم حالا هم چیزی فهمیده باشی دکترررررر! تو خودت با این همه ادعا تو این هفت سال کدوم وظیفه نمایندگی که تقنین و نظارت باشه انجام دادی؟ بجز دخالت در کارهای اجرایی و ……..و رسیدن به فامیلا و دوستات؟ اگه هر روز یه فساد هست زیر سر شما و دوستانت آقای جهانگیری و روحانیه که حاضری باهاشون بری جهنم. همه چیزت ………..مثل همین کنفرانس‌ که شخصی شرکت کردی ولی جوری پست گذاشتی که انگار نماینده رسمی ایرانی. برو بابا دیگه حال همه رو بهم بدی. به قول آقای طالبی زیب دهنتو ببند..‌.

   1

   0
  8. دانشگاه گفت:

   مدیران ………….را شما آوردید بیا دانشگاه آزاد ببین ملک زاده چکار کرد به پشتیبانی شما

   1

   0
  9. ناشناس گفت:

   ببین کی حرف از فساد میزنه

   شما………..و….
   و ………..گروه مافیایی هستید بعدش حرف از شفافیت میزنید؟؟

   چون میگذرد غمی نیست

   1

   0
  10. محمدعلی بیدادی گفت:

   سلام دکتر.اول اطراف خودته نگاه کن ببین کیا همراهتن.اسم بیارم. خجالت میکشم. بعد ببین چه افرادی را از خودت دور کردی .البته اون افراد شما را شناختن ساختارشون بهت نمیخوره. به همین خاطر دورشون کردی. البته اگر دورشون نمیکردی اونها ازت دور میشدن.دکتر جان چرا پاک دستان همراهیت نمی کنند یه خورده فکر کن. بعد اگه تونستی برای اینده ات تصمیم بگیر.

   0

   0
  11. عدالت گچساران بویر احمدباشت و گفت:

   بویراحمد و ترکان وحدود ۴۰ درصد مردم باشت از تاجگردون وحسینی جدا شده اند این متن کاملا صحیح و با دلیل نوشته شده است

   0

   0

  
  امروز شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ادامه آتش سوزی در کوههای لنده و کندی عملیات اطفای حریق +تصاویر
 • یادداشتی بر تحرکات انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد
 • زمان و مکان آئین تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر کشور
 • نماینده بویراحمد و دنا:تمام تلاش خود را برای پیدا کردن جوان غرق شده در رودخانه بشار بکار خواهیم بست
 • جلوی زمین خواری و کوه خواری در پارک ملی دنا را بگیرید
 • درخواستی از سید قدرت الله حسینی و علیمراد جعفری
 • اعلام دلایل برکناری برخی مدیران آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد
 • حاشیه نگاری از یک “جشن” در محله سادات دوگنبدان
 • نماینده گچساران و باشت :اگر می خواهید مرا انتخاب کنید برای دلتان انتخاب کنید/اگر ببینم کسی برنامه خوبی برای آبادانی این دیار دارد دست آنان را بالا می برم اما من ندیده ام/تاجگردون بعد از خدا پشتش به مردم گرم است/دوران خاله بازی گذشت
 • نماینده گچساران میزان افزایش تسهیلات بانکی بافت فرسوده دوگنبدان را اعلام کرد
 • اولین اظهارات استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد درباره استان
 • پلمپ کارخانه تولید آبمیوه و واحد تولیدی ظروف یکبار مصرف در یاسوج
 • مدیرعامل باشگاه لیگ برتری هندبال فرازبام‌ خائیز دهدشت:از بی‌مهری‌ها در کهگیلویه خسته شده‌ام
 • “هراس از همایش های تاجگردون”
 • مدیران غیربومی و عدم تعهد به استان
 • در پی تخریب کانال انتقال آب به زمین های کشاورزی روستا /نامه جمعی از اهالی روستای فتح باشت به تاجگردون
 • توضیحات نماینده گچساران و باشت درباره انتخاب استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد
 • کشف و ضبط یک تن مرغ آلوده در شهرستان بویراحمد
 • پلمپ یکی از معروف ترین شیرینی سرا ها در یاسوج+جزئیات
 • در سالروز تأسیس بيمه آتيه سازان حافظ ؛ گفتگو با مدیر بیمه آتیه سازان استان کهگیلویه و بویراحمد
 •