طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 95387 | نویسنده : sajad |
 •   

    طی روزهای گذشته برگزاری یک جشن که متولی آن یک موسسه فرهنگی و توسط یک شیخ و روحانی در گچساران حاشیه ساز شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، شنیده ها حکایت از آن دارد پس از برگزاری جشن بخاطر اتفاقاتی که در این جشن رخ داده شیخ جابرزاده متولی این جشن […]

  فانوس زاگرس؛

   

  طی روزهای گذشته برگزاری یک جشن که متولی آن یک موسسه فرهنگی و توسط یک شیخ و روحانی در گچساران حاشیه ساز شد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، شنیده ها حکایت از آن دارد پس از برگزاری جشن بخاطر اتفاقاتی که در این جشن رخ داده شیخ جابرزاده متولی این جشن بازداشت شد.

   

  واکنش تاجگردون به بازداشت متولی و برگزار کننده جشن حاشیه ساز در گچساران:

   

  اولین کسی که به این موضوع واکنش نشان داد غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت بود که با گذاشتن عکسی از شیخ جابرزاده در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

   

  شايد اين پست به نفع اين شيخ جوان نباشد ولي حيفم آمد اين حرف را نزنم. شيخ جابرزاده روحاني جواني كه محبوب جوانان شهرم است. او هر وقت همت كرد جوانان را با نام علي و دين به دور خود جمع كرد. از نسل من و امثال من نيست. ولي ميتواند كاري كند كه ما نميتوانيم بكنيم. شب ولادت مولاي متقيان جشني با همت خودش و جمعي از هنرمندان خوب شهرم برگزار كرد. من كه نبودم ولي خيليها ميگويند محفل خوبي بود و شايد كسي هم رعايت موازين دين را نكرده بود ولي او خلافي نكرد. در اين شب عيد او را بازداشت كردند. امروز فردا مراسم عقدش هست. از مسئولين محترم قضايي خواهش كردم وساطت كنيد نگذاريد اين خاطره بد در ذهن جوانان شهر من بماند و او را آزاد كنيد. ميدانم حسادت عامل اصلي اين اتفاق است ولي وقتي من و امثال من نميتوانيم يك جمعي اينچنين جمع كنيم اين فرصت را براي شهر من نگهداريد. اميدوارم خواهش من و جوانان و هنرمندان شهرم را بپذيرند و اين عيد را تلخشان نكنيد.

   

   

  واکنش تند امام جمعه گچساران به جشن روز پدر/ آبروی مردم گچساران خدشه دارشد/ آقای فرماندار کناربروید؟!

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک سال نو ،گفت:سال نو و میلاد امام علی علیه السلام را به همه نمازگزاران و مسلمین تبریک می گویم، سال جدید بوی علوی می دهد و ان شاءالله خداوند توفیق دهد که مسیرمان در زندگی مسیر علوی باشدو نیزسال عزت و اقتدار برای ایران اسلامی و نیز روسیاهی دشمنان باشد.

   

  امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به فرمایشات حکیمانه حضرت آقا درحرم مطهر رضوی و نیز  در خصوص شعار سال،تصریح کرد:حضرت آقا فرمودند سال رونق تولید، یعنی ملت و دولت تلاش کنند که بحث تولید رونق پیدا کند که در این صورت  بخش قابل توجهی از فقر و بیکاری  درکشورمان نیزکاهش پیدا خواهد کرد.

  وی افزود:دشمن تلاش کرد که ایران ناامن ترین کشور جهان باشد اما با هدایت حکیمانه رهبر انقلاب و به برکت نیروهای مسلح،امنیتی،بسیجیان و … امروز ایران اسلامی از امن ترین کشورهای دنیاست؛در بحث رشد کشور و در بحت تولید و مسائل اقتصادی باید از ظرفیت جوانان استفاده شود.

  صیانت و حفاظت از مرزهای فرهنگی

  امام جمعه گچساران گفت:صیانت و حفاظت از مرزهای فرهنگی نیز لازم است و علت اینکه دشمن در همه عرصه ها شکست می خورد همین بحث عقیده ، ایمان مردم و دین مردم است و دشمن تلاش دارد همین سنگر را هم نابود کند.

  برخی افراد نادانند و نمی فهمند

  امام جمعه گچساران اظهار کرد:در درون کشور برخی افراد نادانند و نمی فهمند و برخی هم دانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند،دشمن می خواهد جوان ما وقتش را صرف ولنگاری ، رقص و پایکوبی کند و برخی دانسته در کشور همین کار را می کنند و به توصیه های رهبرانقلاب در این زمینه بی توجهی می کند و عکس قضیه هم عمل می کنند.

  خیانت به مردم

  حجازی تصریح کرد:برخی به نام خدمت به مردم خیانت به مردم می کنند و مردم را عروسک و بازیچه تلقی می کنند و بی احترامی به مرم و تحقیر مردم را مرتبادر برنامه دارند،در کشور این مصیبت را داریم که دانسته هم می شود خیانت و جنایت.

  کشف حجاب

  وی افزود:آنهایی که می خواهند زن ها را ملعبه مردم و جوانان قرار دهند جنایتکارند و  مدیر و موسس چنین جلساتی به فرموده حضرت امام راحل می شود جنایتکار.

  امام جمعه گچساران گفت:اینکه مردم را مسخره کنیم می شود جنایتکار،زن ها نباید گول بخورند و بزک کرده بیرون بروند ودر جلساتی که با پول بیت المال و اختیارات بیت المال  انجام می شود ؛کشف حجاب می کنند همان جلساتی که بر خلاف سیره ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود که این نیزخواست دشمن است.

  حجازی افزود:امام (ره) فرمودند که با سر باز و لخت این مقام زن نیست ،زن آدم ساز است و مربی انسان است و دارای شان و مقام بس بزرگی است و زن را نباید ملعبه و بازیچه قرار دارد،آیا جنایتی از این بزرگتر نسبت به زن وجود دارد که زن با این مقام بزرگ را با زیورآلات سرگرم کنند و به عنوان یک ابزار و وسیله به زن نگاه کنند.

  حجازی تصریح کرد:متاسفانه امروز این مسائل در کشور وجود دارد و در گچساران هم چنین مراسماتی برگزار می شود در حالی که حضرت امام فرمودندکه ما می خواهیم زن در مقام والای انسانی خودش باشد نه ملعبه دست برخی افراد.

  امام جمعه گچساران گفت:برادران انتظامی قرص و قوی و محکم فرمایشات رهبر و حضرت امام راحل را مد نظر داشته باشید و از برگزاری چنین جلسات سوئی باید ممانعت کنید.

  چرا مردم را فریب می دهید

  وی افزود: آنهایی که اینگونه می گویندکه بگذارید مردم بدین شکل ناصواب شاد باشند ،خائن هستند چرا که مردم را فریب می دهند و به سوی جهنم سوق می دهند،باید با دقت و با درایت ؛نیروی انتظامی ،سپاه،دستگاه قضایی و همه و همه فرمایشات امام و رهبری را موظفیم اجرا و با قدرت هم با این جور مسائل برخورد کنیم.

  خودنمایی دختران درمحضر نامحرمان

  امام جمعه گچساران تصریح کرد:حق ندارد کسی زمینه ای فراهم کند تا دختران به شکل ناصحیح در محضر نامحرمان خودنمایی کنند بعد برخی هاهم بگویند بگذارید مردم شاد باشند،مومن اگر مومن است باید صریح باشد اینکه جلسه ای تشکیل بدهند و بعد مثل همان دستوری که رضا خان داد همان کار انجام شود، رضا خان قلدر نتوانست و به زور سرنیزه هم نتوانست اما در نظام اسلامی زمینه فراهم شود تا دختر با اختیار خودش روسری اش را بردارد و جلسه ای دشمن شاد کن شود.

  حجازی گفت:از اداره ای در نامه ای به این جشن مجوز داده شد،درحالی که این جشن منفور آبروی مردم گچساران را خدشه دارکرد و مردم گچساران را نیز رقاصه معرفی کردند،متاسفانه مجوزی داده  می شود که در آن مجوز نوشته شده بود با تایید شورای تامین؟و چه بنایی دارد که یک مراسم میلاد امیرالمومنین علیه السلام بخواهد مجوز شورای تامین را داشته باشد،تا چند دختر جو زده بشود و روسری اش را بردارد.

  آقای فرماندار کناربروید

  وی تصریح کرد: آقای سرپرست فرمانداری شما وظیفه دارید به عنوان نماینده دولت اسلامی به عین احکام دین به طور شایسته رفتار کنید اگر نمی توانید پس کنار بروید،مسئولی هم  می گوید که زورم نمی رسد که اگر لازم شد و مسئولین مربوطه به وظیفه شان عمل نکردند با عنایت امام زمان(عج) بی پرده و صریح مسائل را عنوان می کنم.

  امام جمعه گچساران اظهارکرد:بنابراین فرماندار یا اجازه داده است یا نه ،اگرنداده پس رسما اعلام کند ،پس آن کسی که نامه نوشته است به تایید شورای تامین پس تهمت زده است و دروغ گفته و باید برخورد شود،در حالی که درتماس با برخی اعضای محترم شورای تامین، هم خبرنداشتند.

  دستور وزیردر جشن روزپدر

  وی افزود:اما در مواردی هم گفته شد که از تهران و وزارتخانه دستور داده شد که باید این برنامه برگزار شود ،مگر چه خبر بود که احتیاج به اذن وزیر یا وزارت خانه دارد و احتیاج به تایید شورای تامین دارد که باید بررسی شود و عمق موضوع کشف شود.

  حجازی گفت:اگر مسئولین محترم به وظیفه شرعی شان عمل نکنند برفرض اینکه خیلی هم حامی داشته باشد طوری صحبت خواهم کرد که خودشان کنار بروند اما بنده طلبه هستم و اخلاق را رعایت می کند تا جایی که به مبانی دینی لطمه وارد نشود.

  توهین به مردم گچساران

  وی گفت:این جلسه توهین به امیرالمومنین علیه السلام بود و چه نیازی به دستور وزارت بود و چه نیازی داشت اداره کل و مدیرکل در جریان باشند و دیگر چه نیازی داشت که شورای تامین تایید کند که اینها خود بحث هایی هستند که به سادگی از کنارشان نخواهیم گذشت.

  امام جمعه گچساران تصریح کرد:یعنی شما خیال می کنید مردم گچساران از عفاف و حجاب دست برداشته اند یعنی شما خیال می کنید مردم گچساران بی دین هستند ،این مردم حامی اهداف خون بچه هایشان هستند که نثار این انقلاب کرده اند و خواهشمند است مردم را بازی ندهید.

  ادعای یک رسانه استانی به هدفمند بودن جشن برگزار شده در گچساران

   

  پایگاه خبری صبح زاگرس با انتشار نامه های دریافت مجوز موسسه فرهنگی برگزارکننده جشن که شیخ جابرزاده مدیر این موسسه را عهده دار است نوشت :قرار می شود در شهر گچساران جشنی با عنوان “مرد نمونه”آنهم با معرفی چهره برتر هنری سال در ۲۷اسفندماه برگزار شود! جشنی که فاقد مجوز قانونی برای اجرا بود؟ و در نتیجه هم با انتقاد هنرمندان و برخی از عموم مردم مواجه می شود ،حال بعد از گذشت مدتی خبر از لغو این جشن در برخی محافل توسط متولیان امر فرهنگ در سطح استان و شهرستان شنیده می شود.از همان ابتدا واضح و مبرهن بود که این جشن اهداف دیگری نیز به دنبال داشته است همان اهدافی که بارها برخی ها به مناسبت های مختلف در این شهر با جنجال و هیاهو تبلیغات انتخاباتی به راه انداخته بودند!، ارسال دعوت نامه به برخی از خوانندگان با عنوان چهره برتر هنری سال و مخالفت رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با برگزاری این جشن پر رمز و راز خود گواه بر یک سناریوی برنامه ریزی شده توسط عده ای خاص بود.

   

   

   
   
   
   
  حال پس از ممانعت اولیه از برگزاری جشن، پوستر تبلیغاتی “مِردنمونَه” ویژه برنامه سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام را به روز پدر(پدرنمونه) تغییر می دهند!،در این بین برخی ها هم درتهران و از طریق یک وزارتخانه تمام همتشان این می شود که با اهرم فشار مجوز آن را صادر کنندکه معاونین مدیر کل دراستان برای برگزاری این جشن شخصا وارد عمل می شوند و دستوراتی نیز ابلاغ می کنند.
   
   
   
   
   
  جشنی با این همه دبدبه و کبکبه درست در روز اجرا مجوزش صادر می شود که خودش جای بسی سئوال دارد؟!!به طوری که برنامه ای که از مدت ها قبل برنامه ریزی شده است درست در همان روز برگزاری از سوی متولیان امر مجوز اخذ می کند.حضور چند خواننده زیرزمینی در یک جشن، دخالت برخی از سیاسیون برای برگزاری حتمی این برنامه ، اهداف تبلیغاتی برای انتخابات آینده،اعمال فشار از سوی عده ای خاص و اینکه برخی ها بگویند بگذارید مردم شاد باشند خود حکایت از مهندسی بودن این جشن دارد.
   
   
   
   
   
   
  جشن هم برگزار می شود و جز یک سخنرانی که همان توجیه و بهانه برگزاری این مراسم بود ؛مابقی فرصت به خوانندگان داده می شود ، صرف تبلیغات کارشان که هم باشد خودی هم نشان دادند اما باید پرسید جشنی که برای میلاد امام علی علیه السلام بوده آیا صرفا باید تبلیغی در جهت کارهای خوانندگان باشد؟!. مگر می شود گفت جشنی با این همه تبلیغات و هیجان،هیچ مسئولی به خودش هم اجازه ندهد تا دقایقی در این محفل حضور یابد که عدم حضور مسئولین گچساران در این جشن خود یکی از ابهامات بزرگ این مراسم بود، گرچه برخی مسئولین منکر اتفاقات رخ داده دراین جشن(کشف حجاب) هم بودند اما فضای مجازی روی دیگر سکه را هم نشانشان داد.
   
   
   
   
   
  از حواشی این جشن (کشف حجاب برخی از شرکت کنندگان، نیمه تمام ماندن برنامه، اختلاط آقایان و بانوان) که بگذریم، برخی ها هم مجدد آتش بیار معرکه شده اندو حسادت را عامل اصلی اتفاقات اخیر می دانند و باز هم بر طبل دوقطبی در این شهر می کوبند.باید پرسید که چرا قهرمان اصلی این جشن و نیز مهمان ویژه این مراسم در این برنامه حضور پیدا نمی کند اما در سوی دیگر برخی از نزدیکانشان اقدام به پخش لایو دراین مراسم می کنند؟!،وقتی که می بینند جو برای تبلیغات انتخاباتی شان بسیار مناسب است یک عده جوان را بهانه می کنند تا از فرصت باد آورده نهایت بهره را ببرند که عاقبت همین جوانان هم طعمه می شوند.
   
   
   
   
   
  بنابراین اگر قرار است با کسی برخورد شود ابتدا باید متولیان و بانیان اصلی این جشن که سبب ایجاد چنین فضایی در این شهر شده اند برخورد شود،همان افرادی که پشت پرده اصلی این ماجرا در این ویرانکده به ظاهر زیبا هستند همان افرادی که مقاصد انتخاباتی شان را طعمه کردند تا مجریان جشن  را در این دام بلا گرفتار کنند.بنابراین روزی حقایق بر ملا خواهد شد و افرادی که خود را در پشت اجرای چنین برنامه های مخفی کرده اند تا در جهت اهداف و منافع شان بهره ببرند،حتما رسوا خواهند شد و آن روز هم دیر نخواهد بود.
   

   واکنش ها به بازداشت این روحانی همچنان ادامه دارد و برخی از چهره های اصولگرای گچساران در موضع گیری هایی مشابه  با نماینده گچساران و باشت خواستار آزادی این روحانی جوان شده اند.

  امید است پس از بررسی  موارد رخ داده در این جشن ، اگر متولی نقش مستقیمی در اتفاقات نداشته اند به موضوع خاتمه داده شود و این روحانی جوان و پر انرژی در این ایام نوروز به آغوش خانواده بازگردد.

  چرا که ایشان همواره در کارهای خداپسندانه و خیرخواهانه پیشاپیش جوانان این شهر و بعنوان مشوق حضوری پررنگ داشته اند.

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  9 نظر برای “ماجرای جشن حاشیه ساز گچساران؛ از واکنش نماینده و امام جمعه تا ادعای یک پایگاه خبری مبنی بر هدفمند بودن این جشن/امام جمعه گچساران خطاب به فرماندار:اگر نمی توانید پس کنار بروید +عکس و سند”
  1. علی گفت:

   باید با عامل این عمل برخورد قاطع شود تا درس عبرت بشود

   1

   2
  2. رضا گفت:

   تاسف به حال این شهر بزرگ عزیزان و قوه قضاییه لطفا پیگیر باشید و برخورد کنید

   1

   2
  3. علی گفت:

   بیشترجشن هایی که برگذارمیشه روسریهایشان نصف سرراپوشانده .گناه گناهه چه کلش وچه نصفش پیداباشه .بایدخیلی زودترجلوی بی حجابی رامیگرفتن تاالان عادی نمیشد!!!

   2

   1
  4. معصومه گفت:

   اگه یه سر به شهر گچساران بزنید میبنید بعضی خانما به همین شکلن
   فقط دوست دارین یه چیزی رو بزرگ و سیاه نمایی کنید یه دونفر و پیدا کنید همه چیزو رو سرش بشکونید

   0

   0
  5. لر گفت:

   والا گرانی و بیکاری و فقر و مشکلات فراوان و عدم توانایی ازدواج همه چیز را از ما و مردم گچساران گرفته مانده فقط یک غیرت و حجاب نصفه نیمه ای این را هم ازمون بگیرید

   1

   0
  6. ناشناس گفت:

   این اقای امام جمعه اگه راست میگه بره شهر خودش و مردم دهدشت را ارشاد کنه چی از جون مردم گچساران میخواد

   0

   1
  7. ناشناس گفت:

   امام جمعه همه حرفاش کنایه ای و سیاسی هستش و بدرد گچساران نمیخوره کارش فقط ……..

   0

   2

  
  امروز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • خروج گندم از شهرستان بویراحمد ممنوع شد
 • با تمام وجود غمگینم ، مثل زنی که نمیدانست زن بودنش را…
 • ﻋﺮﻭﺱ گچساران ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺧﺖ، و میسوزد+تصاویر
 • اظهارات استانداران سابق و جدید کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تودیع و معارفه / احمدی: هر جا مسئولیتی داشته باشم کارگزار مردم کهگیلویه و بویراحمد خواهم بود/کلانتری: آویزان کسی نبوده ام
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد:آویزان کسی نیستم/سرباز رهبری هستم
 • اتخاذ تاکتیک جدید از سوی “سید قدرت”
 • واکنش سید قدرت الله حسینی به قدرت الله بیعت اصل
 • کارهای بزرگ دیگران را حقیر جلوه دادن و کارهای کوچک خود را شق القمر ، جای گله مندی از نماینده است
 • “چرا زینل زاده؟”
 • گزارشی از مراسم تکریم و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد/تاجگردون:کلانتری لرتر از آقای احمدی است/غلام محمد زارعی:همدلی بی سابقه ای بین نمایندگان استان بوده است/عدل هاشمی پور:رقابت بین نمایندگان استان سیاسی نیست+تصویر
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • لزوم برخورد با عاملان یا آمران در پرونده های متهمان اقتصادی 
 • استانداری که حتی حاضر نشد خانواده اش را در یاسوج سکونت دهد
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • تصمیم عاقلانه و زیرکانه برای “اردلان زینل زاده
 • واکنش فعال سیاسی گچساران به جشن محله سادات
 • ادامه آتش سوزی در کوههای لنده و کندی عملیات اطفای حریق +تصاویر
 • یادداشتی بر تحرکات انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد
 • زمان و مکان آئین تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر کشور
 • نماینده بویراحمد و دنا:تمام تلاش خود را برای پیدا کردن جوان غرق شده در رودخانه بشار بکار خواهیم بست
 •