طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ اسفند, ۱۳۹۷ | کد خبر : 93449 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     پس از کش وقوس های فراوان و مخالفتهای برخی کاسبان بازار بالاخره طرح زیباسازی و پیاده محور کردن خیابان بلادیان روزهای پایانی خود را سپری میکند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، خیابان بلادیان کاملأ متحول و یکدست شده و قدم زدن بر روی سنگفرش آن در عصرها […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  پس از کش وقوس های فراوان و مخالفتهای برخی کاسبان بازار بالاخره طرح زیباسازی و پیاده محور کردن خیابان بلادیان روزهای پایانی خود را سپری میکند.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، خیابان بلادیان کاملأ متحول و یکدست شده و قدم زدن بر روی سنگفرش آن در عصرها و شب های دوگنبدان حال و هوای خاصی به رهگذران از آن خیابان میدهد.

   

  اما از خیابان که بگذری و به برخی کوچه های منتهی به بلادیان وارد می شوی صحنه برعکس میشود و لذت هر چه زیبایی در بلادیان احساس کرده ای با ورود به کوچه ها و دیدن وضعیت درهم  کوچه ها ، راهروها و خانه ها از یاد می رود.

   

  حدودأ ۹۰ درصد خانه های اطراف طرح بلادیان قابل سکونت نبوده و ایمن نیستند و اگر بدون توجه به بلادیان مستقیمأ در این کوچه ها قدم بردارید  حتی احساس نمیشود در یک روستای قدیمی حضور دارید.

   

  نکته اینکه اکثر ساکنان این کوچه ها حاضر به تخریب و نوسازی و طبقاتی کردن خانه های خود هستند اما مشکلاتی سد راه این ساکنان وجود دارد که انجام این کار را سخت کرده است.

   

  متأسفانه مسولین تمرکز و توجه خود را معطوف به همین درازخیابان بلادیان کرده و برای  ساماندهی کوچه های منتهی به این طرح برنامه ریزی صورت نگرفته است.

   

   یکی از ساکنان کوچه های بلادیان به فانوس زاگرس گفت:نبود معبر وراه گشاد برای عبور و مرور ماشینهای حمل مصالح ساختمانی وقفل بودن وتنگ بودن معابر کوچه ها از چندین طرف، همچنین وجود دوخانه در ورودی کوچه ها که اجازه تخریب و همکاری جهت بهبود وضعیت این کوچه ها را به سایرین نمیدهند از دلایل وضعیت نابسامان منازل و کوچه های کناری خیابان بلادیان می باشد ضمن اینکه عریض شدن معابر در طرح جامع شهری تصویب شده است.

   

   

  از مسئولین مربوطه انتظار می رود  تادیرنشده  واتفاق ناگواری براثر ناایمن بودن کوچه ها و منازل و ریزش احتمالی آوار بر سر کودکان و رهگذران رخ نداده کاری کنند و نسبت به تعریض کوچه ها و معابر اقدام  و راهی برای توسعه ساخت و ساز تدارک ببینند تا دست اهالی برای تخریب و نوسازی منازل خود باز باشد.

   

   

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  18 نظر برای “زشت و زیبای خیابان بلادیان دوگنبدان+تصاویر”
  1. بافت فرسوده گفت:

   با سلام
   طرح معبر هشت منري از مسافرخانه اميد فارس ( هيات باوي) به مدرس مركزي مصوب شده كه تنها هزينه آن خريد دو باب منزل مربوط به آقايان سعيد باشتي و يار محمد محمدي ميباشد . بقيه خانه ها مشرف به كوچه تنها با عقب نشيني مشكل اين بخش از بافت فرسوده را حل ميكنن. قطعا باز كردن اين معبر ميتواند تكميل كننده طرح بلاديان باشد و رفت و آمد مردم را تسهيل كند و با ارزش افزوده اين بخش از بافت فرسوده مشكلات اقتصادي اين قشر مستضعف را مرتفع كند . ضمنا منازل در حال ر يزش هستن و امكان تخريب و انتقال نخاله هاي ساختماني وجود ندارد.
   نماينده محترم و فرماندار و معاونت مسكن و شهر سازي هم از اين محل بازديد كردن و متاسفانه علت عدم رغبت به اجرا معلوم نيست.
   طرح بلاديان بسيار پسنديده بوده ولي دسترسي ساكنين اين محله را بطور تمام و كمال مسدود كرده اند
   انتظار پيگيري و اجراي طرح معبر هشت متري مدرس مركزي به هيات باوي را داريم

   1

   0
  2. شهروند گفت:

   متاسفانه سالهاست پیگیری شده ومطالبه به حق اهالی کوچه های مجاور هستش که مسئولین تاکنون طرح جامع ۸ متری کوچه ها رو اجرایی نکردن،،،،جان مردم آیا برای مسئولی اهمیت دارد؟؟؟

   3

   0
  3. شهروند گفت:

   طرح ۸ متری کوچه مجاور طرح بلادیان سالهاست که توسط مسئولین اجرایی نشده،،،،تادیر نشده وآواری نریخته وفاجعه رخ نداده مسئولین هرچه سریعتر اقدام کنند,,,یا معارضین را راضی کنند ویا به هرطریق قانونی جلوی فاجعه ریختن ومرگ همشهریان براثر آوار را بگیرند که مطالبه به حق هر شهروندی آسایش وایمنی محله وخانه خویش است،،،،،،حق شهروندی عدالت یکسان

   3

   0
  4. ناشناس گفت:

   اون دو خانه که سد راه هست باید تخریب بشه، رضایتشون رو جلب کنن، از مالکین هم تقاضا داریم خودخواه نباشن اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد چه جوابی دارن ؟

   2

   0
  5. ناشناس گفت:

   به جای اخبار سیاسی که هیچ سودی نداره از این گزارش ها بیشترتهیه کنید

   2

   0
  6. گچسارانی گفت:

   مسئولین بی تفاوتی نسبت به جان مردم مردم تا کی،،،طرح ۸ متری کوچه های مجاور بلادبان چرا اجرایی نمیشود علی رغم پیگیریهای مردمی مگرنه اینکه مطالبه گری عمومی از دغدغه های مقام معظم رهبری است ومسئولین بی پایخ از مطالبه به حق اهالی کوچه.

   4

   0
  7. ناشناس گفت:

   ساکنین منازل دندون گردی نکنن، تا فرصتی هست این مخروبه ها،رو پول،کنن فردا شاید مفت هم ازشون نخرن با این وضع،تحریم بعیده،دیگه دولت چنین پولی بابت احیای بافت فرسوده بده

   0

   3
  8. دغدغه گفت:

   طرح۸ متری برای امنیت وبازکردن کوچه برای اهالی کوچه مدتهای طولانی است که خواست به حق مردم بوده،،،اما متاسفانه وجود دومعارض وعدم پیگیری وجدیت مسئولین باعث شده اهالی دررنج وعذاب باشند ونمیتوانند خانه های فرسوده را نوسازی کنند چون راه ومعبر گشادی وجود ندارد برای حمل مصالح ساختمانی وعبور ماشینهای ساختمانی جهت بازسازی خانه ها. مسئولین تادیرنشده واتفاق ناگواری رخ نداده طرح ۸متری را اجرایی کنید

   2

   0
  9. شرمنده از معرفی گفت:

   ان شاالله مسئولین امر با استفاده از توان آقای دکتر تاجگردون این امر حیاتی را به ثمر برسانند ، چند ساختمان در این محدوده در شرف ریزش هستند و خطر در کمین ساکنین و رهگذران میباشد .

   2

   0
  10. ناشناس گفت:

   خونه،روستایی هم،دیگه اینجوری نیست

   2

   0
  11. شهروند گفت:

   طرح زیبا سازی خیابان بلادیان به مانند این می ماند که شما عکس یک جوان ۱۸ساله را روی یک عکس پیرمرد صد ساله را بچسبانید مردم هم فقط این جوان را ببینند غافل اینکه پشت عکس این جوان پیرمردانی که عمرشان بسر امده .فقط یه ظاهر سازی شده است .اگر این ساختمانهای صد ساله تخریب شدند ونیاز به بازسازی داشتند که حتما دارند با کدام وسیله نخاله ومصالح ساختمانی انها جابجا می شوند .اگر مجوز عبور ماشین الات سنگین هم داده شود مطمئن خیابان نشست خواهد کرد چونکه یکی دوتا نیست کل این خیابان پشت انها نیاز به تخریب دارند.اینو گفتم که خیلی ها بدونند که پشت این زیبایی چه زشتی هایی وجود دارد

   1

   0
  12. ناشناس گفت:

   بخدا این در شان گچساران نیست این حق گچساران نیست. در کشورهای جنگ زده هم چنین بناهایی رو ندارم

   1

   0
  13. mhdi گفت:

   از نماینده .شهردار و مسولین بافت فرسوده و فرماندار خواهشمندم به موضوع ورود کنند

   2

   0
  14. گچسارانی ساکن تهران گفت:

   تا کسی زیر آوار نرود کاری انجام نمیشود

   4

   0
  15. ناشناس گفت:

   خ بلادیان کار با ارزش و زیبایی است ولی این زیبایی با ریختن آشغالهای مغازه ها و ولو شدن کارتن و پلاستیک و زباله از بین میرود و این زیبایی ماندگاری و پایداری چندانی ندارد . قطعا یکی دو صباح دیگر که مغازه ها نیاز به تعمیرات انشعاب آب و برق و تلفن پیدا کردن صاحبان مغازه در ترمیم و زیباسازی آن مکان تخریبی سر باز میزنند

   1

   0
  16. هومن گفت:

   عرض ادب
   طرح ۸متری بلادیان که تصویب شده جامع شهری هست به چه دلیل اجرا نمیشود
   خانها در بم بست قرار داده اند اگر اتش سوزی یا زمین لرزه اتفاق بیفتد چگونه امداد رسانها وارد عمل شوند

   3

   0
  17. […] کوچه های مذکور در پایگاه خبری نوای زاگرس منتشر شد (جهت مشاهده گزارش اینجا کلیک کنید)  که برخلاف زیبایی های  خیابان بلادیان وضعیت این کوچه […]

   1

   0

  
  امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بخشدار چاروسا خبر داد : اکثر مناطق شهری و روستایی بخش چاروسا از اینترنت(۴g) برخوردار می شوند
 • هشدار مدیرکل بحران استانداری به برخی ادارات کم کار / محمدی تبار : ادارات و فرمانداری های بی توجه به آتشسوزی ها معرفی می شوند
 • عجایبی از مالزی که برق از سرتان می پراند!!
 • عدالت،حلقه مفقوده جامعه
 • “تاکتیک سید قدرت حسینی”
 • اعزام بالگرد برای مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات دیل گچساران/ عملیات مهار همچنان ادامه دارد+تصویر
 • نظر سید قدرت الله بیعت اصل درباره خروجی و دست آوردهای نشست ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • تحلیل انتخاباتی؛حسینی،زینل زاده و باقری سه کاندیدای ائتلاف
 • گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای مجلس یازدهم
 • ضرب العجل تشکل سیاسی سروهای آزاد به شورای حکمیت جریان اصولگرایی گچساران و باشت
 • اعضای بدن پرستار فداکار گچسارانی اهداء شد
 • ارتودنتیست چه کاری انجام می‌دهد؟
 • فرماندار چرام خبر داد:آغاز عملیات آسفالت جاده طسوج
 • رونمایی بد موقع تاجگردون از کتابش؟؟
 • تأکید فرماندار کهگیلویه بر حمایت از طرح و ایده‌های توسعه روستایی
 • قدرت هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت را دست کم نگیرید
 • به یاد حاج میراحمدتقوی
 • حکم دادگاه مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد صادر شد+جزئیات
 • ساعت ۲۰،نگاه مخالفان سمت تالار آزادی گچساران/همایش عید غدیر پاسخی به نشست عید قربان؟؟
 • سه گزینه اصولگرایان گچساران و باشت از بین هفت کاندیدا چه کسانی هستند؟؟
 •