طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱ اسفند, ۱۳۹۷ | کد خبر : 93317 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛       در مهرماه سال جاری آزمون استخدامی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان برای جذب نیروهای مورد نیاز این مدیریت در استان برگزار شد.     برخی رسانه های استان در گزارشاتی از نگرانی تعدادی از پذیرفته شدگان مرحله علمی آزمون تامین اجتماعی استان خبرداده که معتقدند نگاه قومیتی باعث پایمال شدن […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

   

  در مهرماه سال جاری آزمون استخدامی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان برای جذب نیروهای مورد نیاز این مدیریت در استان برگزار شد.

   

   

  برخی رسانه های استان در گزارشاتی از نگرانی تعدادی از پذیرفته شدگان مرحله علمی آزمون تامین اجتماعی استان خبرداده که معتقدند نگاه قومیتی باعث پایمال شدن حق آنها شده است.(اعتراض به نتايج آزمون استخدامي تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد) برای روشن شدن موضوع گفتگویی با مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد انجام داده ایم که در ادامه منتشر می شود.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، پیام اکبری به تابناک گفت : پس از برگزاری آزمون علمی ۴۷ نفر حائز نمره حد نصاب علمی برای انجام مصاحبه به ما معرفی شدند که طبق ضوابط اعلامی ۳۰ درصد از نمره نهایی برای پذیرفته شدگان به آزمون مصاحبه تعلق داده شده است.

   

   

   

  وی افزود : مراحل ثبت نام ، اطلاع رسانی و برگزاری آزمون علمی توسط سازمان سنجش صورت گرفت و پس از برگزاری آزمون نتایج نمره علمی توسط سازمان سنجش به سازمان مرکزی تامین اجتماعی اعلام و از طریق سازمان نتایج برای انجام مرحله مصاحبه به استان اعلام شد .

   

  اکبری گفت : پس از اعلام اسامی ۴۷ نفر حائز نمره علمی از سازمان مرکزی ، ما هم با اطلاع رسانی به این افراد ، آنها را برای انجام مصاحبه دعوت کردیم.

   

  وی افزود : ضوابط مصاحبه برابر آنچه که سازمان تامین اجتماعی برای کل کشور در نظر گرفته بود ، انجام شد. بر این اساس یک نفر به عنوان نماینده اداری و مالی که کارشناسی ارشد مالی استان فارس معرفی شد ، یک نفر به عنوان نماینده گزینش که مسئول گزینش منطقه پنج کشور بود ، یک نفر به عنوان نماینده درمان که آقای اکبری رئیس بیمارستان شهدای گمنام را معرفی کردیم ، یک نفر کارشناس روانشناسی خبره که آقای زاده باقری از هیأت علمی علوم پزشکی استان را دعوت کردیم و یک نفر کارشناس فناوری اطلاعات آقای مهندس رحیمی از مدیریت درمان معرفی گردید.

   

  وی گفت : از طرفی برای اینکه هیچ گونه تاثیرگذاری از طرف تیم مصاحبه کننده صورت نگیرد هیچ گونه اطلاعاتی از داوطلبان برای این افراد مشخص نگردید.

   

  اکبری گفت : برای هر کدام از این پنج مصاحبه‌کننده اتاق جداگانه ای در نظر گرفتیم که شرایط به گونه ای نباشد که این افراد بتوانند روی هم تاثیر داشته باشند.

   

  وی بیان کرد : این پنج نفر طبق ضوابط اعلامی انتخاب شده‌اند. این در حالی است که افرادی هم به عنوان ناظر بر کار این پنج نفر نظارت می کردند .

   

  اکبری گفت : یک نفر هم به عنوان دبیر برای هماهنگ کننده این پنج نفر مشخص کردیم. ضمن اینکه رئیس گزینش منطقه ۵ هم  بر این روند نظارت داشته است.

   

  وی افزود : تا الان آنچه در خصوص اقدامات صورت گرفته بیان شد ، مطابقت کامل با ضوابط داشت .ضمن اینکه برای خود ما مطمئناً حضور افرادی با درجه علمی بالاتر برای هر چه بهتر شدن کارکرد سیستم مفیدتر خواهد بود ولی قانون گذار شرایط را فقط آزمون علمی تعیین نکرده است و ۳۰ درصد را هم تحت عنوان مصاحبه قرار داده است.

   

  مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی گفت : پنج نفر مصاحبه کننده به این گونه انتخاب شده‌اند : یک کارشناس اداری و مالی برای بررسی شناخت داوطلب از سازمان ، بررسی قدرت ارتباط داوطلب برای کار گروهی ، آشنایی با علوم روز ، / کارشناس معاونت درمان برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب ، بررسی شرایط داوطلب با توجه به شغلی که انتخاب کرده‌اند مانند اطلاعات عمومی و تخصصی وی از این شغلی که انتخاب کرده است / نماینده گزینش که از لحاظ موارد اعتقادی و خانوادگی و غیره .. شرایطداوطلب را بررسی می‌کند ، یک روانشناس خبره که بیشتر بر روی سلامت روانی تاکید دارد و یک کارشناس فناوری که در زمینه اطلاعات از علوم رایانه ای داوطلب را مورد سنجش قرار می داد.

   

  وی گفت : در خصوص هر کدام از این پنج مورد مصاحبه آیتم های خاصی با درجات مشخص شده بود و در این زمینه کار ما فقط تجمیع نمرات داوطلبان بوده است و به غیر از این نه دخل و تصرفی داشته‌ایم و نمی‌توانستیم داشته باشیم .

   

  اکبری در مورد شائبه قومیتی بودن منتخبین که در سطح گسترده ای در برخی رسانه ها مطرح می شود به صورت یقین و ۱۰۰% اعلام می‌کنم که این نادرست است چرا که در برخی موارد گزینه اول غیربومی است و گزینه دوم داوطلب کهگیلویه است .

   

  وی گفت : برای روشن شدن عدم دخالت مسائل قومیتی لازم است اعلام شود از ۲۸ نفر پذیرفته شده حداقل ۱۳ نفر از کهگیلویه ای ها و غیربومی ها هستند . با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیت بومی بودن در هنگام ثبت‌نام لحاظ نشده است ، ما می‌بینیم که از این ۲۸ نفر حداقل ۳ نفر خارج از استان هستند و حداقل ۱۰ نفر از حوزه کهگیلویه پذیرفته شده نهایی هستند یا مثلا از حوزه گچساران حتی یک نفر هم قبول نشده است که البته از حوزه گچساران و باشت حتی یک نفر هم نتوانست نمره آزمون علمی حد نصاب را که توسط سازمان سنجش برگزار شده بود کسب کنند و هیچ کدام به مرحله مصاحبه نرسیده بودند.

   

  اکبری گفت : در زمان ثبت نام ضمن عدم محدودیت برای مسئله بومی اما برای بومی استان امتیاز ۱۵ و برای بومی شهرستان امتیاز ۲۵ را در نظر گرفته اند که این امتیاز پس از تعیین نمره علمی و در نمره مصاحبه با نمره علمی ، جمع شده و نتیجه نهایی مشخص می‌شود.

   

  اکبری در پایان گفت : برای من عنوان کردن دخالت داشتن مسائل قومیتی در این آزمون بسیار عجیب بود. و هر چند که در قانون چیزی به عنوان فرصت اعتراض به نحوه مصاحبه پیش‌بینی نشده است اما هرکدام از داوطلبانی که در خصوص مصاحبه معترض هستند می توانند به مدیریت درمان مراجعه کنند تا نمره مصاحبه خود را از نزدیک ببینند. ضمن اینکه هر دستگاه نظارتی که بخواهد به موضوع ورود کند ما استقبال می کنیم و دقیقا همین توضیحات را برای آن ها ارائه خواهیم داد.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “پاسخ مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به نتایج شائبه برانگیز استخدام های این اداره کل”

  
  امروز شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • جلسات پی در پی هاشمی پور با مسئولان کشوری برای توسعه ی حوزه انتخابیه
 • دستگیری دو سارق و اعتراف به ۱۱ فقره سرقت در گچساران
 • دیدار نوروزی بخشدار مارگون با خانواده شهداء و مردم+تصاویر
 • جشن حاشیه ساز گچساران و نفی دو قطبی تهوع آور مخالفان و موافقان شادی
 • مدیران خانوادگی ، مدیران چند نبش، مدیران همه دولت ها
 • عملکرد شیخ جابرزاده نمادی از اسلام واقعی
 • در اقدامی زیبا ؛ پاکسازی منطقه گردشگری موگرمون شهرستان لنده+تصاویر
 • کهگیلویه و بویراحمد بارانی میشود/ اطلاعیه و هشدار اداره کل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد
 • ماجرای جشن حاشیه ساز گچساران؛ از واکنش نماینده و امام جمعه تا ادعای یک پایگاه خبری مبنی بر هدفمند بودن این جشن/امام جمعه گچساران خطاب به فرماندار:اگر نمی توانید پس کنار بروید +عکس و سند
 • پیام تسلیت شهردار باشت به مناسبت درگذشت سید رحیم محمدی
 • جدید ترین اظهارات سید محمد موحد درباره حضورش در انتخابات آینده مجلس
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 •