طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ بهمن, ۱۳۹۷ | کد خبر : 92361 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛       عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه نباید گذاشت عده‌ای با ادعای انقلابی‌گری کشور را زمین گیر کرده و عرصه تصمیم را بر حکومت تنگ کنند، افزود: باید ذهن و وطن را به رفورم سپرد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،   محمدعلی وکیلی در نشست علنی […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

   

  عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه نباید گذاشت عده‌ای با ادعای انقلابی‌گری کشور را زمین گیر کرده و عرصه تصمیم را بر حکومت تنگ کنند، افزود: باید ذهن و وطن را به رفورم سپرد.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،   محمدعلی وکیلی در نشست علنی روز یکشنبه، ۱۴ بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: امروز بر بام ۴۰ سالگی انقلاب ایستاده‌ایم؛ همان انقلابی که میشل فوکو گفت ایران پساانقلاب همچون روحی است در جهان بی‌روح.

   

   

   

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند به گذشته انقلابی خویش افتخار می‌کنیم اما باید پذیرفت که دیگر انقلابی جوان و خام ۴۰ سال پیش نیستیم و رفتار اکنون ما باید شایسته تجربه ۴۰ ساله انقلاب باشد.

   

  وی ادامه داد: ما تاریخ بلندی از سیاست را از سر گذرانده‌ایم و در این مقطع سرنوشت ساز باید درس‌های آن را برکشیم و در پرتو آن، تصمیم گزیده بگیریم.

   

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در هنگامه‌ای هستیم که تصمیمات مردم‌محورانه، مشروعیت‌آفرین است؛ حکومت‌ها در دوره بحران از دوره‌ای به بعد هر نرمش و انعطافی به خرج دهند، تعبیر به ضعف و عقب‌نشینی می‌شود اما شرایط جمهوری اسلامی به رغم مشکلات هنوز با شرایط بحرانی فاصله دارد و از این رو اقدامات اصلاح گرایانه و رفتارهای رحیمانه مانند عفو عمومی در قاموس ملت ترجمه به تدبیر و رأفت نظام می‌شود و پایه‌های مشروعیتش را قوی‌تر می‌کند لذا تسامح بیشتر حکومت به جای تعبیر به تزلزل و تذبذب ترجمه به تدبیر و عقلانیت خواهد شد.

   

  وکیلی تصریح کرد: عفو عمومی می‌تواند شور عمومی برانگیزد و حکومت و مردم را گامی دیگر به هم نزدیک کند اما نمی‌دانم مخالفان چهره متبسم نظام چه خیری در رفتارهای تنگ‌نظرانه، طرد، حبس، فیلتر، اجبار و انزوا دیده‌اند که همچنان بر آن اصرار می‌ورزند و با فتنه‌نمایی و دشمن‌انگاری از نیروهای انقلاب و خودی هر روز عرصه را تنگ‌تر می‌کنند.

   

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: عجیب‌تر اینکه آنچنان مسابقه فتنه‌نمایی شدید شده که حتی برای سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی که از چهره‌های شناسنامه‌دار اصولگرایانه است، برای ۲۲ بهمن در کرج شرط می‌گذارند و طومار نهی امضا می‌کنند.

   

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: این سطح از مخالفت و مقاومت در برابر اصلاح رویه‌ها آدمی را حیران می‌کند؛ خوشمان بیاید یا نیاید با برخی از رویکردهای موجود دیگر نمی‌توان کشور را اداره کرد زیرا جامعه رخت نو به تن کرده و قدرت ورق خورده است و دیگر با برخی از روش‌های کهنه و با سخت‌جانی نمی‌توان در مقابل تغییر و اصلاح مقاومت کرد.

   

  وی افزود: به رغم تمام مسائل ما همچنان اصلاح طلبیم و باور داریم که در برابر سایر بدیل‌ها و بدل‌ها با وقوف به وجه ممیزه «رفو» با «رفورم» باید ذهن و وطن را به رفورم سپرد و نباید گذاشت عده‌ای با ادعای انقلابی‌گری کشور را زمینگیر کرده و عرصه تصمیم را بر حکومت تنگ کنند.

   

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: در کوران حوادث ناخوش این سال‌ها و فشار بی‌امان دشمنان مشخص شد که چه کسی پای نظام می‌ایستد و هزینه می‌پردازد؛ نوک پیکان فحاشی‌های اپوزیسیون سخت نظام را ببینید که به کدام سمت است.

   

  وکیلی گفت: دشمنان نظام هوا برشان داشته بود و برق طمع به چشم‌شان افتاده بود که می‌توانند به هوس براندازی برسند و وقتی با سد محکم و دفاع جانانه و بی‌تعارف اصلاح ‌طلبان برخورد کردند، سرشان شکست و تیرشان به سنگ خورد.

   

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنها می‌دانند ایده اصلاح طلبی آخرین، محکم‌ترین و مهمترین سنگر دفاع از نظام است و تا ایده اصلاح‌طلبی در درون حاکمیت زنده است به آرزویشان نخواهند رسید.

   

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح طلبان در دفاع از نظام و انقلاب، شوخی و تعارف ندارند و از جان مایه خواهند گذاشت که البته گذاشته‌اند؛ دی ماه سال قبل نشان داد اصلاح طلبان در دفاع از انقلاب و نظام در جای خودش لکنت ندارند و در صحنه خصومت ورزی آمریکا، دست و دلشان در دفاع از ایران و انقلاب نلرزید و نمی‌لرزد و جانشان را ارزانی استقلال و عزت ایران می‌کنند.

   

  وی ادامه داد: البته که اصلاح طلبان هنوز پیگیر امکان صلح هستند و خیر و صلاح کشور را در صلح و سازش عزتمندانه می‌دانند زیرا تجربه نیز نشان داده است که هیچ‌کدام از انقلابی‌نماهای مخالف صلح امام حسن (ع) در صحنه عاشورا حضور نداشتند و از این رو ما به انقلابی‌نماهای مخالف اصلاح کشور مشکوکیم.

   

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: شک داریم که همه بانگ‌های آنان برای ایران و انقلاب باشد؛ شک داریم که همه تحریم‌دوستان در موعد تنگی و سختی با انقلاب و ملت دوستی کنند؛ شک داریم که منافع ملی در هیاهوی مقاومت در برابر تغییر لحاظ شده باشد.

   

  وکیلی در ادامه نطق میان دستور خود به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم اشاره کرد و توضیح داد: وضع کنونی معیشت کشور، غیرقابل تحمل، غیر قابل توجیه و غیرقابل پذیرش است؛ اینکه این وضع محصول کدام رویکرد و سهم این دولت در چنین وضعیتی چقدر است و چه مقدار از شرایط کنونی محصول رویه‌های غلط گذشته است، در جای خود قابل بحث است اما مهم این است که وضع کنونی به لحاظ معیشت غیرقابل تحمل است.

   

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به ملت فکر می‌کنیم، برای برون رفت از شرایط فعلی اجماع ملی لازم است.

   

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اینکه برای دستمزدها در سال ۹۸ قیصریه را به آتش بکشیم، خلاف مروت است؛ اگر می‌خواهیم کشور راه نجات پیدا کند باید برای بیکاری جوانان فکری و برای معیشت ملت علاجی شود که البته راه آن بزرگ‌نمایی نیست.

   

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: راهش این است که تمام ظرفیت‌های کشور در همه بخش‌های حاکمیت و همه قوا تجمیع شود تا شاید برای برون رفت از شرایط فعلی راهی پیدا شود.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  6 نظر برای “محمدعلي وكيلي:وضع کنونی معیشت کشور، غیرقابل تحمل و غیر قابل توجیه است / اصلاح طلبان خیر کشور را در صلح و سازش عزتمندانه می‌دانند”
  1. گچساران گفت:

   به فرزندان خودت برس که با سو استفاده از استیضا ربیعی در مورد هواپیمایی ای تی ار یاسوج با ب…….. خواهی در مجموعه ……ا عضو هیئت مدیره شدند . ملت هم خدایی دارند و نیاز به دلسوزی خاله خرس ها و استمرار طلب ندارند .

   0

   0
   • ناشناس گفت:

    جمع کنید حضرات استمرارطلب های منفعت طلب
    با سرعت نور در جهت باد تغییر جهت میدهند این استمرارطلبان .
    دیگه دوره (( تکرار میکنم )) تمام شده .
    ولا قسم جلو کوچکزاده و رسایی لنگ میندازی جناب ماهیگیر قهار در استخر گلالود سقوط ای تی ار تهران یاسوج

    0

    0
  2. ناشناس گفت:

   تريبون اماده، متن از قبل نوشته و اماده.، با اجازه علي اقا
   سنگ مفت، گنجشک مفت .
   حداقل يکي دوبار متن را ميخواندي ، جناب اصلاح طلب!!!

   1

   0
   • واقع بین گفت:

    اطلاح طلب کجا بود
    اینها استمرار طلب هستند .
    ۲۰ سال پیش میگفتن رای دهید ( سال ۷۶) تا ما تلاش کنیم و زمینه حضور بانوانان را در جامعه هموار کنیم میگفتن نیاز به زمان داریم چنین رویکردهای را در جامعه نهادینه کنیم .الان هم همین شعار را دارن ، مطمئنا ۲۰ سال دیگه هم همین حرف رو میزنن
    غافل از اینکه هدفشان فقط پول و قدرت هستش قبلا پسران بوده الان به دامادها و عروس ها هم رسیده .
    به جرات میگویم و حاظرم اثبات هم کنم که به اصطلاح اصلاح طلب ها ( بخوانید استمرار طلبان ) نسبت به اصولگراها اگه به پاش برسه دیکتاتور تر هستن .

    1

    0
  3. جناب آقای وکیلی؛اصلاحات به درد جنابعالی و امثال جنابعالی خورده که در این آشفته بازار مملکت و بدبختی مردم با سوءاستفاده از احساسات مردم و فریب آنها به نام تدبیر و امیددر دفاع از عملکرد ضعیف و ناکارآمد آقای حسن روحانی؛ خودتان را وارد مجلس نمودید و درطول همین چندسال، بیشترین رانت مالی واداری را مرتکب شدید! جز برای خانواده و خویشان خود قدمی برای هیچ بنده خدایی برنداشتی!! امیدوارم درمحکمه الهی و مردمی، امثال شما جوابگوی آن ناحقی ها و بی عدالتی هایی که در حق مردم محروم روا نمودید باشید!!!

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تشریح عملکرد ۲ ساله رئیس سابق راه و شهرسازی چرام+تصاویر
 • واکنش مدیرعامل ، رئیس HSE و رئیس فرودگاه شرکت نفت گچساران به شایعات منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ها نسبت به قصور در نجات جان مرحوم علی گماری
 • برادر کشی در طسوج چرام
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • بازدید مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه یاسوج+عکس
 • مجتمع دال دنا فاقد مجوز احداث بوده
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 •