طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۹ دی, ۱۳۹۷ | کد خبر : 90937 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   در روزهای گذشته در برخی از سایتهای استانی بخشی از اقدامات دکتر ایلامی رئیس کنونی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را منتشر کردند که واقعا جای تعجب دارد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، اگر به آرشیو اطلاع رسانی های روابط عمومی همین دانشگاه با دقت توجه شود و […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  در روزهای گذشته در برخی از سایتهای استانی بخشی از اقدامات دکتر ایلامی رئیس کنونی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را منتشر کردند که واقعا جای تعجب دارد.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، اگر به آرشیو اطلاع رسانی های روابط عمومی همین دانشگاه با دقت توجه شود و در اخبار منتشره در سالهای گذشته در پورتال اطلاع رسانی و دیگر سایتهای خبری کنکاشی صورت گیرد مشخص می شود که این مطالبی که این روزها بر خروجی رسانه ها قرار گرفته، پیشتر به اسم رئیس قبلی دانشگاه یعنی دکتر چمن ثبت و ضبط شده بود.

   

   

   

   

  این اقدام یادآور جمله معروف طنز نویس فقید گل آقا در سال ۷۶ و در ایام انتخابات ریاست جمهوری است. جمله معروف: بنویسیم «خاتمی» بخوانیم «ناطق نوری».

   

  حال حکایت این روزهای علوم پزشکی استان است که گویا حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و با فرار به جلو همه اقدامات انجام گرفته از گذشته تا حالا را به نام رئیس کنونی ثبت می کند اما این مردم و رسانه ها هستند که دارای حافظه ای به مراتب قوی تر از این مجموعه عریض و طویل هستند.

   

  آبان ۱۳۹۲ با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر خادمی استاندار وقت کهگیلویه و بویراحمد دکتر رضا چمن جانشین دکتر نبوی زاده شد و از آن تاریخ به بعد این دانشگاه مهم محل اتفاقات مثبت بسیاری بوده است. شکی نیست که در این میان برخی از عملکرد دکتر چمن راضی باشند و برخی نیز مخالف.

   

  و اما گذری بر اتفاقات آن روزها:

  برای بررسی عملکرد دکتر چمن در علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد باید ببینم قبل از روی کارآمدن وی از نظر شاخص‌های مختلف بهداشتی درمانی، توسعه ای، زیرساختی و … دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در چه جایگاهی قرار داشته و در پایان کار وی در این دستگاه خدمت رسان به چه رتبه‌ای دست یافته است؟ در جذب اعتبارات چه موفقیت‌های بدست آورده است؟ از طرفی رضایت مردم، دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از خدمات وی در زمان تصدی این منصب مهم برای حوزه های انتخابیه خود تا چه اندازه بوده است؟ در این مورد نماینده اسبق کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده علی رغم مخالفت سیاسی با دکتر چمن، رأی اعتماد خود به وزیر بهداشت را مایه افتخارش می‌داند و از فعالیت‌ها و اقدامات دکتر چمن تقدیر می‌کند و خطاب به همکارانش در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که مدیران کاری همچون رضا چمن را حمایت کنند. رضایت موسی خادمی استاندار وقت از اجرای طرح نظامت سلامت به عنوان نماینده عالی دولت نیز وجود دارد.

   

  رایزنی با ۴۰ پزشک متخصص و حضور در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد و جذب ۳۵ عضو هئیت علمی جدید به دانشگاه و کم‌کردن فاصله علوم پزشکی با متوسط کشوری از اقدامات قابل تحسین چمن در زمان مدیریتش بر مسند دانشگاه بوده است.

   

  حال مقایسه ای از عملکرد دکتر رضا چمن ( ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ ) و دکتر اورنگ ایلامی (۱۳ دی ۱۳۹۵ تا کنون ) و اقدامات هرکدام در جهت ارائه خدمت به مردم استان، توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی، تعامل با نمایندگان استان و دیگر جنبه ها نشان از پسرفت اقدامات منجر به رضایت عمومی، رواج استخدام های فله ای و غیر قانونی، حایشه های متعدد، ابلاغ های غیر استاندارد و متعدد و غیر کارشناسی شده و …. در این دانشگاه به صورت کاملا واضح و از دی ماه ۱۳۹۵ تا کنون قابل ملاحظه است.

   

  از خصوصیات دکتر رضا چمن در زمان تصدی و مهمترین فعالیت های وی می توان به :

  – نظم و انضباط کاری بسیار بالا

  – ایجاد ثبات اداری و رضایت پرسنل

  – جذب نیرو در چارچوب قانون و از طریق برگزاری آزمون کاملا سالم و با رعایت عدالت

  – پرداخت کامل و به روز مطالبات پرسنل و بازنشستگان محترم و ارزش دادن به نیروی انسانی

  – حضور تمام وقت در دانشگاه و بها دادن به اخلاق کاری ( عدم حضور در مطب شخصی)

  – بهبود وضعیت هتلینگ بیمارستان‌های استان

  – افتتاح کلینیک آموزشی و درمانی فوق تخصصی شماره ۴ شهید مفتح یاسوج

  – بهسازی و نوسازی بخش جراحی ۱ بیمارستان شهید بهشتی یاسوج

  – آغاز روند اجرایی بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان باشت

  – راه اندازی بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رجایی یاسوج

  – برگزاری کنگره بین المللی خون اردیبهشت ماه ۹۴ در یاسوج

  – کلنگ زنی و افتتاح مراکز بهداشتی درمانی و خانه بهداشت های متعدد در سطح استان: که مهمترین اتفاقات در این حوزه: ( آغاز عملیات اجرایی احداث ۲۱باب خانه بهداشت – افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۲ پروژه دانشگاه علوم پزشکی در هفته دولت – ساختمان پزشکان متخصص افتتاح شد -کلنگ زنی پایگاه های اورژانس بین جاده ای دژ سلیمان و شادگان – افتتاح بخش جدید مراقبت های ویژه قلب (CCU) بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج-آغاز تعمیرات بخش‌های مختلف بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت – راه اندازی نخستین سیستم کشت خون اتوماتیک در استان – کلینیک شماره دو بیمارستان امام خمینی(ره)دهدشت افتتاح شد – بازسازی و نو سازی ۷۰ خانه بهداشت در کهگیلویه و بویراحمد – کلنگ زنی بیمارستان های باشت و بهمئی و …. )

  – کسب رتبه های تک رقمی کشوری معاونت های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد

  – و ….. اتفاق خوب و مثبت

   

  و اما ۱۳ دی ماه ۱۳۹۵ …..

  دکتر اورنگ ایلامی پزشک متخصص عفونی ، معاون درمان سابق دولت اصولگرایان و در میان گزینه های به مراتب قوی تر و مناسب تر در دولت منتصب به اصلاحات، به عنوان جانشین رضا چمن، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج شد.

   

  از خصوصیات اورنگ ایلامی در زمان تصدی و مهمترین فعالیت های وی می توان به :

  – وابستگی بیش از حد به نمایندگان و عملا تبدیل دانشگاه به عنوان حیاط خلوت نمایندگان

  – عدم ثبات معاونین و صدور ابلاغ های متعدد ( تعیین ۳ معاون توسعه مدیریت و منابع در کمتر از ۲ سال !!!!!!)

  – عدم اختصاص وقت کافی جهت کارهای مدیریتی در دانشگاه که گفته می شود اعتراض استاندار محترم را نیز در بر داشت.

  – برگزاری ناموفق ۲ آزمون استخدامی ( پیمانی ، شرکتی ) و عدم اعلام نتایج شفاف آن بعد از حدود ۲ سال !!!!! ( از شرکت کنندگان در آزمون پیمانی سال ۱۳۹۶ تعداد محدودی شروع به کار کردند. قضیه تحویل سوالات آزمون شرکتی نه به صورت پلمپ بلکه درون پلاستیک در باز به حوزه های محل برگزاری آزمون، نرسیدن به موقع و کافی سوالات، و عدم مدیریت مناسب این آزمون که علی رغم برگزاری مجدد ولی هنوز اعلام نتیجه نشده است!!!!!

   

  – رواج استخدامی های فله ای که طبق مستندات و اسامی این افراد به عنوان نیروی شرکتی یا روز مزد جذب و اکنون نه به عنوان نیروی خدماتی بلکه به عنوان کارشناس بعضا پست های مهم و حساس در حال کار می باشند.

   

  – افتتاح پروژه های ناقص و ناتمام با ساز و دهل و گم شدن فریاد معترضین اعم از بازنشستگان و نیروهای پذیرفته شده شروع به کار نکرده!!!! ( بیمارستان شهید دکتر جلیل که طبق اطلاعاتی که در دست هست، آسانسور آن تائیدیه استاندارد ندارد، مشکل فاضلاب دارد، بعضی از بخشها هنوز آماده نیست، مشکل پارکینگ دارد و …

   

  – بیمارستان ۳۲ تخت خوابی باشت که یک روز پس از افتتاح به علت عدم وجود دستگاه لازم در بخش زایمان نوزاد متولد شده به شهر گچساران اعزام می شود – اورژانس دهدشت با تمام کاستی های تجهیزاتی و پرسنلی و  …)

   

  – دخالت در معاونت ها و وظایف هر کدام از مدیریت های دانشگاه ( حذف اختیارت رفاهی دانشگاه و واگذاری آن به واحد غیر مرتبط)

   

  – عدم پرداخت مطالبات پرسنلی به موقع، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان، عدم پرداخت مناسب و به موقع مطالبات پزشکان متخصص و عمومی

   

  – نمک‌گیر کردن سیاسیون و حتی مخالفان و مجبور به سکوت کردت آنها

   

  و بسیاری از ناگفته ای دیگر …

   

  برخی از این آمار با یک جستجوی ساده از وبدا و رسانه‌های استانی قابل مشاهده است.

   

  منبع؛افتونیوز

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  19 نظر برای “مصادره عملکرد رئیس سابق توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ بنویسیم «چمن» بخوانیم «ایلامی» !”
  1. وحید گفت:

   دکتر چمن مدیری کاردان دلسوز وباسواد در عرصه مدیریت بودن که تنها جرم ایشون باج ندادن به نماینده ها بوده ولی دکتر ایلامی دقیقا بر عکس ایشون .تازه…………….. ایشون به زودی بالا میاد انوقته که جمع نمیشه

   11

   0
  2. کارمند شبکه گفت:

   مدیر محترم سایت:به نظر بنده متن شما مغرضانه ودور از اخلاق انسانی هست.چون دکتر ایلامی مدیری لایق،با اخلاق حسنه وبا ایمان می باشد زمانی ایشان سکان دانشگاه رابه عهده گرفت که وضعیت اقتصادی کشور بحرانی بود اتفاقا در این وضعیت بحرانی پروژهای بزرگی را کلنگ زنی یا افتتاح نموده اند ومدیری مدیر هست که در وضعیت بحرانی بتواند کارهای بزرگی انجام دهد.در بحث اصولگرایی ایشان به اطلاع حضرتعالی برسانم که ایشان مدیری اصلاح طلب معتدل هست وبا نگاهی به مدیران انتخابی ایشان این موضوع کاملا مشهود هست.خواهشا همانطور که نظر مخلفین را نشر میدهید این متن را نشر بدهید

   0

   7
   • س ش گفت:

    اتفاقا متن کاملا منصفانه هست. اوضاع علوم پزشکی رو به وخامت گذاشته و نباید برای دو روز بیشتر ماندن دست به هر کاری بزنند و اخلاق را زیر ما بگذارند و کارهای مدیران لایق و با شهامت قبلی را به حساب خودشان مصادره کنند.
    درود خدا بر فانوس زاگرس و رسانه های مستقل.

    2

    0
  3. ناشناس گفت:

   بی عدالتی در استخدام ها در زمان مدیریت آقای دکتر چمن کاملا مشهوده در سطح استان بیشترین ردیف های استخدامی متعلق به جوانان دهدشت می باشد که غیر منصفانه در شبکه ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های گچساران و یاسوج استخدام شدند و تحصیل کرده های این شهرستان ها بیکار میگردند. بطور واضح معاونت بهداشتی تبدیل به معاونت دهدشتی شد.

   0

   8
   • سجادی گفت:

    اول که من بعنوان یک گچسارانی که سالهای سال دکتر چمن را می شناسم شهادت می دهم که ایشان خیلی بزرگ فکر می کردند و کاملا عدالت را بین شهرستانها رعایت می کردند بعدش هم دوست عزیز لطفا بحث اختلافات سرحد و گرمسیر و دهدشت و یاسوج و گچساران را دامن نزنیم. استخدام که عزیز بر اساس آزمون و نمره قبولی بود و سهمیه بومی استان و شهرستان امتیاز داشت بعدش هم ۵۰ درصد استان کهگیلویه ای هستند خوب همه جا بیشترند کارشناسان معاون بهداشتی اکثرشون سابقه بالای ۲۰ سال خدمت دارند. و هیچ کسی هم نمی خواست و نمی تونست که در استخدامها منطقه گرایی کنه.
    شاید منظورتون این باشه که غفاری و نعیمی در معاونت بهداشت بیشتر از بچه های انتقالی کهگیلویه استفاده می کنن که فرمایشتون تاحدی درسته.

    2

    0
  4. کارشناس ستاد دانشگاه گفت:

   درود بر استاد دکتر چمن که خدمات ماندگارش در تکمیل و تجهیز بیمارستانها، کلینیک ها و درمانگاه ها در سراسر استان باعث اون همه پیشرفت شد. بسیاری از پروژه هایی که تا حالا افتتاح شده اند مربوط به دوره ریاست دکتر چمن بودند که تا سالها پروژه های در حال احداث از اون دوره در هر ۸ شهرستان استان داریم.

   5

   0
  5. ا گفت:

   همین ایلامی اکثر معاونت های مالی شبکه بهداشت درمانش شرکتی که به واسطه نماینده ها تبدیل وضعیت به قراردادی شدن در شهرستان باشت یاسوج

   3

   0
  6. همكار دفتر فني علوم پزشكي گفت:

   درود بر فانوس زاگرس
   مردم و رسانه هاي اصيل دستاوردهاي بزرگ دوره رياست دكتر چمن را هرگز فراموش نمي كنند من فقط بخش عمراني را بگم
   مثل ساخت نزديك به ۱۰۰ خانه بهداشت در سراسر مناطق روستايي استان
   راه اندازي كلينيك هاي تخصصي در گجساران و دهدشت و ساير شهرهاي كوچك
   راه اندازي چندين ام آرآي و سي تي اسكن در گچساران و ياسوج و دهدشت
   و مراكز جراحي قلب و جراحي مغز و اعصاب
   و بيمارستانهاي باشت و ليكك
   كلينيك هاي تخصصي دندانپزشكي
   و ۶۰ تا پرو‍ژه هم تصويب كرد و در حال ساخت بودند كه تشريف بردند.
   خوب است كه هميشه قدر مديران ارزشمند سابق را بدونيم و براشون دعاي خير كنيم

   7

   0
  7. کارشناس درمان گفت:

   این هم از عجایب روزگار هست که رئیس علوم پزشکی با همدستی روابط عمومی سعی کرده همه کارهای قبلی را به نام خودش سند بزنه و غافل از اینکه مردم و رسانه ها هشیارند و از این رفتارها نفرت دارند.

   3

   0
  8. ناشناس گفت:

   جالبتر هم اینکه اخیرا ایلامی برای سرپوش گذاشتن روی تخلفات در بیمارستانهای باشت و بی بی حکیمه و جدید یاسوج و شبکه ها و ستاد دانشگاه تحت مدیریتش دنبال مقصر می گرده و چند تا تذکر کتبی هم به مدیران پایین دستش داده!؟
   یکی ازش برسه کی رئیس دانشگاه هست؟

   3

   0
   • کارگزین گفت:

    ایلامی به مدیر شبکه باشت و رئیس بیمارستان جدید یاسوج تذکر داده که لطفا دیگه از این به بعد پارتی بازی نکنین😂😂

    1

    0
  9. ناشناس گفت:

   ای خدادکتر چمن برود یه……….مثل آقای ایلامی بیادجاشوبگیره استان کهگیلویه بویراحمد وبعضی شهرستان از آقای دکتر چمن راضی بودن وانشالا همیشه زنده باشند آقای رضایی مشاور بدرد چه میخورد که گذاشته مشاورت غیر از ………..ی میخورد که گذاشته مشاورت بابا هیچ کس از شما دونفر راضی نیستن آقای ایلامی وآقای رضایی مشاور ایلامی ………..ت ایلامی ……..و

   3

   0
  10. ناشناس گفت:

   اره وحیدخان برای تویکی هم چمن خوب بودهم ایلامی چونهردوریس به جنابعالی لطف داشتندانشالا ریس بعدی هم بیادفکرکنم ازایشان هم سودمیبری چون بعضی مثل مالک وجنابعالی حزب بادهستیدباهمه هستیدبا همه میخوریدوباهمه می پریددکترچمن واقعا انسان شایسته ای بودولی جنابعالی هم اونجا زرنگی کردی این اواخردستون رو شدبرایایلامی وجناب نماینده تاببینم باریس بعدی خودت به کدام حزب وصل میکنی موفق باشی برای توهمه خوب هستندازایلامی هم بدنگوچون نمک گیرهستید

   1

   0
  11. مسعود گفت:

   سلام به نظر من دکتر غلام نژاد بهترین گزینه برای ریاست دانشگاه هست ایشان فردی متخصص و معتدل و پرتلاش قانونمد هستند

   1

   1
  12. سبحانی نیا گفت:

   دکتر چمن با شجاعت در برابر باج خواهی صاحبان قدرت ایستادگی کرد و با علم و منطق و عدالت مدیریت کرد. مردم فهیم و اصحاب رسانه خوب می دانند که چه خدمات بزرگی در همه مناطق استان شد.
   روابط عمومی علوم پزشکی باید قدردان و نمک شناس باشد.

   1

   0
  13. کارگزین گفت:

   ایلامی بیچاره مطیع محض نماینده ها و آدمهاشون هست و همه چیز از دستش در رفته مجبوره که خودش را پشت کارهای خوب قبلی ها مخفی کنه. الان اونقدر سفارش و پارتی و تبعیض در علوم پزشکی رواج پیدا کرده که دیگه اصلا کسی دنبال کار نیست اکثرا دنبال یادداشت گرفتن برای پیشبرد کارشون هستن. بهترین کار اینه که ایلامی فرار را بر قرار ترجیح بده.

   1

   0
  14. ناشناس گفت:

   دکتر چمن خوش شانس بود دوره ریاستش مصادف بود با پایان کار طرح های عمرانی دولت اجمدی نژاد

   0

   0
  15. محمودي گشن گفت:

   بيشترين پيشرفت پرو‍ژه هاي گچساران و باشت از سي تي اسكن تا ام آر آي تا كلينيك هاي تخصصي و اور‍ژانس و بيمارستان بي بي حكيمه و بيمارستان باشت مربوط به دوره رياست عزيز فرهيخته و عدالت گرا جناب دكتر چمن بوده اين را كه كسي نمي تونه منكرش بشه هر چند با سياسيون و نماينده ها سر درخواست هاشون سازش نداشت البته ايشون در همه مناطق استان همين افتخارات را داشت اما چيزي كه هست اينه كه بعنوان يك جامعه مترقي بايد از تاريخ عبرت گرفت و هيچ وقت كارهاي پيشينيان را فراموش نكنيم بلكه دعاگو باشيم و ذكر خير كنيم تا خدا به ما رحم كند.

   3

   0
  16. ناشناس گفت:

   آقای ایلامی تاکی آقای فرشاد رستمی باید …………………….. بیمارستان‌باشت بکند چرایشان را از رئیسی درنمیاوری این حرف شما را………….. حساب نمیکند آقای ایلامی؟

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • سه گزینه اصولگرایان گچساران و باشت از بین هفت کاندیدا چه کسانی هستند؟؟
 • فرماندار کهگیلویه مطرح کرد:جاده قلعه‌رئیسی به دیشموک چشم انتظار ردیف بودجه ملی است
 • حکایت پیرزن فلج در روستای مونه ، شهرستان لنده
 • بخشدار مرکزی کهگیلویه ؛ تنها منبع مالی دهیاری‌ها از منابع دولتی است
 • استفاده ابزاری از هنر و هنرمندان توسط تاجگردون/صندلی های تالار آزادی از هنرمند پر نمی شود
 • اظهارت نماینده گچساران و باشت در جلسه امروز علنی پارلمان+تصویر
 • همایش بزرگداشت سالروز ورود آزادگان در گچساران+تصاویر
 • « ۲۸ مرداد ۳۲ » و یک کودتای تمام عیار
 • لزوم ورود نماینده گچساران و باشت به پروژه ی آب شرب نآزمکان+تصاویر
 • تجمع سرباز معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران
 • گیر کردن مداد تراش در گلوی کودک یاسوجی/والدین مراقب کودکان خود باشند
 • بیمارانی که از نبود داروخانه در بیمارستان بی‌بی حکیمه گچساران رنج می‌برند
 • تحلیل سردار خورشیدی از نشست اصولگرایان گچساران و باشت/شهر را از دست دیو رها خواهیم کرد/مردم گچساران و باشت رای دهند که یک خانواده مولتی میلیاردر شود/همانگونه که امسال سال پایان خانواده های کشوری بود سال پایان خانواده های شهرستانی هم هست
 • زمین‌خواری در روز روشن در بویراحمد/غارت زمین‌های سروک برای ساخت ویلاها+فیلم
 • رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تغییر میکند
 • پیشنهاد جانباز گچسارانی به رییس شورا و شهردار باشت
 • مرگ زن ۳۰ ساله در جاده شهرک ولایت یاسوج
 • وداع باشکوه مردم با آمیر احمد تقوی+تصاویر
 • فرهنگ گردشگردي ؛ گردشگری ابزاری برای توسعه پایدار
 • پیام تسلیت رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پی رحلت حجت الاسلام تقوی
 •