طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۶ دی, ۱۳۹۷ | کد خبر : 90322 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     زینل زاده جعبه سیاه انتخابات ۹۸     به قلم یعقوب درویشیان        درآغازین ساعات کاری اولین روز از دومین نیمه ی دیماه؛ خبری بسیار غیرمنتظره و شوک دهنده در رسانه ها و مابین آحاد جامعه ، همچون زلزله ای شهرستان گچساران را به لرزه درآورد و پس لرزه […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  زینل زاده جعبه سیاه انتخابات ۹۸

   

   

  به قلم یعقوب درویشیان 

   

   

   

  درآغازین ساعات کاری اولین روز از دومین نیمه ی دیماه؛ خبری بسیار غیرمنتظره و شوک دهنده در رسانه ها و مابین آحاد جامعه ، همچون زلزله ای شهرستان گچساران را به لرزه درآورد و پس لرزه های آن نیزدر روزها بلکه ماههای آتی نیز در شهرستان گچساران هیاهوی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

  خبری که محسنی اژه ای، معاون اول و سخنگوی قوه ی قضائیه ی کشور در یکصدوسی وپنجمین نشستش با رسانه های کشور گزارشی از عملکرد و احکام صادره ی قوه ی قضائیه به مردم ارائه کردند.

  آنچه باعث توجه بیشتر مردم گچساران شد احکام صادره درباره ی فرزندان گچساران بود.

  احکام صادره درباره ی اردلان زینل زاده و علیرضاپناهپور و جعفر گوهرگانی بیشتر زیر ذره بین مردم بصیر و سیاسیون شهرستان قرار گرفت. هر چند در کنار این اسامی نام های بزرگی همچون نارکی ( مدیرمالی شهرداری) و تاج الدینی رئیس جهاد کشاورزی استان به چشم میخورد.

  آنچه در برداشت اول به ذهن متبادر میشود محکومیت تنی چند از افراد مختلف جامعه است که یعنی قوه ی قضائیه وظیفه اش را انجام داده است اما در لایه های زیرین شاهد تضاد ها و تناقض های شدید و لابی هایی ناشی از بی عدالتی هستیم.

  تضاد در صدور احکام گوهرگانی و تاج الدینی است که سوالاتی را دراین باره موجب میشود.

  چگونه آقای گوهرگانی و تاج الدینی با داشتن پرونده هایی مفتوح در قوه ی قضائیه که حکم دادگاه بدوی و تجدید نظر استان در آن زمان صادر شده بود توانستند از فیلتر نظارت نهادهای امنیتی و قضایی بگذرند و به مقام های عالی در سطح معاونت استانداری ومدیرکلی استان برسند؟ سوال اینجاست : آقای گوهرگانی که درهنگام معرفی شدن به عنوان معاونت هماهنگی استانداری با پرونده ی تصرف بیت المال ومنابع ملی و داشتن حکم حبس و شلاق _ که حکم حبس ایشان در دادگاه عالی و دیوان عدالت شکسته شد_ با چه پارامتری توانستند از چشم تیزبین نهادهای ارزشی و گزینشی رد شده و به معاونت برسند؟ آیا لابی ها و شخص نماینده ی گچساران که پشت این انتصاب بوده اند دانسته و با استفاده از اهرم قدرت و نفوذشان جعفر رابه منصب رسانده اند؟ آیا آنها که باعث انتصاب جعفر و الیاس به پستهایشان شده اند به اندازه ی این دو نفر گناهکار وقانون شکن نیستند؟؟ جالب اینجاست که هردو متخلف در یک اداره ی استانی دست به تخلف زده اند و هردو نیز مورد عنایت آقای تاجگردون بوده اند. از ابتدای ریاست تا شکستن احکامشان در دیوان عدالت..

   

   

  از آنسو؛ در مجموعه ی شهرداری گچساران طبق یک دستور از استاندار وقت استان، شهردار گچساران در اقدامی آشکار و صادقانه در جلسه ی شورای اداری استان تعدادی تبلت به مسولان استانی و حاضرین در جلسه اهدا میکند و همین موضوع اهدای هدایای آشکار باعث شده تا علیه ایشان شکایتی بشود و در دادگاه های بدوی و تجدید نظر همانند آقایان گوهرگانی و تاج الدینی حکم بخورند ولی در پایان ؛ قصه ی اردلان و جعفر متفاوت خوانده شود. اینجا تاکید میکنم که پایان قصه متفاوت خوانده شده و به نوشتنش اعتمادی ندارم. زینل زاده چوب صداقتش را میخورد زیرا آشکار به مسولان هدایایی میدهد و گوهرگانی که مخفیانه اموالی را برداشته است به نوعی تشویق میشود!!!!

  کجاست عدالت قضایی که فردی مقصر را مدیری میبینیم استانی و شهروندی دیگر را با توجه به دستور استاندار وقت و راستی و درستی در اعمالش مغضوب و محکوم میکنند؟ تا اینجا که دونفر یکی بیت المال را چپاول کرده و برخلاف قانون و عدالت به منابعی دست درازی کرده و مدیریتش ارتقا یافته و حکم حبسش شکسته و حکمش شده شلاق و دیگری در سطح مدیریتش و طبق ضوابط و اختیارات اداری اش به شورای اداری اموالی بخشیده و حکمش شده حبس!!

  آنچه در حکم زینل زاده جالب به نظر میرسد در حکمی که اژه ای قرائت میکند میگوید زینل زاده ۴ سال از حبسش برداشته میشود _ تعلیق میشود_ و به یکسال زندان محکوم میگردد. جای بسی تعجب است که مگر مستندات دیوان عالی قضایی چه بوده است که آنان تا ۴ سال حبس را به او بخشیده اند ولی برای گرفتار ماندنش یک سال را کنار گذاشته اند تا زینل زاده ازاین به بعد سابقه داری باشد که جواب استعلاماتش منفی بماند و دیگر عمرسیاسی و اداری اش پایان بگیرد و زینل زاده ی پاکدست را مجرمی سابقه دار بخوانند!!!

  اما پشت داستان و ماجرایی این گونه چه کسی یا کسانی حضور دارند؟؟ در جواب این سوال میتوان به دو دسته اشاره کرد:

  ۱- مخالفان زینل زاده در انتخابات پیش رو.. این تحلیل که مخالفان و طیف مخالف زینل زاده که ریاستشان به تاجگردون میرسد میتواند پشت این ماجرا باشد زیرا حذف زینل زاده قبل از ورود به پروسه ی انتخابات و از هم پاشیدن پایگاه آرای قابل ملاحظه ی زینل زاده ، شاید اقبالی فراهم آورد تا تاجگردون بتواند برخی از این آرا تصاحب نماید. به هر صورت و کلی تر اگر اصلاح طلبان پشت این رویکرد باشند آنچه در آینده تحقق خواهد یافت و سخنان زینل زاده و بیان برخی از اتفاقات ، بدون شک به تاجگردون آسیب شدیدی خواهد زد. گفتار و اسناد زینل زاده در روشن کردن اذهان عمومی نسبت به پشت پرده ی اتفاقات محکومیتش گسلی خواهد شد برای خیانت کارانی که پشت این جریان بوده اند.

  ۲- هم کیشان و هم طیفان زینل زاده میتوانند از زاویه ی دیگری پشت این محکومیت قضایی و باز شدن پرونده ی زینل زاده در موقعیت امروز باشند.
  از نظر تئوری و عملی بعید به نظر نمیرسد که ترافیک شدید اصولگرایان برای ورود به مجلس نیازمند تخلیه و حذف یا اجماع بر روی یک گزینه باشد که در این صورت آنچه برای اردلان اتفاق افتاده اگر از طرف طیف اصولگرا باشد توطئه و خیانتی بزرگ است که به اصولگرایان چنان سیلی محکمی خواهد زد که هرگز فراموش نکنند. اگر ثابت بشود تا این رونمایی از تخلف شهردار به جریان اصولگرایی مربوط میشود بلا شک طرفداران اردلان هرگزبه اصولگرایان رای نخواهند داد ولو اینکه به تاجگردون آری بگویند تقاص خیانت به اردلان را خواهند گرفت و شاید برخی از متعصبین به کاندیدای سوم که احتمالا قشقایی خواهد بود بپیوندند.

  این بار نیز حرف ها و اسناد اردلان زینل زاده میتواند حامیانش را به آگاهی برساند که این خیانت در حق او از طرف چه کسی بوده و حامیانش به کدام طرف بپیوندند. آنچه در این میان مهم است اینکه اردلان زینل زاده جعبه سیاه انتخابات ۹۸ خواهد بود.

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  23 نظر برای “زینل زاده جعبه سیاه انتخابات ۹۸”
  1. ناشناس گفت:

   اقای درویشان اقای تاجگردون از کسی نمیترسد ۲خودت میدانی و دیگران هم میدانند که تاجگردون دلسوز مردم هستند هیچ وقت با آبروی کسی بازی نمیکند۳انکه شما نام بردید از دوستان تاجگردون هست و همیشه تاجگردون نه آون بلکه همشون را رفیق خود میدونست ۴اقای درویشپور فکر کن تو این۳۰سال چه کسی نامه نگاری میکرد و بدون دلیل جوانان ما را باشین پرونده سازی میکرد تو که از همه بهتر میدانی عاقل هم که هستی۵الان به هر آدم که سواد هم نداشتن باشه میدونه هم حزب خودش بوده که براش پرونده درست کرده تا جای خودش محکمتر شه ۶ولی بازم بزرگترهاشون تو تهران هم بیایندگچساران ثبت نام کنند بازم تاجگردون اول میشه لازم به اینکارها نداره

   1

   2
   • ناشناس گفت:

    شما که میفرمایید قوه قضاییه در مورد زینل زاده اشتباه حکم داده مدرکی هم داری که رای قوه قضاییه رو زیر سوال میبرید؟ اگر دارید که باید ارایه بدید اگر ندارید که شما هم مجرم هستید، من تعجب میکنم چطور این سایت حرفهای شما رو راحت منتشر،میکنه. شک نکنید خبر این حرف شما به پایتخت برسه به جرم تشویش اذهان عمومی برای تو هم حکم صادر میشه

    0

    0
   • نازمکان گفت:

    همش چرت و پرت
    چه ربطی به دیگر کاندیدای احتمالی دارد که بخواهند چنین کارشکنی کنند .
    تخلف کرده باید عواقبش رو هم بپردازه
    نه چپ و نه راست هیچ نقشی در این ماجرا ندارند، چنین تئوری های توطعه امیزی فقط پاک کردن صورت مسئله هستش
    باغ ۳۰ هکتاری امام زاده جعفر از اسمان نیفتاده پایین !!
    این یارو نویسنده مقاله اکه تیم ملی گل بخوره اون رو به تاجگردون نسبت میده و میگه چنین مدافعی که اشتباه کرده با فشار تاجگردون به تیم ملی و کیروش تحمیل شده و تاجگردون رو مقصر جلوه میده ، چنین دشمنی های نادان ها هزینه ای برا تاجگردون نداره بلکه باعث پیشرفت تاجگردون هم میشه .
    شهردار و معاونش تخلف کرده اند و باید با جدیت هم به پرونده انان رسیدگی بشه
    با چنین هوچی گری های نمیشه از این پرونده برا زدن تاجگردون استفاده بشه .
    تاجگردون هیچ رقیبی نداره ، تاکید میکنم هیچ رقیب جدی نداره

    1

    0
  2. ناشناس گفت:

   احسنت
   تحلیل خوبی بود

   1

   0
  3. ناشناس گفت:

   تحلیل بسیار درستی بود واقعا افرین به این نویسنده

   تحلیلتون بسیار ریزبینانه بود هر چند چه راست چه غلط نباید گناهان اقای گوهرگانی رو گفت چون خداوند گفتند که گناهان همدیگر را مشویید

   0

   1
  4. ناشناس گفت:

   اگه پاكدسته پس چرا محكوم شده؟

   3

   1
  5. چرت گفت:

   چرا چرت میگی تخلف اداری بوده و حکم زدن واداش

   3

   0
  6. ناشناس گفت:

   تف بر شرفت ………… که برا قدرت و شهرت و ثروت هر کاری میکنی
   واقعا تف و لعنت بر تو باد

   1

   0
  7. فدایی تاجگردون گفت:

   مرگ بر دزد مرگ بر ذزد بازار درود بر گراز.

   2

   0
  8. ای خدا گفت:

   چرا از اموال عمومی ببخشد به چند مسول مگه ارث پدری بود البته همشون ……… خصوص م…….. برید خانه و باغ واموالش را ببینید

   1

   0
  9. ناشناس گفت:

   کرو درویشیان سر من همه چی ایکنه هر ماجرایی هر بحثی سیاسی اجتماعی اقتصادی فرهنگی و هنری و گردشگری ورزشی و تفریحی و………….

   0

   0
  10. دوگنبدانی گفت:

   بی شک خیانت درحلقه ………… (کسی که با لقمه حلال بزرگ نشده است.) می باشد.

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
   تاجگردونی ها اگر نفوذی داشتند جلو حکم گوهرگانی را می گرفتند.

   0

   0
  12. ناشناس گفت:

   اخ سي دستپاك

   0

   0
  13. رضا قربانی گفت:

   خدا لعنت کند کسانی را که به شهردار پاکدست وپر تلاش شهرمان تهمت زدند و باعث لکه دار شدن این چهره کاردان وشخصیت شخیص شدند.

   1

   1
  14. علی گفت:

   نیروهای تاج دارند یکی یکی …. میزنند

   0

   1
  15. احمد گفت:

   این حکم دقیقا تابلویی سیاسی است . معلومه به خاطر انتخابات آینده است . تصمیم نداشتم اگر آقای زینل زاده کاندیدا شود به او رای دهم اما از هم اکنون به هر کسی که ایشان گفتند رای میدهم .

   0

   1
  16. علی گفت:

   فقط کار گروه حاکم یعنی گروه تاجگردون بوده اصولگرایان مگه تو این حوزه انتخاباتی جایگاهی دارند بعدش سابقه نشان داده هرکسی با تاحجگردون مخالفت کنه از صحنه روزگار کنار زده میشه جریان حکم گوهرگانی هم رد گم کنی بوده وگرنه ایشان باید برکنار میشدی مگه ممکنه معاون استاندار محکوم بشه ولی همچنان برپست خودش باقی بماند این با عدالت تضاد داره ، درهرصورت ابروی این بزرگواران که سالها خدمت صادقانه کردند رفته و هیچ راه برگشتی نداره

   0

   0
  17. ناشناس گفت:

   برادر بزرگوار پاکدست پاکدست نکن یعنی شما از محسنی اژه ای بیشتر اطلاع داری؟وقتی زینل زاده ………. کرده باید هم پنج سال زندان بشه این حرفها هم نمیارش مردم همه فهمیدن که زینل زاده دزدی کرده

   0

   0
  18. ناشناس گفت:

   توی این مملکت جای دوزد فاسد با ادمای پاکدست همچون زینل زاده عوض شده

   0

   0
  19. شرمت الله گفت:

   داستان سرای یبس است

   ماجراها را به گردن کسی انداختن کار زیبنده ای برای افکار عمومی نیست

   بنده هیچ قضاوتی نسبت به حکم ندارم و قانون هر چه باشد چه برخلاف میل باطنم و چه هم نوا با میل درونم اجبار ا” ملزم به احترام ان هستم چون قانون است

   ولی یک مهم در نوشتار نگارنده محترم موج میزد این بود که تبلت به رسم هدیه و آشکارا ، تقدیم به مجموعه جلسه ذکر شده گردید
   آیا این کار خداوکیلی کار خداپسندانه ای ست که متاسفانه بین مسئولین هم باب شده و درد مهلک است که فرزندان کارگران شهرداری یا هرمجموعه دیگری به دستان دیگرانی که با تبلت کارمیکنتد نگاه کنند و حسرت بخورند و انها رانبینیم ودیگرانی که دارند الحمدالله آنها را ببینیم به واللله اینها همه آه داره

   0

   0
  20. شرمت الله گفت:

   باغ ژینل زاده کجاست و چکونه بدست اورده

   0

   0
  21. چهاربیشه گفت:

   باغ ژینل زاده کجاست و چکونه بدست اورده

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تغییر ساعت کار ادارات بهمئی به دلیل گرمای هوا
 • دادستان گچساران : دستگاه قضائی بر اتفاقات در شهرستان اشرافیت کامل دارد/خط قرمز ما تامین امنیت مردم است /نظارت بر انتخابات انجام می شود/گلایه دادستان از نحوه جذب نیرو
 • جان باختن کودک ۴ساله باشتی در کانال انتقال آب پارک ساحلی یاسوج + عکس
 • اظهار تاسف از بی‌مهری‌ها در حادثه ترور رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد
 • در نشست خبری رئیس دادگستری و دادستان گچساران با اصحاب رسانه مطرح شد: پاسخ به درخواست پیگیری تاج‌گردون در خصوص فایل صوتی جنجالی منتسب به رئیس شورای شهر گچساران/افزایش ۸درصدی طلاق در گچساران/ عمدی بودن آتش‌سوری تنگ دیل و چهاربیشه احراز نشده+تصاویر
 • نقد ها ، درد و دلها و استعفای کشتی گیر سرشناس از انتخابات هیئت کشتی کهگیلویه و بویراحمد
 • دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد : صدور کیفرخواست برای هفت متهم پرونده کارخانه قند یاسوج /صدور دادخواست برای پرونده پتروشیمی سقاوه مارگون
 • *جنگ رسانه ها را کدام ژنرال میبرد؟/گچساران و باشت در دنیای صفر و یک ها
 • پیگیری مطالبات کارگران معترض شهرداری دوگنبدان از سوی نماینده گچساران و باشت+متن نامه
 • روستای بیخ گوش گچساران که طرح هادی آن اجرا نشده است/اهالی روستا از مشکلات میگویند+ تصاویر
 • سفر سیاسی قالیباف به کهگیلویه و بویراحمد
 • همی چاره جستی و گفتی دروغ
 • قدردانی ترامپ از ایران ؛ از ایران برای شلیک نکردن به هواپیمای باسرنشین قدر دانی میکنم
 • «در شهری که قاضی اش تنها است، نیاز به کلانتر الزام بود»
 • امیدواری به استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد
 • حکایت زخم های عمیق بر پیکره جنگل های زاگرس
 • پاسخ محمد علی وکیلی به اظهارات مشاور رئیس جمهور
 • رنجی که عشایر چرام از بی‌توجهی مسؤولان می‌برند
 • درخواست تعدادی از شرکت کنندگان آزمون شرکتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از رئیس این دانشگاه
 • جوابیه ای به اسکندر رحمانی
 •