طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۹ آذر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 89453 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     در ادامه سلسله نقدهای غلامرضا پاکدل به نماینده گچساران و باشت و دفاع از عملکرد خود این بار وی با انتشار نوشته و اسنادی از گذشته به بیان ناگفته های بیشتر پرداخته است . به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، در ششمین  نقد و ناگفته های  پاکدل آمده است: […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  در ادامه سلسله نقدهای غلامرضا پاکدل به نماینده گچساران و باشت و دفاع از عملکرد خود این بار وی با انتشار نوشته و اسنادی از گذشته به بیان ناگفته های بیشتر پرداخته است

  .

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، در ششمین  نقد و ناگفته های  پاکدل آمده است:

   

   

  بسمه‌تعالي

  بعد از اینجانب نه از معرفی اداره کار، نه از آزمون، و نه از ضابطه خبری نیست.

  انتشار لیست اخیر گویای خیلی واقعیتهاست.

  جذب حداکثر یک فرزند از هر خانواده تا زمانیکه به هر خانواده ای یک نفر می رسید به عدالت نزدیکتر بود ولی آنرا بر نتافتند.

  از یکسو نامه می دادند که ضوابط رعایت شود و از سویی سفارش افراد خاص را می کردند.

  در بررسی های قضایی فقط بنده تبرئه شدم.

   

   

  ناگفته و نقد ششم

  اهالي محترم رسانه و مردم شريف شهرستانهاي گچساران و باشت و حومه

   

  با سلام و دعاي خير،

  در پي ناگفته ها و نقدهاي اينجانب كه تاكنون شش نقد پيرامون دفاع از حق و حقوق كاركنان نفت، انتصابات و شايسته سالاري، طرحها و پروژه هاي عمراني، نحوه به كارگيري خودروهاي استجاري، نحوه واگذاري منازل سازماني ، مغازه هاي شركت نفت، بعلاوه موارد مختلف ديگري از جمله ورزش خصوصاً ورزشهاي قهرماني و بالاخص فوتبال، جايگاه واقعي بسيج و ايثارگران، سعي در قهرمان نشان دادن رفوزه ها در قضيه اندوه بار سقوط هواپيماي تهران/ ياسوچ، توجه به نخبه ها يا به عبارتي نخبه پروري، شفافيت و يكرويي با مردم، عدم حضور در زمانهاي حساس و حياتي درمجلس، سياست بدون خشونت، برخورد با منتقدين و مسدود سازي در فضاي مجازي و نيز مطالب و پاسخهاي متقابلي در خصوص آنها، منتشر شده اند. ناگفته و نقد هفتم به موضوع “جذب نيروهاي پيمانكاري”، اختصاص مي يابد. هر چند بنده علاقه مند بودم كه پس از نقد هر موضوع، بحث و تبادل نظر و چنانچه پاسخي باشد پيرامون همان موضوع انجام شود ولي در اكثر موارد، مخاطبين و خصوصاً طرفداران نماينده محترم، به سراغ موضوع جذب مي رفتند و ايرادهايي به جذب نيرو در زمان بنده مي گرفتند و لذا بالاجبار زواياي از موضوع جذب روشن مي شد، منجلمه نامه مورخ ۱۵/۳/۹۷ اينجانب كه در سايتها منتشر گرديد. (پيوست شماره يك ) و متاسفانه از سوي نماينده محترم و افراد ذيربط بدون پاسخ باقي ماند. عدم ورود به اصل موضوع نقدهاي مطرح شده و ورود به موضوع جذب از سوي مدعيان پاسخگويي، مي توانست به دودليل باشد. يكي اينكه ايرادات و استدلالات مطرح شده در نقدها را پذيرفته بودند و دفاعي از آنها نداشتند و عملكرد و نقد اينجانب را درخصوص آن موضوعات قبول داشته اند و ديگر اينكه موضوع جذب آنقدر اهميت داشت كه به هر شكل به آن ورود مي شد.

  بنده ضمن پاسخگويي در حد وسع و شرايط، در برخي از پاسخها و نوشته هايم، عرض مي كردم كه موضوع جذب نيرو تحت عنوان يك ناگفته و نقد جداگانه، به بحث گذاشته خواهد شد.

  امروز شفاف خدمت مردم شريف عرض مي كنم كه پس از رفتن اينجانب ار گچساران، در كمال بي انصافي شروع به جمع آوري مستندات و گاهاً مستند سازي نمودند تااينكه از اوايل سال ۱۳۹۴ بدون اطلاع بنده، براساس گزارشات متعدد، ازسازمان بازرسي خواسته شد كه درخصوص موضوع جذب ورود نمايد و پس از ورود بازرسي، در كمال بي انصافي بسياري از مسئولين دست نشانده نماينده محترم، بدون توجه به مستندات و عِرق سازماني، در خدمت مخالفين اينجانب قرار گرفتند و متاسفانه تا جايي كه امكان داشت عليه بنده به بازرسان گزارش دادند تا آنجايي كه حتي مستندات و مجوزهاي اخذ شده توسط اينجانب را به بازرسان تحويل ندادند ( غافل از اينكه خود در چاهي كه مي كَنند، خواهند افتاد ). بالاخره زماني بنده در جريان قرار گرفتم كه فرم اخذ توضيح برايم ارسال گرديد. به هر حال به مصداق “عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد”، پرونده جامعي تشكيل و از طريق سازمان بازرسي به دادسرا ارجاع و اينجانب و مديران عاملِ بعد از بنده و چند تن ديگر از همكاران، به دليل انعقاد قراردادهاي حجمي و نداشتن مجوزمهندسي ساختار و بهره وري، تحت بازجويي و رسيدگي مفصل در مراحل مختلف قرار گرفتيم كه از آنجائيكه فقط بنده براساس مجوز هيأت مديره و همچنين مجوز مهندسي ساختارو بهره وري عمل كرده بودم، از هر گونه بزه يا تخلفي تبرئه شدم ( رأي نهايي پيوست مي باشد. پيوست شماره دو ). لذا علت اينكه ناگفته و نقد مربوط به جذب را به تأخير مي انداختم به اين دليل بود كه منتظر نتبجه نهايي رأي دادگاه بودم، كه خدا را شكر همانگونه كه همواره ادعا مي كردم و ايمان به صحت عملكرد خود و همكارانم داشتم، پس از طي مراحل مختلف قضايي در شعبه بازپرسي، دادگاه و دادگاه تجديد نظر، فقط بر عملكرد اينجانب صحه گذاشته شد. بنابراين اكنون با سربلندي در پيشگاه خداوند و مردم شريف به ناگفته و نقد ششم در خصوص جذب نيرو، به شرح زير مي پردازم.

   

  ۱٫ دوران مديرعاملي اينجانب از تاريخ بيست و دوم ارديبهشت هشتاد و نه لغايت هفتم ارديبهشت نود و دو مي باشد. لذا مسئوليت هر گونه جذب قبل و بعد از اين تاريخ متوجه اينجانب نخواهد بود. بديهي است تا قبل از اين تاريخ بنده نيز مانند ساير مديران، رؤسا، كاركنان يا شهروندان براي بكارگيري كساني كه انتظار و مراجعه داشتند، بايستي از مدير ان عاملِ وقت خواهش مي كردم تا در صورت امكان با آنها همكاري نمايند و در چارچوبي كه حاكم بود، عمل مي كردم.

   

  ۲٫ اينجانب فقط به دليل دلسوزي و نگراني براي حق و حقوق كساني كه دوست و آشنايي نداشتند، در سال هزار و سيصد و هشتاد و پنج كه به عنوان مديرعمليات انجام وظيفه مي نمودم، پيش بيني كردم كه معضل بيكاري به شدت رو به افزايش است و متقاضي كارهاي پيمانكاري كه تا آن تاريخ حتي بعضي ها تمايل نشان نمي دادند (به عنوان مثال در همان سالها راننده پايه يك را بايد با خواهش و تمنا به عنوان پيمانكاري در شركت نفت، نگه مي داشتند)، در آينده مورد تقاضاي قاطبه بيكاران خواهد بود، به همين دليل اولين نامه را مبني بر ضرورت توجه به مقوله حذب و رعايت عدالت به همراه يك دستورالعمل مقدماتي به مديرعامل وقت تقديم نمودم. ( پيوست شماره سه ).

   

  ۳٫ به محض انتصاب اينجانب به عنوان سرپرست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران تعداد مجوزهاي مهندسي ساختار و بهره وري با تعداد نيروهاي موجود مقايسه و طي گزارشي به هيأت مديره منعكس و مجوز نيروهاي مازاد اخذ گرديد (پيوست شماره چهار) و سپس نيز به گونه اي عمل شد كه همواره تعداد نيروهاي مشغول به كار مطابق مجوزهاي مهندسي ساختارو بهره وري باشد تا زمانيكه دستور وزير مبني بر عدم اضافه كردن نيرو به قراردادهاي نيروي انساني واصل گرديد. از آن تاريخ با توجه به اينكه تعداد نيروهاي شاغل با تعداد مجوز ساختار برابر بود و ازطرفي در مقابل مجوزهاي مهندسي ساختار كه جهت انجام تقاضا و كارهاي جديد ارائه مي شد امكان جذب نيرو نبود، به همين دليل موضوع به هيأت مديره منعكس و هيأت مديره با جبران كمبو دها به صورت قرارداد حجمي موافقت كرد ( پيوست شماره پنج ). بر همين اساس كمبود نيروها به نسبت مجوزها دقيقاً محاسبه و سپس به همان تعدادِ كمبود، نسبت به انعقاد سه قرارداد حجمي اقدام شد كه متأسفانه هم نماينده محترم و هم برخي از ايادي ايشان در نفت، نتوانستند متوجه اين موضوع شوند و بدون توجه به مكاتبات و مجوزها، بارها قراردادهاي حجمي را غير قانوني و بدون مجوز اعلام كردند در حاليكه چنين نبود و خوشبختانه در فرايند بازرسي و دادگاه صحت آنها تاييد شد.

   

  ۴٫ به منظور ساماندهي و رعايت حداكثري عدالت، كميته جذب از ميان كارشناسان شركت نفت تشكيل و چنانچه نياز به نيرو بود ضمن لحاظ نمودن دستورات مقامات از جمله وزيرو معاون ايشان و موارد ديگر، به ادارات كار و امور اجتماعي شهرستان گچساران و ساير شهرستان ها و بخشهاي ذيربط حسب مورد مانند ديلم، گناوه، بهبهان، وحديته زيدون و همچنين بنياد شهيد و امور ايثارگران يه منظور رعايت سهميه قانوني اين قشر معزز، اعلام نياز مي شد تا چند برابر نياز نيروي با شرايط و تخصص مورد نياز معرفي مي كردند ( پيوست هاي شماره شش و هفت بعنوان نمونه) و سپس نسبت به برگزاري آزمون و اعلام پذيرفته شدگان به ادارات كار ياد شده اقدام مي گرديد. ( پيوست شماره هشت). به اين ترتيب علي رغم اينكه قانون مشخص و واضحي براي جذب نيروهاي پيمانكاري نبود ولي نهايتِ سعي و تلاش به عمل مي آمد تا با ضابطه اقدام شود و رابطه به حداقل ممكن برسد. به همين دليل بايد گفت هر چند برقراري عدالتِ صددرصد بسيار سخت و شايد حالت ايده¬آل باشد ولي با ضِرس قاطع مي توان گفت كه روز به روز ضابطه بيشتر حاكم مي شد تا جاييكه در همان شركتي كه در سالِ قبل از انتصاب بنده دريك روز، بدون هرگونه ضابطه اي سيصد نفر بكار گرفته شده بودند و باعث اعتراض بي سابقه مردم گرديده و تقريباً شهر به آشوب كشيده شده بود، ظرف مدت كمتر از سه سال، با ساماندهي و اعمال مقررات و ضوابط قريب به هفتاد درصد نيروهاي جذب شده تا آن زمان براساس ضوابط و دستورالعمل¬هايي جذب شدند كه مستندات آنها شامل نامه به ادارات كار و امور اجتماعي و يا بيناد شهيد، نتايج آزمون ، معرفي افراد پذيرفته شده به اداره كار و امور اجتماعي و سپس جذب آنها موجود مي¬باشد و اين فرايند رو به بهبودي بود به گونه اي كه در صورت استمرار كار آن مجموعه تا يكسال بعد قطعا به سمت صدر در صد سوق پيدا مي كرد. انتظار مي رفت كه نماينده محترم بر اين روشها اصرار مي ورزيد و آنها را بهبود مي داد كه شاهد افزايش جذب بيش از هفتاد درصد براساس ضابطه مي بوديم ولي متاسفانه نه تنها اين اتفاق نيفتاد بلكه هفتاد درصد به صفر درصد تقليل داده شده و در اين چند سال، اكثر قريب به تمامِ جذبها كاملاً سليقه اي و بدون ضابطه و به عبارت رايج، با پارتي بازي انجام گرديد و لذا از آن نامه ها به اداره كار و معرفي و آزمون خبري نبود. (به عنوان نمونه همين صدو چهل نفر اخير) و جالبتر اينكه حاضر به پاسخگويي و شفاف سازي هم نبوده بلكه هر بار باشِگردي از پاسخ به سؤال خبرنگاران و مردم طفره رفته تا موضوع كهنه شده و به فراموشي سپرده شود و اگر كسي پيگير اين موضوع بوده و آنرا تكرار نمايد از سوي دوستان وطرفدارانشان به كينه اي بودن متهم مي شود. اخيراً هم كه انتشار ليست سيصد نفري در فضاي مجازي كه حكايت از جذبِ بي ضابطه و حتي جذب چند نفر از يك خانواده دارد و با وجود اينكه بعضي ها هم از قلم افتاده اند، ديگر پرده از خيلي چيزها برداشته است تا جاي هيچ گونه دفاعي نباشد. هر چند مي گويند بعضي موارد صخت ندارد ولي به همان تعداد و حتي بيشتر هم هست كه از قلم افتاده اند. پس كليت آن درست است و جاي بسي تأسف است وشايد بدون اين نقد بنده هم مردم به خيلي چيزها رسيده باشند.

   

  ۵٫ بلافاصله بعد از انتصاب بنده، از همكاران بخش اطلاعات و فناوري خواسته شد تا برنامه اي نوشتند كه اسامي كليه نفرات پيمانكاري و حتي نيروهاي فصلي و موقت با مشخصات در آن ثبت شدند، بگونه ائيكه مشخص بود از يك خانواده چند برادر و خواهر جذب شده اند، يا در چه تاريخ هايي چه افرادي و به چه روشي جذب شده اند. به اين ترتيب اِشراف كامل بوجود آمد تا افرادي كه به هر دليل زرنگتر هستند، نتوانند امتيازات بيشتري بگيرند.

   

  ۶٫ با حضور اعضاي شوراي تامين و نماينده وقت مردم در مجلس شوراي اسلامي، جلسه اي برگزار وضمن شفاف تر كردن روش جذب، مقرر گرديد كه از هر خانواده حداكثريك نفر بعنوان پيمانكاري در شركت نفت، مشغول شود. ( پيوست شماره نه ). استدلال اين بود كه در استخدامهاي رسمي براي هر تخصص آزمون برگزار شده و فراخوان عمومي در كل كشور صورت مي¬پذيرد ولي جذب نيروي پيمانكاري بيشتربراي انجام كارهاي يدي و كارگري بوده و در حد منطقه‌اي انجام مي گرفت لذا نظر بر اين بود كه اين امتياز حتي الامكان نصيب همه خانواده هاي شهرستانهاي گچساران و باشت شود. بر اين اساس پس از تقاضاي نيرو از اداره كار،بررسي انجام مي شد و اسامي افرادي كه قبلاً برادر يا خواهري از آنها به صورت پيمانكاري جذب شده بودند به اداره كار عودت داده مي شد تا به جاي آنها افراد ديگري معرفي نمايد. كه متأسفانه اين مهم بنابه اصرار شخص نماينده و دستور ايشان به فرماندار وقت آنهم به دليل تقاضاي ايشان براي جذب فرزند دوم يكي از ليدرهايشان، كن لم يكن تلقي گرديد( پيوست شماره ده ) كه متأسفانه به اين مهم توجه نشد كه هدف اين بود دو برادر در شركت بكار گرفته نشوند نه در هيچ اراده ديگر! و اين شد كه جذب چند خواهر و برادر ازيك خانواده بصورت پيمانكاري در نفت همچنان ادامه دارد ولي از يك خانواده با شش فرزند تحصيلكرده بيكارممكن است يك نفر هم شاغل نباشد در حاليكه حدود چهل هزار خانوادر در شهرستانهاي گچساران و باشت وجود دارند يعني تا چهل هزار نيروي پيمانكاري به كار گيري شوند ازهر خانوار يك نفر مشغول خواهند شد ولي اكنون كه حدود چهار هزار نفر نيرو مشغول به كارند بسياري از خانواده ها بيش از يك فرزند مشغول به كار دارند.

   

  ۷٫ متأسفانه نماينده محترم در آن زمان مانند ساير مدت نمايندگي دست به اقدامات عجيبي در جهت عوام فريبي مي زدند. بعنوان مثال نامه مي نوشتند ودر اختيار سايتها نيز قرار مي دادند كه جذب نيرو بايد بر اساس ضابطه باشد ( پيوست شماره يازده ) ولي بلافاصله خودشان نفرات خاص را سفارش مي كردند ويا حتي از وزير برايشان دستور خاص و خلاف ضابطه مي گرفتند ( پيوستهاي شماره دوازده ). يعني شخصاً به آن نامه اعتقادي نداشتند و آن را براي فريب مردم مي نوشتند و به اين ترتيب سعي در حذفِ ضوابط داشتند تا بتوانند به حواريونشان بهتر برسند،كه البته اينجانب تا آخرين حد ممكن مقابل ايشان ايستادگي كردم.

   

  ۸٫ نيروهاي پيمانكاري شركت به سه شكل نيروي قراردادهاي نيروي انساني، نيروهاي حجمي و نيروهاي موقت يا روزمزد بودند كه در آن زمان تعداد نيروي قراردادهاي نيروي انساني ۳۴۳۱ نفر، حجمي ۲۷۱ نفر و نيروهاي موقت ۵۰ نفر بودند. ولي آقايان براي جذب بكارگيري دوستان و آشنايان و فرزندان ليدرهايشان فكر كردند نيروهاي حجمي نياز به مجوز ندارند لذا بدون حساب و كتاب، اين نيروها را افزايش دادند كه متأسفانه بعدها در محكمه، دفاعي براي افزايش آنها نداشتند و از طرفي در نيمه دوم سال ۹۴ در زمان تبليغات براي جلب اراء، تعداد زيادي را تحت عنوان نيروهاي موقتِ حراست جذب نمودند به طوريكه تعداد نيروهاي موقت از ۵۰ نفر به بيش از ۲۵۰ نفر افزايش يافت و پس از پايان انتخابات ناچاراً تعداد زيادي نيرو اخراج شدند كه به نيروهاي اخراجي نفت معروف شدند و وقتي اين نيروها تجمع مي كردند، متاسفانه نماينده محترم، اين نيروها را به نيروهاي حجمي زمان اينجانب ربط مي داده و مي خواست با وصل كردن آنها به آن نيروها مجوزشان را بگيرند تا جائيكه در نهايت بي انصافي نامه مورخ ۱۲ مهر۱۳۹۵ را نوشتند ( پيوست شماره سيزده)كه در آن به نيروهاي اخراجي اشاره كرده و تعداد نيروي بلاتكليف را ۴۵۸ نفرعنوان مي كند و تقاضاي مجوز جذب از وزير محترم نفت مي كند و در نهايت تعجب و كاملاً كذب، در انتهاي نامه مي نويسند: “لازم بذكر است سابقه بكار گيري نيروهاي مذكور به سالهاي ۹۱-۱۳۹۰ برگشته . . . ! ! !”

  حال جاي اين سوال باقي است كه آقاي نماينده تا كي مي خواهند تيشه به ريشه بچه هاي منطقه بزنند؟ به راستي آيا ازميان نيروهاي اخراجي يا همان ۱۴۰ نفري كه بعد از مجوز وزير بر اساس نامه فوق به كار برگشت شدند، يك نفر از كساني كه در سالهاي ۹۰ و ۹۱ جذب شدند وجود داشتند؟ البته كه نه! ! پس چرا حاضرند براي تخريب اينجانب دروغ به آن بزرگي را بگويند؟ جاي بسي تأسف است.

  به هر حال بعد از اينجانب نه از معرفي از اداره كار، نه از آزمون، نه از رعايت خانواده اي يك نفر، نه هيچ ضابطه و اصولي خبري نيست. قضاوت بماند با مردم فهيم. اميدوارم توانسته باشم قضيه جذب را براي همشهريانم در حد توان شفاف كرده باشم و از اين پس پاسخ به هر سوالي را در اين خصوص، به اين مرقومه ارجاع مي دهم.

   

  غلامرضا پاکدل

   

  ۱۳۹۷/۹/۲۹

   

   

  جهت دانلود اسناد پیوست (اینجا کلیک کنید)

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  22 نظر برای “نقد ششم پاکدل به تاجگردون/سفارش افراد خاص از سوی نماینده”
  1. ناشناس گفت:

   چرا كامنت ها رو بستين

   0

   0
  2. کاکا ت گفت:

   باسلام ..پاکدل په اون بچه لیشتر یلی که آوردی به اسم دیپلم که پنجم دبستان داشتن چه وابی که بعد اومدن من شرکت دیپلم گرفتن ….اقای پاکدل چطور دومات وکاکای دومات بی هم آوردی سرکار..پاکدل ده بسه ..دیه بل مردم آرامش اعصاب داشته بون ..یعنی اگر تاجگردون کارت نداشت که هنی مدیر نفت بیدی هم ای حرفل ایزدی …تو آدم خوبیه شکی منش نی ولی ده کوتا بیو خوت زیاد سبک نکن کاکا ….خوتو مدیرلت محلی آدم آوردی سرکار بی اینکه اداره کار بدونه
   بازم کار خوبی کردی نون آوردی ری سفره مردم ..ولی خوت با ای مطالب کوچیک
   نکن بل مردم دوست داشته بوین

   6

   3
   • انقلابیم گفت:

    این منطقتونه، مهندس پاکدل با سند و مدرک از عملکردش
    دفاع می کنه و البته نماینده رو هم نقد می کنه
    اگه آقای تاج گردون راست میگه مثل مهندس پاکدل مستندات بیاره

    2

    1
   • مطلع گفت:

    واقعا نقدهای مستند پاکدل هم چهره نماینده را به مردم شناساند و هم از عملکرد پاکدل دفاع کرد. شما هم چیزی ندارید که کامنتهای بیخود مروارید.

    2

    1
  3. ناشناس گفت:

   تاجگردون پاکدل را اخراج کرد الان هم پاکدل از بیکاری داره دق میکنه

   0

   2
  4. ناشناس گفت:

   مهندس موقع بازنشستگیش رسیده و هیچ پستی نداره میخواد یه شغلی دست و پا کنه

   1

   1
  5. لیشتر گفت:

   یه روستایی هست توی لیشتر که مردمش معروف هستن به گپ گپو زدن

   0

   0
  6. ناشناس گفت:

   ملت و گسنی تلف وابیدنه پاکدل و تاجگردون دم کل کل کردن بیکار نیابون که و فکر مردم بوین کرو مهندس خوتم تا رییس بیدی و فکر هم قطارلت بیدی و هم فکرلت و فامیلت و…… که اگر ایطوری نبو عجیبه هر کسی بره بالا اول لیدرلش و فامیللش و هم فکرلش تا بخوان برسن و مردم هم ده دوره تمومه

   1

   0
  7. حسن گفت:

   درود بر مهنس پاکدل. شیر مادرت حلالت.

   1

   0
  8. نادر گفت:

   مردی مرد مهندس پاکدل.شیر مادرت حلالت باشه

   1

   0
  9. شهروند گفت:

   سلام بر پاکدل مردی شجاع و نترس که جناب تاج هیچ جوابی بر نقدهای آقای پاکدل ندارد و جراعت مناظره با ایشان را ندارد چون خانواده تاجگردون یک خانواده انحصار طلبی هستن

   1

   0
  10. گچساران شهرمن گفت:

   ادم زورش میاد از کسی که خودش تابلوی بی عدالتی بود تو شرکت نفت حالا داعیه عدالت خواهی سر میدهد برید نگاه کنید عربا روستا زادگاش چند نفر اورد سرکار .به خدایی که شاهد همه اعماله از یه خونه عرب زبان خم ولایتیش ۴نفر گداشت شرکت نفت بنام غریب دیگه از ای ادرس دقیق دادن چی میخواید .ای باید منتقد باشه .امثال ای شدن منتقد تاجگردون منو مصمم کرده رسا تر به همشهریانم بگم گول ای افرادو نخورید نزارید چهره ملی شهرمون توسط امثال ای اقا خرد بشه اینا برا بالا رفتن دیده شن راهی جز انتقاد کور از دکتر ندارن .

   1

   1
  11. سادات لیشتر قهرمان گفت:

   اقای پاکدل دیگه باورمان شده که کلا از کار بیکار شدی حقوق مفت میگیری و مرقومه مینویسی.اقای پاکدل ۱۰۰نفرعرب رو گذاشتی شرکت ۴ نفر از برادر خانمت رو بهترین جا لیشتر گذاشتی به همه بگو برادرت رو چه جایی از شرکت گذاشتی.خواهرت رو تامین اجتماعی گذاشتی اهالی روستا اسلام اباد رو گفتی مزدا وانت پیکاپ و سمند گرفتن گذاشتی شرکت نفت.خدا ازت نگذره حتما همه اینها رفتن رو جلسه امتحان.قربون دست تاج گردون که از کار بیکارت کرد.دوستان ما لیشتریها فقط این موجود میشناسیم.خدا ازت نگذره

   2

   1
  12. ناشناس گفت:

   اقای مدیر که شبانه با لدیرها افراد کم سواد واغیر متخصص وارد چرخه شرکت نفت کردی اقای پاکدل یادت رفته سفارشات اقازاده هارا واقعا خیلی رو داری

   0

   1
  13. دوست پاکدل گفت:

   برادر عزیز این حرفهارو باید همون موقع که مدیر بودی میزدی تا مردم تا ابد بیادت داشتن .اما الان وقت این حرفا نیست خودت بهتر میدونی چند نیروی بی ضابطه جذب کردی.بیخیال

   1

   0
  14. ایلیا گفت:

   وجدانا چطور رو داری هر چند بار یه م…….ی می نویسی و اظهار وجود می کنی؟بابا تو مهره سوخته ای.خودت را سبک کرده ای.دیگه یه پشیزی آبرو برای خودت بزار.هر وقت اسم شما میاد حال مردم از باند بازی و بی عدالتیت بهم میخوره.توصیه بهت می کنم که به خاطر اون دوستانی که با پارتی و بی عدالتی سمت بهشون میدادی دیگه سروکلت پیدا نشه.بزار بوی ……. بالا نیاد.

   1

   0
   • دانشجو گفت:

    آگاه حرفی دارید جواب مستندات رو بدید. بله یه مشت آدم عوضی مثل شما و نماینده فریبکارتون با هوچیگری و تبلیغات کاری کردید که آدمهای توانمند مثل ایشون رو خراب کنید و نماینده رو بزرگ کنید. ماها هم متاسفانه باورمون شده بود ولی حالا که دست شما رو شده و آقای پاکدل مستند دفاع میکنه ماها واقعا پشیمونیم از قضاوتی که راجع به ایشون کردیم. حق با آقای پاکدله. اگه جوابی دارید مستند بدید

    0

    1
  15. ناشناس گفت:

   ضرس=زرس
   آنچه باعث شده پنجاه سال وقتتون را بزارید روی آن ونپردازید به چهارتا طرح وبرنامه که چهارقران توش در بیاد ،عمومیت داره وخاص اینجائی که شما کار میکرده اید نیست ودمار از روزگار کشور کشیده است وهیچ نمونه اش قابل دفاع نیست وآن اینکه عمدتاََپیرامون دوموضوع است که نتیجه اش تبعیض است اول،جذب است دوم مکانیزم غلط جذب ،وقتی گفته میشه هر خانواده یک نفر ،باین معنی است که این خانواده طبق پارامترهائی از این حق با اولویتهای امروزه از چنین حقی از میان متقاضیان کار برخوردار بشوندوحتما معنی اش این نیست که این خانواده چیزی بهش اضافه شده است بلکه یک نفر مستقل شده واز بار خانواده کاسته است که همینجا اولویت خانواده متوجه خانواده ایست که بیشتر در تنگناست ،بهر حال اشتغال دولتی وشرکتهای دولتی وغیر یک منزلت است ومنزلت ها باید بچرخد ونباید روسای ادارات شرکت نفت یا معاونین یا سایر بخشهای دولتی وشرکتی ،این منزلت آسمانی را بتواند بنفع کسی اِشغال وتصرف نمایند تا این گردش منزلتی در سطح کشور بخوبی بچرخد که مستلزم مکانیزم جذب است که خودتان بهتر از بنده میدانید که معمولا از روزیکه این مکانیزم غلط در کشور باب شده است نیروها بصورتهای مختلف از طریق پیمانکاریها جذب میشوند وتهش چیزی نمیماند وخودتان از سهمیه ها خبر دارید واز سهمیه رئیس اداره تا معاونین تا بقیه، تا خود پیمانکار وغیره هست تا جاهایی که کسی هم مسئولیتی نمیپذیرد ،البته من نمیدونم خود شما چطوری جذب شده اید که خوب بود یکبار توضیح دهید ببینیم چه تفاوتهائی داشته است ،آنچه مسلم است صرف هر خانواده یک نفرصورت مسئله خوبی نیست موضوع فراتر است وآن اینکه آن خانواده ،فاکتورهای اولویتی را در شرایط فعلی داشته است یا نه ،که اگر چنین بود اصولا این وقت گذرونی ها واتلاف ها را شما نداشتید که مستلزم شناخت مکانیزمهاست.که قربونش برم.بقول بچه ها اونجا مرو مثلا یک خانواده ایکه درآمد دولتی اش با خانواده دیگر بسیار فاصله دارد ،اولویت با خانواده ایست که اصولا بارش سنگین است چون قرار نیست که دوهزار نفر برود سر کار ضمن اینکه مناسبت ها هم مهم است،مثلا xنباید برود جائیکه جای yاست خلاصه قضیه حساسیست وبطور کلی همین مکانیزم جذب باعث تبعیض میشود که اگر چنین تباشد حتی اشکالی ندارد یک غیر بومی متقاضی هم در این گردش منزلت قرار بگیرد.بروید دنبال چند تا کار ،که از توش چارقران در بیاد،این دعواها چیزی ازش بیرون نمیاد

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • خروج گندم از شهرستان بویراحمد ممنوع شد
 • با تمام وجود غمگینم ، مثل زنی که نمیدانست زن بودنش را…
 • ﻋﺮﻭﺱ گچساران ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺧﺖ، و میسوزد+تصاویر
 • اظهارات استانداران سابق و جدید کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تودیع و معارفه / احمدی: هر جا مسئولیتی داشته باشم کارگزار مردم کهگیلویه و بویراحمد خواهم بود/کلانتری: آویزان کسی نبوده ام
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد:آویزان کسی نیستم/سرباز رهبری هستم
 • اتخاذ تاکتیک جدید از سوی “سید قدرت”
 • واکنش سید قدرت الله حسینی به قدرت الله بیعت اصل
 • کارهای بزرگ دیگران را حقیر جلوه دادن و کارهای کوچک خود را شق القمر ، جای گله مندی از نماینده است
 • “چرا زینل زاده؟”
 • گزارشی از مراسم تکریم و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد/تاجگردون:کلانتری لرتر از آقای احمدی است/غلام محمد زارعی:همدلی بی سابقه ای بین نمایندگان استان بوده است/عدل هاشمی پور:رقابت بین نمایندگان استان سیاسی نیست+تصویر
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • لزوم برخورد با عاملان یا آمران در پرونده های متهمان اقتصادی 
 • استانداری که حتی حاضر نشد خانواده اش را در یاسوج سکونت دهد
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • تصمیم عاقلانه و زیرکانه برای “اردلان زینل زاده
 • واکنش فعال سیاسی گچساران به جشن محله سادات
 • ادامه آتش سوزی در کوههای لنده و کندی عملیات اطفای حریق +تصاویر
 • یادداشتی بر تحرکات انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد
 • زمان و مکان آئین تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر کشور
 • نماینده بویراحمد و دنا:تمام تلاش خود را برای پیدا کردن جوان غرق شده در رودخانه بشار بکار خواهیم بست
 •