طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ آذر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 89092 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     در ادامه نقدهای غلامرضا پاکدل به نماینده گچساران و باشت ؟ ششمین نقد و ناگفته های غلامرضا پاکدل توسط وی منتشر شد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس، در یادداشت و ناگفته های پاکدل آمده است:     پرونده مغازه‌های شرکت نفت پس از شش سال به کجا انجامید؟ […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  در ادامه نقدهای غلامرضا پاکدل به نماینده گچساران و باشت ؟ ششمین نقد و ناگفته های غلامرضا پاکدل توسط وی منتشر شد.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس، در یادداشت و ناگفته های پاکدل آمده است:

   

   

  پرونده مغازه‌های شرکت نفت پس از شش سال به کجا انجامید؟

  پلمپ مغازه‌های شرکت نفت چگونه باز شد و چرا وقتی به تعهداتشان عمل نکردند دوباره پلمپ نشدند ؟

  اموال مازاد دولتی باید از طریق مزایده واگذار شوند.

  مغازه‌های شرکت نفت به چه صورت هنوز در اختیار افراد خاص هستند؟

  انتصابات سیاسی و فامیلی سبب شد تا منافع شرکت نفت فدای منافع افراد شود.

  آنقدر این موضوع مسکوت ماند تا سازمان بازرسی ورود کرد.

   

  اهالی محترم رسانه و مردم شریف شهرستانهای گچساران، باشت و حومه

  با سلام و دعای خیر،

  از اینکه بر حسب وظیفه و قولی که داده ام، در راستای شفاف سازی و دفاع از عملکرد خود و مجموعه همکارانم که شش سال به ناحق مورد بی مهری واقع گردید، ناچار به تکمیل ناگفته ها و نقدها هستم، پورش طلبیده و امیدوارم باعث رنجش خاطرهیچ عزیزی نگردد.

  همانگونه که مستحضرید، در راستای دفاع از عملکرد اینجانب و مجموعه همکارانم و نقد نماینده محترم گچساران و افراد منصوب و مورد حمایتشان، تاکنون ناگفته ها و نقدهای اول تا پنجم، تحت عناوین دفاع از حقوق نفتی ها، انتصابات و شایسته سالاری، طرحها و پروژه های عمرانی، واگذاری منازل سازمانی و تخصیص امتیاز خودروهای استیجاری، بعلاوه موارد مختلف دیگری از جمله ورزش خصوصاً ورزشهای قهرمانی و بالاخص فوتبال، جایگاه واقعی بسیج و ایثارگران، سعی در قهرمان نشان دادن رفوزه ها در قضیه اندوه بار سقوط هواپیمایی تهران/ یاسوج ،  توجه به نخبه ها یا به عبارتی نخبه پروری و شفافیت و یکرویی با مردم، عدم حضور در زمانهای حساس و حیاتی درمجلس و نیز مطالب و پاسخهای متقابلی در خصوص آنها، مورد نقد، بررسی و مقایسه قرار گرفته اند، که متأسفانه از سوی نماینده محترم پاسخی داده نشده و برای مردم شفاف سازی صورت نگرفته است.

   

  در همین راستا ناگفته و نقد ششم تحت عنوان ” مغازه‌های شرکت نفت ” بشرح زیر به اطلاع می رسد:

   

  از آنجائیکه بنده و همکارانم سعی در اصلاح امور داشتیم، وقتی متوجه شدیم که پنجاه و چهار باب مغازه‌ شرکت نفت، در اختیار برخی افراد حقیقی می باشند، نحوه واگذاری آنها را جویا شدیم و مشخص گردید که اینها به روش بسیار نادر و شاید نایاب در عرف بازار، به نام عاریه ( به عبارتِ رایجِ آنجا، ُمعیر و ُمستَعیر) در اختیار افراد قرار گرفته اند.

  به این ترتیب که این افراد هیچگونه رهن، کرایه، پیش پرداخت یا کلاً هیچ وجهی بابت استفاده از این مغازه ها پرداخت نمی نمایند، بلکه فقط پول آب و برق آنها را پرداخت می نمایند و جالب آنکه چنانچه تعمیراتی روی این مغازه ها انجام دهند مطابق فاکتوری که ارائه می کنند، هزینه تعمیرات را به حساب شرکت نفت می گذارند.

   

  به همین دلیل اگر از یک بنّا، برقکار یا هر تعمیرکار مرتبطی فاکتوری ارائه دهند که مبلغی هزینه کرده اند، شرکت نفت به همان مبلغ بدهکار می شود و معمولاً معادل همان مبلغ پول آب و برق چند ماه راهم پرداخت نمی کنند.

  بدتر اینکه در مواردی، مغازه شرکت نفت توسط شخص سومی به کسی اجاره داده شده بود و مستأجر ماهیانه کرایه را به حساب موجرکه گاهاً حتی ساکن گچساران هم نبود، واریز می‌کرد و شرکت نفت هیچ نقشی در این ماجرا نداشت.

  به هر حال همه کسانی که در مغازه ها فعالیت داشتند فراخوانده شدند و به آنها اعلام شد که مغازه ها به عنوان اموال مازاد شرکت نفت، باید برابر مقررات مزایده گذاشته شوند و بایستی تا تهیه اسناد مزایده و طی فرایند آن یا نسبت به تخلیه مغازه ها اقدام و یا نسبت به پرداخت اجاره مطابق نرخ کارشناسی دادگستری اقدام نمایند.

  طبیعتاً بابِ طبع برخی از آنها نبود. لذا بلافاصله طرح دعوی شد و پس از مشخص شدن نرخ کارشناسی دادگستری، با توجه به پیش بینی زمان فرایند مزایده، قراردادهای یکساله با نرخ کارشناسی دادگستری آماده شدند.

  اکثراً به موضوع نگاه منطقی داشته و به قول یکی از آنها توجه به باوری که به کسب و روزی حلال داشتند، نسبت به امضاء قرارداد اقدام نمودند ولی برخی ها از امضاء قراردادها امتناع کردند.

  با پیگیری به عمل آمده حکم پلمپ مغازه ها اخذ و نسبت به پلمپ آنها اقدام گردید. بر حسب اتفاق، در همین زمان نشستی با حضور رئیس محترم وقت اداره اطلاعات، نماینده محترم، رییس محترم وقت روابط عمومی شرکت نفت، با امام جمعه محترم شهرستان گچساران داشتیم که امام جمعه محترم گلایه هایی درخصوص عدم داشتن بودجه جهت انجام کارهای فرهنگی و قرآنی داشتند.

  در آنجا مطرح شد که یکی از پیشنهادات این است که بخشی یا تمام کرایه این مغازه ها در صورت اخذ مجوز از وزیر محترم وقت نفت، می تواند در اختیار امام جمعه محترم یا هیأت امنایی قرار گیرد تا صرف امور فرهنگی، قرآنی و ورزشی کرد.

  در آن جلسه موضوع مورد استقبال نماینده محترم قرار گرفت و فرمودندکه اخذ مجوز وزیر توسط ایشان انجام خواهد شد.

  دو روز بعد از جلسه که متوجه شدند برخی از مغازه ها در اختیار برخی از بستگانشان از جمله آقایان ع . ا، ع . ا و . . . هستند، با کمال تعجب، نه تنها از اخذ مجوز منصرف گردیدند، بلکه با بنده تماس گرفته و نسبت به پلمپ کردنِ مغازه ها و پیگیری قضایی موضوع، معترض شدند که خدمتشان عرض کردم اولاً : اموال مازاد و بلا استفاده دولتی، طبق قانون باید از طریق مزایده واگذار شوند، ثانیاً : اگر به هر دلیلی قرار است بدون مزایده در اختیار افراد حقیقی قرار گیرند، چرا به چند جوان بیکار واگذار نشوند تا گرهی از مشکلات آنها باز شود؟ چرا در اختیار افرادی که جزء متمولین شهر هستند، قرار داشته باشند؟ به هر حال ایشان همچنان اصرار داشتند ولی بنده نپذیرفتم و بر طی مراحل قانونی اصرار ورزیدم و مسیر قانونی را ادامه دادم.

  همانگونه که قبلاً عرض شد، اکثرافرادی که در مغازه مشغول فعالیت بودند به موضوع منطقی نگریسته و به فرمایش یکی از آنها برای کسب و ارتزاق حلال، شروع به امضاء قرارداد نمودند و مغازه مربوط به آنها فکِ پلمب شد ولی از سوی نزدیکان نماینده، به امید فک پلمپ با پیگیری ایشان، بدون امضاء قراداد، منع و گاهاً تهدید می شدند، تا اینکه بنده جابجا شدم و مدیرعامل جدید منصوب گردیدند که متأسفانه رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت دقیقاً پس از دیدار آقای ع . ا با مدیر عامل وقت و اعتراضشان نسبت به همین موضوعِ مغازه ها، توسط ایشان تعویض شدند و این بود که پلمپها ( شاید با امضاء قرار داد )، باز شده و متاسفانه مزایده ای برگزار نشد و پرونده مغازه ها مسکوت ماند.

  اگر به فرض قرار دادی با نرخ کارشناسی امضاء شده باشد، برای یک سال و تا تعیین تکلیف مزایده بوده است. با توجه به اینکه بنده بیش از هفده سال عضو کمیسیون مناقصات می باشم، با اطمینان عرض می کنم که یک سال، زمان کافی برای برگزاری مزایده بود، اگر اراده و عزمی برای آن می بود. هر چند ایراد و مشکل اصلی عدم برگزاری مزایده در سال هزار و سیصد و نود و دو است، ولی آیا نرخ کارشناسی دادگستری برای سالهای بعد از نود و دو اخذ شده است؟ در حالیکه بنابر این بود که در همان اردیبهشتِ نود و دو کلیه افرادی که در مغازه ها فعالیت می کردند، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام، سپس پلمپ ها باز و پرداخت اجاره مطابق قراردادها پرداخت می شد، همزمان نیز اسناد مزایده آماده می شد تا قبل از اردیبهشت نود و سه مزایده برگزار و برنده ها مشخص می گردیدند و مغازه ها از طریق مزایده واگذار می شدند. البته شاید بگویند برخی از آقایان قرارداد امضاء کرده اند ولی این پاسخ کفایت نمی کند، چون اولاً می بایست در اردیبهشت نود و دو همه افراد نسبت به امضاء قرارداد بر اساس نرخ کارشناسی آن روز اقدام می نمودند و سپس پلمپها باز می شدند، ثانیاً می بایست در ابتدای سال نود و سه نیز اولین مزایده به نتیجه می رسید. ولی متأسفانه انتصابات سیاسی، فامیلی و خارج از شایسته سالاری، از جمله احکام سرپرستی شصت ماهه به جای شش ماهه، سبب شد تا منافع شرکت فدای منافع افراد شود و تاکنون حتی کسی حاضر به طرح این موضوعات نشده است، تا حدی که اخیراً رییس محترم اداره کل بازرسی استان اعلام نموده اند که ” مغازه های شرکت نفت از این پس! با اطلاعیه و مزایده به افراد صلاحیت دار سپرده می شود “.

   

  ضمن تشکر از ایشان، باید پذیرفت این عارضه‍ همان رانت هاست که ایجاب می کند تا بازرسی مجبور به ورود به موضوع شود. انتظار می رود از سوی آقای نماینده که شش سال به هر طریقی عملکردِ اینجانب را زیر سوال می بردند و از سکوت معنادار بنده سوء استفاده می کردند و افرادِ دخیلِ مورد حمایتشان، به این سوالات مهم پاسخ داده شده و شفاف سازی شود، تا مردم در این مقوله نیز شاهد عملکرد دوره اینجانب و همکارانم و دوره تحت مدیریت و حمایت ایشان باشند و خود قضاوت نمایند.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  32 نظر برای “ناگفته ها و نقد ششم پاکدل در خصوص ” مغازه‌های شرکت نفت گچساران””
  1. ناشناس گفت:

   روز به روز …… این میرشکال نمایان تر میشه

   9

   2
   • ناشناس گفت:

    حب قدرت گاهی هم باعث میشه بعضی درس انشاء تمرین کنن

    1

    2
   • جوان گچسارانی گفت:

    سه چیز است که برای مدت طولانی پنهان نخواهد ماند:
    خورشید ،ماه و حقیقت..
    بودا

    3

    0
   • مشی آگاه دوست قدیمی/ گفت:

    پاکدل وهوشش رته وپل خیرآباد وولت آدم زیر ۶۰سال بیکار نبی وبچیل تحصیل کرده منطقه باشت و گچساران دربدر بندر وبیکار پشت دفترش موندن. ضمن اینکه شرکت نفت بازرسی داره ربطی تاجگردون نیاره.هرکس دنبال امتیاز گروتنه ی مطلب علیه تاج ایزنه ببینه شاید….شاید….ولی نونن تاج اهل باج دادن نی. کاش دلت وپاکی فامیلت بی

    2

    3
   • سبزی پور ناهید گفت:

    جنآب پآکدل
    وقتی شما مدیر شدی که تاجگردون هنوز نماینده نشده بود و حسیتی نماینده بود و قبل تر از ان هم جعفری
    این وسط تاجگردون چطور این همه تخلف در واگذاری مغازه ها و منازل و … داشته است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    0

    0
  2. ناشناس گفت:

   عاقبت اینکه همه چی را برا داماتو نزدیکانت بخوای میشه همین. ولی خدایی پاکدل خوب از عملکرد خودش دفاع کرد

   3

   3
  3. ناشناس گفت:

   به این میگن نقد کردن و حرف حساب زدن. من یه نفتیم سرپرستی شصت ماهه یعنی پنج ساله بجای شش ماه که قانونیشه را خیلی خوب اومد. دقیقا رئیس حقوقی که پرونده رو مسکوت گذاشت شصت ماه سرپرست بود تا رتبه گرفت و مشکلاتش خل بشه تا منصوب بشه.

   2

   3
  4. ناشناس گفت:

   بزرگترین ظلمی که به نفت کرد میر شکار انتصابات قومی و قبیله ای بود که روسای نالایق را بر سر افراد کاردان قرار داد و روز به روز تنشها در حال افزایشه نمونه ش در ترابری که نمیتونن جمعش کنن.در ادارات ستادی همینطور .اداره بازرسی چکار میکنه مگه این موارد ظلم نیست.حق الناس نیست.مدیر عامل اومد که فقط کار آقایون را درست کنه.بقیه حق ندارن به داد این شرکت برسید.

   4

   0
  5. ولایتی ام گفت:

   آقای تاجگردون خودش خوب می دونه که منتقدش آدم بسیار
   باهوش و البته با سند و مدرکه لذا حاضر به مناظره و حتی
   پاسخ مستقیم دادن به نقدهای مهندس پاکدل نیست.
   آقای تاجگردون از ترس افشاگریهای مهندس پاکدل رو به فرا فکنی
   و هیاهو و تهدید از طریق بعضی جیره خوارای تحت حمایتش آورده،
   در صورتی که آقای پاکدل شجاعتر از این حرفاست که بخواد با
   این بادها بلرزد

   3

   3
  6. شهروند گفت:

   چرا زمانی توشرکت سمت داشتی از یه خانواده ۵نفر حتی پیرمرد بالای ۵۵سال گذاشتی تو شرکت اونموقع شفاف سازی نکردی

   3

   2
  7. ناشناس گفت:

   پاکدل جان خودت جمع کن خودت چقد پارتی بازی کردی

   4

   2
  8. گچساران گفت:

   ناز نفست پاک دل

   2

   4
  9. ناشناس گفت:

   یادت رفته ماشین های استیجاری که دادی به فک و فامیلت اقای پاکدل

   3

   2
  10. ناشناس گفت:

   پاکدل از جای دیگه داره میسوزه

   3

   2
  11. محمد گفت:

   خدا رحمت کند پدرت رو مهندس پاکدل. شیر مادرت حلالت

   3

   3
  12. ناشناس گفت:

   خواهش میکنم از مردم گچساران که رو بزنن به تاجگردون تا یه پستی بده به پاکدل اخه داره سکته میکنه

   3

   2
  13. حسن گفت:

   کیست که نداند این مغازه ها متعلق به کسانی است که از درآمد آن ها باغ بنوشکه ها ساخته شده تا خون مردم مکیده شود. بخدا این پول ها حلال نیست. حق الناس هستش

   3

   3
  14. عابدزاده گفت:

   بیکاری هم بد دردیه تاجگردون از مدیر عاملی اخراجت کرد و تبعیدت کرد عسلویه حالاهم داری باز نشست میشی و به هر دری میزنی که تاجگردون بذارت سر کار ولی برو فکر نون باش که خربزه ابه

   3

   2
  15. شهروند گچساران گفت:

   تورا خدا بس کنید .حال مون بهم‌خورد از رفتارهاتون .
   تمومش کنید به خدا .
   با همه تون هستم

   2

   0
  16. ناشناس گفت:

   گپ پیک

   3

   1
  17. نادر گفت:

   کاش چند مدیر دست پاک و شجاع مثل مهندس پاکدل داشتیم

   2

   3
  18. نیمدور گفت:

   خدا بدیدم نماینده وابیدیی,اوسو بینم اندازه یک سوم تاجگردون کسینه من تهران ایشناسی که لااقل یه کار مثبت سی گچساران انجام بدی.ک هالو بسته د,اگه ایخی نماینده وابویی بگو برنامه ات چنه..!؟ایشا افراطییل حناتون د رنگی نداره تی مردم ختونه خسته نکنید.

   4

   2
  19. گچساران گفت:

   خدا به داد مردم گچساران برسه که پاکدل مبخواد براشون دلسوزی کنه

   4

   2
  20. خدا گفت:

   پاکدل خدا دونه مردی ونترس. خدا پشت پناهت. اینقدر پاک بودی وپاک زندگی کردی که الحمدالله ۴فرزند حضرتعالی هر۴تا پزشک شدند. خداوند یار ویاورت باشه.

   2

   2
  21. ناشناس گفت:

   از ۵۴ مغازه دوتاش مال امینی و ککاشه. ۵۲تا دیه مال کیه؟

   2

   1
  22. ناشناس گفت:

   په اقای فانوس زاگرس ای همه کامنت که ما نوشتیم چرا نمیذاریشون

   1

   0
  23. علی گفت:

   با سلام خدمت مهندس پاکدل ، شما که تهران تشریف دارید چرا این کارهای بقول خودتان خلاف شرکت نفت وگاز گچساران از طریق وزارت پیگیری نمیکنید

   4

   0
   • ناشناس گفت:

    ایشون مشاور هستن و خودتون بهتر میدونید مشاور یعنی ادم بیکار که دیگه جایی براش نیست و مجبورن تا بازنشستگیش اخراجش نکنن وگرنه پیگیری هم میکرد

    2

    0
  24. ناشناس گفت:

   خیلی‌ها دارن می‌سوزن و میبینن چه پست مهمی پاکدل تو وزارت داره ولی میخوان تلقین کنن که پاکدل بیکاره یا مشاوره .دوستان متعصب دره پیت همین روش رو ادامه بدید . پیشنهاد میکنم به طرفداران تاج یکم منطقی و با سند و مدرک از نماینده محترم دفاع کنن

   0

   2
  25. مهدی ۷۷۷ گفت:

   جناب پاکدل ،تو اگر مرد بودی تو زمان خودت کاری میکردی نه الان که فقط میخوای رای جمع کنی ،این حرفها حرفه پیکه ،تاج هم کار میکنه و هم پارتی بازی ،تو که فقطپارتی بازی بلد بودی ،هم خودت و هم نمایندگان قبل از غلام هیچ کاری برای شهر نکردن حتی بهرام ،الکی داغ نکن برادر واشر میزنی ،،

   3

   0
  26. حقوقی گفت:

   سوال؟
   چطور در زمانی که با شما قرارداد ” عاریه ” داشتند حکم پلمپ مغازه را دریافت کردید؟
   خلاف قرارداد انجام شده بود یا اتمام قرارداد صورت گرفته بود؟
   هرچه بود شما قرارداد داشتید و تا پایان قرارداد باید صبر میکردید در صورت خلاف اقدام قانونی که سرعت عمل شما در این زمینه شبه بر انگیز است.

   از سویی به نظر میرسد با اهرم فشار پلمپ مستاجرین را مجبور به امضاء قرارداد جدید کردید که نسبت به محق بودن مستاجرین صحه گذاشته اید
   پس چگونه اتهام رانت می زنید؟

   جناب پاکدل لطفا شفاف پاسخ دهید.
   البته بر کسی کینه شما و اقای خلیلی (مجموعه حقوقی) با جناب تاجگردون پوشیده نیست و نام بردن دو نفر از مجموع ۵۴ مغازه کاملا سیاسی گری شما را می رساند که به شکل مضحک مطرح کرده اید.

   در انتها لطفا جهت شفاف سازی در خصوص موارد ذیل هم شفاف سازی فرمایید
   ۱-استخدام های بی ضابطه در دوران شما
   ۲-حقوق نجومی منشی دفتر
   ۳-ماشین های استیجاری به آشنایان
   ۴-….

   0

   0
  27. شرمت الله گفت:

   اخ دبخت پاکدل که روش مثل سنگ پای قزوین ه

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • خروج گندم از شهرستان بویراحمد ممنوع شد
 • با تمام وجود غمگینم ، مثل زنی که نمیدانست زن بودنش را…
 • ﻋﺮﻭﺱ گچساران ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺧﺖ، و میسوزد+تصاویر
 • اظهارات استانداران سابق و جدید کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تودیع و معارفه / احمدی: هر جا مسئولیتی داشته باشم کارگزار مردم کهگیلویه و بویراحمد خواهم بود/کلانتری: آویزان کسی نبوده ام
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد:آویزان کسی نیستم/سرباز رهبری هستم
 • اتخاذ تاکتیک جدید از سوی “سید قدرت”
 • واکنش سید قدرت الله حسینی به قدرت الله بیعت اصل
 • کارهای بزرگ دیگران را حقیر جلوه دادن و کارهای کوچک خود را شق القمر ، جای گله مندی از نماینده است
 • “چرا زینل زاده؟”
 • گزارشی از مراسم تکریم و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد/تاجگردون:کلانتری لرتر از آقای احمدی است/غلام محمد زارعی:همدلی بی سابقه ای بین نمایندگان استان بوده است/عدل هاشمی پور:رقابت بین نمایندگان استان سیاسی نیست+تصویر
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • لزوم برخورد با عاملان یا آمران در پرونده های متهمان اقتصادی 
 • استانداری که حتی حاضر نشد خانواده اش را در یاسوج سکونت دهد
 • روایت مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد از ۱۰ روز جست‌وجو برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه بشار
 • تصمیم عاقلانه و زیرکانه برای “اردلان زینل زاده
 • واکنش فعال سیاسی گچساران به جشن محله سادات
 • ادامه آتش سوزی در کوههای لنده و کندی عملیات اطفای حریق +تصاویر
 • یادداشتی بر تحرکات انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد
 • زمان و مکان آئین تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر کشور
 • نماینده بویراحمد و دنا:تمام تلاش خود را برای پیدا کردن جوان غرق شده در رودخانه بشار بکار خواهیم بست
 •