طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ آذر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 88567 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     عملکرد  پاکدل قابل دفاع، ولی عملکرد نماینده غیر قابل دفاع است     به قلم سیدمحمد قاضی نیا       جناب آقای علی آراسته   با سلام   درپاسخ ۷ آذر ۹۷ جنابعالی به آقای مهندس پاکدل که در سایتهای محلی از جمله فانوس زاگرس (اینجا بخوانید) منتشر شده بود، […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  عملکرد  پاکدل قابل دفاع، ولی عملکرد نماینده غیر قابل دفاع است

   

   

  به قلم سیدمحمد قاضی نیا

   

   

   

  جناب آقای علی آراسته

   

  با سلام

   

  درپاسخ ۷ آذر ۹۷ جنابعالی به آقای مهندس پاکدل که در سایتهای محلی از جمله فانوس زاگرس (اینجا بخوانید) منتشر شده بود، با دیدن کامنتها احساس متوجه شدم که نوشته های آقای پاکدل آنقدر سبب روشنگری شده اند که دیگر پاسخگویی به یادداشتهای امثال شما، نیاز نیست. ولی از باب کمک به شخص خودتان و توجه بیشتر نماینده محترم، موارد زیر را به عرض می رسانم:

   

  نوشته اید که انتقاد خوب است به شرط اینکه مغرضانه نباشد و منصنفانه باشد. علت اینکه فکر می کنید این انتقادها مغرضانه است این که شما از امیرمومنان علی (ع) تاسی نمی کنید. آن بزرگوار در غرورالحکم صفحه ۳۶۱ می فریند: “انظرالی ما قال ، ولا تنظر الی من قال “. یعنی به گفته بنگر نه به گوینده.

   

  فرض کنید نویسنده نقدِ مستند و دقیق، آقای پاکدل نبود. آیا آن وقت می نوشتید مغرضانه است؟یا فرض کنید آقای پاکدل کسی بود که خدای ناکرده حرف های غیر مستند می نوشت و مثل بعضی طرفداران و مدیران، سایتهای طرفدران نماینده که مطلب مملو از دروغ علیه آقای پاکدل می نویسند و بنام یک مخاطب چاپ می کنند، عمل می کرد آنگاه چه می نوشتید؟ البته از شماها که فقط دنبال راه دررو هستید بعید نیست، شاید می نوشتید که طرف جرات نکرد اسمش را بنویسد و بنام مخاطب هر چه خواسته نوشته است. به هرحال چنانچه آن نقد را مستقل از نام نگارنده بخوانید، خواهید دید کاملاً منطقی و بجا است. در خصوص منصفانه بودن هم هرجایی که یک جمله غیر منصنفانه هست، بفرمایید تا برای مردم روشن شود. خواسته اید توجیه کنید از بدیهیات گفته اید که همیشه انتقاد هست. بله، انتقاد هست ولی مسئول باید شفاف سازی کند و پاسخگو باشد. همانطوری که به درستی فرموده اید، در زمان مدیر عاملی آقای پاکدل هم نقد بود ولی فرق آقای پاکدل با نماینده این است که ایشان شفاف سازی می کنند و پاسخگو هستند ولی آقای نماینده پنهان کاری می کند و جوابگو نیست. مانند همین مورد نداشتن مدرک دکترای مورد تایید وزارت فرهنگ که پس از گذشت ۷ سال هنوز برای رسانه ها و مردم شفاف سازی نشده است، یا نحوه جذب صد و چهل نفر در حراست شرکت نفت و سایر جذب ها هنوز روشن نشده و نماینده پاسخگو نیست.

   

  علت این تفاوت هم اینست که عملکرد آقای مهندس پاکدل قابل دفاع، ولی عملکرد نماینده غیر قابل دفاع است و اکنون هم دفاعی ندارد و اگر بخواهد هرچیزی را شفاف سازی و عذرخواهی کند دیگر خیلی دیر شده است. حرف های در شان خودتان مانند افترا و تهمت و از این قبیل نوشته اید که باید عرض کنم هرجایی از نقد آقای پاکدل حاوی اینگونه موارد است آقای نماینده بفرمایند قطعا توضیحات لازم از سوی آقای پاکدل داده خواهد شد. اتفاقا روش آقای پاکدل روش افترا و تهمت نیست، بلکه همان روش دومی است که شما نوشته اید، یعنی صلاح جامعه و ارائه راهکار و پیشنهاد. اما اینکه حق و حقوق مردم ضایع شده، بی عدالتی سربه فلک کشیده هیچ ضابطه ای وجود ندارد، بعد بخواهید به بهانه به هم خوردن آرامش زبان و قلم منتقدین را بند بیاورید، این دیگر توهین به شعور مردم و به قول آقای پاکدل نخبه ها را پّخمه فرض کردن است. سراسر نقدهای آقای پاکدل و حتی همین نقد اخیر پراز مشاوره، راهکار و پیشنهاد است، اما نماینده محترم تاکنون حاضر نشده است حتی یک مورد به آنها عمل کند. در جایی خواسته اید که آقای پاکدل چرا عملکرد سال ۸۹ به بعد خودش را مطرح نمی کند. باید بگویم هرچه بیشتر می نویسید بیشتر متاسف می شویم. چون متوجه می شویم شما حتی نقدهای آقای پاکدل را نمیخوانید. فقط متاسفانه به رسم سپردگی به ارباب، حرمت را قلم را شکسته و هرچه می خواهید می نویسید. ولی چه کنیم باز هم باید گفت عزیزدلم: آقای پاکدل درتمام نقدها اول عملکرد خودرا توضیح می دهد و همواره دوران خودرا با بعد از خود مقایسه می کند.

  برادر خوبم کجای نقد آقای پاکدل هم صدایی با کسی است؟ اتفاقا ایشان در ابتدای نقدشان آورده اند که فارغ از بحث آقای هدایت خواه و آقای تاجگردون، در دو مورد عمق بسیج و موضوع پیشنهاد، مطالبی را می نویسد و در آن خصوص گفته است آقای هدایتخواه خودشان پیرامون منظورشان بهتر می توانند توضیح دهند، آقای تاجگردون هم بهتراست از احساسات مردم سو استفاده نکنند و بر طبل قومیت نکوبند و به جای اندیشه و تفکر و اخلاق، همچون عصر حجر، حول محور قومیت ‌نچرخند.

  اعتقاد شما مبنی براین که آقای تاجگردون کم نقص ترین و بهترین نماینده ادوار است یک باور شخصی هست و از نظر ما محترم است. ولی اعتقاد آقای پاکدل ظاهرا اینگونه نیست اما تفاوت در این است که آقای پاکدل مستند و مستدل ثابت می کنند تا جاییکه در ناگفته و نقد سوم حتی از فرمانداران و شهرداران گچساران و باشت می خواهند تا چنانچه چیزی از عملکردهای دوره آقای تاجگردون از قلم افتاده است یادآوری نمایند تا حقی از ایشان ضایع نشود و مقایسه بدون عیب باشد ولی شما فقط از روی تعصب کورکورانه و یکدندگی و آنچه در ذهن می پرورانید اظهار نظر می کنید یا شاید براساس آنچه در کامنها آمده بود، به امید اینکه با این تعریف و تمجیدها و این اظهار نظرهای غیر کارشناسی و غیر مستند و به دور از انصاف و از خدابی خبری صاحب شغل یا فرصتی شوید.

  در خصوص اتمام طرح ها و اینکه در هر زمانی شروع شوند در زمان آقای تاجگردون تمام می شوند که شبیه یک جک و بیشتر یک مسخره است مگر اینکه مطمئن باشید پایان دوره آقای تاجگردون دیگر آخرالزمان باشد. وگرنه مگر ممکن است هر طرحی هروقت شروع شود در زمان آقای تاجگردون خاتمه یابد؟ حتی معتبرترین فیلم سازان خیال پرداز هم تاکنون چنین سوژه ای به ذهنشان خطور نکرده است. پس این جمله را هرچند وقت یکبار بخوانید و بخندید. چون بقیه دل سیری خندیدند. اینکه نوشته اید ایراد می گیرند که آقای تاجگردون افراد خلافکار و با سابقه شهر را سر کار برده و سپس در پاسخ گویی و مدحش قلم فرسایی فرموده اید که در نوشته های آقای پاکدل نبوده، شاید ادامه جوک قبلی بتواند باشد. ولی از منظر دیگر خدمتتان عرض می کنم، این دیگر از آن حرف هایی است که زده اید و بویش مردم و خودتان را آزار می دهدو دنبال خوشبو کننده هستید و به خودتان دارید جواب می دهید. حرف مردم این نیست که چرا افراد خلاف کار و سابقه دار مشغول به کار شده اند؟ بلکه این است که چرا اصول و ضابطه حاکم نیست؟ چرا لااقل حق فرد غیر مجرم و غیر بزهکار به اندازه فرد مجرم و بزهکار نیست؟ با این موضوعی که شما طرح کرده اید پس آنچه تابحال در محافل شنیده می شد صحت دارد که خلافکار و بزهکار برای زمان انتخابات استخدام می شوند و از فرد سالم و پاک مفیدتراست.

   

  پس آن جوان دیلی درست اعتراض کرد که گفت: آیا باید چاقو کش شویم تا برویم شرکت نفت سرِکار؟ که امیدواریم این اعتراف مورد توجه مدیر کل محترم دادگستری استان و قوه محترم قضائیه قرار گیرد. اینکه در انتهای این قسمت نوشته اید ” این است اختلاف ما و شما ” باید عرض کنیم اگر این است ” باعث افتخار ما ست “.

  برادر عزیزِ جوانِ جویایِ کار، اگر تا هنوز بیکاری و مطلبی خواستید بنویسید، توصیه می کنم اگر میخواهید ۳ ساعت وقت صرف جمع آوری مطلب و نوشتن و تایپ آن کنید، لااقل ۵ دقیقه از وقت خود را صرف خواندن مطلب فردِ منتقد و ۲ دقیقه هم فکر کردن در خصوص مطالب خودتان کنید. جای دوری نمی رود. آخر یک مطلب و این همه سوتی؟؟!!

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  43 نظر برای “عملکرد  پاکدل قابل دفاع، ولی عملکرد نماینده غیر قابل دفاع است”
  1. احمد گفت:

   زنده باد سید دوست داشتنی

   2

   2
  2. واقع بین گفت:

   بیچاره رو له کردی. اگر گذاشتمش سر کار، درش میارن. نمیدونستن اید سوتی داده.خخ

   2

   2
  3. علیزاده گفت:

   آفرین بر پاکدل نترس که قلم زدن را به جوانان آموخت

   2

   1
  4. بویر احمد گفت:

   درود بر این معلم و استاد وارسته، واقعا یه کلاس مجانی برا وارسته گذاشتی. کاش بخونه و د کل زندگیش بهش عمل کنه. لا اقل قبل از نوشتن هر مطلبی دو دقیقه فکر کنه

   3

   1
   • حقگو گفت:

    اگه بهت گفتن بیای کامنت بزاری حداقل قبلش یکم اطلاعاتت زیاد کن بخون بعد بنویس
    وارسته کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا شما میدونی ایشون با پاکدل فامیله بعد اینارم مینویسی؟؟؟؟

    0

    0
    • رضا گفت:

     متن را بخوانید و تفکر کنید کاری به فامیل و غیر فامیل نداشته باشید چون میدانید حق گفته بهانه ای ندارید جز اینکه اقوام پاکدل هست

     0

     0
  5. ناشناس گفت:

   یعنی اقای پاکدل یاد ش رفته استخدامهای فامیلی سیاسی نجومی واقازادها وبدون تخصص ودر روزهای اخر چقدر بدون پذیرش روانه شرکت کرده ایا محلات رادک لبنان وسادات جوان بیکار ومتخصص شرکت نداشت وحداقل خدارا داشتند واقای پاکدل باید بداند چوب خدا صدا ندارد

   4

   2
  6. لیشتر مظفراباد گفت:

   دوستان خواهر غلام پاکدل عروس خانواده قاضی نیا هستند و به نوعی داماد پاکدل هستند وبه همین سبب چندنفری از همین خانوآده و پسر عموهاشون پاکدل گذاشته سرکار.دیگه حساب کنید.جز فامیلش و کسانیکه گذاشتنه سرکار کسی پاکدل قبول نداره

   1

   0
   • ناشناس گفت:

    شما نیز از جمله نوکرانی هستی که در تیم کامنت گذاری و عوام فریب تاجگردون قرار داری. با عنوان نظرآباد کامنت گذاشتن و اطلاعات اشتباه دادن هنر نیست داداش ش ش ش

    0

    0
  7. گچساران گفت:

   درود و صد درود برادر عزیز. خدا میداند از روزی که نوشته آقای آراسته را خواندم تا الان هم حسابی خندیدم و هم حسابی تاسف خوردم که جوان ما چرا باید اینقدر بی سواد و بدون اطلاعات باشد.

   0

   0
   • گچسارانی گفت:

    جدا شما بعد از خوندن اون متن حسابی خندیدی و تاسف خوردی!؟بعد با خوندن این متن غرق در شادی و نشاط شدید!؟
    با چه توجیهی بعد!؟اولا جوان بی سواد و بدون اطلاعات مطلبش اینجا منتشر نمیشه،ثانیا اگه بی اطلاعات بود جناب پاکدل برای فرار ازش دست به دامن اقوامش نمیشد!!ثالثا چطور نشناخته و ندیده قضاوت میکنید!؟
    اون بنده خدا خیلی کلی نوشته بود تا حدودی هم از تاجگردون دفاع کرده بود
    این اقا که سراسر در دفاع از پاکدل احساسی و بی ادبانه و هیجانی نوشته!!
    رابعا،جناب اینجا جنگه قدرت و سهم خواهیه،من و تو باید واقع بینانه قضاوت کنیم

    0

    0
  8. حسن گفت:

   آراسته باید بره از پاکدل یاد بگیره که سرسپرده و بله قربان گو نباشه.

   0

   0
  9. رضا گفت:

   درود بر آقای قاضی نیا و مهندس پاکدل

   0

   0
  10. باوی گفت:

   آقای آراسته آبروی همه جوانان گچساران را برده با این نوشته نسنجیده مغرضانه

   0

   0
  11. قشقایی گفت:

   مگه تاجگردون عملکردی هم داشته که قابل دفاع باشه یا نباشه.

   0

   0
  12. بویراحمد گفت:

   شیر مادرت حلالت سید

   0

   1
  13. گچسارانی گفت:

   الان ایشون با نوشتن این متن پر از اشتباه و سوتی نوشتاری معتقده که به آراسته جواب داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   و معتقده که آراسته اونجا سوتی داده خودش درست نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   بعد اسمشو گذاشته معلمممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   این نوشته حتی ارزش خوندن نداره چه برسه به پاسخگویی واقعا!!

   0

   0
   • قاسم گفت:

    به نوع ادبیات خود بنگر عزیز.
    همین مدل پیام را در سایت دیگری با عنوان عدالتی نوشتی که شناخت کافی از بی سوادی شما و پاچه خواری برای ارباب وجود دارد. پس لطفا نظر دهی نفرمایید و بزارید آدمی در حد نظر دهی نظر دهد

    0

    0
  14. علي گفت:

   اول از همه نسبت فاميلي خودتون را با جناب پاكدل مشخص كنيد

   0

   0
   • امین گفت:

    اول از همه ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و سال ها در حوزه فناوری این شهر زحمت کشیدند، سال ها مدرس دانشگاه و موسسات فنی بودند. ایشان در حوزه فناوری نخبه شهرستان هستند. هر کدام از برادرانش بدون پاچه خواری ارباب ها و با تلاش خود در ارگانها استخدام شدند و هر کدام در رشته های خود از تلاشگران و نخبگان شهر هستند.
    تا جایی که اطلاع دارم هرسه برادر ایشان مدرس دانشگاه هستند. جای تاسف داره از اظهار نظر های بدون شناخت…

    0

    0
  15. Dr nima گفت:

   واقعا جای تاسف داره برای بعضی ها که اینجا کامنت میزارن
   بابا این خودش فامیل پاکدلهههههههههه برید اول نسبت فامیلیشو بدونید بعدددد کامنت بزارید
   الان فرق تو با آراسته چیه؟؟؟
   باز اون بنده خدا هیچ نسبتی نداشت با تاجگردون بیکار هم بود چقدر زیبا هم نوشته بود بدون جانبداری
   شما که متنت غرق احساسات

   0

   0
  16. بی طرف گفت:

   مگر پاکدل فرصت شغلی را از جوانان با استعدادی همچون آراسته نگرفت با استخدام های فله ای فک فامیلش

   0

   0
   • علیزاده گفت:

    چقدر خوب بیان کردی که این جوان جویای کار (آراسته)غصه و عقده کار در دل دارد و برای پیدا کردن شغل از هر ادبیاتی که البته شک دارم خود ایشان آن مرقومه را نوشته باشه. اما سید عزیز مثل مرقومه های قبلی که در پاسخ به نوکران تاجگردون میداد این بار هم جواب دندان شکن داد و کامنت های معترضین نشان از فشار به آنهاست

    1

    0
  17. خيراباد گفت:

   نسبت فاميلي شما با آقاي ايمان قاضي نيا كه در زمان مديرعاملي پاكدل رسمي نفت شد رو عنوان كنيد

   0

   0
   • ناشناس گفت:

    ایمان قاضی نیا قبل از اینکه داماد پاکدل بشه رتبه دو رقمی کنکور بوده و از نخبگان نفت بودند.
    خانواده ایمان قاضی نیا به عدم پاچه خواری اربابان و با قدرت اندیشه خود در ادارات و نهاد ها استخدام شدند

    0

    0
   • ناشناس گفت:

    ایشان برادرسید ایمان قاضی نیا هستند. سیدایمان قاضی نیا رتبه دو رقمی کنکور و نخبه نفت و استاد دانشگاه.
    سید محمد قاضی نیا که استاد بنده هم بودند و همسایه ما، دارای کارشناسی ارشد نرم افزار و حدود ده سالی هست در حوزه فناوری و انفورماتیک در ادارات، آموزش و پرورش و دانشگاه ها خدمت ها داشته و خدا رو شکر تا جایی میشناسم دست به گریبان و نیازمند امثال نماینده نبودند و با فکر و تلاش خودشان همگی در ادارات و نهادها استخدام شدند.

    0

    0
  18. عابدزاده گفت:

   خدایی مگه پاکدل یک کارمند شرکت نفت بیشتره؟ اخه شما چطور میخواید رییس کمیسون برنامه و بودجه مملکت را با یک کارمند شرکت نفت مقایسه کنید

   0

   0
  19. ناشناس گفت:

   شما مطالب پاکدل را بدون اینکه طرفدارش باشید یا مخالفش یکبار دیگه بخونید کل جملاتش تعریف از خودشه بابا کیه ندونه تاجگردون پاکدل را اخراج کرده و الان از بیکاری داره مطلب مینویسه

   0

   0
  20. خیراباد گفت:

   ظلمی که پاکدل با اونهمه پارتی بازی به جوانان این شهر کرد هیچکس نکرد

   0

   0
  21. ناشناس گفت:

   از قدیم گفتن کبوتر را باکبوتر مقایسه کن و باز را با باز مقایسه کن اخه وقتی این دونفر یکیش اینقدر قدرت داره که پست اون یکی را ازش بگیره و تبعیدش کنه عسلویه چطور میشه باهم مقایسشون کرد

   0

   0
  22. قشقایی گفت:

   خب الان که چی؟؟؟!
   الان افتخار میکنید که جواب دادید مثلا!؟
   آقای آراسته بی طرف بدون جانبداری نوشت
   بعد شما دلت خوشه استادی معلمی با این ادبیات با نسبت فامیلی جانبدارانه احساسی مینویسی نقد میکنی؟؟
   الان اقای استاد راهکار و ایده خودت کو پس؟؟؟توام که فرقی نداری با بقیه الان

   0

   0
  23. ناشناس گفت:

   عزیز……. پاکدل برای همه مشخصه بی جهت حمایت نکن

   0

   0
  24. قشقایی گفت:

   اقای فانوس زاگرس شما دیگه مثل خبراوران که یه نفر لیشتری میاد و به همه کامنت ها جواب میده عمل نکنید و اجازه ندید یه نفر جواب همه کامنت ها را بده فقط یه کامنت ازش بذارید

   0

   1
  25. ناشناس گفت:

   مقایسه ی فیل با مورچه

   1

   0
  26. علی گفت:

   درود بر شما واقعا مهندس پاکدل واقعیت میگه

   0

   0
  27. گچساران گفت:

   پاکدل در مقابل تاجگردون یه مورچه است

   0

   0
  28. مرادی گفت:

   درد اینجاست که سردمدار قومگرایی خود تاجگردون هست که اداره جات رو قبضه افرادی خاص از طوایف فامیل خود ساخته.

   0

   0
  29. سعید گفت:

   مردم از هر دو جناح راست و چپ خسته شدن.هر کی بره مجلس شورای اسلامی باید سهم خواهی طرفداران ش بده.وسلام….

   0

   0

  
  امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دیدار نماینده بویراحمد و دنا با رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت
 • اعتمادی به دولت روحانی نیست/نسبت به قرارداد ۲۵ ساله شفاف سازی شود/برجام چینی تحمیل نشود
 • افزایش غیرمنطقی اجاره بهای مسکن در یاسوج و سایر شهرهای استان/مستآجران زیر بار فشارهای اقتصادی له شده اند
 • فرماندار مارگون معرفی شد
 • بیانیه دفتر غلامرضا تاجگردون منتشر شد/دعوت به آرامش
 • واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه اش
 • نامه فرهنگی بازنشسته گچسارانی خطاب به نمایندگان زاگرس نشین
 • اولین دوره گویندگی و مجریگری در شهر دهدشت برگزار می شود+جزئیات
 • انتصاب در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد/قلندر حسن پور جایگزین محمود هرمزی شد
 • در خصوص تعویق کنکور/نامه فرهنگی گچساران به وزیر علوم
 • مهار آتش در خائیز کهگیلویه
 • مارگون شهرستان شد
 • تحول فرهنگی در آموزش و پرورش چرام
 • دو پیشنهاد یک جوان به راهبر منطقه ای بنیاد علوی در شهرستان لنده
 • تشکیل کارگروه حقوقی برای بررسی موضوع اعتبارنامه تاجگردون
 • دستگیری ضارب پزشک کهگیلویه و بویراحمدی کمتر از ۴۸ ساعت در یاسوج
 • روابط عمومی شرکت نفت گچساران در واکنش به اظهارات کریمی نماینده اراک/ چند انتصاب بر حسب اتفاق با تاج‌گردون نسبت فامیلی داشتند
 • استراتژی جدید ایران در رویارویی با زیاده خواهی های آمریکا
 • آتش بی مسئولیتی و بی توجهی بر پیکر زخمی زاگرس
 • ناکافی بودن ۳۰۰دستگاه دمنده برای مهار آتش سوزی جنگلهای استان کهگیلویه و بویراحمد
 •