طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان, ۱۳۹۷ | کد خبر : 87082 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ کسبه جمعه بازار یاسوج پیش از ظهر امروز با تجمع در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات ایجاد شده کسبه بعد از آتش‌سوزی دو ماه پیش با پهن کردن سفره خالی اعتراض کردند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،  همه کسبه جمعه بازار یاسوج پیش […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛
  کسبه جمعه بازار یاسوج پیش از ظهر امروز با تجمع در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات ایجاد شده کسبه بعد از آتش‌سوزی دو ماه پیش با پهن کردن سفره خالی اعتراض کردند.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،  همه کسبه جمعه بازار یاسوج پیش از ظهر امروز با تجمع در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات ایجاد شده کسبه بعد از آتش‌سوزی دو ماه پیش با پهن کردن سفره خالی اعتراض کردند.

   

  یکی از کسبه جمعه بازار در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: بالغ بر ۹۰۰ غرفه در جمعه بازار یاسوج دایر است و بیش از ۵ هزار نفر از این محل امرار و معاش می‌کنند اما بعد از آتش‌سوزی جمعه بازار یاسوج برق ما قطع شده و تاکنون اقدامی برای رفع این مشکل برداشته نشده است.

   

   

   

  وی عنوان کرد: مکان فعلی جمعه بازار ۱۳ سال است که بدون ارائه خدمات به کسبه، در اختیار ما قرار گرفته و بعد از آتش‌سوزی مهر ماه نه تنها برق ما را وصل نکردند بلکه به ما گفتند به مکان جدیدی که با زد و بند شهرداری و شورا و سرمایه‌گذار ایجاد شده نقل مکان کنیم.

   

  این کسبه جمعه بازار یاسوج عنوان کرد: ما در حال حاضر در هر مکان ۶ متری مبلغ ۷۰ هزار تومان به شهرداری اجاره می‌دهیم، غرفه‌های جدیدی که سرمایه‌گذار ایجاد کرده برای هر یک از ما کسبه‌ها ۹۰ تا ۱۲۰  قیمت می‌خورد اما ما این مبلغ پول را نداریم که برای هر غرفه هزینه کنیم.

   

   

   

   

  این کسبه جمعه بازار ادامه داد: در جمعه بازار زنان سرپرست خانوار با یک نخ و سوزن امرار و معاش می‌کنند، حتی در جمعه بازار ۳۰۰ فارغ‌التحصیل دانشگاهی و چند دکترا در حال کار و فعالیت هستند، قیمت اجناس جمعه بازار از سایر مکان‌ها مناسبت تر است، خانواده‌های شهدا و جانبازان از این مکان ارتزاق می‌کنند.

   

  وی ادامه داد: چند سال پیش مکان فعلی جمعه بازار توسط نماینده ولی فقیه به مردم استان هبه شد، لذا از مسوولان شهرداری و شورا شهر می‌خواهیم مکان فعلی را برای ادامه فعالیت کسبه بازسازی و مجهز کنند.

   

  وی عنوان کرد: ما نه پول می‌خواهیم، نه وام بلکه حالا که داریم نان بازوی خودمان را می‌خوریممسوولان به ما کمک کنند.

   

   

   

   

  یکی دیگر از کسبه جمعه بازار به آتش‌سوزی دو ماه پیش در این مکان اشاره کرد و گفت: آتش‌سوزی عمدی بود تا ما را از این مکان جابه جا کنند، اگر آتش‌‌سوزی عمدی نبود چرا هیچ وقت علت آن اعلام نشد.

   

  کسبه بازار با انتقاد از صدا و سیمای مرکز استان گفتند: صدا و سیما یک طرفه از مسوولان و متولیان دعوت کردند و در برنامه حضور یافتند آنها هر چه دلشان خواست گفتند اما از کسبه بازار دعوت نکردند.

   

  اما پس از تجمع کسبه جمعه بازار خبرنگاران تدابیر اتخاذ شده از سوی شهرداری را از نستهن مقدم شهردار یاسوج جویا شدند.

   

   

   

  وی با اشاره به ناایمن بودن مکان فعلی جمعه بازار یاسوج گفت: سازه‌های ناایمن و ساخت و رشد غیر اصولی ساخت و ساز در جمعه بازار خطراتی را به دنبال دارد و بارهای بار این موضوع را تذکر دادیم و در صورتی که باز حادثه‌ای رخ دهد نمی‌توانیم امکانات ایمنی و آتش‌نشانی ارائه کنیم.

   

  شهردار یاسوج به اشاره به قطعی برق کسبه جمعه بازار گفت: آتش‌سوزی دو ماه پیش به دلیل اتصالات برق بود به همین دلیل برق این مکان از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر قطع است، ضمن اینکه به شرکت برق توصیه می‌کنم که جلوی خیلی از تخلفات استفاده از انشعابات غیرمجاز در جمعه بازار را بگیرند و این موضوع را مدیریت کنند.

   

  وی عنوان کرد: مشکلات جمعه بازار در جلسات مختلف بررسی و تصمیم‌گیری شد، محل کنونی جمعه بازار به لحاظ سازه‌ای بسیار ناایمن و خطرآفرین بوده و چون کسبه زیادی در این محل کار می‌کنند تهدیدآمیز است‌.

   

  مقدم با بیان اینکه ۹۰۰ کسبه در جمعه بازار مشغول هستند که ۴۸۶ نفر دارای مجوز هستند، گفت: هیچ مسؤولی دنبال این نیست که بدون حساب و کتاب کسبه جمعه بازار را جمع‌آوری کند، دنبال آواره کردن کسبه جمعه بازار نیستیم، شهرداری بیشتر از همه نهادها دغدغه کسبه جمعه بازار را دارد چرا که این مکان را ایجاد کرده و برای امرار و‌ معاش در خدمت افراد بی‌بضاعت قرار داده است‌.

   

   

   

  این مسؤول در خصوص هبه شدن زمین جمعه بازار گفت: هبه شدن زمین یک ادعا است و اگر سندی دال بر هبه بودن این زمین وجود دارد ارایه شود چراکه این موضوع مهم و با اهمیت بوده و یک فرصت خوب برای شهرداری و کسبه جمعه بازار است.

   

  مقدم تصریح کرد: برای صیانت از جان و اموال کسبه جمعه بازار مکان فعلی باید تعیین تکلیف شود و اجازه ندهیم این کسب و کار خطرناک به همین شکل ادامه پیدا کند که منجر به خطرات بیشتری در این مکان شود.

   

  شهردار یاسوج عنوان کرد: شهر یاسوج ظرفیت اشتغال افراد حاضر در جمعه بازار را دارد، پاساژ شهرداری متعلق به شهرداری است و تعدادی از غرفه‌های این مکان به افراد بی‌بضاعت خصوصا زنان سرپرست خانوار واگذار شده، لذا می‌توانیم برخی کسبه را در این پاساژ ساماندهی کنیم.

   

  وی با بیان اینکه مکان جدیدی برای جمعه بازار توسط سرمایه‌گذار ایجاد شده گفت: قیمت ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون تومانی هر یک از این غرفه‌ها را رد می‌کنم هنوز قیمت غرفه‌ها مشخص نشده، ما از کسبه حمایت می‌کنیم که غرفه‌ها به صورت اقساط و غیره در اختیار کسبه قرار گیرد.

   

   

   

  این مسوول با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ غرفه توسط سرمایه‌گذار ایجاد شده زد و بند میان شهرداری و سرمایه‌گذار را رد کرد و افزود: زد و بند شهرداری و سرمایه‌گذار جمعه بازار را قویا رد می‌کنم چرا که ما  در این خصوص فرصت را به کارشناسان انتخابی از طرف کسبه دادیم اگر سندی مربوط به زد و بند است افشا و گفته شود تا برخورد شود.

   

  مقدم با اشاره به ایجاد بازارچه‌های جدید در شهر یاسوج خاطرنشان کرد: موظف هستیم در جمعه بازار یاسوج در کوتاه مدت تصمیمات لازم را بگیریم تا کسبه به کار برگردند./فارس

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “کسبه جمعه بازار یاسوج به نشانه اعتراض سفره خالی مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد پهن کردند+تصاویر”
  1. سلامت گفت:

   این گروه با هدایت چند نفر جمع و جور شده ما منتظر ایجاد شرایط خوب وهمکاری مسئولان هستیم تا به مکان جدید بریم البته کمک ویژه انشاالله

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 • در آنتالیا و تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟
 • نامه جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با خودکشی های اخیر در سطح استان
 • “تاجگردون استارت زد”
 • شبهای خوش فوتبالی برای ورزش گچساران در ماه رمضان+تصاویر
 • نشست کارگروه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد/بی‌اطلاعی مدیران از میزان صادرات محصولات
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان منصوب شدند
 • گزارشی از مبارزه با آفت ملخ در ۴۰ هزار هکتار ازمراتع گچساران+تصویر
 • مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نگرفته ام
 • خطاب به اصلاح طلبان گچساران و باشت؛ این “حوزه” نیاز به هوای تازه دارد
 • واکنش رئیس اداره برق لنده به خبر قطعی مکرر برق در شهرستان
 • رؤیای پیدا کردن گنج در کهگیلویه و بویراحمد سرابی بیش نیست
 • مطلبی پیرامون اظهارات مشاور رییس دولت اصلاحات درباره احسان دلاویز
 •