طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۰ آبان, ۱۳۹۷ | کد خبر : 86869 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ احسان دری /هر چه به زمان انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می شویم چهره ها و جریان های سیاسی  در سراسر کشور خود را آماده این ماراتن مهم خواهند کرد.روز گذشته سالروز قیام مردمی شهرستان گچساران در ۱۹ آبان سال ۱۳۵۷ بود که به خوبی نشان می دهد این خطه یک حوزه سیاسی بوده […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  احسان دری /هر چه به زمان انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می شویم چهره ها و جریان های سیاسی  در سراسر کشور خود را آماده این ماراتن مهم خواهند کرد.روز گذشته سالروز قیام مردمی شهرستان گچساران در ۱۹ آبان سال ۱۳۵۷ بود که به خوبی نشان می دهد این خطه یک حوزه سیاسی بوده و بعد از انقلاب تا به امروز نیز انتخابات پرشوری در این شهرستان برگزار گردیده است.

   

  مدتهاست در حوزه گچساران و باشت زمزمه فعالیت های انتخاباتی به گوش می رسد و در این میان افرادی ازهم اکنون کاندیداتوری خود را علنی کرده اند.

   

  پیشتر در تحلیلی انتخابات مجلس یازدهم در گچساران را “انتخابات با تاجگردون یا انتخابات بدون تاجگردون” نامیدیم که در آن زمان حضور یا عدم حضور غلامرضا تاجگردون در انتخابات اسفند ۹۸ را مورد واکاوی قرار دادیم و شاید امروز بیش از هز زمان دیگری بحث انتخابات با حضور یا بدون حضور تاجگردون مورد توجه قرار گرفته است.نزدیک به دوماه می شود که نماینده گچساران و باشت درگیر یک بیماری ناگهانی بوده و دوران معالجه و نقاهت خود را پشت سر می گذارد اما بیماری و غیبت دو ماهه وی نوعی سردرگمی بر محافل سیاسی گچساران و باشت حاکم کرده و همه منتظر بوده ببینند آیا غلامرضا تاجگردون در انتخابات بعدی حضور خواهد داشت یا به توصیه پزشکان حداقل برای یک دوره از حضور در انتخابات دور بعد کناره گیری خواهد کرد.

   

   

  آنچه در اردوگاه اصولگرایی گچساران به گوش می رسد این است که آنان عدم حضور نماینده فعلی گچساران و باشت در انتخابات سال آینده را محتمل می دانند،آنان معتقدند دو عمل حساس تاجگردون عملا به وی اجازه حضور در انتخابات را نخواهد داد.جریان رقیب تاجگردون معتقد است هر انتخاباتی که غلامرضا تاجگردون در آن حضور نداشته باشد به یک انتخابات و رقابت اصولگرایی-اصولگرایی تبدیل حواهد شد و اصلاح طلبان گچساران و باشت به دلیل نداشتن نیرویی قوی شانسی برای پیروزی نخواهند داشت.

   

  این برهان اصولگرایان تکیه بر ریشه ۴۰ ساله دارد زیرا در ادوار انتخابات مجلس در گچساران و باشت فقط دو کاندیدای اصلاح طلب از این حوزه روانه مجلس شده است که هر دو از خانواده تاجگردون بوده،یکی بهرام تاجگردون که سالهاست به دلیل بی مهری ها از عرصه سیاست کناره گیری کرده و دیگر غلام رضا تاجگردون که هم اکنون وکالت مردم گچساران و باشت را برعهده دارد.

   

  اما آیا از خانواده تاجگردون فرد سومی می تواند باز رویای اصولگرایان این حوزه جهت فتح کرسی مجلس شورای اسلامی را برباد دهد؟

   

  برخی تحلیل گران ساسان تاجگردون برادر نماینده فعلی که هم اکنون رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس بوده را دارای پتانسیل تبدیل شدن به سومین تاجگردون مجلس می دانند.

   

   

  البته علاقه و اعتقاد مردم گچساران و باشت به بهرام تاجگردون و غلامرضا تاجگردون دلیلی بر جذب قطعی آنان از سوی ساسان تاجگردون نیست زیرا دیدگاه های وی تا حدودی برای مردم گچساران و باشت گمنام بوده و باید دید در صورت نیاز به حضور او، وی می تواند اعتماد مردم را به خود جلب کند یا نه.

   

  این نکته نیز مهم است که در صورت غیبت احتمالی غلامرضا تاجگردون،شورای اصلاح طلبان گچساران متفاوت تر از سه دوره پیش ظاهر خواهد شد و آنان نیز به بازیگر مهمی تبدیل خواهند شد.

   

  عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران گزینه ای است که برخی منابع از علاقه وی جهت حضور در انتخابات در صورت غیبت احتمالی تاجگردون خبر می دهند.بهرحال در شرایطی که اصلاح طلبان در کشور با سد شورای نگهبان روبرو هستند به نظر می رسد رحیمی بتواند با توجه به کارنامه سیاسی خود در پنج سال اخیر در کسوت فرمانداری و رئیس شورای تامین شهرستان گچساران در ظاهر بتواند گزینه جایگزین و مطلوبی باشد اما برخی صاحبنظران معتقدند بعید به نظر می رسد رحیمی بتواند اجماع اصلاح طلبان شهرستان و عامه مردم را به خود جلب کند و همانطور که حدود بیست سال پیش در انتخاباتی که رحیمی مورد حمایت حاج بهرام تاجگردون بود ولی شکست خورد این بار نیز توفیق چندانی به دست نخواهد آورد.

   

   

  اما جریان سیاسی اصلاح طلبی در گچساران آنگونه که اصولگرایان معتقدند چندان دست بسته نیستند و چهره هایی مثل سید ظهرالدین پورالحسینی، عبدالکریم عبدی پور،هادی زارع پور و … را  برای معرفی در غیاب احتمالی تاجگردون خواهند داشت.

   

   

   

  محسن دلاویز دیگر چهره ای است که باید دید در زمان لازم چه تصمیمی اتخاذ خواهد کردو وی برخلاف دور قبل می تواند نظر مساعد اصلاح طلبان را به خود جلب کند.

   

   

  اما در جبهه اصولگرایان در انتخابات دوره یازدهم چه با حضور غلامرضا تاجگردون چه بی حضور او همه نگاه ها در وهله اول به سمت سید قدرت الله حسینی دوخته شده است.سید قدرت تلویحا علاقه و رضایت خود جهت کاندیداتوری در انتخابات پیش روی را اعلام کرده اما شرط یک حضور متفاوت، قوی و نتیجه بخش برای خود و اصولگرایان را  منوط به ایجاد وحدت و اجماع اعلام کرده است.

   

  طرفداران سیدقدرت الله حسینی پتانسیل وی در گچساران و باشت را بیش از دیگر چهره ها مثل علیمراد جعفری،اردلان زینل زاده،پاکدل و …می دانند اما این تنها دیدگاه آنان بوده زیرا دیگر کاندیداها مثل علیمراد جعفری معتقدند آنان هم پتانسیل و ظرفیت کمتری نسبت به حسینی ندارند.

   

   

  ظاهرا علیمراد جعفری چند روز پیش نشستی با حضور تعدادی از جوانان حامی خود برگزار کرده است که عزم وی جهت حضور در انتخابات را نشان می دهد.البته وی در گفتگویی از وحدت و اجماع میان اصولگرایان استقبال کرده اما معلوم نیست کیفیت وحدت مدنظر وی چگونه است.برخی معتقدند جعفری بر این باور بوده که سیدقدرت الله حسینی در انتخابات حضور نداشته باشد تا او نیز از رقابت ها کنار کشد و بر روی گزینه دیگری مثل زینل زاده اجماع شکل گیرد.باید دید دوئل جعفری و حسینی به کجا ختم خواهد شد.

   

   

  اردلان زینل زاده دیگر چهره اصولگرایان گچساران بوده که کاندیداتوری خود رامدت ها پیش اعلام و فعالیت های سیاسی خود را آغاز کرده است.

   

  وی دو روز پیش با حضور در شیراز و شرکت در مراسم گرامی داشت زنده یاد فرهاد گرگین پور از مشاهیر موسیقی قشقایی به نوعی نشان داد وی حوزه نفوذ خود را نه تنها در لرزبانان بلکه در جامعه قشقایی نیز گسترش داده است.برخی اصولگرایان گچساران وباشت از جمله جوانان این جریان معتقدند ریش سفیدان جریان می بایست بر روی زینل زاده به اجماع برسند.

   

   

  غلامرضا پاکدل که با نوشتن مقالاتی در انتقاد از نماینده گچساران و باشت به نوعی تاکتیک مد نظر خود را در حمله بی محابا به تاجگردون دنبال می کرد با بیماری تاجگردون و غیبت دوماهه وی،پاکدل نیز فعلا سکوت اختیار کرده اما به نظر نمی رسد وی قصد کاندیداتوری داشته باشد بلکه تلاش دارد با تقویت جریان اصولگرایی در انتخابات دوره یازدهم زمینه شکست تاجگردون رقم بخورد.

   

   

  سرهنگ قدرت الله بیعت اصل دیگر چهره اصولگرایان است که طی این مدت حضور پررنگی در رسانه ها و مراسمات مختلف داشته است.وی چند روز پیش نشستی با حضور جوانان حامی خود در منزل شخصی خود برگزار کرد.اما بیعت اصل نیز مانند حسینی،زینل زاده و جعفری منتظر است ببیند شرایط چگونه به پیش می رود و بزرگان جریان چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد.

   

  برخی اصولگرایان از حضور بیعت اصل استقبال نکرده و معتقدند وی دارای پتانسیل لازم نبوده و تنها می تواند وحدت را دچار مشکل و با خطر روبرو سازد.

   

   

  همانطور که در تیتر تحلیل آورده شده است همگان منتظر غلامرضا تاجگردون بوده تا ببینند او چه تصمیمی خواهد گرفت که بنظر می رسد به زودی مشخص خواهد شد.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  43 نظر برای “تحلیلی بر فضای سیاسی گچساران و باشت/”همه منتظر تاجگردون””
  1. قشقایی گفت:

   ین مطلب را قطعا یک باوی نوشته.
   چرا که بوی باوی گرایی و افراط میدهد.

   19

   0
   • حق گو گفت:

    غلام تاجگردون دور بعد تهرانه.
    الکی مردم را مشغول نکنید.
    احتمالا بین دلاویز و ساسان تاجگردون و یا یک گزینه دیگه یکی را برای جایگزینی خودش تو صحنه میاره.
    تو اصولگراها فقط زراعت کیش احتمال دارد بیاید.بقیه همه باید بروند صندوق بازنشستگی خودشون را معرفی کنند.
    زینال زاده پاکدل بیعت اصل که روی هم ۲۰۰۰ رای هم ندارند.
    علیمراد و سید قدرت خورشیدی دوره شون تمام شد.
    تحلیل آآآآبکی نکنید.
    اصولگراهای باشت و اصلاح طلب های باشت دنبال گزینه های زیر ۵۰ سال هستند.و حتی زیر ۴۵ سال.از تابستان سال آینده گزینه های اصلی پیدا میشوند.
    اونی که میخاد بیاید از الان خودشو آفتابی و خراب نمیکند.
    اینها همه مهره سوخته هستند که مثل الاف ها تو خونه ها میگردند.
    احتمال زیاد از خارج استان نیرو خواهد آمد.بین نیروهای درون شهرستان در حد مجلس نداریم.
    جز هدف نماینده ضعیف و تو سری خور و حرف شنو باشه.
    غلام جزو ۳۰ نفر تهران شده.شما چقدر خوابید.
    بگردید دنبال چهره های پشت پرده و علمی و بیرون استان زیر ۵۰ ساله ها.
    افتاد

    1

    18
  2. اصلاح طلب گفت:

   همه شون کور خوندند.تاج می آید وبه امید خداوند پیروز خواهد شد.

   0

   22
  3. ناشناس گفت:

   باید بر روی رحیمی اجماع شود چون احتمال تایید شدن از فیلتر شورای نگهبان را دارد

   0

   21
  4. عابدزاده گفت:

   شاهین بر فراز اسمان گچساران در حال پرواز است دشمنان تاجگردون این ارزو را به گور خواهند برد

   0

   23
  5. ناشناس گفت:

   تاج میادمحکم هم میادپاکدل زینل بیعت کلا۱۵۰۰رای سیدقدرت جعفری روی هم ۱۲۰۰۰رای

   0

   22
  6. سادات محله گفت:

   انشاالله تاجگردون میادبااقتدارهم میادخودتون را اذیت نکنیدالبته که دوست داریم تنور انتخابات گرم بشه ولی خداوکیلی هیچکدوم ازاین اسمها که آوردیداصلادرحدو اندازه های تاجگردون نیستند

   0

   23
  7. گچساران باشت گفت:

   ما جوانان با احد قرانی ک بستین در یکی از باغ های اطرف شهر گچساران هم‌قسم شده ایم‌تا اخرین قطره خونمان پشت بیعت اصل باشیم‌مردی غیرتی گچساران باشت ک استان به این فرد با غیرت نیاز داره/این‌جلسه گوشیه ای لیدر های جوانان بود تصاویر برنو بدستان بزودی پخش میشه

   0

   19
  8. های گفت:

   جون خون زراعت کیش زراعت کیش نکن این اقاتوروستای خودش ومنطقش اگه رای اوردبیاتاماهم رای وش بیم بروباتحلیل مسخرت زراعت کیش بیادبرای شورای روستاببین رای میاره

   0

   18
  9. ناشناس گفت:

   یکی ازمواردی که باعث ریزش ارا تاجگردون میشه رحیمی فرماندار گچسارانه بیعت اصل هم ول معطله

   23

   0
  10. ناشناس گفت:

   با سلام، توی شهر باشت و روستاهای اطراف سید قدرت حرف اول را میزند، شکی در این مطلب نیست، بروید از نزدیک بین مردم ببینید چه میگن،

   2

   18
  11. H. R گفت:

   اتفاقا زراعت کیش تنها جوان تحصیلکرده و دارای مدرک دکترا معتبر هست از نظر علمی در سطح استان و کشوری حرف اول را میزند، دکتر زراعت کیش هم در باشت و هم در گچساران خوب رای میاره، ارتباط اجتماعی ایشان بسیار خوب هست، مثل بعضی ها نیست که فقط حصاری دور خود و فامیل خود کشیده فقط فامیل خود را حمایت میکند و دیگران را موقع رای گیری میخواهد،

   0

   18
  12. شجاعي گفت:

   انشالله كه خود تاجگردون بياد اما اگر نياد بعدش يا پورالحسيني يا رحيمي .حالا چرا؟؟؟ اول رحيمي قبلا كانديد بوده و راي خوب اورد و مدتي هم فرماندار بوده وكار كرده ..از سوي ديگر بعد از برداشتن پورالحسيني عيار ايشون مشخص شد كه خيلي محبوبيت درست كرده واين چيزي نيست كه نظر شخصي باشه .همه در همه جا به اون اذعان دارند.قطعا هم اگر نظر اصلاح طلبان واقعي گچساران مانند اقايان خواجوي و كفايي و هاديزاده و…رو بخواين نظر قطعيشون پورالحسيني هست. از طرف ديگه اقاي زارع پور هم بعد از كار…….. كه با اموزش و پرورش گچساران كرد مردم گچساران شديدا ازش متنفر شدند و برا هميشه جايگاهشو از دست داد.اقاي عبدي پور هم خيلي شناخته و مطرح نيست. در نتيجه پسا تاجگردون را اصلاح طلبان بايد بين رحيمي شناخته شده و پورالحسيني محبوب شده و ساسان تاجگردون تصميم بگيرند

   22

   1
  13. ناشناس گفت:

   به نظر من اولین نفر آقای تاجگردون صلاحیت و محبوبیت دارند و نفر دوم جناب آقای پورالحسینی شایسته و محبوب می باشند .

   24

   1
  14. منسف گفت:

   اول حاج غلام بعدش سيد پورالحسيني

   22

   1
  15. بويراحمد گرمسيري گفت:

   دكتر تاج گردون تهران انشالله
   گچساران پورالحسيني ، با برداشتنش عيارش معلوم شد

   20

   1
  16. بأمي شخي گفت:

   فقط پورالحسيني تاج كانديد نيست

   23

   1
  17. فرهنگی گفت:

   قطعا بعد از تاجگردون‌ بهترین گزینه پورالحسینی هست . فقط خدا کنه پورالحسینی مقابل تاجگردون کاندید نشه چون بعدش هبچ کدوم رای نمیارن و یه جناح راست میره بالا و همون اش و همون کاسست

   24

   1
  18. ناشناس گفت:

   نظر و اجماع اصلاح طلبان پورالحسيني هست. بعد از تعويضش واقعا محبوب شده.

   24

   0
  19. ناشناس گفت:

   پورالحسيني از همشون توانمندتره

   25

   0
  20. ناشناس گفت:

   سيد ظهيرالدين پورالحسيني مناسب ترين گزينه هستن. اجماع اصلاح طلبان آقايان خواجوي و كفايي ايشان هستن

   23

   0
  21. ناشناس گفت:

   پورالحسيني مناسبت ترين مهره اصلاحات هست

   25

   0
  22. علی گفت:

   فقط تاجگردون و پورالحسینی اصلح ترینند در جبهه اصلاحات.دلاویز مال این کارها نیست دلاویز وصل به تاجگردون.اگر تاجگردون نباشه دلاویزی وجود نداره.اما پورالحسینی بدون تاجگردون خودس یک برنده و ثابت کرده.

   24

   0
   • محمدی گفت:

    پورالحسینی مرد عمل.دلاویز فقط بدنبال رزومه جمع کردنه.و فقط بدنبال منافع خودش.جوابی که تاجگردون باید به مردم گچساران بده همینه.چرا دلاویز را داره قوی میکنه.و شخص مردمی مثل پورالحسینی را عزل میکنه.

    14

    0
  23. جبهه اصلاحات گفت:

   اينجور كه به نظر مياد پورالحسيني نماينده ميشن

   12

   0
  24. ناشناس گفت:

   قطعا پورالحسینی در این مدت مشخص شد که چقدر محبوب هست

   12

   0
  25. فرهنگيان گفت:

   ما جامعه فرهنگيان از مهندس پورالحسيني در انتخابات حمايت خواهيم كرد ان شاالله

   12

   0
  26. ناشناس گفت:

   جناب حاج پورالحسینی بهترین کاندید هستن چون اصلاح طلبان قدیمی مثل اقای خواجوی واقای کفایی و اقای سید باقرموسوی واقای منطقیان از ایشون حمایت میکنن والبته که خود ایشان محبوبیت خود را بین مردم گچساران دارند.

   14

   0
  27. ناشناس گفت:

   از لحاظ صداقت و پاکی و قدرت بیان و برش کاری حاج سید قدرت الله بیعت اصل بی نظیر و کم نظیر هم حامی قشر محرومین هم شفاف با مردم واینکه یه چهره استانی و کشوری لیاقتشو داره و مطرح هست.✌

   0

   13
  28. سادات شهرويي گفت:

   ما سادات شهرويي از عموي عزيزمان همه جانبه حمايت ميكنيم. عمو جان باعث افتخاريد.ايشالا نمايندگيت رو ببينيم

   16

   1
  29. شرمت الله گفت:

   غلامرضا تاج گردون همانند همیشه شیر میدان خواهد بود

   الکی به خودتان امیدواری ندهید

   برای سلامتی این عزیز یعنی دکتر غلامرضا تاج گردون جمیعا ” صلوات محمدی پسند بفرستید

   1

   14
  30. گچسارانیها گفت:

   از اسامی موجود در متن ، فقط پورالحسینی و تاجگردون شایستگی وکالت مردم را دارند. البته حاج پورالحسینی، از نظر مردم اصلح تر هم هست، چون واقعا مثل تاجگردون نیست که فقط فامیل و خویش اصلح باشد. در تاکتیک و ایده ایشون شایسته سالاری مهم است که به مذاق همه خوش نمیآید. در پناه خدا و در کنار مردم است و‌مردم خود بهترین میزان هستند

   12

   0
  31. ناشناس گفت:

   پورالحسيني بزرگ طايفه شهرويي هستن. باعث افتخار ماست كه پورالحسيني نماينده بشه. ما ايل شهرو پشت به پشت ايشان هستيم. سيد موفق باشي برتر جبهه اصلاحاتي

   14

   0
  32. عدالت گچساران گفت:

   اگر تاج گردون نیامد چون با دولت اصلاطلب یک دست بود حال دولت اینده اصولگرااست پس بهترین گزینه اقای جعفری است چون اقای جعفری در طول شانزده ماه نمایندگی انصافعا خیلی کار وبودجه بیمارستان جاده گاز ودو درصد نفت وصدها کار وکارخانه ودانشگاه وغیره ما باید انصاف داشته باشیم

   0

   15
  33. اِلِم قشقایی گفت:

   اینجور که میفرمایید در جغرافیای شهرستان گچساران چیزی بنام قشقایی وجود نداره؟ حضرت عباسی ما ترک زبونا چقدر بدبخت شدیم که حتی توی تحلیل ها هم اسمی از ترک و قشقایی نمی آورند!! اگر لیدرهای قشقایی غیرت داشته باشند این دوره نباید دنباله رو اصولگرایان باشیم و نه دنباله رو اصلاح طلبان. نه تاجگردون برای ما کاری کرده و نه جعفری و سید قدرت. بیایید غیرت و مردانگی خود را این بار نشان دهیم و با یک کاندیدای ترک زبان شناخته شده و کاریزماتیک و شایسته و توانمند وارد صحنه انتخابات بشویم حتی اگر شکست بخوریم هم شکست مردانه باشد. یه کاندیدای خوش بیان و سخنران قوی بیاریم که با توجه به تعدد کاندیدای لرزبان، پیروزی یک قشقایی محتمل خواهد بود. من قول شرف میدهم با توجه به اینکه این همه لر میخواهند کاندیدا شوند، کاندیدای قشقایی به راحتی قبول میشه. ولی بشرطی که متحد و یک صدا و یک دل باشیم که اگر اینجور باشیم قشقایی با ۳۰هزار رای برنده انتخابات است. با یک قسم حضرت عباس بلند شویم و قشقایی را سرافراز کنیم. من نمیدانم ما قشقایی ها از چه میترسیم و چرا عقب کشیدیم و قافیه را بهمین زودی باختیم که هیچ کس روی ما حساب نمیکنند. هر جا که میرویم صحبت هست از بیعت و زراعت کیش و پورالحسینی و رحیمی و جعفری که همگی ۵هزار رای ندارند ولی از کاندیدای قشقایی نیست و این برای ما خجالت آوره

   2

   14
   • باوی گفت:

    آخه جغله اینجوری گلوی خودتو پاره میکنی چرا دور قبل به قشقایی رای ندادی که سرافرازش کنی. وقتی رای حزب موتلفه گچسارانو باشت رو داشتين و ۷۰% ترک ها رفتیم با تاجگردون .

    4

    0
  34. شمس گفت:

   انشالله تاجگردون برگرده و در ميدون باشه.گچساران به ايشون نياز داره اما اگر بين اصلاح طلبان بخوام بعد از حاج غلام راي بدم اول پورالخسيني دوم ساسان تاجگردون سوم رحيمي چهارم دلاويز
   در بين اصولگرايان هم اول حسيني دوم بيعت سوم جعفري
   اقاي زينال زاده در زمان تصدي شهرداري اخلاقش خوب نبود و بين مردم محبوب نيست اقاي پاك دل هم جز تخريب تاجگردون در فضاي مجازي كسي چيزي ازش نديد
   اما بنظرم برا اصولگرايان جشن ساز مدير نفتي بهترين گزينه است

   12

   0

  
  امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دردنامه ای از وجود محرومیت شدید در روستاهای بهمئی
 • جلسه ساماندهی قهوه خانه ها و کافی شاپ های گچساران برگزار شد/فک پلمپ ۳۵ واحد غیرمجاز/نکاتی که مدیران قهوه خانه ها باید رعایت کنند
 • فرصت سازی از ایران بدون نفت
 • نرخنامه جدید ناوگان حمل و نقل مسافر تاکسی آژانس و تاکسی بیسیم در شهر دوگنبدان و شهرستان گچساران اعلام شد+جداول نرخنامه
 • گزارشی از پیگیری پروژه های کهگیلویه بزرگ توسط عدل هاشمی پور در دیدار با مدیران استانی
 • سیلی بشار ؛ در بیداد بیکاری استان ،ولِ اجتماعی نباشیم تا منحرف نشویم
 • در آستانه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر ؛ خاطرات یک رزمنده از عملیات الی بیت المقدس+تصاویر
 • مدیرکلی که ارزش و اهمیت میراث کهن را نمی داند/ وقتی جلسه معارفه را با جلسه دفاع از پایان نامه اشتباه گرفته اند!!
 • نظر هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی در تعیین مدیریت متولی فرهنگ و هنر استان جدی گرفته شود/کج رفتاری وبدسلیقگی نسب به هنر وهنرمندان
 • سید قدرت الله حسینی:اینکه عده ای می گویند فلانی چه تعداد رأی دارد درست نیست
 • چاقوکشی و درگیری در آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه /سمغان را به خاطر صندوق رای انتخاباتی نخواهید بلکه کرامت انسانی و حقوق شهروندانش را نیز رعایت کنید
 • کاش تاجگردون نباشد !!
 • جشن گلریزان آزادی زندانیان در گچساران برگزار شد/از حضور دو رقیب سیاسی تاجگردون تا غیبت برخی رؤسای ادارات+تصاویر
 • ملخ ها عزیزترند یا کشاورزان و باغداران منطقه لیشتر؟!
 • دل پر هواداران ستار هدایت خواه از معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به خبر ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی
 • واکنش شهرداری دوگنبدان به خبر جلوگیری از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • با حضور معاونین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ، پروژه انتقال نفت گوره به پایانه های نفتی بندر جاسک کلید خورد+تصاویر
 • ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • ۲۹ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
 •