طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۴ آبان, ۱۳۹۷ | کد خبر : 86537 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   اسلام و مردم معیار تشخیص انقلابی بودن هر کسی هستند هر کس از سوی یکی از این دو قطب تایید نشود انقلابی نیست   به قلم دکتر ذبیح الله فتحی فتح   در خبرهایی که از  سایتها و فضای مجازی میخواندم به خبری حاکی از اظهار نظر جناب دکتر  هدایتخواه درباره دولت […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  اسلام و مردم معیار تشخیص انقلابی بودن هر کسی هستند هر کس از سوی یکی از این دو قطب تایید نشود انقلابی نیست

   

  به قلم دکتر ذبیح الله فتحی فتح

   

  در خبرهایی که از  سایتها و فضای مجازی میخواندم به خبری حاکی از اظهار نظر جناب دکتر  هدایتخواه درباره دولت و ­آقای دکتر تاجگردون رسیدم اگرچه از نظر دور است که مردی فاضل چون هدایتخواه چنان سخنانی بر زبان براند اما چند کلامی درباره انقلاب و تمامیت خواهی خواهم نوشت.

   

  مطلب شامل چند نکته بود:

  ۱-     تاجگردون  انقلابی نیست
  ۲-    تاجگردون محبوب است
  ۳-    یزید هم محبوب بود
  ۴-    دولت هم انقلابی نیست


  درباره انقلاب و انقلابی بودن تعاریف و معیارهای بسیاری وجود دارد و در هر علمی انقلاب معنای متفاوتی دارد اما در گفتمان جناب هدایتخواه انقلاب و انقلابی بودن مربوط به انقلاب ۱۳۵۷ و معیارها و ملاکهای این انقلاب است. اساس انقلاب ۱۳۵۷ دو مقوله اسلام و مردم  بود. درباره اسلام و مسلمانی آقای تاجگردون که شکی نیست می ماند مردم. معمار انقلاب امام خمینی(ره) میگفت «حکومت اسلامی، حکومت خدمت است. پیغمبر اکرم خدمتگزار مردم‏ بود با اینکه مقامش آن بود ولی خدمتگزار بود»(صحیفه امام جلد ۱۳ صفحه ۳۸۴) و باز می گفت: «من با مردم ایران برادر هستم و خود را خادم و سرباز آنان می دانم»  (صحیفه امام؛ ج۵، ص ۳۵۴).

   

  درباره انقلابی بودن اینکه چه کسی و در چه سمتی است و چکار می کند آقای تاجگردون در جبهه های جنگ در کنار انقلابیون انقلابی بود و می جنگید و حال من جناب هدایت خواه را نمیدانم اما آقای تاجگردون در قوه مقننه یکی از ارکان جمهوری اسلامی مشغول خدمت به انقلاب و مردم است. شاید نیاز به تکرار نباشد که بگویم تاجگردون خادم انتخاب شده ی خود مردم برای خدمت به ایشان است و این میتواند ملاک دوباره ای برای انقلابی بودن این فرد باشد شانسی که شاید همه ما برای اثبات انقلابی بودن خود نداریم یعنی منتخب مردم بودن.  پس معیار دیگر انقلابی بودن خدمت به مردم است.

   

  چنانکه از نظریه های روانشناسی و نظریه های ارتباط بر می آید دلیل محبوبیت یک شخص به میزان اهمیت قائل شدن وی برای مردم وابسته است. برای مردم اهمیتی ندارد شما چقدر میدانید؛ برای آنها مهم است که بدانند شما چقدر به آنها اهمیت میدهید. اگر شما اعتقاد دارید که تاجگردون محبوب است لابد او به دیگران اهمیت میدهد و این از وظایف انقلابی اوست که خادم مردم باشد و جایگاهش را به عنوان خادم مردم فراموش نکند.

   

  فرمودند که یزید هم محبوب بود. اگر چه در مثل مناقشه نیست اما در قیاس هست. در افواه عوام یزید خطاب کردن کسی یا قیاس او با یزید چیزی معادل دادن القاب زشت است و شما را به بخشی آیه ۱۱ سوره حجرات « و لا تنابزوا… هرگز عیبجویی (از همدینان) خود مکنید و به نام و لقب‌های زشت یکدیگر را مخوانید که پس از ایمان به خدا نام فسق (بر مؤمن نهادن) بسیار زشت است و هر که توبه نکند چنین کسان بسیار ظالم و ستمکارند.» ارجاع میدهم که آقای تاجگردون مسلمان است و دارای حق از آیات قرآن. من درباره ی محبوبیت یزید اطلاع کافی ندارم اما میدانم که یزید از سوی مردم به نمایندگی انتخاب نشده بود و به زور از مردم بیعت میگرفت. بیعت گرفتن زورکی بنظرم حمل بر محبوبیت نیست؛ اما میدانم قیاس جناب هدایتخواه دو روی دارد: یکی محبوبیت یزید و دیگر دوستداران یزید.

   

  چنانکه از تحلیل های انقلاب اسلامی برمی آید انحصارطلبی و تمامیت خواهی عده ای در حکومت پهلوی منجر به جنبشی مردمی به نام انقلاب اسلامی شد که منتج به جمهوری اسلامی شد.

   

  بعد از انقلاب اسلامی، انقلابیون به دو دسته ی اصول گرا و اصلاح طلب تقسیم شدند زیرا عده ای ثبات وضع فعلی را به نفع مردم میدانستند و برخی دیگر تغییر و اصلاح را چاره ی تداوم انقلاب می دیدند.  در هر دو گروه عده ای تندرو و تمامیت خواه اصول اساسی انقلاب یعنی اسلام و مردم را از یاد بردند و میان انقلاب و خادمان انقلاب خط و مرزهایی وهمی کشیدند و انقلاب اسلامی را متعلق به خود و خود را قطب تشخیص انقلابی و غیر انقلابی دیدند و رفاه مردم که یکی از اصول انقلاب بود از یاد بردند. از یاد نبریم که تندروها و تمامیت خواهان در همه اعصار و در هر زمانی بوده اند در دوره یزید هم بودند کسانی که خود را معیار حق و باطل میدانستند و حافظ و قاری قرآن بودند اما نتوانستند جاده پهن حقیقت حسینی را دریابند و بر خط وهمی حقیقت ساختگی اذهانشان حرکت کردند و عاشورا را رقم زدند.

   

  جناب هدایتخواه انقلاب دو رکن دارد. اسلام و مردم. مقام معظم رهبری و با تعیین ایشان شورای نگهبان و دیگر نهادهای نظارتی مامور از جانب رهبری معیار تعیین و تشخیص انقلابی از غیر انقلابی هستند. دولت خدمتگذار و جناب تاجگردون از سوی قطب اول انقلاب اسلامی یعنی معیارهای اسلامی تایید صلاحیت شده اند و از سوی قطب دوم یعنی مردم برای خدمت برگزیده شدند. مردم ایران و نیز مردم گچساران و باشت از سوی نظام اسلامی به پای صندوقهای رای فراخوانده شدند تا نشان دهند هنوز معیارهای انقلاب اسلامی یعنی اسلام و مردم همراه همدیگر میتوانند انقلاب اسلامی را حفظ کنند.

   

  امام خمینی در جای دیگر فرموده اند: «بگویید که ایران در دست من نیست، در دست ملت است. و ملت هم کسی که خدمتگزار باشد و مصالحشان را بخواهد، با آزادی مطلق، به او ممکن است رو بیاورد.»(صحیفه امام؛ ج ۱۰، ص۹۱ ـ ۹۲، ۹۹ ). اینک مردم به آقای تاجگردون و دولت آقای روحانی روی آرورده و به آنها رای داده اند. بیایید به حق اسلام عزیز و مردم گرانقدرمان احترام بگذاریم و در زمان مقتضی بنابر مصالح نظام اسلامی شما دوباره خود را برای مردم معرفی کنید مردم باز هم از حق انتخاب خود استفاده کنند.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  7 نظر برای ““معیار تشخیص انقلابی بودن””
  1. ت ت ت گفت:

   تاجگردون ضد مردم هست و دیدید خدا چه بلایی سرش آورد و چگونه حالشو گرفت، چوب خدا صدا ندارد

   1

   2
  2. سعید هوشیاری باشت و باوی گفت:

   خیلی دوست دارم جناب هدایت خواه معنی انقلابی بودن را بشکافه تا همه بفهمند از دیدگاه ایشان در انقلابی بودن چه چیزهایی مد نظرش می باشد. چون در لفافه صحبت کردن حرف گزافه گفتنه

   1

   1
  3. عابدزاده گفت:

   که اقا هدایت خواه پیر وابیده یه پلا پلایی هم کرد ایشا ولش کنیت

   0

   0
  4. ناشناس گفت:

   متن عالی بود وبرای استان وهمچون افرادی که در یک مجموعه فرهنگی چنین حرف گزاف وتهمت ودرغیبت مومن حرف بزند متاسفم

   0

   0
  5. ناشناس گفت:

   زود قضاوت نکنید. رسانه ها اخبار مربوط به سخنان هدایت خواه را با تردید منتشر میکنن. همه نوشتن در رد یا تایید قطعیت نداره. قطعا به این شکل نگفته. روزهای اینده خودشون روشن میکنن. زود قضاوت نکنیم

   0

   0
  6. منطقي گفت:

   متاسفانه اقاي هدايت خواه باحمله به دكتر تاجگردون ميخواست خودش رو يكيار ديگر در سطح سياسي استان مطرح كند كه براي چند روزي هم موفق شد.اين شگرد هم همانند شعار عزت بويراحمد است

   0

   1
  7. بنگرو گفت:

   در جواب ت ت ت باید گفت مگه هرکس مریص یا مشکلی درست بکنه کار خلافی کرده حیفم مییاد به تو که ارزش جواب دادن هم نداری مگه اگه بزرگان ما هم دجار مشکلی بشه خدای ناکرده دیگه مشکلی داشتن

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 • چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوزی نشود…
 • مرگ دردناک جوان دهدشتی پس از عمل آپاندیس
 • زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج افتتاح شد+عکس
 • پیام تسلیت شهردار باشت به همکاران و خانواده آتش نشان گچسارانی
 • دانشگاه پیام نور در چرام ماندگار شد
 • بزرگترین رویداد فرهنگی، ورزشی کهگیلویه و خاموشی برخی رسانه های معدود مخاطب
 • مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری ثلاث لنده انتخاب شد+تصاویر
 • تاج گردون به احمدي نژاد در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام چه گفت؟!
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:سارقین سرقت مسلحانه طلافروشی شهر لنده شناسایی شده اند
 •