طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 85627 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ مجتمع رفاهی یاسوج پارکینگ می‌شود! عضو شورای شهر با اولتیماتوم به تامین اجتماعی گفت: مجتمع تامین اجتماعی در صورتی که تعیین تکلیف نشود تغییر کاربری داده می‌شود. به گزارش فانوس زاگرس، نشست بررسی مجتمع رفاهی تامین اجتماعی عصر امروز با حضور زارعی نماینده مردم در مجلس و مدیرعامل عمران کوثر سازمان اقتصادی به […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  مجتمع رفاهی یاسوج پارکینگ می‌شود!

  عضو شورای شهر با اولتیماتوم به تامین اجتماعی گفت: مجتمع تامین اجتماعی در صورتی که تعیین تکلیف نشود تغییر کاربری داده می‌شود.

  به گزارش فانوس زاگرس، نشست بررسی مجتمع رفاهی تامین اجتماعی عصر امروز با حضور زارعی نماینده مردم در مجلس و مدیرعامل عمران کوثر سازمان اقتصادی به ریاست عزیز فیلی برگزار شد.

  غلام‌محمد زارعی در این نشست بیان کرد: خواست و مطالبه مردم سرمایه‌گذاری بنگاه‌های بزرگ است که سهم استان از سرمایه‌گذاری بنگاه‌های بزرگ صفر بود به همین دلیل با پیگیری‌های صورت گرفته سازمان اقتصادی کوثر به عنوان سرمایه‌گذار مجتمع بزرگ تامین اجتماعی انتخاب شد.

  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کار خاکبرداری مجتمع انجام گرفت اما متاسفانه در ادامه کار مشکلاتی ایجاد شد.

  وی با اشاره به اینکه مجتمع تامین اجتماعی در صورت به سرانجام نرسیدن توسط شورای شهر به پارکینگ تبدیل می‌شود، افزود: شهر یاسوج با روند رو به رشد مواجه است و این بیانگر مسئله مهم حمل و نقل است.

  زارعی تصریح کرد: مساله حمل و نقل باید مورد حمایت قرار گیرد، لذا فرهنگ‌سازی حمل و نقل و ترافیک ایجاد شود.

  در ادامه کرامت‌الله نرگس‌نژاد بیان کرد: پروژه مجتمع تامین اجتماعی شهریاسوج سال ۹۵ انعقاد قرار داد شد اما ادامه کار به دلیل عدم صدور پروانه متوقف شد.

  مدیرعامل گروه عمران معین کوثر بیان کرد: همکاری سازمان نظام مهندسی در صدور پروانه و مشخص شدن زمان پیش فروش واحد دو خواسته سازمان کوثر است.

  در ادامه این نشست سید هدایت اکبری عضو شورای شهر یاسوج با اشاره به همکاری شهرداری یاسوج گفت: شهرداری و شورای شهر حمایت لازم را انجام دادند اما اگر تامین اجتماعی مجتمع رفاهی را تعیین تکلیف نکند به عنوان بافت فرسوده تغییر کاربری و به پارکینگ تغییر پیدا می‌کند.

  اما کیوان آشنا رئیس شورای شهر یاسوج با گلایه‌مندی از تشکیل دیر هنگام نشست بررسی وضعیت مجتمع رفاهی یاسوج گفت: پروژه‌ای به این بزرگی که موضوع ترافیک و ارزش افزوده آن مطرح است انتظار می‌رفت زودتر مورد پیگیری قرار گیرد.

  اما شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد با بیان اینکه در این پروژه هر کسی دنبال سهم‌خواهی است، افزود: ادامه وضعیت موجود قابل تحمل نیست لذا در صورت عدم به نتیجه رسیدن،  پروژه به دستگاه قضایی ارجاع داده می‌شود.

  اما عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار در پایان نشست خاطرنشان کرد: پروانه احداث این مجتمع با همکاری نظام مهندسی صادر شود، همچنین با توجه به مشکلات ایجاد شده برای موسسه ۴ ماه از مدت قرار داد کاهش داده شود.

  وی تصریح کرد: در بحث پیش فروش، مطابق با قانون پیش‌فروش انجام گیرد.

   


  تعیین تکلیف زیرگذر “چنار برم” شهرستان دنا بعد از گذشت ۱۰ سال

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه زیرگذر گچساران بعد از گذشت ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آن تعیین تکلیف می‌شود.

  تعیین تکلیف زیرگذر "چنار برم" شهرستان دنا بعد از گذشت 10 سال؛ 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم

  به گزارش فانوس زاگرس، نشست بررسی مشکلات روستاهای بخش پاتاوه و پل زیرگذر چنار برم از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا اظهار داشت: با مسئولیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و مشارکت شرکت گاز منطقه ۲ کشور عملیات اجرایی زیرگذر چنار برم مجدد آغاز می‌شود.

  وی با اشاره به سفر اردیبهشت ماه استاندار به بخش پاتاوه و بررسی مشکلات مردم این منطقه عنوان کرد: هدف از تشکیل این جلسه پیگیری مصوبات استاندار و رفع مشکلات مردم بوده و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

  فیلی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته زیرگذر چنار برم در محور اصلی “یاسوج- سمیرم” متوقف شده است، ابراز کرد: این محور جاده دسترسی بخش مسکونی کارکنان شرکت گاز منطقه ۲ با ایستگاه فشار گاز بود که بر اثر احداث محور یاسوج – سمیرم از بین رفته و ارتباط این مسیر قطع شده است.

  وی با بیان اینکه برای رفع این مشکل در گذشته مقرر شد که مسئولان وقت نسبت به احداث زیرگذر چنار برم اقدام کنند، ادامه داد: در این نشست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به عنوان کارفرما تعیین شده است.

  فیلی با اشاره به اینکه برای تکمیل این زیرگذر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است، افزود: اداره کل راهداری ۵۰ درصد اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را پرداخت و ۵۰ درصد دیگر از سوی شرکت گاز منطقه ۲ کشور تامین شود.

   


  ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران ساماندهی می‌شود

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده ساماندهی و تعریض ورودی شهر یاسوج از سمت پلیس راه جدید تا پلیس راه قدیم و سه راهی نره گاه در دستور کار قرار گرفته است.

  ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران ساماندهی می‌شود

  به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی در نشست بررسی مسائل و مشکلات ورودی های شهر یاسوج که با حضور غلام محمد زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسئولان محلی و استانی برگزار شد، اظهار داشت: عملیات اجرایی ساماندهی و تعریض ورودی شهر یاسوج امسال آغاز و اجرایی می‌شود.

  وی عنوان کرد: این پروژه با برآورد ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای تعریض، جابه جایی شبکه برق و تملک تعدادی از واحدهای مسکونی قدیمی که در ابتدا محور قرار دارند، انجام می‌شود.

  فیلی با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کارفرما این پروژه است، افزود: مقرر شد کمیته‌ای به ریاست فرمانداری و با مشارکت شرکت برق، راهداری، اعضای شوراهای روستاهای تل خسرو و سرآبتاوه و دهیاران مربوطه تشکیل و برای توافق با مردم، جابه جایی شبکه برق، تخریب حمام قدیم یاسوج و آغاز عملیات اجرایی برنامه ریزی‌ها و اقدامات لازم را انجام دهند.

  وی خاطرنشان کرد: به طور قطع با مشارکت دستگاه‌های اجرایی متولی این پروژه، همکاری مردم محلی و با اجرای این پروژه ورودی شهر یاسوج از پلیس راه جدید تعریض، ساماندهی، زیباسازی و ایمن می‌شود.

  غلام محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا نیز در این نشست با تاکید بر اینکه ورودی شهر یاسوج متناسب با شان و جایگاه پایتخت طبیعت ایران نیست، عنوان کرد: انتظار می‌رود‌ این ورودی‌ها باتوجه به ظرفیت های گردشگری این شهر احداث شود.


  عملیات اجرایی ۳ پروژه عمرانی در شهرستان دنا متوقف شده است

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بررسی وضعیت ۲۴ پروژه عمرانی در شهرستان دنا خبر داد و گفت: از این تعداد ۳ پروژه متوقف، ۱۲ مورد فعال و ۹ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

  عملیات اجرایی 3 پروژه عمرانی در شهرستان دنا متوقف شده است

  به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی ظهر امروز در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نمونه گیری و نظارت مستمر بر روند فعالیت کارگاه‌های تولید مصالح ساختمانی به ویژه تولید بتن و میلگرد انجام شود.

  وی خواستار عدم استفاده از مصالح غیر استاندار و بی‌کیفیت شد و افزود: رعایت مسائل ایمنی هنگام اجرای پروژه‌ها برای کارگران الزامی بوده که باید توسط پیمانکاران و کارفرمایان اجرایی شود و در غیر این صورت تخلف صورت گرفته است.

  فیلی با تاکید بر اجرایی شدن ارائه آموزش‌های لازم در زمینه مصالح ایمنی به کاگران، کارفرمایان و پیمانکاران  ابراز کرد: به طور حتم این کار سبب کاهش خسارت‌های جانی می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی عمرانی و متولیان امر به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به کارگیری پیمانکاران صلاحیت‌دار در پروژه‌ها بویژه و پرهیز از به کارگیری روش‌های سنتی در اجرای پروژه‌ها به ویژه برای بتن ریزی در دستور کار باشد به گونه‌ای که باید از بتن آماده یا روش‌های جدید استفاده شود.

  فیلی با اشاره به اینکه بر اساس بخشنامه ۱۵ مهرماه هیئت وزیران سود اسناد خزانه از ۸ درصد به ۱۵ درصد رسیده است، ادامه داد: ضروری است در این زمینه پیمانکاران دستگاه‌های اجرایی توجیه شوند و افزایش نرخ اجرای پروژه‌ها با استفاده از ظرفیت تعدیل جبران شود.

  در این نشست وضعیت ۲۴ پروژه عمرانی شهرستان دنا که هم اکنون توسط دستگاه‌های اجرایی شامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شهرداری سی سخت و پاتاوه، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، علوم پزشکی، آبفای شهری، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و نوسازی مدارس بررسی شد.


  بی توجهی فاحش مسئولان آبفای شهری یاسوج به هدر روی آب

  شهر یاسوج که در جنوب غربی کشور قرار دارد و از منابع آبی خوبی برخوردار است طی چند سال اخیر شاهد خشکسالی بی سابقه به دلیل کمبود بارش باران و برف بوده، از این رو مصرف صحیح و اصولی آب از ملزوماتی است که شهروندان باید آن را رعایت کنند.

  کمبود آب در یاسوج به گونه ای بوده که آب در اکثر مناطق شهر و حتی روستا ها جیره بندی شده و خانوارها تنها در ساعاتی از شبانه روز آب آشامیدنی دارند.

  اکنون باید پرسید مسئولان آبفای شهری که اقدام به جیره بندی آب به دلیل کمبود محسوس آن کرده اند آیا نباید از هدرروی بی مورد آب جلوگیری کنند؟

  با وجود هدررفت آب در بلوار جمهوری شهر یاسوج به دلیل شکست لوله های زیرزمینی اما تاکنون اقدامی برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است.

  این پایگاه خبری چندین مورد از هدرروی آب در سطح شهرها و روستاهای استان را به اطلاع مسوولان آبفا رسانده است ولی متاسفانه اقدامات لازم صورت نگرفته است.

  در شرایطی که شهروندان در طول شبانه روز آب کافی برای مصرف ندارند چرا مسوولان از اتلاف آن در مکان های غیر ضروری مانند بلوار جمهوری که با یک کنده کاری ساده میتوان جلوی آن را گرفت، اقدام نمی کنند؟

  بلوار جمهوری یاسوج یکی از بزرگ ترین بلوار های این شهر محسوب می شود و حجم  تردد بالایی از اتومبیل ها را در آن شاهد هستیم که این روز ها شکافی در مرکز خیابان آن ایجاد شده است و گویا لوله آب شرب در زیر آن ترکیده است که موجب روان شدن آب به سطح خیابان شده است.

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “اخبار بویراحمد و دنا؛مجتمع رفاهی یاسوج پارکینگ می‌شود/تعیین تکلیف زیرگذر “چنار برم” شهرستان دنا بعد از گذشت ۱۰ سال/ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران ساماندهی می‌شود/عملیات اجرایی ۳ پروژه عمرانی در شهرستان دنا متوقف شده است/بی توجهی فاحش مسئولان آبفای شهری یاسوج به هدر روی آب”
  1. ناشناس گفت:

   اداره آب و فاضلاب که فقط نشست خبری داره و خوراکش مصاحبه کردنه

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 •