طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 85605 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ دلسوزان اصیل انقلاب باید اشعری های زمان خود را بشناسند. به قلم: محمدحسن حکیم امام علی علیه السلام می فرمایند: اِنَّمـَا الْبـَصـیـرُ مـَنْ سـَمـِعَ فـَتـَفـَكَّرَ وَ نـَظـَرَ فـَاءَبـْصـَرَ وَانْتَفَعَ بِالْعِبَرِ، ثُمَّ سَلَكَ جَدَداً واضِحاً انـسـان بـا بـصـیـرت كـسى است كه بشنود و خوب بیندیشد و بنگرد و ببیند و از تجارب دنیا بهره […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  دلسوزان اصیل انقلاب باید اشعری های زمان خود را بشناسند.
  به قلم: محمدحسن حکیم

  امام علی علیه السلام می فرمایند:
  اِنَّمـَا الْبـَصـیـرُ مـَنْ سـَمـِعَ فـَتـَفـَكَّرَ وَ نـَظـَرَ فـَاءَبـْصـَرَ وَانْتَفَعَ بِالْعِبَرِ، ثُمَّ سَلَكَ جَدَداً واضِحاً
  انـسـان بـا بـصـیـرت كـسى است كه بشنود و خوب بیندیشد و بنگرد و ببیند و از تجارب دنیا بهره گیرد، سپس در راه روشن حركت كند.

  نهج البلاغه ، خ ۱۵۲، ص ۴۷۳ ـ ۴۷۴٫

  در بخشی از کتاب”جاذبه و دافعه علی(ع)” اثر استاد شهید “مرتضی مطهری” به ویژگی های دشمنان امام علی میپردازد که واقعا قابل تأمل هست:
  دشمنان علی (ع):


  دسته اول ناكثین: از لحاظ روحیه، پول پرستان بودند؛ صاحبان مطامع و طرفدار تبعیض.سخنان او در باره ی عدل و مساوات بیشتر متوجه این جمعیت است.

  دسته دوم قاسطین: روح قاسطین روح سیاست و تقلّب و نفاق بود. آنها می كوشیدند تا زمام حكومت را در دست گیرند و بنیان حكومت و زمامداری علی را در هم فرو ریزند.عده ای پیشنهاد كردند با آنها كنار آید و تا حدودی مطامعشان را تأمین كند. او نمی پذیرفت، زیرا كه او اهل این حرفها نبود. او آمده بود كه با ظلم مبارزه كند نه آنكه ظلم را امضا كند. و از طرفی معاویه و تیپ او با اساس حكومت علی مخالف بودند.آنها می خواستند كه خود مسند خلافت اسلامی را اشغال كنند، و در حقیقت جنگ علی با آنها جنگ با نفاق و دورویی بود.

  دسته ی سوم كه مارقین هستند روحشان روح عصبیتهای ناروا و خشكه مقدسی ها و جهالتهای خطرناك بود. علی نسبت به همه ی اینها دافعه ای نیرومند و حالتی آشتی ناپذیر داشت.

  یكی از مظاهر جامعیت و انسان كامل بودن علی این است كه در مقام اثبات و عمل، با فرقه های گوناگون و انحرافات مختلف روبرو شده است و با همه مبارزه كرده است. گاهی او را در صحنه ی مبارزه با پول پرست ها و دنیاپرستان متجمّل می بینیم، گاهی هم در صحنه ی مبارزه با سیاست پیشه های ده رو و صدرو، گاهی با مقدس نماهای جاهل و منحرف.

  #هر زمان که ملت شریف و جامعه متدین ایران اسلامی در موقعیت های حساس و سرنوشت ساز قرار گرفته است، بسیار بودند افراد سودجو وفرصت طلبی که با توجه به شرایط حساس، با حوچی گری و تشویش اذهان عمومی و ایجاد هزینه برای انقلاب و مردم دنبال منافع شخصی خود بودند.و این افراد و دسیسه ها اصلا وابسته به تفکرخاص ویا گرایش سیاسی خاصی نیستند،زیرا هر بار با جا زدن خود درقالب گرایشات و تفکرات مختلف موجب ایجاد هزینه زیاد برای جامعه و مردم شدند.
  در برهه زمانی حال و مطرح شدن موضوع FATF در حال حاضر دو نوع نگرانی و دو دسته نگرانی وجود دارد:

  ۱- دسته اول و نگرانی اول: این نگرانی بابت جو حاکم بر گروه FATF هست.در اینکه FATF یک گروه بین دولتهاست و حتی قطعنامه صادر نمی کند وتصمیماتشان درحد بیانیه است که حتی برای دولتها لازم الاجرا نیست، شکی وجود ندارد. با این وجود با توجه به دلایلی که در پایین گفته می شود نگرانی این دسته بنظر قابل تأمل و قابل پیگیری است.

  با توجه به این موضوع که مکانیزم تصمیم گیری در FATF از طرق اجماع انجام میشود، و بدلیل اینکه کشورهای عربستان و اسرائیل که تا چند ماه دیگه به عنوان عضو اصلی این گروه معرفی می شوند و شورای همکاری خلیج فارس که از اعضاء اصلی غیر کشوری گروه FATF هست.

  با مواضع خصمانه ای که نسبت به ایران دارند،این نگرانی وجود دارد که با زد و بندهای سیاسی و دغل بازی این سه عضو اصلی بر تصمیم سایر اعضاء،قصد تخریب ایران را داشته و می خواهند ایران را در بعضی مواقع در تنگنا قرار دهند.

  پس با توجه به دلایل بالا بنظرمیاد این نگرانی بجاست و باید با دقت نسبت به تأیید، و گام برداشتن در این راه،نهایت دقت و تخصص، لحاظ قرار گیرد.هرچند با سیاست های چالش برانگیز اخیر دوول عربستان و اسرائیل جای هر گونه نگرانی را از بین می برد، چرا که اعضاء قطعا برای منافع خویش، خودشان را تابع تصمیمات باطل این دوول نمی کنند.

  ۲- دسته دوم و نگرانی دوم: این نگرانی از بابت گرفتاران اصطکاک منافع هست. همان اشعری های زمان حال.همانهایی که دنبال رفاه بی زحمت و بهشت بی عبادت هستند. همان کسانی که نه تنها دنبال همزیستی مسالمت آمیز نیستند بلکه بیشتر از میزبان خود که مردم و نظام هستند سوءاستفاده کرده و خونشان را میمکند.
  این دسته دوم بسیار خطرناکند تا جایی که حاضرند مردم و نظام را قربانی اهدافشان کنند.و نگرانی آنها بیشتر برای حفظ منافع خویش هست.

   

  با توجه به مطالب بالا بنظر میاد که دسته دوم با فرافکنی و مخدوش کردن حقایق،نظریات خود را بر دسته اول که اکثریت و غالب هستند تحمیل کرده،بطوری که این گرگ صفتان،بطورموزیانه و با پوشیدن لباس میش،با سوءاستفاده از نگرانی دسته اول و القاءتفکر خودشون به طبقه کف جامعه و تشویش اذهان عمومی، قصد دارند اهداف و منافع شخصی خود را به هر طریق ممکن به ثمر رسانند.

  اکنون زمان آن رسیده که حوچی گران و اشعری های زمان خود را بهتر بشناسیم. این مهم را رهبر معظم انقلاب اسلامی چقدر با فرزانگی و حکم و بصیرت فراوان و چقدر به موقع و مثل همیشه، راه را به ما نشان دادند.

  ایشان موجب شدند تا بتوانیم متملقان و یاوه گویان و آنهایی که با انقلاب و رهبری همگام نیستند رو بشناسیم. و هم چنین مشخص شد که چنین افراد فاسد و فرصت طلبی وابسته به تفکرخاص و یا گرایش سیاسی خاصی نیستند،زیرا هر بار با جا زدن خود درقالب گرایشات و تفکرات مختلف موجب ایجاد هزینه زیاد برای جامعه و مردم شدند.

  کلام آخر: گرگ صفتان باید بدانند، که اگر بخواهند راه را با مه ساختگی برای مردم و ملت ترسناک جلوه دهند و بخواهند مسیر انقلاب رو به کج راهه های بن بست بکشانند،باید دچار توهم شده باشند،چرا که با درایت و راه بلدی رهبر فرزانه و دوست داشتنی مان و پیروی از خط مشی و رهمنودهای گهربارشان این ذهنیت افراد فاسد هرگز تحقق نخواهد یافت.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  2 نظر برای “دلسوزان اصیل انقلاب باید اشعری های زمان خود را بشناسند”
  1. مهندس گفت:

   سیل ای بی سواد

   1

   0
  2. ناصر گفت:

   نفهمسدم اصلا منظورت چیه
   ی چیزی پروندی فقط
   شامل هر کسی میشه حرفت،

   1

   0

  
  امروز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 •