طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۱ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 85575 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ پور الحسینی مدیر ماندگار به قلم دکتر داود کیانی   این ایام جسته و گریخته در گوشه و کنار اخباری مبنی بر تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران به گوش می رسد.گرچه تغییر مدیران امری طبیعی است اما در شرایط فعلی اگر قرار بر تغییر باشد اولویت با تغییر دیگر مدیران است نه […]

  فانوس زاگرس؛

  پور الحسینی مدیر ماندگار

  به قلم دکتر داود کیانی

   

  این ایام جسته و گریخته در گوشه و کنار اخباری مبنی بر تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران به گوش می رسد.گرچه تغییر مدیران امری طبیعی است اما در شرایط فعلی اگر قرار بر تغییر باشد اولویت با تغییر دیگر مدیران است نه مدیر موفقی مانند جناب آقای پورالحسینی که در این شرایط سخت و بحرانی توانسته است اوضاع اشفته اموزش و پرورش منطقه را سامان دهد.

   

  در این خصوص یک نظر خواهی ساده و تقریبی از فرهنگیان محترم گچساران می تواند صحت ادعای حقیر را اثبات نماید .جای بسی تاسف است که به جای تشویق و تقدیر از چنین مدیرانی شبانه به فکر عزل انها باشیم.چنین بدعتی ضمن اینکه تبعات ناگواری برای اموزش و پرورش گچساران دارد ،بدعت خطرناک نخبه کشی را برای دیگر مدیران و فرزندان این دیار به همراه خواهد داشت .

   

  صاحب قلم که خود را شاگرد و دانش آموخته کوچک معلمان خطه ی محروم اما دارای مناعت طبع شهر گچساران می داند که توفیق خدمت در صنعت نفت و دانشگاه را دارد لذا منفعت شخصی برای حقیر متصور نیست بلکه اگر سخنی گفته می شود در راستای منافع عموم مردم منطقه است .اکنون بنا بر وظیفه ی اخلاقی ، انسانی، حس مسئولیت و با تدبر چند جمله ای را درباب یکی از معلمان و اساتید و نجیب زاده ای عزیز(سید ظهیرالدین پورالحسینی) رئیس محترم آموزش و پرورش گچساران به رشته ی تحریر در می آورد.

   

  در چنین شرایطی ناهمگون هنوز جای امید است این قلم رسالتش یعنی روشنگری و تبیین واقعی وضع موجود را بنماید و بتواند تاثیر خود را داشته باشد.امید وافر دارم آنچه بر کاغذ نقش می بندد مخاطب با نگاهی منصفانه و دور از غرض و یا حب و بغض سیاسی آن را احساس نماید. از آنجا که این سید از سلاله ی پاک سید شیعه و ادامه رسالت پیامبران الهی است خود بر این فخر دینی می افزاید و از انفاس پاک و رایحه ربوبی بهره ای را منتقل می نماید.و از طرف دیگر ایشان از ایل عالیشاهی است.

   

  تذکر ایل نه از باب تعلق و ترویج نژاد پرستی و طایفه سالاری عنوان شده بلکه ایل آمیزه ای از عشق و محبت و ریشه ای کهن در قوم اصیل ایرانی دارد که خود مظهر تاریخ و تمدن و مدنیت و نهالی عمیق در سرزمین اجدادی مان دارد و با تند بادهای گذر زمان این قوم کهن و تاریخی از هم نپاشیده و همچنان محکم ریشه در خاک دارد. این سید بزرگوار که معلمی امین، راستگو ، صادق به وعده و به خصائص دیانت ، مهرورزی و خدمت به انسانها مشهور و معروف است.می توانم بگویم اگر ایشان بی بدیل نباشد اما کم نظیر است و جملات و کلمات نخواهند توانست حق مطلب را ادا کنند.نمی خواهم مطلب را به درازا کشانده و مخاطب را خسته نمایم اما باید گفت گچساران بعد از سالها یکی از مدیران خوب ، لایق و ارزنده را در کارنامه ی تاریخی خود جای داده است و اگر ما انسانها با عقل و انصاف قضاوت کنیم می توانیم اعتراف کنیم در همه ادوار گذشته و مقایسه ی تاریخی، اولین بار است که نهال آموزش و پرورش توسط آقای پورالحسینی در این شهر به جد احیا و بازسازی شده است وبا همه کمبودهای مالی اما نمره ای قابل وصف را به خویش گرفته است.

   

  جناب آقای پورالحسینی مدیری دلسوز، اهل خدمت ، با سواد و به علم روز درآمده ، مدیر ی پاکدست ، چشم سیر و قانع و….. از مختصات وجودی اوست.و من حیث تخصص و مدیریت مهمترین ویژگی او خلاقیت و نوع آوری در زمینه های کاری آموزش و پرورش که رکن مهم حیات بشری است ، می باشد.بازسازی و نوسازی مدارس شهر و توسعه همه آنها و استانداردها و شاخص های آموزشی از جمله ی خروجی اندیشه ی خلاق اوست.و اینگونه بگوییم که هنوز راه برای اقدامات او در آینده باز است و خود دنبال آن آرزوها و نقشه های حساب شده ی علمی است که در ذهن خود برای منطقه می پروراند.

   

  اما آنچه شنیده شده است و ظن و گمان می رود نقشه بدخواهان و چاپلوسان عملی گردد و در خدمت رسانی به این مردم در عرصه آموزش و پرورش خللی وارد شود و کشتی طوفان زده را در اقیانوس غم زده رها گردد.او سالها تجربه ی علم و دانش را همراه با استقلال فکری و عدم مطیع بودن محض گروههای سیاسی تجربه نموده است و خویش را به بهای اندک نفروخته است و شاید در چنین مناطقی چنین استقلالی نیز هزینه ای سنگین را به دنبال دارد.فرهنگیان عزیز میدانند آنچه در این دوره مدیریتی بر آموزش و پرروش گچساران حاکم بوده تنها حفظ شان معلم و عدم توجه به رضایت گروه های سیاسی بوده است.

   

  در چنین شرایطی هر عینک منصفی اگر نگاه خویش را بر مدارس شهر اندازد، توانمندیهای این مدیر ارزشی و خدمتگذار را خواهد دید.اینکه چگونه عده ای در محافل خانوادگی و بدون ملاحظه منافع مردم چوپ لای چرخ چنین مدیریتی می گذارند بسیار مبهم و مشکوک و جای سوال است.شفاف تر بنویسیم مگر نه این است که ایشان از حمایت نماینده ی محترم شهر دیگر برخوردار نخواهد بود و مگر مدیر بعدی بدون اذن نماینده می تواند بر صندلی و جلوس آن اداره بنشیند؟با طرح دو سوال و یا جمله ی خبری بر همگان روشن است که در ذهن مخاطب چه می گذرد.اکنون نه زمان آن و نه مکان آن است برای این جابجایی و نقل و انتقالات.چرا که کارهای نیمه کاره که آقای پورالحسینی در راه رسیدن به آن در تلاش و تکاپو است و هنوز نتیجه دلخواه نداده است.اگر جای پای نماینده محترم شهر (حاج غلام تاجگردون) را در این ماجرا پاک نماییم، معادله ای چند مجهولی خواهد بود که قابل حل شدن نیست.

   

  تاریخ ما پر از این دوران برای افراد خاص بوده است اما متاسفانه مثلث زر و زور و تزویر آنها را به کنج عزلت کشانده است و تنها کسان خاص و انگشت شمار توانسته اند از تاریخ گذشته عبرت گرفته و عبور نموده و بر موج سخت به ساحل اطمینان برسند، زیرا دنیا در حال آزمایش سخت برای قدرتمندان است.این را از این بابت متذکر شدم که زمان کم و فرصت خدمت اندک است.طایفه عالیشاهی در زمانهان ی مختلف ، استقامت و وفاداری خود را به فرزند خویش(حاج غلام) که محرم خویش است بدون هیچ چشمداشت مادی و معنوی در کوران های سخت نشان داده اند.چه در دوره ی حاج بهرام و چه حاج غلام آنها میثاق خویش را بخوبی امضا کرده و وفادار مانده اند و هیچ چیز با توجه به عرق قومیت خویش که ریشه ی خویشاوندی و حس عجیبی دارد نتوانسته آنها را از این مسیر به انحراف کشاند.

   

  چه بسیار آزمونهای سخت گذشت و این قوم و طایفه پیروز از میدان در آمدند و محکم ایستادند که نیاز به شرحی بیش از این نمی باشد.اکنون نماینده محترم رسالت خویش را باید در این برهه سخت به محک آزمایش و قضاوت مخاطبان واگذار نماید.کوچگترین قصور می تواند واگرایی و فاصله ای را میان فرزند خویش(حاج غلام) و دیگر اقوام رقم زند.به طور شفاف عنوان می نمایم آقای پورالحسینی در مسیر خوبی کارها را پیش می برد و نیاز به جابجایی ایشان نیست و این خواسته از طرف عموم مردم فهیم منطقه و فرهنگیان بیان می گردد و شاید از گلوی این قلم جاری می شود.

   

  ما حمایت کامل خود را از منش سیاسی مقتدرانه ، متواضعانه و مومنانه ایشان می نماییم . ضمن اروزی شفای عاجل برای نماینده محترم امید می رود ایشان و سایر عوامل تصمیم گیر در استان و وزارت خانه با تجزیه و تحلیلی منطقی از وضعیت پیشرو تصمیمی بگیرند که به خیر و صلاح عموم مردم و فرهنگیان باشد.

   

   

  ***عضو هیات علمی موسسه مطالعات بین المللی انرژی تهران و استاد دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  40 نظر برای “پیرامون بحث تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران”
  1. ناشناس گفت:

   به نظر من ایشان صلاحیت مدیریت را ندارن هرچه سریعتر باید عزلش کنن فقط به فکر فامیل خودشه

   4

   3
   • مدیر گفت:

    میدونی معنی صلاحیت چیه؟
    مطمئنم سواد ابتدایی هم نداری که بخوای در مورد عزل ونصب نظربدی اونم درمورد مدیران توانمندی مثل مهندس پورالحسینی…

    0

    0
   • ناشناس گفت:

    حتما تو همون مدير مدرسه …. كه بخاطر خلاف كردنت عزل شدي هستي

    3

    1
  2. جوان گفت:

   اول مدیران ضعیف بعد پورالحسینی
   مدیر در این شهرستان هست که ساعت ۱۱ در اداره حاضر میشه و هیچگونه عملکردی از سال ۹۲را الان نداشته کسی هم بررسی نمیکنه؟ آنوقت بهترین مدیر شهرستان باید غزل بشه حیف بخاطر چه کسی آن هم یک انسان بی ارزش و متخلف به نام خ…….

   7

   0
  3. ناشناس گفت:

   جامعه ی فرهنگیان بخاطر تصمیم خاله پروین وداش حمید و خاله ملکه متلاشی میشود
   یعنی باید یک مدیر مدرسه ی هزارخلافی بماند تا مدیریت یک اداره برقرار باشد
   ما که خسته شده ایم از اندیشه های خاله زنک بازی واینهمه بی ارزشی هایی که بخاطر یک نفر متخلف بر سر جامعه ی فرهنگی این شهرستان آورده اند.
   انشا الله دراولین فرصت شاهد برگزاری و تشکیل جلسه ودفتر تبلیغات علیه نماینده شهرمان خوهایم بود با هم اندیشی بیش از ده طایفه وایل، ستادی مشترک برعلیه دکتر تاجگردون خواهیم داشت.

   ازایل باوی تابویراحمد گرمسیر وسردسیر .تا شاهد باشیم که یک رای باقر خردمند ارزش داشت یا رای این همه طوایف که معروض داشتیم.

   0

   0
  4. ایل بزرگ گشین گفت:

   والا بنظرم مرد مخاد تو این دوره زمونه ب فکر فامیل باشه..حداقل بهتر از حاج هادی زارع پور هست که یه نفر از گشین بهش بها نداده…

   اتفاقا یه نفر علمی و کاربلد متخصص تو طایفه مدیر کل که گشین هست بنام ص…..ا…….. که ایشون بها نداده بهش

   ولی پورالحسینی این جوان ۲۶ ساله گذاشته ریس فناوری این یعنی شجاعت
   که اتفاقا عاقبت مثبت و رویکرد مثبت این شجاعت هم دیده با تمام تحولات

   0

   0
  5. شهروند گفت:

   تو دیگه کی هستی جناب کجا بودی تا حالا با تهدید سخن میگویی هرچند حمایت یا عدم حمابت ار تاجگردون ملاک انتخاب مدیر نیست ولی پورالحسینی امروزمتناقض نما شده چه کسانی فریاد وا مصیبتا سر دادن وقتی قرار است پورالحسبنی جابجا بشه چرخش مدیران یک قاعده است اتفاقا وضعیت آمورش اصلا رضایت بخش نبست

   0

   0
  6. نمیدانم گفت:

   واقعا اگر چنین تضمینی در حال اجرا و یا اینکه مطرح باشد باید به حال این شهر تاسف خورد فردی که بسیار کاردان و پرتلاش هست کنار زده شود بخاطر چی من زیاد در حوزه کاری جناب آقای پورالحسینی نیستم و نیاز به پست و غیره هم ندارم ولی خدای حیف است چنین شخصیتی به این سادگی کنار گذشته شود

   0

   0
  7. ف.ق گفت:

   تنها مدیری هستند که کارهای اجرایی مفیدی داشته اند لطفا بی انصافی اگردرست قضاوت نکنید

   3

   2
  8. ناشناس گفت:

   چرا ضعیفترین مدیر شهر آقای مهدیپور اداره کاررا عوض نمی کنند بخار از آب سرد بلند میشه از این فرد بلند نمیشه وای به حال کارگران ودر حال انتظار کار شهرمان.

   0

   0
  9. سادات شهرويي گفت:

   در صورت عوض كردن پورالحسيني،ما سادات شهرويي از تاجگردون حمايت نخواهيم كرد. ايشان توانمندترين مدير گچساران هستن

   0

   4
  10. ا::م گفت:

   به نظر من آقای مهندس پورالحسینی بهترین مدیر این شهرستان هستن و باید از ایشون تشکر کرد و باید رفت مدیران ضعیفی که در شهرستان هستن و کارایی خیلی ضعیفی دارن غزل بشن

   0

   2
  11. ایل بزرگ گشین گفت:

   بهترین مدیر طول تاریخ آموزش و پرورش شهرستان گچساران

   1

   2
  12. گچساران گفت:

   بهترین مدیر دوران آموزش و پروش

   0

   1
   • ناشناس گفت:

    البته بعد از حاج زارع پور
    امیدوارم نماینده محترم گچساران و جناب حاج زارع پور با تغیر مدیریت آموزش و پرورش گچساران دچار اشتباه بزرگ نشوند.
    به امید موفقیت آقای پورالحسینی

    0

    0
  13. جمعی از فرهنگیان گفت:

   دکتر کیانی در پایتخت نشسته نظر درباره ظلم ریس اموزش وپرورش میده.حتماایشون هم کارت هدیه از ریس دریافت کردند.

   2

   4
   • فرهنگیان گفت:

    اتفاقا جناب مهندس پورالحسینی از بهترین و پاک دست ترین مدیران شهر هست

    1

    2
   • هم طایفه های حاج زارع گفت:

    با سلام
    رویکرد مثبت آموزش و پرورش در دوران تصدی مهندس پورالحسینی قابل ستایش می باشد. بی انصافی است اگر بخواهیم با این اتهامات زحمات این سید اولاد پیغمبر را زیر سوال ببریم..

    1

    1
   • ناشناس گفت:

    دکتر کیانی از حق دفاع میکنه نیازی به کارت هدیه نداره !!!!! کافر همه را به کیش خود پندارد!!!!!!!

    0

    0
  14. گچساران یاسوج گفت:

   دکتر تاجگردون مدیر خوب و لایق و کاردان نمیخواد بله قربان گو میخواد میخواد همون بلایی رو که سر علوم پزشکی یاسوج اورد و ادمای ناکاردان را سر کار اورده حالا میخواد سر اموزش پرورش گچساران بیاره

   0

   1
  15. منصف گفت:

   قدر زر زرگر بداند قدر گوهر گوهری…
   کاش چنین مدیری در یاسوج بود تا با جان و دل حمایتش میکردیم

   0

   0
  16. ناشناس گفت:

   چرانبایدعوض بشه .چون دانش اموزان چندتامقام ورزشی اوردندنبایدعوض بشه
   ازاین اقابپرسیدرتبه اموزشی گچساران چرادراستان هفتم هست

   1

   2
  17. ناشناس گفت:

   خودرایی و متبکر بدون انعطاف

   0

   0
  18. فرهنگی گفت:

   اگر واقعا به فکر سلامتی تاجگردون بودید تهدید قومیتی نمی کردید
   این همه آسمان ریسمان بافته اید تا از یک مدیر معمولی که فقط در فکر پست و مقام است دفاع کنید پورالحسینی هر چه بیشتر اصرار کند ارزش خودش را کم و کمتر می‌کند

   3

   2
   • جواب فرهنگی گفت:

    دوست عزیز بحث آموزشی الان مثل بحث اقتصاد یچیز کلیه..
    الان در کر سیاست دولت برده ب سمت رشته تجربی،
    کسی الان سراغ رشته ریاضی. فنی انسانی نمیره..

    این یعنی سیاست غلط…

    مگه قراره تمامی نخبه ها از گچساران باشه!
    چرا ما چشمشون رو حقایق بستیم

    0

    0
   • گشبن گفت:

    لطفا کامنت ها تایید کنید فقط یسری خاص رو تایید میکنید بی انصافی ست

    0

    0
   • ناشناس گفت:

    ایشان تنها مدیری هستن که توانستند آموزش و پرورش شهرستان گچساران را در کل کشور نشان دهند و مطرح کنند … شما در دوران گذشته قبل از مدیریت ایشان کدام دوره را و مدیر را یاد دارید که اینچنین عملکردی در همه حوزه های آموزش و پرورش داشته باشند …. بدون سند و مدرک صحبت نکنید . . ایشان اگر فقط یک مدیر معمولی بودند آموزش و پرورش شهرستان اینهمه رتبه و مقام نداشت.
    آقای پورالحسینی یکی از توانمندترین و باسواد ترین مدیران او با عملکرد و پرونده ای پراز افتخار ین مرز و بوم می باشد … افتخار میخواهد که اداره ای اینچنین مدیری داشته باشد.

    0

    0
  19. دبیر گفت:

   از ………… کسی خبر داره…. بلده چه کار کنه

   0

   0
  20. قشقایی گفت:

   مدیران تاجگردون دیگر بسشونه هرکدام به اندازه ای که می بایست خودشون نشون بدهند وقت داشتنه بزار نیروهای دیگر هم بیاد

   0

   0
  21. ناشناس گفت:

   جناب اقای که به اسم گشین کامنت می گذاری لطفا به اسم خودت بگذار .طایفه گشین پنج تا شش هزار رای دارد و قابل احترام است.

   1

   0
  22. فرهنگي منصف گفت:

   سلام اكر قضاوت را به فرهنگيان و شهر وندان بسپاريم بي ترديد و به طور قاطع از سيد پورالحسيني حمايت خواهند كرد

   0

   0
  23. شهروند گفت:

   امسال تنها با ٢٨ قبولي در پزشكي ، بهترين ركورد تاريخ آموزش و پروزش ثبت كرديد نسبت به جنعيت دانش اموزي شركت كننده مقام اول كسب شده است

   0

   0
  24. ممممم گفت:

   يكي از بهترين مديران،براي ديدن عملكرد ايشون فقط كافيه از جلوي در اداره اموزش و پرورش رد بشيد،سطحي ترين تغييرات رو ميتونيد ببينيد،اقاي تاجگردون اين سياست نيست كه مديران خوب به دليل يك جهت نبودن كنار گذاشته بشن

   0

   0
  25. ناشناس گفت:

   مدیری توانمند ، متخصص ، کاردان
   این چند کلمه در توصیف جناب پورالحسینی کافی است تا بیانگر واقعیت باشد در طول مدیریت ایشان آموزش و پرورش این شهرستان مانند فرزندی بود که تازه متولد میشود جانی دوباره گرفت … تعداد ارباب رجوع هایی که با رضایت کامل از در این اداره میروند بیانگر این توصیف می باشد….بیاید بجای تخریب چنین مدیریتی ااز ایشان حمایت کنیم

   0

   0
  26. خورشید گفت:

   …..این سید از سلاله ی پاک سید شیعه و ادامه رسالت پیامبران الهی است خود بر این فخر دینی می افزاید و از انفاس پاک و رایحه ربوبی بهره ای را منتقل می نماید.و از طرف دیگر ایشان از ایل عالیشاهی است…..
   از گفتن این جملات ارزشی پرهیز کنید. افراد میتوانند سید نباشند ولی مفید و کارآمد باشند. از طایفه نام آشنایی نباشند ولی مدیر موفقی باشند.
   چنانچه در مورد هر شخصی اظهار نظر می کنیم می بایست با آمار روشن در بخشهای مختلف کاری وی نظر خود را به اثبات برسانیم. منظور من این نیست که ایشان مدیر موفقی نیستند ولی با کلی گویی و واژه ها و اصطلاحات ارزشی که بار معنایی مبهم و قابل توضیح دارند هم نمی توان صلاحیت افراد را اثبات نمود.

   1

   0
  27. ناشناس گفت:

   والله منکه ازایشون جیزمثبتی ندیدم حال این کیانی کیه که درتهران نشسته مانورمیده

   0

   0
  28. اصلاح طلب طرفدار تاجگردون گفت:

   نمیگم که پورالحسینی عوض نشه ولی اگر قرار است تغییر و تحولی صورت بگیره اول باید مدیران ضعیف عوض بشوند و بعد مدیری قوی مثل جناب پورالحسینی. تغییرات باید از بقیه ادارات شروع شود که خدایی بیش از ۹۰درصد مدیران شهرستان گچساران باید با میز ریاست اداراتشون خداحافظی کنند. بعد از اونا پورالحسینی هم بره مشکلی نیست.

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • به مناسبت روز جهانی غذا/نگرانی هایی که جدی گرفته نمی شود
 • “سرهنگ بیعت اصل”،سخنگوی نامزدهای اصولگرا گچساران و باشت
 • تشکیل پرونده قضایی برای مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد
 • اخبار بویراحمد و دنا؛مجتمع رفاهی یاسوج پارکینگ می‌شود/تعیین تکلیف زیرگذر “چنار برم” شهرستان دنا بعد از گذشت ۱۰ سال/ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران ساماندهی می‌شود/عملیات اجرایی ۳ پروژه عمرانی در شهرستان دنا متوقف شده است/بی توجهی فاحش مسئولان آبفای شهری یاسوج به هدر روی آب
 • پهپادی کاملا ایرانی بر فراز بام نفتی ایران
 • واکنش مدیرکل سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به خبر فانوس زاگرس؛ هواشناسی هرگز در خواب نیست
 • خبر خوش نوروزی برای بخش خصوصی
 • دلسوزان اصیل انقلاب باید اشعری های زمان خود را بشناسند
 • مدیر آموزش و پرورش بهمئی؛ دفاع از دولت در اولویت کاری مدیران
 • فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد
 • “بویراحمد گرمسیر” و انتخابات مجلس یازدهم
 • غلبه سیاسیون بر اراده‌ی استاندار؟
 • ما هم می دانیم جناب پورالحسینی مدیر موفقی است اما …
 • اولین بارش پاییزی و قطعی گسترده برق در یاسوج
 • رودخانه های بشار، باشت و موگرمون به بخش خصوصی واگذار می شوند
 • پیرامون بحث تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران
 • مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد
 • مرگ دلخراش دختر یک ساله بر اثر تصادف با کامیون در یاسوج
 • رزمایش پدافند غیر عامل در چرام برگزار شد+تصاویر
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از پروژه مهم جاده برفکوه چاروسا+تصاویر
 •