طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 85443 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران از برخی تخلفات پرده برداشت که به دلیل نظارت‌ها و بازرسی‌های ضعیف درست شده است. به گزارش فانوس زاگرس به نقل از فارس، ظهر امروز نشست خبرنگاران با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شدکه در این نشست رضا زیرایی پاسخگوی سوالات خبرنگاران […]

  فانوس زاگرس؛

  مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران از برخی تخلفات پرده برداشت که به دلیل نظارت‌ها و بازرسی‌های ضعیف درست شده است.

  به گزارش فانوس زاگرس به نقل از فارس، ظهر امروز نشست خبرنگاران با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شدکه در این نشست رضا زیرایی پاسخگوی سوالات خبرنگاران در زمینه‌های مختلف بود.

   

  سوداگر و قاتل هر دو در یک راستا جنایت می‌کنند

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه سوداگر و قاتل هر دو در یک راستا جنایت می‌کنند اظهار کرد: فرق سوداگر با قاتل در این است که قاتل یک مرتبه جان انسان را می‌گیرد اما سوداگر به تدریج این کار را انجام می‌دهد.

  این مسؤول گفت: یکی از وظایف رسانه‌ها برای کمک به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و استان این است که آمارها را از ما مسوولان بگیرند و خود تحلیلی در خصوص وضعیت داشته باشند.

   

   پزشک متخلف تنها به پرداخت ۱۰ هزار تومان جریمه می‌شود

  زیرایی به مجموع ۱۵ دستگاه نظارتی در استان اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها وظیفه نظارت بر بازار را دارند و سرریز کار همه آن‌ها به تعزیرات حکومتی در قالب پرونده‌های تخلف می‌آید.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت که خبرنگاران در دو مورد می‌توانند از ما سؤال بپرسند اول این که تاکنون مجموعه ۱۵ دستگاه نظارتی چه تعداد پرونده تخلفاتی برای شما فرستاده‌اند و دوم این که شما از مجموع این پرونده‌ها چه کاری انجام داده و چه میزان جریمه‌ای در نظر گرفته‌اید.

  وی از نیروی انتظامی، علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، محیط زیست، فرآورده‌های نفتی، گمرک، سازمان حمایت از مصرف کننده، اتاق اصناف، شیلات، صنایع و معادن و استاندارد دخانیات و بازرسی کل کشور به عنوان ۱۵ دستگاه نظارتی نام برد.

  این مسوول گفت: علاوه بر اینکه ممکن است این دستگاه‌ها گاها وظایف خود را به طور کامل انجام ندهند اما ایراد اصلی به سیستم و نظام اقتصادی برمی‌گردد که ساختارها مشکل دارد برای مثال به جای این که قیمت کالاها هر یکسال یک بار تغییر پیدا کند هر ماه شاهد درج قیمت جدید بر روی کالاها هستیم.

  وی گفت: وقتی ساختار معیوب است که پزشکی تقلب می‌کند و پرونده‌ای تشکیل می‌شود و پزشک متخلف تنها به پرداخت ۱۰ هزار تومان جریمه می‌شود که هم وقت ما را در تعزیرات می‌گیرد و هم موجب پیشگیری نمی‌شود.

   

   آیا با ۱۲ نفر بازرس قبلی خود توانسته‌اند هر فروشگاه متخلف را ۵ بار بازدید کنند؟

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با بیان اینکه صنعت و معدن و تجارت تعداد ۳۰۰ بازرس گرفته است و اکنون این تعداد چه میزان توانسته‌اند بر بازار نظارت داشته باشند و آیا اعتباری برای پرداخت حقوق ا‌ین تعداد بازرس هست افزود: آیا با ۱۲ نفر بازرس قبلی خود توانسته‌اند هر فروشگاه متخلف را ۵ بار بازدید کنند؟.

  زیرایی افزود: یا در بحث نیروی انتظامی چند گلوگاه برای گرفتن قاچاق کالا در استان وجود دارد تا این که نخواهیم برخی کالاها مثل تلویزیون یک عروس و داماد را در بیلان کاری خود برای کشف قاچاق کالا بیاوریم.

  وی با بیان این که پروژه افزایش نرخ کالا باید پروسه‌ای سیستماتیک باشد افزود: باید به گونه‌ای پروسه سیستماتیک باشد که اگر فلان کارخانه دستمال کاغذی را با درج قیمت ۹ هزار تومانی برای استان ما فرستاد بتوانیم پرونده‌ای در خود استان برای آن شرکت ایجاد کرده و برای پی‌گیری به تهران بفرستیم چرا که چنین استانی شرایط برای انجام کارهای سوداگرایانه را ندارد.

  زیرایی گفت: باید به گونه‌ای اطلاعات به دست ما برسد تا شرکت تهیه کننده مواد پروتئینی نتواند و به خود اجازه ندهد کالای فاسد خود را به استان بفرستد و بگوید این کالا را در شهر یاسوج توزیع نکنید بلکه در مناطق دوردست توزیع کنید تا کسی نفهمد و مشکلی پیش نیاید.

  ماجرای لباس مدارس و فرار فرد متخلفی را که ۶۰۰ میلیون تومان جریمه کرده بودیم 

  وی افزود: برخی ایرادات مربوط به دستگاه‌هاست و وقتی اتاق اصناف وظیفه خود را به درستی انجام دهد دیگر ماجرای لباس مدارس را در استان نداریم که غائله‌ای ایجاد کرد و فرد متخلف را ۶۰۰ میلیون تومان جریمه کردیم و فرد متخلف فرار کرد و چرا باید قیمت‌گذاری را به دست خود صنف واگذار کنیم تا خودشان آنالیز کنند در حالی که صنعت و معدن و اصناف باید به جای خود صنف قیمت را آنالیز کنند.

  وی به وضعیت میوه اشاره کرد و با بیان این که مثلا صنعت و معدن وظایف خود را در برخی موارد خوب انجام می‌دهد آنجا که نمی‌گذارد قیمت سیمان بالا برود خاطرنشان کرد: وقتی از قیمت سیمان محافظت می‌شود اما میوه را به امان خدا رها می‌کنیم باعث می‌شود که میوه به عنوان یک قلم کالای بهداشتی که برای سلامتی مهم است در سبد غذایی به کالایی لوکس تبدیل شود.

   

  چرا باید قیمت میوه را در اینجا با بوشهر مقایسه کنند

  مدیرکل تعزیرات استان با خطاب قرار دادن دستگاه‌های مسوول در خصوص قیمت میوه گفت: قیمت را نباید مغازه‌دار تعیین کند بلکه کار دستگاه‌های نظارتی مثل اتاق اصناف است و اتاق اصناف کجاست و چرا باید قیمت میوه را در اینجا با بوشهر مقایسه کنند در حالی که بوشهر وضعیت خاص خود را دارد و در آن جا زودتر فاسد می‌شود و از شیراز بسیار دورتر است.

  وی به نمونه‌ای دیگر از رها کردن بازار به امان خدا اشاره کرد و گفت: چرا وقتی روستایی به باغ‌ها و تالارهای عروسی مراجعه می‌کند و می‌گوید برنج و گوشت را خودم دارم فقط طبخ و پذیرایی با شما، اما آن‌ها زیر بار نمی‌روند و می‌گویند نوبت نداریم.

  وی گفت: شهرداری وقتی آبشار را به پیمانکار واگذار می‌کند باید بر آن نظارت داشته باشد تا بلیط ۶ هزار تومانی را به مردم و حتی خود مدیرکل تعزیرات به قیمت ۱۵ هزار تومان نفروشند و مجبور به جریمه ۴۰۰ میلیون تومانی شویم و طرف فرار کند پس اگر برون سپاری می‌کنیم نظارت هم داشته باشیم مثل کارت پارک ها در شهر یاسوج که نظارتی بر آن نبود حتی مصوبه شورای ترافیک را نداشت.

   چرا باید اجازه دهیم پیمانکار پا روی پا گذاشته سوداگری کند و به دلخواه خود قبض برق صادر کند

  وی در خصوص تخلفات دستگاه‌های خدمات رسان و برون سپاری‌ها هم گفت: پیمانکار زیر کولر نشسته و از خودش قبض صادر می‌کند و در این میان آدم باهوشی هم هست که پی‌گیری کند که چنین مصرفی نداشته و چرا باید اجازه دهیم پیمانکار پا روی پا گذاشته سوداگری کند و به دلخواه خود قبض برق صادر کند.

  مدیرکل تعزیرات استان به موضوع وانت‌بارهای میوه فروش اشاره کرد و گفت: اگر همین‌ها نبودند مردم از زیر بار قیمت‌های مغازه‌ها بیرون نمی‌آمدند مگر عوارض و مالیات شهری چه قدر است که روی قیمت میوه می‌کشند.

  وی گفت: اتاق اصناف نباید تعیین قیمت را به دست خود اتحادیه واگذار کند و دادن تعیین قیمت به دست بازاری مزاح و شوخی است.

   در سال گذشته سه بار نان آلوده به دست این مردم داده شده است

  زیرایی گفت: در سال گذشته سه بار نان آلوده به دست این مردم داده شده است که باید نظارت‌ها بیشتر شود و الان هم نمی‌توان ادعا کرد که نان بهتری نسبت به گذشته داریم.

  وی با بیان اینکه نمی‌گویم بازار رها شده اما با ۱۴ بازرس چکار می‌شود کرد و باید پرسید آن ۳۰۰ بازرسی که به کار گرفته بودید چه می‌کنند و چرا از ظرفیت فارغ التحصیل‌ها و کارکنان اداری که حاضرند در تایم بعد از ظهر کار کنند و دیگران به خوبی استفاده نمی‌شود.

  زیرایی با بیان این که ۴۰۰ بیماری مشترک میان انسان و دام وجود دارد افزود: بازرسی‌ها چه نتیجه‌ای داشت جز اینکه تعداد لاشه‌ها در مناطقی مثل دشتروم از ۲ لاشه به ۲۰ لاشه رسید.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 • آقای خورشیدی: ۲۲ بهمن روز اتحاد بود نه روزکینه ورزی و انتقام جویی
 • مسابقات ورزشی دانش آموزان بسیج ناحیه مقاومت شهرستان گچساران برگزار شد+تصاویر
 • پیام تسلیت شهردار باشت به مناسبت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران در انفجار تروریستی سیستان و بلوچستان
 • مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • احتمال حضور فرماندار سالیان نه چندان دور  گچساران در انتخابات آینده مجلس
 • حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان+جزییات
 • سیاه نمایی سردار در حسینیه بهبهانیهای گچساران
 • واکنش قابل تأمل مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد به گلایه ها و نقدهای مطرح شده اخیر
 • حکایت اصلاح طلبان ورژن جدیدی که از اصلاحات هیچ نمیدانند
 • بازگشایی تمامی مسیرهای اصلی منتهی به مرکز استان/۱۰۲ مصدوم حاصل سوانح رانندگی ۴۸ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد/ بارش مجدد باران در کهگیلویه و بویراحمد
 •