طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ | کد خبر : 84131 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد  در گفت و گو با ایلنا با تاکید براینکه مسئولیت شهردار دوگنبدان دارای وجاهت قانونی بوده و امضای وی نیز معتبر است، اظهارداشت: تا رای هیات حل اختلاف در این ارتباط صادر نشود آقای ظفری شهردار بوده و مسئولیت وی وجاهت قانونی دارد. به گزارش […]

  فانوس زاگرس؛

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد  در گفت و گو با ایلنا با تاکید براینکه مسئولیت شهردار دوگنبدان دارای وجاهت قانونی بوده و امضای وی نیز معتبر است، اظهارداشت: تا رای هیات حل اختلاف در این ارتباط صادر نشود آقای ظفری شهردار بوده و مسئولیت وی وجاهت قانونی دارد.

  به گزارش فانوس زاگرس،عبدالکریم عزیزی با تشریح آخرین وضعیت پرونده شهردار دوگنبدان در شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد از غیبت نماینده مجلس در کهگیلویه بزرگ در این شورا  آن هم  در روز پایان تصمیم‌گیری برای ماندن یا رفتن ظفری شهردار این شهر خبرداد.

   

  وی افزود: شورای حل اختلاف استان متشکل از پنج‌ نفر که شامل استاندار، نمایندگان گچساران و کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دادگستری و نماینده شورای عالی استان‌ها بوده که روز گذشته در جلسه تصمیم گیری پرونده شهردار دوگنبدان آقای هاشمی‌پور نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی حضور نداشت.

   

  نیاز به وقت بیشتری است

  عزیزی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در شورای حل اختلاف  استان، خاطرنشان کرد: بعد از بررسی‌های صورت گرفته، اعضای شورای حل اختلاف اعلام کردند ‌ پرونده ظفری شهردار دوگنبدان نیاز به زمان بیشتری دارد و قرار است ظرف مدت یک هفته آینده نشست دیگری تشکیل دهند.

   

  وی در ادامه، روند صورت‌گرفته در پرونده شهردار دوگنبدان و ارسال آن از کمیته انطباق به شورای حل اختلاف استان را درست و قانونی ارزیابی  و خاطرنشان کرد: اینکه آقای حسینی رئیس شورای شهر دوگنبدان این روند را غیرقانونی خوانده قبول ندارم و روند صورت‌ گرفته کاملا قانونی بوده و تا اعلام رای شورای حل اختلاف، ظفری می‌تواند شهردار باشد.

   

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد درباره تشکیل نشدن جلسات شورا  نیز گفت: اگر عدم تشکیل جلسات بخاطر همین موضوع است اتفاقی غیرقانونی است واعضا  حتما باید تشکیل جلسه دهند.

   

  عزیزی گفت:‌ مصوبه شورای شهر دوگنبدان مبنی بر نداشتن صلاحیت اجرایی شهردار این شهر اکنون قابلیت اجرایی نداشته و باید مراحل قانونی و رای شورای حل اختلاف صادر تا سرپرست شهرداری دوگنبدان مشخص شود.

   

  پاسخ دقیقی ندادند

  وی در پاسخ به این سوال که براساس ماده چهار قانون شوراها، اگر چهار نفر از اعضای شورای هفت نفره، رای به رد شهردار مبنی بر نداشتن صلاحیت احراز بدهند، آیا مصوبه آنها قابلیت اجرایی دارد؟ اظهارداشت: ما این موضوع را به تهران استعلام کرده اما  متاسفانه پاسخ دقیقی ندادند که  حق با شورا است یا خیر.

   

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال دیگری که بنا بگفته رئیس شورای دوگنبدان، استانداری و شورای حل اختلاف می بایست ظرف ۲۰ روز پاسخ مصوبه شورا را می‌دادند و هنوز نداده‌اند؟ هم گفت : تفسیری که رئیس شورا دارد با تفسیری که استانداری دارد متفاوت است و دیدگاه هیئت حل اختلاف این است که این روند طی شود.  زمان ۲۰ روزه برای تصمیم‌گیری و پاسخگویی در قانون آمده و شاید حرف شورا هم در این ارتباط درست باشد اما شورای حل اختلاف برای تصمیم‌گیری نهایی معتقد است نیاز به زمان بیشتری دارد.

   

  وی افزود:‌ در قانون نوشته شده یکی از شرایط شهردار، داشتن پنج سال سابقه اجرایی است  اما شورای شهر دوگنبدان می‌گوید آقای ظفری تنها هشت الی ۹ ماه سابقه دارد که مستندات آن هم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران، دانشگاه سماء و تامین اجتماعی شهرستان به پیوست مصوبه شورا به هیات حل اختلاف ارسال شده است.

   

  مصوبه را رد نکردیم

  مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد  شورای حل اختلاف، مصوبه شورای دوگنبدان را رد نکرده اما می‌گوید باید بررسی بیشتر انجام دهیم تا بتوانیم به نتیجه دقیقی دست پیدا کنیم.

   

  عزیزی در پاسخ به این سوال که مگر اسناد کافی برای تائید مصوبه شورای دوگنبدان در شورای حل اختلاف وجود ندارد؟ هم تصریح کرد:‌ اعضای شورای حل اختلاف اعلام کرده اند اسناد کافی نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد و قرار است بعد از یک هفته اگر به نتیجه قطعی رسیدند رای خود را صادر کنند.

   

  وی گفت: اگر مصوبه شورای شهر دوگنبدان به تایید شورای حل اختلاف نرسید آنان می‌توانند از طریق شورای حل اختلاف مرکز و دیوان عدالت اداری پیگیر اعتراض خود باشند.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  7 نظر برای “مدیرکل امور شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد: شهردار دوگنبدان وجاهت قانونی دارد/حرف‌های رئیس شورا را قبول ندارم”
  1. قشقایی گفت:

   تنها کسی که وجاهت قانونی ندارد خود رئیس شورای شهر می باشد انشاءالله که زمان همه چی رو نشون میده و رو سیاهی برای زغال می ماند

   1

   0
   • ناشناس گفت:

    کاری به اختلافات بین شهردار و رییس شورا ندارم و طرف هیچ کدوم نیستم چون نمیدونم واقعا حق با کیه ولی اقای مدیر کل شما از یک طرف میگید: زمان ۲۰ روزه برای تصمیم‌گیری و پاسخگویی در قانون آمده و شاید حرف شورا هم در این ارتباط درست باشد و از طرفی دیگه میگید: اما شورای حل اختلاف برای تصمیم‌گیری نهایی معتقد است نیاز به زمان بیشتری دارد.
    برداشت من اینه که حداکثر زمان همان مدت ۲۰ روزه هست که سپری شده یعنی تایید حرف رییس شورا ولی با این حال به مدت بیشتر از ۲۰ روز نیاز دارید ایا این خواسته وجاهت قانونی داره؟ ضمنا اینکه می فرمایید شاید حرف رییس شورا درست باشه یعنی اینکه ظاهرا خودتون دقیقا ازقانون اطلاعی ندارید که می فرمایید شاید. بالاخره یا حرف رییس شورا درست هست یا اشتباه دیگه این شاید رو من نمیفهمم یعنی چی. یک شهر رو معطل نااگاهیتون نکنید لطفا

    0

    1
  2. سعید هوشیاری باشت و باوی گفت:

   چرا با افکار عمومی و کلمات بازی میکنید
   آیا شهردارهایی که در این استان انتخاب شده همه شان ۵سال سابقه اجرایی دارند.؟

   1

   0
  3. ناشناس گفت:

   دلم ب حال ریس شورا میسوزه خودشو به هر دری زده که……..ها را دربیاره ولی کور خونده ….

   1

   0
  4. علی گفت:

   جناب آقای مدیر کل تورا به کلام خداقسم کوتاهی نکنیداگه ازلحاظ قانون ادامه ی کار شهرداردرست نیست چرا طولش میدیدالان ۶ماهه در گچساران کارعمرانی انجام نشده خداوکبل کارقانونی رو انجام بدهید

   0

   1
  5. ناشناس گفت:

   آدم باید…….و…….و……….داشته باشه خداییش رییس شورا هیچ کدام را ندارد

   1

   0
  6. شوراها گفت:

   محضر جناب اقایان استاندار مدیر کل شوراهای شهری وروستای حراست استانداری در انتخاب شورای بخش مرکزی وشورای شهرستان و بعضی از اقایان سیاسی در فرمانداری وبخشداری وبعضی از هیت اجرای خطی وسیاسی بازی وبدون قانون اعضا را انتخاب کردند که خیانت بزرگی است ولی متاسفانه نه حراست فرمانداری توانست جلوی ان را بگیرد در جواب گفته همه کاره خودشونه بعد در سخنرانی ونامه به استانداری مینویسند انتخابات سالم برگزار شد

   1

   0

  
  امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی رسمأ مدیر عامل پایانه های نفتی می شود
 • رحیمی فرماندار بروجرد میشود/خوانپایه به گچساران می آید
 • یادداشتی در فراق دکتر عطا صالحی پور
 • نمایشگاه کتاب یاسوج و جیب خالی هنرمندان!
 • گفت و گوی مفصل و متفاوت با غلامرضا تاجگردون/حمایت قاطع از حوزه های علمیه/کارت حقوقم دست همسرم است!/تورم در دولت دارد رکورد می زند/نماینده گچساران پاسخ ادعاهای دولتی ها را داد/تاجگردون:به عملکرد سازمان برنامه و بودجه نقد دارم
 • وقتی فقیر باشی؛ ” زر و زور” چرندیاتش حرف حساب می شود
 • گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی گچساران/ سرهنگ موسوی : عملکرد مقتدرانه مهمترین مولفه پلیس در ارائه خدمات شایسته به مردم است
 • فرماندار دنا:دردهه فجر همه دستگاه هاعملکرد چهل ساله خودرا برای مردم به تصویر در آورند
 • تحلیلی بر انتخابات آتی در حوزه گچساران و باشت
 • صادق زیبا کلام :با وجود نهادهای مچ‌گیری ، فساد در ایران چند برابر کشورهای دیگر است/ به طور جدی با سرمنشاء فساد مبارزه نکرده‌ایم
 • ماه گرفتگی اول بهمن ۹۷ در کهگیلویه و بویراحمد دیده می‌شود؟
 • کارخانه ماشین‌سازی پارس گچساران در آستانه تعطیلی
 • پیست اسکی کاکان یاسوج جاذبه ای زیبا اما بدون امکانات
 • مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی: افزایش ۲ برابری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در کهگیلویه و بویراحمد/جذب ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات روستایی- عشایری
 • واکنش وزارت کشور به خبر تعیین برخی شهرها ( از جمله یاسوج و گچساران) بعنوان تبعیدگاه
 • جزئیات اجرای قانون بازنشستگی از زبان محمد علی وکیلی
 • مصادره عملکرد رئیس سابق توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ بنویسیم «چمن» بخوانیم «ایلامی» !
 • قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد+تصاویر
 • گردهمایی دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دنا برگزار شد
 • بجای تخریب بهتر است نقد کنیم
 •