طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۲ شهریور, ۱۳۹۷ | کد خبر : 83769 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ اسب زین زینل یا قطار میرشکار؟ به قلم خ.رامی   انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی حوزه ی انتخابیه ی گچساران و باشت می تواند حتی داغ تر از گرمای تیر ماه بام نفتی ایران باشد اگر گمانه زنی هاو زمزمه های این روزهای سیاسیون و آگاهان انتخابات به واقعیت نزدیک باشد. در […]

  فانوس زاگرس؛

  اسب زین زینل یا قطار میرشکار؟

  به قلم خ.رامی

   

  انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی حوزه ی انتخابیه ی گچساران و باشت می تواند حتی داغ تر از گرمای تیر ماه بام نفتی ایران باشد اگر گمانه زنی هاو زمزمه های این روزهای سیاسیون و آگاهان انتخابات به واقعیت نزدیک باشد.

  در گفتار پیش روی به دوقطب اصلی احتمالی انتخابات پرداخته می شود.

  از یک سو شهردار سابق گچساران سیاستمدارانه و مهندسی و در لفافه در حال تبدیل به قطبی گردن کلفت و رقیبی زهرناک برای تاجگردونی می شود که بیم شکار شدن هرآینه شقیقه اش را می لرزاند.


  اردلان زینل زاده دو ویژگی مهم دارد ، نخست اینکه منش اعتدالی در رفتارو گفتارش هویداست و از دیگر سو کرداری فراقومی دارد که این نگرش را در سال های شهرداری اش ثابت کرده است.

  این دو ویژگی مهم جذابیتی خاص به اردلانی می دهد که باید با مجاب کردن دوستان در گام اول برای آنکه او پهلوان میدان زورآزمایی و شکست تاج باشد و معرفی توانایی های بالقوه و البته بالفعلش به مردم از دیگر سو برای آنکه نفس های صندوق ها برای اسمش بتپد خود را مهیای جلوس بر صندلی سبز بهارستان کند.

  اما فارغ از دو ویژگی فوق بنظر می رسد علیرغم همه ی گمانه زنی ها ، اردلان زینل زاده از استحقاق و البته توانایی به مراتب بیشتری برای آنکه دوئل آینده ی انتخابات گچساران و باشت نفس گیرتر باشد و در انتها حسن ختامی باشد بر یکه رانی های تاج و دوستانش، برخور دار است .

  بر خلاف دوره های پیشین می توان گفت تعادل در دو سوی بویراحمدی ها و باشتی ها ، بخوانید باوی ها برقرار است اما قشقایی های می توانند پیروز انتخابات را تعیین کنند.
  در یک سو وعده های عملی شده و در حد وعده مانده ی تاج و قشقایی ها قرار دارد و در سویی دیگر اردلان و نگاه فراقومی اش و محبوبیت روز به روز به فزونی گراییده اش بین قشقایی ها و درباغ سبز نشان داده ی ایشان .

  یقینا بخش ناراضی قشقایی ها به هیچ قیمتی به تاج اعتماد نمی کنند چرا که با یک حساب سرانگشتی می توانند چنین تحلیل کنند که هشت سال زمان کافی برای انتظار بوده است و ادامه دادنش کاملا بیهوده است اما می توانند با شناختی که از اردلان دارند و البته نیازی که زینل به قشقایی ها دارد به این نتیجه برسند که شکوفه ی باغ عمل اردلان از میوه ی وعده های تاج شامه نواز تر است .

  اما بخش منفعل قشقایی ها هم می توانند بین هنداونه ی قاچ زده ی سفید و هندوانه ای که شاید قرمز و شیرین باشد دست به انتخابی جدید بزنند آنوقت شانس زین زینل زاده پربارتر می شود.

  می ماند آن بخشی که احتمالا همچنان دلخوش به وعده ها و تطمیع تاج هستند و یا اینکه سهم شان را از توبره ی میرشکار برداشته اند که نه می توان به اقبال کاملشان به تاج امیدوار بود و نه حتی می توان تعدادشان را قابل شمارش دانست.

  از آنسو تاج هم خود را برای یک شطرنج نفس گیر مهیاتر می کند چرا که نیک می داند اگر روزهای آخر جای آن ستاد سرد و خلوت کوچه ی سوم سه راهی ، همهمه ی احتمالی و کر کننده ی (اردلان اردلان تو پس بگیر گچساران) طنین انداز شود برج و باروی هشت ساله اش را به شدت می لرزاند.

  بنابراین تاج مجبور است آرایشی نو بگیرد و فشنگ های مرویش را از قطارش جدا کند.
  به نظر می رسد قهر و غیظ های گاه و بیگاه دکتر کریمی نشان از ریزش تاج در میان قشقایی هاست هرچند نمی شود با قطعیت روی محبوبیت تام کریمی در بین قشقایی ها نظر داشت.

  تاجگردون در باشت خود را در محاصره ی نارضایتی های رو به فزونی رفته ی بخش اصلی اهرم قدرتش و نیز گرایش های فزونی یافته ی باوی ها به زینل زاده ای که خود هم به نوعی به باوی ها نسب دارد و منش فراقومی اش اورا جذاب کرده است و همچنین ابتدائا جذب و سپس احتمالا واریز آرا به سبد اردلان از طرف سید قدرت می بیند و این گردنه ی سخت جدی ترین چالشی است که کنگره های کاخ هشت ساله اش را می لرزاند.

  حقیر در مطلبی سابقا حلقه ی موسوم به بنوشکه را پوست خربزه ای تلقی نموده بود که می تواند تاج را زمین بزند که البته همچنان براین عقیده پایبند است و به نظر می رسد دایه هایی مهربان تر از مادر احتمالا سهوا زیر پای تاج را خالی می کنند.

  از این که بگذریم خزان وعده های پر شمار میرشکار خیلی زود از راه رسیده است
  نه پتروشیمی آن قبله ی آمالی بود که جوانان گچسارانی را امیدوار کند و نه نفتی به گچساران برگشته است ظاهرا.

  در نظر بگیرید پروژه ی کوچک و می توان گفت محلی آب نازمکان را اگر یک مصداق برای قضاوت وعده های تاج در نظر بگیریم به این نتیجه ی منطقی می رسیم که کاری نشده است و یا هم اگر شده است آن جایی شده و یا می شود که قابلیت یک پز عالی و احیانا اینستاگرامی را داشته باشد .

  پس رقابت واقعی بر سر یک چالش جدید با زینل زاده و یا تدوام وعده درمانی با تاجگردون است.

  موافقان و یا ذوب شده گان در تاجگردون ایشان را فرا استانی و چهره ای مهم به حساب می آورند.

   

  بی آنکه بخواهند اذعان کنند این واقعیت مهم را از نظر دور داشته اند که تفاوت گچساران و باشت با تاجگردون یا بدون ایشان چندان محسوس نیست .

  به هر روی زینل زاده می تواند شاه ماهی بزرگی باشد که از دل آب گل آلود رئیس پنداری سید قدرت و جعفری و …و دوستان رسانه ای و مبلغانشان برآید و خیابان هایی که روزی برای بهسازی شان تلاش می کرد اورا فریاد بزنند.

  هر چه جلوتر می رویم گمانه زنی ها ملموس تر و تب انتخابات داغتر می شود.
  مهیای یک زورآزمایی خاص باشید.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  23 نظر برای “اسب زین زینل یا قطار میرشکار؟”
  1. گچساران وباشت گفت:

   بلائی که سر فولادی اومد سر زینل زاده هم میاد .دوران نماینده شدن جعفری ها وامثال فولادی وسید قدرت گذشته مردم آگاه شدن مطمئنا دکتر تاج گردون با اختلاف آرایی وصف ناپذیر به یاری خدا پیروز این انتخابات هست .خسته نباشی مرد بزرگ ودوست داشتنی ومحبوب .خدا قوت

   1

   6
   • شهرداری گفت:

    زینلزاده شهردار بود جواب مردم رو نمی داد ، اگه نماینده شود چه میکند !!!
    ۱_ این اخلاق داره که مردم بهش اعتماد کنند ؟
    ۲_ نماینده شود ( که نمیشود )نهایت جایگاش کمیسیون فرهنگی ، یا اصل نود .
    بابا مردم استان دیگه حالشون از کمیسیون فرهنگی و اصل نود بهم میخوره

    0

    0
  2. افشین مرحمتی گفت:

   قشقایی اشتباه ۹۴ را در سال ۹۸ تکرار نخواهد کرد

   2

   2
   • ناشناس گفت:

    اولا ترکها و نه فقط قشقایی ها از خداشونه که تاج گردون نماینده انها باشه
    بهتر از تاج گردون برای ترک زبان ها نماینده ای نخواهد امد و اینو همه ترک زبانان می دانند.

    0

    0
  3. الم قشقایی گفت:

   قشقایی اینقدر ناتوان بدبخت شده که یا باید پشت سر تاجگردون باشد یا پیاده نظام زینل زاده؟ اگر قشقایی غ……و……… داشته باشد باید روی پای بایستد و کاندیدای قوی معرفی کند حتی اگر رای نیاورد.

   4

   0
  4. بی عدالتی دیده ام گفت:

   درود بر زینلزاده مرگ بر تزویر

   1

   0
  5. طرفدار تاج گفت:

   این مقاله ها نشان از دستپاچگی تیم رسانه ای تاج گردون دارد ونویسندگان هم از همین تیم اند اتاق فکر عکاشه قلندری علیبازی با حمایت پروین وحمید .ببافید وبنویسید تا روز انتخابات دکتر تاج گردون را شما بیچاره کردید .شما ……….. ب……..یت.

   0

   0
  6. سعید هوشیاری گشین گفت:

   نه اسب زین کرده چیزی بارشه نه میرشکار دیگه میرشکار اقتصاده

   0

   0
  7. نفت گفت:

   نفت پتانسیلی قوی تر از تمام قومیت ها وقطعا با تاج نخواهد بود انشالله گزیته ای که نفت بتواند تکیه بزند

   0

   0
  8. ناشناس گفت:

   خدایی زینل زاده یک مدیر استانی را نمی تونه جابجا کنه از طرف دیگر ادمهای اینجور در مجلس فقط دکور هستند مردم به چه امیدی می خواهند به ادمهای اینجوری رای دهند.

   1

   1
  9. ناشناس گفت:

   اخ سی قطار میرشکار

   0

   1
  10. بابا حیدر از گچساران گفت:

   نمی دانم مشاوران دکتر تاجگردون در بویراحمد گرمسیر و لیشتر کیست اتفاقا دوست دارم این دفعه هم خودش رائ بیاره ولی با این وضع اگر در منطقه قشقایی هم مثل بویراحمد گرمسیر باشه بعید میدانم چنین بشه . خانم اسپر .

   0

   0
  11. قره بایداق گفت:

   قشقائیها هیزم آتش انتخابات شده اند باید بسوزند تا تنور دیگران گرم شود
   امیدی به هیچکدام از اینها نیست
   طشت تاجگردون که از بام افتاد
   این یکی هم هیچ گلی به سر قشقایی نخواهد زد
   قشقایی یکی مثل سردار خورشیدی می خواهد اگر بیدار و متحد باشد
   در غیر اینصورت هر روزش بدتر از دیروز خواهد بود

   1

   0
  12. عابدزاده گفت:

   زینل زاده در زمان شهرداری چنان با مردم بدرفتاری کرده و با غرور با مردم صحبت کرده که حتی فامیل نزدیکش هم رای بهش نمیدن.مردم فهیم گچساران چنان اگاه و روشن هستن که اینهمه خدمت تاجگردون را ببینن و اقتدار گچساران را همچنان حفظ میکنن و کاری که یاسوجی ها میخوان را انجام نمیدن

   0

   0
   • ناشناس گفت:

    آخه مشکل همینه اگه جواب فامیلش را می داد یعنی پارتی بازی !!!! هر کسی بخواهد عادلانه رفتار کند قطعا آنهایی که دنبال امتیاز بی حساب و کتاب هستند دلخور خواهند شد !! اول تکلیف خودمون مشخص کنیم از یه مسئول چه می خواهیم؟؟؟؟؟

    0

    0
    • سهردازی گفت:

     نه دوست خوب
     نه از سر پارتی بازی نه جونم
     از سر غرور و تکبر جواب کسی رو نمیداد .
     والا یه بار دقیقا تو راه پله شهرداری له یه بنده خدایی بی احترامی کرد ، با شوخی ولی جدی بهش گفتم اگه جای حاج غلام بودی چه میکردی ، کارم که انجامش داده بود رو خراب کرد . بخاطر فقط یهذشوخی
     خیلی لج باز و یه دنده هست و همچنین مغرور و با تکبر
     به جرات قسم میخورم اگه نماینده بشه گچساران نمیاد اینقد مغرور هستش .
     البته یه خوبی های هم داره به نظرم میتواند نهایتا بخشدار خوبی باشه .

     0

     0
  13. همشهری گفت:

   تاجگردون یک ……….و………اقتصادی هست اویک سیاستمدار………. بیشترنیست اینافقط به دردخودشان ودوروریاش میخوره

   0

   0
  14. ناشناس گفت:

   درجواب صرفدارتاج والله تاصدسال زینل بیادهیجی نمیشه وای کاش ۵نفرمثل حمیدبودکه جواب مردم رابده

   0

   0
  15. ناشناس گفت:

   زینل زاده پاکدست بود ، هیچ پروژه ای را به نزدیکانش نداده ، در واقع غیر مستقیم ثروت میلیاردی کسب نکرده!!!!!!!!! پیمانکار ها از نزدیکانش نبوده !!!! خرید پروژه های بزرگ را از کارخانه های نزدیکانش نکرده !!! شرکای تجاری نداشته که پست به آنها داده باشه و دل مردم را خون کرده باشه و در اختلاص ها از کسی حمایت نکرده!!!

   0

   0
  16. اسماعیل گفت:

   تاریخ مصرفش تموم شده

   0

   0
  17. دیل مرکز بویر احمدگرمسیر گفت:

   اقای تاج گردون رای ۸۸در صدی دیل بزرگ به ۶درصد رسیده دیگر روی این دهستان حساب نکن خدا وکیلی این نوشته صدرصد درست میباشد چون در انتخابات گذشته به شما گفته بودیم که ۸۸در صد ارا باشما میباشد اما ورق برگشت شد در این انتخابات اینده هر کس وعده بدهد به شما دروغ بزرگ ویک چاپلوسی است خدا حافظ

   0

   0
   • ناشناس گفت:

    مطمئن باش بالای ۷۰ درصد دیل همین الان با دکتر تاجگردون هستن.
    فقط یکی دو خانواده که به دنبال حل شدن مشکلات شخصی ( تعلیق پرونده و…………)بودند که الان با دکتر نیستند .
    بقیه با دکتر هستن .شک نکن

    0

    0
  18. بویراحمدگرمسیر گفت:

   اولا دیلی ها بویراحمدی نیستن که بخوان مرکز بویراحمد گرمسیر باشن دوما دیلی ها چون دیدند بغییر از تاجگردون کاندید دیگه ای نیست رای بهش دادان که بعدش برن ازش طلب کنن اگه راست میگن حالا رای بهش بدن.نه فقط دیل بلکه همه روستاها ۸۸ درصد رای به تاجگردون دادن چونکه کس دیگری نبود که رای بهش بدن

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • پایان ۱۱ سال انتظار ؛ پذیرش نخستین بیمار بستری در بیمارستان بزرگ یاسوج
 • مدیرکل جدید بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • مدیر کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:تکلیف و رسالت بنده اقتضا می‌کند جلوی هر مفسده‌ای  ایستاده و برخورد کنم/ مفاسد را مطرح کنید آنجا که باید برخورد قضایی شود ورود پیدا می‌کنیم
 • واکنش مجمع هماهنگی تشکل های اسلامی دانشجویان استان ( مَهتاد ) به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ به استاندار و حواشی پیرامون آن
 • واکنش مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ؛اگر افرادی مثل پرواز از دولت دفاع نکنند چه کسی باید دفاع کند؟
 • بیرون آمدن دست استاندار از آستین مدیر کل سیاسی تا استمرار فرافکنی های پرواز
 • جکهای پرواز تمامی ندارد!!
 • حضور نماینده کهگیلویه در میان دانشجویان و حواشی مراسم روز دانشجو در شهرستان لنده+تصاویر
 • وضعیت ادامه آسفالت وزیرسازی جاده ارتباطی طسوج باحضورمدیرکل بنیادمسکن وبخشدارمرکزی چرام مورد بررسی قرار گرفت+تصاویر
 • جوابیه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره)علوم پزشکی یاسوج به هدایتخواه
 • میزهای بی خدمت در ادارات کهگیلویه/وقتی تکریم ارباب رجوع به تمسخر گرفته می‌شود
 • پاسخ اصلاح طلبان کهگیلویه به عدل هاشمی؛ سید علی پرواز تنها نیست
 • برادر جعفری ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان
 • عدل هاشمی پور خطاب به استاندار:اظهارات مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری نسنجیده، شتابزده،  احساسی ، خارج از وظیفه و روال اداری و جانبدارانه است
 • نامه یکی از سادات امامزاده علی (ع) به بزرگواری
 • هدایتخواه حضورش را در جلسات انتخاباتی تکذیب کرد
 • حواشی جلسه معارفه رئیس جدید دانشگاه آزادگچساران/ از غیبت رییس اسبق دانشگاه تا گلایه فرماندار از ملک زاده/رحیمی :ملک زاده سوسول بازی درآورده است/می‌توانم پشت تریبون از بالا تا پایین را بشورم
 • خواب پاییزی مسولان/افزایش خودسرانه قیمت گوشت در کهگیلویه و بویراحمد
 • اظهار نظر عجیب رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد
 • نامه انتقادی بزرگواری به هدایتخواه/ در حوزه بویر احمد دست به کلاه خود بگیرید که باد نبرش/ از این حرکت های تفرقه افکن دست بر دارید
 •