طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 83178 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سومین نشست جوانان فعال سیاسی اصلاح‌طلب متشکل از برخی از احزاب حامیان روحانی در شهرستان بویراحمد و جوانان فعال در تشکل‌های سیاسی و مدنی با حضور «سید رضا عسکری» چهره شاخص اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این نشست عملکرد مدیران موردبررسی و نقد قرار گرفت و همچنین جوانان سیاسی […]

  فانوس زاگرس؛

  سومین نشست جوانان فعال سیاسی اصلاح‌طلب متشکل از برخی از احزاب حامیان روحانی در شهرستان بویراحمد و جوانان فعال در تشکل‌های سیاسی و مدنی با حضور «سید رضا عسکری» چهره شاخص اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این نشست عملکرد مدیران موردبررسی و نقد قرار گرفت و همچنین جوانان سیاسی اصلاح‌طلب از برخی مدیران مطالبه گری کردند.

   

  به گزارش فانوس زاگرس،سید رضا عسکری چهره شاخص اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به انتقادات و مطالبات صریح جوانان اصلاح‌طلب در خصوص عملکرد مدیران استانی این‌گونه بیان کرد؛

  ارزیابی ما از عملکرد مدیریت استان این است که برخی از مدیران نمره قبولی در عملکرد مدیریتی خود می‌گیرند، اما برخی از مدیران نمره مطلوبی ندارند.

  مدیرانی که عملکرد نسبتاً خوبی داشته‌اند در کارکرد خود و هم در راستای سیاست‌های دولت و شعارهایی که آقای روحانی داد فعالیت داشتند و همسو با دولت بودند و همچنین در بعد اجرایی اقداماتی انجام داده‌اند و در حد قابل‌قبولی دستگاه اجرایی را حفظ کرده‌اند، بنا بر این برخی از این مدیران قابل دفاع هستند و عملکردشان قابل‌قبول است.

  سرجمع عملکرد مدیران در دولت قبل متوسط بود، گرچه انتظار اقدامات بیشتری از دولت قبل داشته‌ایم چون در انتخابات هم نشان داده شد با تمام نگرانی‌هایی که وجود داشت رأی آقای روحانی رشد داشته است و در کل استان رأی اول را داشتیم.

   

  وی بابیان اینکه عملکرد مدیران نسبت به دولت اول بهتر نیست و کارکرد بهتری هم نخواهند داشت، گفت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل این موضوع است چون هم شعارهای دهن‌پر کن داد و هم کارکرد مطلوبی در اقدامات ایشان ندیده‌ایم، بنا بر این در این ارزیابی وضعیت مجموعه مدیران جدید بهتر از دولت قبل نیست.

  وی بابیان اینکه برخی از مدیران عملکرد حداقلی داشته و قابل دفاع هستند و برخی از مدیران عملکرد متوسطی دارند و برخی دیگر نیز باید عزل شوند چون عملکرد قابل‌قبولی ندارند، گفت: کار کردن با برخی از مدیران در ادامه کار دولت قابل‌قبول و قابل دفاع خواهد بود.

  در مورد جناب استاندار و معاونین ایشان به نظر می‌رسد با توجه به اینکه دوران مدیریت آن‌ها ۱۰ ماهه هست، بااینکه رضایت مردم و حامیان دکتر روحانی را جلب نکرده‌اند اما درصدد مقابله نبوده و در رسانه‌ها مقابله مستقیمی نداشته‌ایم و نقد درونی داریم، امیدواریم که در آینده استاندار و معاونین ایشان کارکرد خوبی داشته باشند و به حدی از عملکرد مثبت برسند که ما بتوانیم از آن‌ها دفاع کنیم، متأسفانه تا کنون چنین روندی در این مجموعه مشاهده نشده است.

  فرماندارانی که به‌تازگی منصوب‌شده‌اند سرجمع در راستای مطالبات مردم نبوده‌اند و اغلب آن‌ها درگذشته جهت خلاف مطالبات مردم و رأی‌دهندگان به روحانی بوده‌اند.
  امیدواریم که در ارزیابی مدیران در آینده شاهد تحولات جدی و مثبت‌تری باشیم و مردم نیز امیدوارتر شوند اما ارزیابی کلی از عملکرد مدیران استان این است که نارضایتی مردم بالاست و اکثریت مردم استان از وضع موجود راضی نیستند، اکثریت قاطع حامیان روحانی هم از وضعیت موجود و کارکرد مدیریتی استان و خصوصاً مدیریت کلان استان راضی نیستند.

  آنچه تا الآن اظهارنظر شده مطلق نیست و همه ارزیابی‌ها، تحلیل‌ها و اظهارنظرها نسبی است و در این شرایط فعلی هیچ‌چیز مطلق نیست، در حوزه مدیریت کلان استان رضایت‌مندی کافی نیست اما این مطلق نیست مثلاً معاون عمرانی استاندار تلاش خود را کرده است و می‌بینیم که صادقانه تلاش می‌کند وقت برای مطالبات می‌گذارد.

  اما مردم از وضعیت فعلی عملکرد مدیران استان ناراضی هستند و حامیان آقای روحانی اکثریت قاطع ناراضی هستند، بنا بر این باید حواسمان باشد که اگر نقد و قضاوت می‌کنیم منصفانه و عادلانه باشد وجدان خود را قاضی قرار دهیم.
  می‌دانیم که در شرایط فعلی، وضعیت اقتصادی کشور و شرایط کلی حاکم بر دولت شرایط مطلوبی نیست و سخت است، رأی ما به آقای روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ درست بوده اما قرار نیست که هر رأی درستی نتیجه‌اش هم درست باشد، ممکن است که اقدامی را با نیت خیر و با رویکرد درست شروع کنید اما نتیجه‌اش مطلوب و قابل‌قبول نباشد، بنا بر این ما بر رأی که به آقای روحانی داده‌ایم مانده‌ایم و اعتقادداریم که اشتباه نکرده‌ایم.

  نکته دیگر که باید بیان شود این است که نقد اصلی حامیان روحانی به عملکرد نمایندگان استان و استاندار محترم برمی‌گردد، چون مدیران عمدتاً هم به‌صورت فرایندی و هم در تصمیم‌گیری نهایی با انتخاب نمایندگان و استاندار مستقر شدند بنا بر این استاندار و نمایندگان پاسخگوی عملکرد مدیران استانی هستند، چون این مدیران حاصل دادوستد بین استاندار و نمایندگان می‌باشند.

  اصلاح‌طلبان پاسخگوی عملکرد دولت و مدیران نیستند، چون اصلاح‌طلبان به‌صورت نسبی کمترین نقش را در انتصابات و تحولات حوزه مدیریت و انتقال و تغییر قدرت داشته‌اند، لذا نباید مردم عملکرد مدیران و دولت را به‌پای اصلاح‌طلبان بگذارند، ضمن اینکه حامی دولت هستیم و حامی دولت می‌مانیم تا زمانی که این سیاست کلی اصلاح‌طلبان در سطح ملی است.

  اگر در سطح ملی سیاست کلی اصلاح‌طلبان بر جدایی حساب اصلاح‌طلبان از دولت باشد ما هم این کار را در استان خواهیم کرد، طبیعی است که ما در آینده تحلیل و موضع‌گیری‌هایمان بر مبنای همین رویکرد است و همچنان ما حامی دولت هستیم اما حمایت ما از دولت به معنای حمایت از مدیریت استان نیست.

  عملکرد مدیریت استان در ظرف استانی ارزیابی می‌شود، اگر عملکرد قابل‌قبول و قابل دفاعی داشته باشد ما دفاع می‌کنیم و اگر عملکرد خوبی نداشته باشد یا نقد و یا مخالفت می‌کنیم.

  ما از ابتدا در دولت اول و دوم مبنا را بر تقابل با دولت نگذاشتیم و تا الآن هم مبنا را بر این نخواهیم گذاشت، اما عملکرد مدیریت استان تعیین‌کننده خواهد بود که در آینده ما در تقابل با مدیریت استان و استاندار قرار می‌گیریم یا موردحمایت ما قرار خواهند گرفت، بنا بر این بستگی به عملکرد استاندار و تیم مدیریتی ایشان دارد.

  نهایتاً، استاندار و نمایندگان پاسخگوی عملکرد مدیریت استان هستند، چون بیشترین نقش را در شکل‌گیری این تیم داشته‌اند و مدیریت استان نتیجه دست‌پخت خودشان است.

  البته باید درجاهایی که لازم است نقد و مشکلاتی که وجود دارد را از راه‌های مناسب به خود مدیران منعکس کنیم و حتی می‌توانیم حساب برخی از مدیران را از کل مدیریت استان جدا کنیم چون عملکردشان قابل دفاع است.

  نباید عملکرد مدیران را سیاه‌وسفید ببینید می‌توانیم هرکدام را در ظرف جدای خود قضاوت، حمایت و یا مخالفت کنیم، زیاد بدبین نباشید همان‌طور که می‌بینید فضا برای اصلاح‌طلبان سهل، آسان، راحت و بدون مانع نیست و رقبایی داریم که قدرت دارند و اصل قدرت هم در دست اصلاح‌طلبان نیست و نباید انتظار داشته باشیم در این مسیر آنچه می‌خواهیم تحقق پیدا کند، چون قدرت ما از مردم است.

  به نظر می‌رسد که در شخص استاندار و برخی از دستگاه‌های اجرایی اراده‌ای وجود ندارد که مطالبات آقای روحانی و کسانی که برای آقای روحانی فداکاری کرده وقت گذاشتند تحقق پیدا کند و تا کنون بنای استاندار بر تعامل جدی و مؤثر با ستاد آقای روحانی و اصلاح‌طلبان نبوده، چون استاندار محترم از جنس اصلاح‌طلبان نبوده است و احساس تعلق به اصلاح‌طلبان نمی‌کند، اما امیدواریم که با اصلاح رویکرد دولت و مدیریت استان این روند متوقف شود.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • رونمایی استاندار از تخلف شرکت پیشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد در عدم توزیع مرغ منجمد در بازار
 • مژده دهید باغ را بوی بهار می رسد
 • آقای مدیرکل:بیکارکردن ۴۸ نفر افتخار نیست /فکری اساسی به حال مشکلات ترافیک یاسوج کنید !
 • جمهوری اسلامی نسل سوم 
 • کمیته فنی و حقیقت یاب بررسی علل تخریب دستک دهانه پل سوم بشار یاسوج تشکیل می شود
 • دلاویز تا یک قدمی شرکت ملی گاز رفت و برگشت!؟
 • قهرمان گچسارانی حماسه سوسنگرد/”ابراهیم امیدبخش “عقاب تیز پرواز آسمان +تصاویر
 • جدیدترین تصاویر از آخرین وضعیت بحرانی پل سوم بشار یاسوج
 • راهکارهای مقابله با پدیده گرد و غبار در کهگیلویه و بویراحمد اجرایی می‌شود
 • معاون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/غلام نژاد جایگزین بابویی شد
 • جزییات ریزش پل سوم بشار یاسوج/ مدیرکل بحران استانداری:سازه پل سوم بشار ایمن است/ ریزش خاک بغلک پل/ دستور مدیرکل بحران برا رفع مشکل
 • معاون عمرانی استاندار از پیگیری و آزادسازی زمین‌های ایثارگران دهدشت و گچساران خبر داد
 • آیا تردد بر روی پل بشار یاسوج متوقف می شود؟/پلی که زیر آن آب است و روی آن نان!
 • وضعیت نامناسب برخی خیابانهای شهر یاسوج پس از بارش های اخیر/خیابانهایی که مسیل رودخانه شده بودند+تصاویر
 • سلیبریتی ها و جهان امروز
 • فرماندار لنده در گفتگو با فانوس زاگرس مطرح کرد: دخالت و توقعات بیجای شوراها یکی از مشکلات شهرداری ها است / دهیاران ” ده یارند” اما یاری دهنده ای ندارند! / تفاوت عجیب یک نیروی نهضتی با یک دهیار!
 • بلند بودن بخت کهگیلویه ی بزرگ
 • بازدید شبانه فرماندار چرام از جاده سرفاریاب- یاسوج
 • بالا آمدن تراز آب سد کوثر گچساران
 • مسدود شدن حساب شهرداری یاسوج به دلیل بدهی ۱۱ میلیاردی به شرکت گاز/ اجرای طرح گردشگری آبشار یاسوج
 •