طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۴ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 83089 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سرهنگ دوم سید محمد موسوی،فرمانده انتظامی گچساران در اولین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ها و چالش ها که درسالن اجتماعات آموزش شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد،گفت:شرایط مواد مخدر در کشورمان به جهت وسعت مرزهای مشترکی که دارد بسیار حساس است و بخصوص افغانستانی که درجوار کشورمان است ،بزرگترین تولید کننده مواد […]

  فانوس زاگرس؛

  سرهنگ دوم سید محمد موسوی،فرمانده انتظامی گچساران در اولین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ها و چالش ها که درسالن اجتماعات آموزش شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد،گفت:شرایط مواد مخدر در کشورمان به جهت وسعت مرزهای مشترکی که دارد بسیار حساس است و بخصوص افغانستانی که درجوار کشورمان است ،بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیا است .

   

  ایران بزرگترین ترانزیت مواد مخدردنیا

  وی افزود:از طرفی هم جوان بودن جامعه ایران اسلامی و دیگر عوامل ما را به بزرگترین ترانزیت مواد مخدر دنیا مبدل کرده است که می طلبد که برنامه ریزی حساب شده ای دراین زمینه انجام دهیم.

  برنامه ریزی حساب شده دشمن

  موسوی اظهارکرد:دشمن برنامه ریزی حساب شده ای در این زمینه انجام داده است ،دشمن وقتی در جنگ سخت با شکست مواجه شد تلاش ها کرد تا فکر ها را مخدوش ، ذهن ها را معلول و جسم ها را نیز ضعیف کندکه باید گفت متاسفانه تا حدودی هم موفق شد.

  فرمانده انتظامی گچساران گفت:معضل اعتیاد امروز بحرانی است که برای همه ما عادی شده است و بخشی به جهت گسترشی است که مواد مخدر درجامعه به ما می دهد و بخشی هم فعالیت هایی است که انجام می دهیم اما در نتیجه نا امیدانه به فعالیت ها نگاه می کنیم.

  تغییر شکل درمواد مخدر

  وی تصریح کرد:اعتیاد از جمله آسیب هایی است که به طور مرتب تغییر شکل داده است و امروزی شدن جوامع باعث شده تا آسیب ها و مواد مخدر هم امروزی شده و تغییر شکل بدهد.

  موسوی اظهارکرد:علائم مواد مخدر پیشین و فرد معتاد نیز مشخص بود، اما امروز فردی که مصرف می کند تا یکماه نمی داند په چیزی مصرف کرده است ، خیال می کند دارو مصرف کرده است و قاچاقچیان و مافیای مواد مخدر از این شکل ظاهری مواد سوء استفاده کردندتا به اهداف خود برسند.

  سنین ۱۵تا ۲۰سالگی بیشترین طیف مواد مخدر

  فرمانده انتظامی گچساران افزود:بیشترین طیف مواد مخدر بین سنین ۱۵تا ۲۰سالگی است به خصوص درکشورمان به جهت اینکه افراد بدنبال کنجکاوی و کسب تجربه بودند، اما دریغ از اینکه که مشکلات مواد مخدر از همان تجربه اول بدست آمده است.

  استفاده از داروهای محرک در عروسی ها

  موسوی گفت:باید توجه داشت که بخشی به علت ارتباطات با افراد ناباب بوده است ،گروهی به جهت کنترل بیماری های روانی و برخی هم از خانواده طرد شدند؛یکی از وقایع تلخی که امروز به خصوص در این چند سال شاهد هستیم رو آوری به داروهای محرک در مراسمات وجشن هاست.

  رواج مواد مخدر در جشن های عروسی

  وی اظهارکرد:این اواخر در برخی عروسی ها مواد محرکی که ورود پیدا کرده طوری ساخته شده است که با تپش نور،رقص نور و صدای شدید همخوانی دارد و باعث می شود تا ذهن فرد مخدوش شود و دست به اقدماتی بزند که امنیت جمع و اجتماع را به مخاطره بیاندازد.

  فرمانده انتظامی گچساران افزود:اعتیادفرایندی دارد که برای همه جسم ها تقریبا یکسان است و کسی نمی تواند ادعا کند که در برابر مواد مخدرمصونیت دارد پس هر کسی ورود کرد آلوده و بیمار شد و امروز جامعه ما با مواد صنعتی خطرناکی مواجه شده است .

  وی گفت:مواد مخدر صنعتی نیاز به آگاهی بیشتری دارد،مواد صنعتی مخدر تا کیلویی ۱۷میلیون تومان در کشور خرید و فروش شد وحساب کنید این مقدار برای فروشنده یک هزار تومان ارزش ریالی داشته است،چرا این کار انجام شد؟ چون می دانستندبا توجه به گرانی ها و قدرت خریدپایین در جامعه و نیز با آگاهی به اینکه آلودگی به مواد صنعتی به سادگی پاک نمی شود، بخشی از جوانان ما را آلوده کردند.

  لذت ۸۰۰برابری شیشه به تریاک

  موسوی تصریح کرد: لذت مواد مخدر صنعتی نسبت به بقیه مواددیگر تغییرات اساسی دارد به طور مثال شیشه ۸۰۰برابر تریاک قدیمی لذت بخش است و این لذت بخشی موجب شد که فرد مبتلا شده قدرت ترک نداشته باشدو به مرور زمان وقتی به اهداف خود رسیدند همین مواد صنعتی را تا کیلویی ۱۰۰میلیون به بالا خرید و فروش کردند.

  روایتی از اشک خدا و شکاراژدها

  وی اظهارکرد:در برخی مواد مخدر هم دشمن تغییر کاربری داد و کارترهای بازاریابی خطرناکی که وجود دارد خیلی سریع ورود کردند و دیدند اگر مصرف این هروئین را نتوانند درجامعه عملیاتی کند با شکست اقتصادی مواجه می شوند و با اسم های عجیب دیگر همچون “اشک خدا” و “شکار اژدها” ورود پیدا کردند.

  فرمانده انتظامی گچساران افزود:هروئین را با نام دیگر کراک یا کریستال به جامعه واردکردند که متاسفانه وضعیت بسیار خطرناکی در سطح جامعه دارد، همان هروئین فشرده ای که فقط به شکل بلور درآمده است .

  قتل مادرتوسط فرزند

  موسوی اظهارکرد:براستی چه اتفاقاتی خطرناکی افتاده است که یک فرد مادر خودش را می کشددرحالی که بیش از یک ساعت در کنار ما نشسته است و متوجه نشده است که مادرش را به قتل رسانده است و باز می گوید قاتل مادرم کیست؟.

  قتل دخترتوسط پدر

  وی افزود:در مطالعه از یک پرونده ؛فردی با همسر و دخترش برای تفریح به پارک می رود ،مصرف انجام داده است خانمش خواب می رود و با گلوی دخترش بازی می کنددرحالی که از خود بی خود شده بود، بعد متوجه می شود تا دخترش از بین رفته است و دیگر اتفاقاتی که ما در همین شهرستان شاهد آن بودیم.

  فرمانده انتظامی گچساران گفت:کراک آنقدرخطرناک است که بلافاصله ساقه مغز(کنترل حرکات غیرارادی بدن )را از بین می برد و وقتی ساقه مغز از بین برود اتفاقات ناگواری شکل می گیرد.

  وضعیت تاسف بار در جشن های عروسی

  وی افزود:خانواده ها باید دقت بیشتری به خرج دهند و دروضعیتی که امروز حاکم است باید دست بچه ها را بگیریم و از این گذرگاه سخت عبور کنیم،وضعیتی که امروز در جشن ها و عروسی ها وجود دارد و رسم ها غلطی که وجود داردکه اگر نظارت نکنیم شرایطی را بوجود می آورد که فرزندانمان کج رو و ناسازگاربار آیند.

  فروش مواد مخدر در نزدیکی مدارس

  موسوی دراداه تصریح کرد:فاصله بین عرضه و تقاضا را باید زیاد کنیم کمیته مبارزه با مواد مخدر با همکاری دیگر نهادها و دستگاه ها اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام داده است و فروشنده مواد مخدری که قبلا نزدیک مدرسه اقدام به این عمل می کرد ،امروز دیگر جرات این کار را ندارد.

  جمع آوری ۳۴۰معتاد در گچساران

  وی گفت:بیش از۳۴۰نفر در سال گذشته معتاد جمع آوری شد و بیش از ۱۰۰نفرخرده فروش دستگیر شد وامسال نیز آمار کشف مواد مخدر بیش از ۶۰درصد افزایش نسبت به سال قبل داشته است که باید تلاش کنیم که به وظایفمان خوب عمل کنیم.

  موسوی افزود:بافت فرسوده در سطح شهر در حال اجراست آمار به صورت قابل توجهی درمحلات کاهش یافته است،باید به سازمان های مردم نهادی که دارند کارجهادی می کنندتوجه کنیم ،در بازدید از برخی کمپ ها مثل کمپ “تلخاب شیرین” واقعا کار جهادی می کنند.

  اعتیاد نوجوان ۱۲ساله درگچساران

  فرمانده انتظامی گچساران اظهارکرد: امروز دولت به تنهایی نمی تواند وارد عرصه مبارزه با مواد مخدر شود ودر بحث پیشگیری مردم باید قدم جلو بگذارند و همت کنند در یکی از کمپ ها نوجوان ۱۲ساله ای را مشاهده کردم که هر انسانی را متاثر می کرد.

  موسوی بیان کرد:امروز سازمان های مردم نهاد درمعرض خطر از سوی فروشندگان مواد مخدر هستندچرا که نان آنها بریده شد و می دانند که جامعه شان که افراد معتاد هستند جمع آوری شده است.

  وی تصریح کرد:لازم است که خیرین ورد پیدا کنند چرا خیرین فقط مدرسه می سازند؟کارهای دیگری هم بایدانجام شود و به بخش اعتیاد هم کمک کنند تا زمانی که فردمعتاد را نشناسیم نمی توانیم به معضل اعتیاد کمک کنیم.

  فرمانده انتظامی گچساران گفت:بدانیم یک فرد معتاد در همین جامعه معتاد شده است و این را بدانیم که فرزندانمان امروز دیگر خانواده محور نیستند و بیشتر جامعه محور هستند پس باید جامعه را سلام نگه داریم.

  اعتیاد ۴۵درصد دختران فراری

  وی افزود:امروز بیش از ۵۸درصد دخترانی که از خانه متواری شده اند پدرانی معتاد داشته اند بیش از ۴۵درصد زنان خیابانی و دختران فراری به محض اینکه از خانه متورای شده اند به سمت اعتیاد رفته اند.

  وجود ۷۵۰هزار زن معتاد درکشور

   موسوی افزود:باید بدانیم بیش از ۵۵درصد طلاق ها ناشی از اعتیاد است ،بیش از ۲۵درصد از قتل ها نیزناشی از اعتیاد است که باید بپذیریم بیش از ۷۵۰هزار زن معتاد درکشور وجود دارد.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “روایت هولناک فرمانده انتظامی گچساران از اثرات مصرف مواد مخدر”
  1. دوگنبدانی گفت:

   هر خانواده ای باید یه معتاد داشته باشه.

   0

   0
  2. همشهری گفت:

   وقتی جامعه شاد نیست وبیکاری وفقر بیداد می کندوقتی تبعیض باشد وتا زمانی که اموزش وپرورش ما پولی باشد چنین نتایجی دارد
   ایا می توانیم فرزندانمان را در خانه زندانی کنیم تا با کسی ارتباط نداشته باشند

   0

   0
  3. هم محلی گفت:

   جناب سرهنگ ، خدایی در کاری که به شما مربوط نیس ، اظهار نظر نکنید !!

   شما فقط می توانید از قاچاق ، کشفیات ، آمار بازداشت شدگان مواد مخدر و سرقت های مرتبط با مواد مخدر ، صحبت کنید .
   اما اجازه بدین در خصوص انواع مواد مخدر ، ویژگیها ، عوارض ، بیماریهای مرتبط ، شیوع اعتیاد ، دلایل استفاد از مواد و …. صاحب نظران دیگر حرف بزنند !

   لطفا کار را به کاردان و کارشناس آن بسپارید !

   3

   0
   • بهرام گفت:

    عزیزدل اینطور نیست که به ایشون ربط نداشته باشه،اتفاقا ایشون دقیقا نوک پیکانه،اگه همون صاحبنظرانی که میگی ،براساس این واقعیاتی که ایشون میگه تصمیم بگیرند وکارشناسی بکنند ،این بنده خدا دیگه میره دنبال یه معضل دیگه،اخ بدکاری میکنه که فاصله مواد فروش رااز بچه های ما دور میکنه،اگراین نباشه که مدارس هم الوه میشوند،این است که باید ایشون باشد وبگوید تاراه ازبیراهه شناخته شود،ودراخرهمون افرادی که توی عزیز دل میگی اگر کارشون رادرست انجام داده بودند ،دلیلی نداشت کسی که کارش به قول جنابعالی چیز دیگری است بیاد امار بده وبگه چکارکردیم،پس خانه از بن بست ویران است،وبهتراست که یکی که پیدا میشه کاری میخاد انجام بده بااین حرفها دلسردش نکنیم،وبذاریم کارش راانجام بدهد،.باعرض معذرت

    0

    0
  4. علی میگه گفت:

   جناب سرهنگ عزیز .اولا معتاد نه ..اینها بیمار هستند که بخاطر شرایط جامعه و خانواده (هر چی رو فکر کنی)بیمار شده اند.. و واقعا باید فکری به حال این شرایط کرد

   1

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “رای ناجوانمردانه” و “دفاع ناجوانمردانه”
 • واکنش و انتقاد وکیلی از اظهارات تاجگردون؛ برچسب سیاسی به مخالفین، شیوه جوانمردانه‌ای برای دفاع نیست
 • واکنش مسئول دفتر نماینده کهگیلویه بزرگ به خبر منتشر شده در فانوس زاگرس
 • پیام تبریک مدیر بهداشت و درمان لنده به سیدکامل تقوی نژاد
 • لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ مسئولان به جای پاسخگویی به توجیه بسنده می‌کنند/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم
 • سد شاه قاسم در یاسوج جان دوباره گرفت+تصاویر
 • تجلیل از معلم دیشموکی که روزی ۸ بار دانش‌آموزان را از رودخانه خروشان عبور می‌دهد
 • شنیده ها ؛ ایجاد شکاف در تشکیلات نماینده کهگیلویه بزرگ
 • کشف ۱۲۷کیلوگرم مواد مخدر در گچساران
 • قاچاق دام زنده و بازار رها شده گوشت در کهگیلویه و بویراحمد ؛ قیمت گوشت ۸۵هزارتومان
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 •