طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 82647 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     حاج عدل هاشمی ، رسانه ها ؛ بهانه ها؟!     به قلم یعقوب درویشیان       بعدازنطق میان دستور عدل هاشمی پور در جلسه ی علنی مجلس شورای اسلامی درتاریخ سیزدهم مرداد نودوهفت؛ و بیان مشکلات معیشتی واقتصادی جامعه ودرخواست نماینده ی کهگلیویه ی بزرگ از مسولان و مدیران […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  حاج عدل هاشمی ، رسانه ها ؛ بهانه ها؟!

   

   

  به قلم یعقوب درویشیان

   

   

   

  بعدازنطق میان دستور عدل هاشمی پور در جلسه ی علنی مجلس شورای اسلامی درتاریخ سیزدهم مرداد نودوهفت؛ و بیان مشکلات معیشتی واقتصادی جامعه ودرخواست نماینده ی کهگلیویه ی بزرگ از مسولان و مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران در جهت رفع موانع و تسهیل در امور معیشتی و اقتصادی آحاد جامعه، برخی ها بانادیده انگاشتن دغدغه های این وکیل مردم، تنها به یک جمله ی هاشمی پور درباره ی علی مطهری، نماینده ی مردم تهران واکنش هایی نشان دادند که این مهم را درحد بضاعت نگارنده به قلم تحلیل ، خدمت خوانندگان فهیم و مردم انقلابی به رشته تحریر میسپارم.
  آنچه هاشمی پور در نطق پارلمانی اش بیان کردند، حاوی نکات مهم و مشهودی بود که علیرغم اطلاع همه ی مسولانِ دولت، اما تاکنون به این شیوه، رسا و شفاف بیان نشده بود آن هم از تریبونِ خانه ی ملت. هاشمی پور که سخنانش را بر اساس واقعیت موجود جامعه و ایدئولوژی فکری اش بیان میکرد خطاب به رئیس جمهور محترم با بالاترین درجه ی شفافیت سخن گفتند.
  درک و شجاعت و صراحت بیان هاشمی پور در سخنانش نسبت به آقای رئیس جمهور، فارغ از هرگونه تعلق خاطر و یا هم بستگی سیاسی ویا وابستگی قومیتی و پیوستگی سرزمینی قابل تحسین و ارزشمند مینماید.
  بالطبع هاشمی پور از عواقب سخنانش آگاهی دارد و نیک میداند که سخن گفتن با رئیس دولت آنهم از تریبون مجلس میتواند عواقب و تبعاتی به دنبال داشته باشد اما با آگاهی به این موضوع و بر اساس آموزه های اعتقادی خویش وپایبندی به آیه ی شریفه ی( فَاِنَما انتَ المُذَکَر) رسالت یادآوری را به جای میآورد و مسائلی را به طرزخیلی شفاف به رئیس جمهور بیان میدارد.
  ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت، دیپلماسی اقتصادی ضعیف، استفاده از مدیران غیرکارآمد در شرایط سیاسی فعلی ، هجمه های تبلیغاتی وسیع دشمن و تاکتیک القای ناامیدی در میان مردم و همسویی برخی چهره های داخلی با دشمنان ،دامن زدن مدیران دولتی به مسائل نخ نمای سیاسی دو جناح چپ و راست، فرار از ارایه ی راهکارهای اصولی جهت حل مشکلات موجود اجتماعی و رها کردن دولت تنها بخشی از تذکرات هاشمی پور به دکتر روحانی بوده است که در سیاه نمایی رسانه ها و برخی از منتقدین و گاهی مغرضین اصلا به آن پرداخته نشده است و تنها سخنان هاشمی پور خطاب به علی مطهری را با درشت نمایی و سفسطه به آگاهی جامعه رسانده اند.
  هاشمی پور در ادامه ی سخنانش خطاب به دکتر روحانی بیان میدارند؛((چه اتفاق دیگری میبایست بیفتد تا مشخص شود دولت ناکارآمد است؟))
  جای بسی ناامیدی است که برخی از رسانه ای ها و فرهیختگان به هیچکدام از سخنان هاشمی پور توجه نمیکنند و با بایکوت خبری جنبه های مثبت هاشمی پور ، تنها وتنها به لید کردن و تیتر زدن درباره ی علی مطهری بسنده میکنند.
  کدام نماینده شهامت آن را دارد که با درایت به این موضوع که از طرف رئیس جمهور مورد غضب قرار خواهد گرفت و از همکاری وزرا و داشتن اعتبارات محروم خواهد شد و به تَبع آن از اقبال عمومی در حوزه ی انتخابیه اش کاسته خواهد شد ولی باز با رشادت و اتکاء به فرهنگ دینی اش در پشت تریبونی که در رصد داخلی ها و خارجی هاست با شهامت تام و حتی کوچکترین لرزشی در دست یا صدا از رئیس جمهور نقد نماید؟ به راستی مگر هاشمی پور نمیتواند در کنج بهارستان ساکت بنشیند و حق السکوتش را با استخدام های فامیلی و اعتبارات آنچنانی و امتیازات خاص از هئیت وزیران و رئیس جمهور پاداش بگیرد؟؟

   

   

   

  آیا شماها که دفاع از حق ملت را سرزنش میکنید و به جای اصول پرستی به شخصیت پرستی روی آورده اید، میتوانید درک کنید که ساده ترین و بدیهی ترین وظیفه ی یک نماینده دفاع از منافع ملی و عموم مردم میباشد؟ 

  هاشمی پور باجسارت ایلیاتی اش برای معدود دفعات، نارضایتی گسترده ی مردم از عملکرد اقتصادی دولت و اشتغال جوانان و معیشت نابسامان مردم را در صحن علنی مجلس یادآور میشود و در ادامه با بیان: تبعیض ها و بی عدالتی ها در دولت، ناکارآمدی مدیران دولتی وعدم پاسخگویی آنان به مطالبات مردمی، بی نتیجه بودن شعار اعتدال، افراطی گری در مسائل سیاسی و جناحی و قومیتی و عدم توجه به پتانسیل سایر احزاب و جناحها را جهت خروج از شرایط اقتصادی فعلی یادآور میشود.
  هاشمی پور با انتقاد از سیاستهای دولت که برخلاف سیاستهای بالادستی نظام مبنی برتوسعه ی اختیارات استانی ، هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است، با ارائه ی راهکارهای مناسب، معقول و عملی؛ تلاش میکند تا در کسوت یک نماینده ی مردم به دولت کمک نماید تا از مشکلات مردم گرهی گشوده گردد.
  کنار گذاشتن رودربایستی ها و ملاحظه کاری های دولتمردان، استفاده از تمام ظرفیتها و استعدادها ، فارغ از وابستگی های قومی و قبیله ای و جناحی، استفاده از توانمندی های نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران در حل مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان، استفاده از توان حوزه های علمیه را راهگشای دولت قلمداد میکند و در مهم ترین موضوع؛ توسعه ی اختیارات استانها را بیان مکند که با توجه به اهمیت این موضوع، استفاده از بخش خصوصی و سرمایه گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را پیشنهاد میدهد.
  آنچه را که رسانه های محلی از انظار مردم پنهان داشتند و پاراگراف برداری از سخنان هاشمی پور را نوعی اجحاف در حق یک نماینده میبینم و معتقدم فارغ از هرگونه ضدیت و همسوئی، بهتر است دوستان رسانه ای با انعکاس تمام و کمال یک اتفاق تلاش کنند تا رسالت رسانه ای شان را به نحو مطلوب به فرجام برسانند.
  آنچه موجب نقد وهجمه علیه هاشمی پور گردید بیان جملاتی چند از هاشمی پور خطاب به علی مطهری بود.
  اینکه علی مطهری فرزند اسلام شناس بزرگ و انقلابی شرافتمند و اندیشمندی توانا ، از نزدیک ترین دوستان حضرت امام( ره) و عارفی بی بدیل میباشد مایه ی تفاخر و به حق بودن علی مطهری نمیشود. نام استاد شهید مرتضی مطهری معلم انقلابی بر هزاران مدرسه و کتابخانه و خیابان و موسسه و… همچون آفتابی میدرخشد و از کتابهای این شخصیت انقلابی در اکثر خانه های ایرانیان به وفور یافت میشود. در فضیلت شهید مرتصی مطهری ،بنده ناچیزترین هستم اما راه فرزندش را از مکتب ایشان جدا میبینیم.
  تذکر هاشمی پور به مطهری یک امربه معروف بود که به علی مطهری یادآوری نماید که کیست و از سفره و دسترنج چه شخصیتی نان خورده است‌.
  از وجهه ی سیاسی ، این تذکر ریشه در واکنش های علی مطهری در مقابل سردارسرلشکر جعفری فرمانده ی کل سپاه پاسداران دارد.
  آنگاه که دکتر روحانی در جمع مسولان اجرایی کشور با درخواست کمک از تمام جناح ها وافراد برای عبور کشور ودولت از این برهه ی خاص ، خواهان همدلی وهمراهی شدند، همین سردار جعفری و سردار سلیمانی ها بودند که با شهامت تمام از رئیس جمهوری دفاع کردند که بارها آنان را دولت باتفنگ خوانده بود، بارها آنان را ارتشی مجزا میدانست که تمایلی به پرداخت حقوقشان ندارد، کارها و پروژه ای بزرگ عمرانی را از انان گرفت و حتی پالایشگاه بزرگ ستاره ی خلیج فارس را که قرارگاه خاتم الانبیاء ( ص) به پایان رسانید را بایک علی برکت الله به نام خویش و دولتش افتتاح کرد، اقتدار فرزندان سپاه را کارشکنی خواند و گسترش امنیت و جانفشانی مدافعان حرم و سردارهمدانی ها را سنگ اندازی در اجرای برجام خواند، گاهی به موشک های سپاه تاخت و گاهی انان را دستاورد خویش دانست و هزاران تعارض رفتاری دیگر که آقای روحانی در رابطه با سپاه داشتند. اما با تمام این موضوعات فرزندان انقلاب از دکتر روحانی حمایت کردند. ترامپ به روحانی تاخت و بعد تقاصای مذاکره داد. سردار جعفری درحمایت از روحانی سخن گفت واینکه ملت ایران نیازی به مذاکره با ترامپ ندارد، علی مطهری اما به سردار جعفری تاخت. اورا هیچکاره خواند و معتقدبود برای مذاکره باترامپ باید همه پرسی برگزار نمایند. یعنی هزینه ای بزرگ برای دولت بتراشند و روحانی را در برابر رای مردم قرار بدهند تا با شخصی که به قول و قرار و مذاکره پایبند نیست مجددا مذاکره نماید.
  علی مطهری برخلاف پدربزرگوارش که تمام زندگی و دارائی اش رابرای تثبیت نظام و انقلاب هزینه کرد، تلاش دارد تا با گرو کشی و باج خواهی به نام اصلاح طلبی، زهرچشمی از روحانی بگیرد که نخواسته یانتوانسته انتطارات علی مطهری ها رابرآورده بسازد.
  انچه هاشمی پور به مطهری گفت یک بحث اعتقادی بزرگ بود نه یک مساله ی شخصی کوچک. مراد هاشمی پور از برائت جستن استادشهید از فرزندنش، تقابل علی مطهری باانقلاب بود نه چیز دیگر.
  آنچه هاشمی پور به علی مطهری گفت، رویایی فرزند بامکتب پدرش را یادآور شد نه انتقام جویی..
  بیان برائت شهید مطهری از فرزندش، اندیشه ی تقابل انقلابی گری با لیبرال پرستی هست. وقتی فرزندان ملت و سرداران سپاه برای حفظ تمامیت ارضی و منافع ملی و مصالح نظام برای اتحاد تلاش میکنند ولی امثال علی مطهری و محمود صادقی ها تلاش دارند تا آب به آسیاب دشمن بریزند نه تنها استاد شهید مطهری بلکه باید ملت شهیدپرور ایران از این نوع عقاید برائت بجویند.
  تفکر شهید مطهری اعتلای انقلاب و حمایت از مستضعفین بوده و میباشد ولی اندیشه ی علی مطهری ها چیست؟
  اقتصاد ومعیشت ملت ایران ، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت دستاورد های انقلاب، موضوعاتی نیستند که علی مطهری بخواهد جهت تسویه حساب بادولت روحانی ، آنان را به چالش بکشد.
  هاشمی پور با شرافت و شجاعت از حقوق مردم دفاع کرده است هم در جریان استیضاح وزرای راه و کار در جریان هواپیمائی آسمان و هم در امضای سوال از رئیس جمهور و هم در نطق های پارلمانی اش.
  اینکه برخی از آقایان به خاطر مصالح طیفی یا طایفه ای با سانسور خبری سخنان نماینده ی کهگیلویه سعی دارند چهره و اندیشه ی هاشمی پور راخدشه دار کنند به غایت ناپسند و دور از اخلاق رسانه ای است. آنان که تفریح را برفرزندان هاشمی پور ناشایست میدانند از رانت خواری و باج خواهی های علی مطهری نیز مطلب بزنند. آنان که وطن گردی هاشمی پورها را در چند نقطه کشور که برای من و دیگرانی که از نظر مالی در مضیقه هستیم لوکس میخوانند ، چرا از وطن فروشی های علی مطهری و مصوبات ایشان در موارد خاص در سیاست خارجی حرفی نمیزنند؟ وطن گردی جرم است یا وطن فروشی؟ کسی را برای داشته ها و تفریحاتش محکوم نمیکنند ولی میتوان از افراد به خاطر تفکرات و عملکردهای ضد انقلابی اش تبرئه جست.
  برخی ها خارج از اعتقاد و ایدئولوژی و بااغماض تلاش دارند فرزندان هاشمی پور و تفریحات سالهای دورشان را در مقابل سخن هاشمی پور به علی مطهری بزرگنمایی کنند. این موضوع ، اگرسوء برداشت نباشد یک کج فهمی مطلق است. این نوع رفتارها و نوشتارها اگر از روی علم و آگاهی است که” اللهم اهدناالصراط المستقیم “واگر از روی بغض و معاندت باشد، ((ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرت الحسنه وقنا عذاب النار)).

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  15 نظر برای “حاج عدل هاشمی ، رسانه ها ؛ بهانه ها؟!”
  1. باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

   0

   0
  2. مطلع گفت:

   رطب خورده منع رطب نتواند کرد
   ایشون باید امر به معروف از خودش شروع کند
   مگه مسولین خودشون وضع موجود نمی بینند و نمی دانند
   معشیت مردم مشکل دارد
   جبهه گیر ایشون علیه دولت مرکری دودش
   تو چشم مردم کهگیلویه خواهد رفت

   1

   0
  3. ناشناس گفت:

   درویشان دفاع بی خود نه کن

   0

   0
  4. ناشناس گفت:

   اخرش نفهمیدیم زیر پرچم کیا شیون میکنی

   0

   0
  5. دهدشت گفت:

   آقایان لاهوتی و منطقیان هر وقت بزرگواری یا عدل هاشمی افاضه فضل می‌کنند ما در دلمان شما را نفرین می‌کنیم و شما را باعث بالا رفتن آنها می دانیم

   0

   0
  6. جمالی گفت:

   همین رشادتهای اینهاست که باعث عقب ماندن کهگیلویه طی چند سال گذشته شده و خواهد شد

   1

   0
  7. سلمان گفت:

   کدوم جنبه مثبت عدل هاشمی رو میگی
   زندگی لاکچری این آقا و آقازاده هاشو میگی
   ثروت اندوزیش رو با عرق جبین میگی
   چرا مخالف FATF هستن
   نباید یکی تو این مملکت باشه بگه این آقایون ثروتشون
   از کجا اومده.
   متاسفم که خودتون رو به خواب زدین
   البته مردم بیدارن و جواب این افراد را تو انتخابات
   بعدی خواهند داد
   از مکافات عمل غافل مشو
   گندم از گندم بروید جو ز جو
   درود بر شرف علی،مطهری

   1

   0
  8. اصلاح طلب گفت:

   کاش یک نفر پیدا میشد وبه ایشان میگفت که ثروت چند میلیاردی اش راچگونه کسب کرده.حالا میخواد به فکر فقرا باشه.

   0

   0
  9. ناشناس گفت:

   اقای هاشمی زندگی سالهای هفتاد با زندگی شاهی کنونی وامروزی حضرتعالی وخانواده ودختر فرزندان بیاد می اوری فقر وجوانان بیکار حوزه انتخابیه چطور ایا در هر دوره باید منتخب مردم کهگیلویه بزرگ به کار نسنجیده اتش زدن پرچم ووووو کیا احسن گفتند بفکر کار وگرفتاری مردم باش

   0

   0
  10. کهگیلویه گفت:

   خودتو خسته نکن عدل هاشمی اگر تفنگ برداره بره تنگه هرمزو ببنده دیگه تایید صلاحیت نمی شه . نکنه دعوا برسر ارث ومیراث وچند شب درگیری در دهدشت یادت رفت برادر

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   یعنی من ده پونزدهه ساله بودم آقای عدل هاشمی میومد خونمون یه نیسان داشت مارکش دقیقا یادمه،(پارس خودرو)حالا تو این بیست سال چطوری ایقد مایه دار شده و لاکچری نمیدونم ولی این روش افراطی که هاشمی و همفکرانش دارن دلیل بسیاری از بدبختی ملت ایران و استانه

   0

   0
  12. نازمکون گفت:

   چرا عدل هاشمی پور بر اساس آموزه های اعتقادی خویش و پایبندی به آیات قرآن به قسم جلاله ای که خورد پایبند نبود؟ دنبال چه میگردی یقعوب؟

   0

   0
  13. جلیلی گفت:

   خیلی خنده دار است که امثال حضرت ایشان از فقرا میگوید.متعجبم که کسانی در این جامعه پیدا میشوند که از هاشمی دفاع میکنند.قطعا نفعی در این دفاع نهفته است.هاشمی چه تائید شود و چه تائید نشود،دیگر راه مجلس را نخواهد دید.خودتان را خسته نکنید.

   0

   0
  14. دهدشت گفت:

   در تهران کسی ایشان رو نمیشناسه که به نطقش بپردازن .
   نشان به ان نشان چون میدانست کسی بهش توجه نمیکند از علی مطهری نام برد که حداقل از برند مطهری برا دیده شدن استفاده کنه . اتفاقا همین یه جمله بازتاب داشت .

   1

   0
  15. رزمنده گفت:

   آقای عدل هاشمی برای تبرئه خود این سخنان راگفته حال کار نداریم صحبت های ایشان به حق باشد یا ناحق سیاسی باشد یا ….. – اصل مطلب این است که ایشان خود درحال حاضر درراس اشراف وسرمایه داران شهرستان وحتی استان قراردارد و باید جواب دهد اوکه چند سال محافظ معمولی یکی از روحانیون بوده و درجنگ تجمیلی هم گویا نه سابقه حضور دارد ونه سابقه فرماندهی . بعد از جنگ به یمن آقای موحد شهرداردهدشت شده وبعد شهردار مسجد سلیمان بعد هم به قرارگاه خاتم آمده واز آن تاریخ تابه حال چطور دارای ثروت کهکشانی شده است ؟ تمام فرزندان ودامادها وبستگانش بامانورهای خیابانی ماشین های آخرین سیستم و اقامت در کاخهای چند طبقه شان درشهرهای مختلف استان ثروت خود را به رخ گود نشینان بیچاره دهدشتی می کشند . جواب دهد از کجا آورده ای ؟ آقای هاشمی امام راحل فرمودند من یک موی کوخ نشینان رابه صدها کاخ نشین عوض نمی کنم حال توبرای کوخ نشینان این دیار فراموش شده چه کردی؟

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 •