فانوس زاگرس | از انتخاب تا عزل احتمالی شهردار دوگنبدان/ پادرمیانی معاون استاندار /تهدید عضو شورا به استعفاء/ پیچیدگی و ابهام +مستندات
طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 82581 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     پس از کش و قوس های فراوان و مخالفت اولیه ۳ عضو از ۷عضو شورای شهر دوگنبدان با مسعود ظفری بعنوان شهردار دوگنبدان ، سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورد و نهایتأ مسعود ظفری با رأی قاطع ۷ عضو شورا بعنوان شهردار شهر دوگنبدان انتخاب شد.   به گزارش فانوس […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  پس از کش و قوس های فراوان و مخالفت اولیه ۳ عضو از ۷عضو شورای شهر دوگنبدان با مسعود ظفری بعنوان شهردار دوگنبدان ، سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورد و نهایتأ مسعود ظفری با رأی قاطع ۷ عضو شورا بعنوان شهردار شهر دوگنبدان انتخاب شد.

   

  به گزارش فانوس  زاگرس ، سرانجام روز پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ، مراسم تکریم و معارفه اردلان زینل زاده و مسعود ظفری شهرداران اسبق و جدید  دوگنبدان در جلسه شورای اداری شهرستان گچساران با حضور امام جمعه گچساران،نماینده گچساران و باشت،معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیران استانی و شهرستانی برگزار گردید.

   

   

   

  مسعود ظفری دارای مدرک کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه چمران ، طراح و مشاور سکونتگاههای غیره رسمی (بافت فرسوده)اهواز ماهشهر و گچساران و رییس طرح بافت فرسوده دوگنبدان و دانشجوی دکتری بر صندلی شهرداری شهر دوگنبدان تکیه داد تا شهروندان شاهد پیشرفت عمرانی و توسعه شهری به مراتب بیشتر از دوران شهردار بودن زینل زاده را برای دوگنبدان تداعی کنند.

   

   

  ظفری کار خود را آغاز کرد ،خیلی ها معتقد بودند بدلیل اینکه فضای خاصی  بر شهرداری دوگنبدان حاکم است و مسعود ظفری تجربه مدیریتی چندانی ندارد از عهده مدیریت یک مجموعه نامنسجم و پر حرف و حدیث برنمی آید ومدیریت  زینل زاده بر مجموعه شهرداری دوگنبدان یک استثنا بوده است.

   

  ظفری اندکی پس از شروع کار خود دست به اقداماتی زد که ۴حامی اولیه خود در شورای شهر دوگنبدان (حسینی،نظری،کرمی و خانم زارعیان )با این اقدامات مخالف بوده و باعث شد ورق برگشته و ۴حامی اولیه وی در مقابل وی بایستند و ۳عضو شورا که ابتدا مخالف وی بودند (عاملی مقدم،بلوطی و عباسی)به نزدیکان و موافقان وی مبدل شوند.

   

   

   

  از جمله کارهایی که ظفری انجام داد کنار گذاشتن چند نفر از معاونت ها و مدیران شهرداری و جایگزین کردن افرادی دیگر و انتخاب چند نفر بعنوان مشاور که این کار ظفری باعث واکنش ۴عضو شورای شهر دوگنبدان شد و پس از آن رابطه شهردار با برخی اعضای شورای شهر شکر آب شد و خبرهایی از استیضاح احتمالی ظفری به میان آمد.

   

  برکناری شهردار دوگنبدان منوط به موافقت ۵عضو شورای شهر با استیضاح ظفری بود که با ارتباط خوب و نزدیکی که ظفری با عاملی مقدم،بلوطی و عباسی داشت عملأ غیر ممکن شد و ظفری در ادامه و در موضع قدرت دست به اقدامات و تغییراتی زد که چندان مطلوب ۴عضو دیگر شورای شهر نبود.

   

  اما…..نکته ای که ظفری از آن مطلع نبود

   

  در قانون نصب و انتخاب شهرداران (تبصره ۳)آمده است:نصب شهرداران در شهرها با جمعیت بیش از ۲۰۰هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر وحکم وزیر کشور و در سایر شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار صورت می گیرد .

   

  همچنین در بندهای (الف و ب) تبصره ۴ همین قانون در خصوص خاتمه دوره خدمت شهردار   آمده است دوره خدمت شهردار در چند حالت ذیل خاتمه می یابد:

   

  الف_استعفای کتبی با تصویب شورا.

  ب_برکناری توسط شورای شهر با رعایت مقررات قانونی.

  ج_تعلیق طبق مقررات قانونی.

  د_فقدان هر یک از شرایط احراز سمت شهردار به تشخیص شورای شهر.

   

   

   

   

  بند (د) از تبصره (۴) از قانون نصب شهرداران ، کافی بود تا اعضای شورای شهر دوگنبدان که به عملکرد و عزل و نصب های بدون هماهنگی ظفری معترض بودند و معتقد بودند ظفری طبق قانون نیازی به انتصاب مشاوران برای خود ندارد این بار بجای استیضاح از راه قانونی دیگر ظفری را از کارهای بدون هماهنگی با اعضای شورای شهر بر حذر دارند و به  آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب هیأت وزیران  ورود کنند.

   

  البته گفته شده در جلسه ای که اعضای شورای شهر و شهردار دوگنبدان با حضور غلامرضا تاجگردون داشتند با پا درمیانی نماینده گچساران و باشت طرفین اعضای شورا رضایت دادند که فعلأ موضوع شرایط احراز شهردار را پیگیری نکنند و برخی خواسته های کلی  اعضای شورا از سوی شهردار اعمال شود که از جمله می توان به کنار گذاشتن یکی از مشاوران و نزدیکان شهردار دوگنبدان اشاره داشت.

   

   

   

   

  در بند (ب) آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب ۱۳۷۷/۶/۱۱  هیأت وزیران  آمده است:شهردار می بایست حتی المقدور متأهل ودارای حداقل(۲۵) سال سن و (۵) سال سابقه اجرایی در موقع انتخاب شدن داشته باشد.

   

   

   

  در ماده(۴)  از آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب هیأت وزیران آمده است:شورای اسلامی شهر به محض آن که از فقدان یکی از شرایط مندرج در بندها و تبصره های این آیین نامه در شهردار منتخب خود مطلع شوند باید در اولین جلسه عادی یا فوق العاده که با حضور شهردار تشکیل می شود به موضوع رسیدگی و تشخیص خود اعم از صحت و یا سقم مطلب را به مرجع صدور حکم انتصاب ، اعلام نمایند.

   

   

   

  همچنین در توضیحات اصلاحی رأی دیوان  در پاورقی همین صفحه آمده است : مرجع صدور حکم  (استاندار کهگیلویه و بویراحمد ) پس از بررسی موضوع در صورت صحت فقدان هر یک از شرایط می تواند حکم انتصاب را ملغی نماید و تأکید شده دوره خدمت شهردار در صورت فقدان هر یک از شرایط احراز سمت شهردار منحصرأ به تشخیص شورای شهر خاتمه می پذیرد.

   

  شورای شهر دوگنبدان با استناد به ماده (۴) نامه ای جهت حضور در جلسه شورای شهر به شهردار دوگنبدان ارسال میکند و موضوع احراز صلاحیت شهردار را در جلسه ای که  برگزار می شود به وی اطلاع می دهند.

   

   

   

  همچنین شورای شهر دوگنبدان طی صورتجلسه ای مکتوب  به مدت  ۴۸ ساعت به ظفری فرصت می دهند که نسبت به ارائه مدارک مستند و مکتوب در خصوص آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب۱۳۷۷/۶/۱۱ هیأت وزیران دال بر تأهل و (۵) سال سابقه اجرایی در موقع انتخاب شدن به شورای اسلامی شهر دوگنبدان اعلام نماید و همچنین  قید شد عدم ارائه مستندات مذکور در زمان تعیین شده به منزله نداشتن مدارک و سوابق مذکور می باشد.

   

   

  همچنین نامه ای محرمانه  تحت عنوان یادآوری جهت زمان تعیین شده برای شهردار دوگنبدان ارسال می شود.

   

   

  زمان تعیین شده برای پاسخ شهردار به سوالات اعضای شورای شهر و ارایه مدارک و مستندات به پایان می رسد و پاسخی از سوی شهردار دوگنبدان به شورای شهر داده نمی شود.

   

  شورای شهر با ارسال نامه هایی جداگانه به دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران (بدلیل سابقه تدریس شهردار در آن واحد دانشگاهی) و سازمان تأمین اجتماعی(سوابق بیمه) اقدام به دریافت سوابق تدریس و سوابق بیمه مسعود ظفری شهردار دوگنبدان می کند.

   

   

   

  جواب درخواست استعلامات شورای شهر دوگنبدان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران و تأمین اجتماعی گچساران به شورای شهر ارسال می شود.

   

  در پاسخ دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران به شورای شهر تعداد ساعات تدریس شهردار دوگنبدان از سالهای  تحصیلی ۱۳۸۷تا ۱۳۹۷ ارسال می شود و توضیح داده می شود که بیمه نامبرده بر اساس ساعات قید شده به حساب سازمان تأمین اجتماعی شعبه گچساران واریز شده است.

  همچنین در پاسخ استعلام تأمین اجتماعی گچساران کل سابقه بیمه شهردار ۵۶۶روز بوده که از تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱ بیمه پرداخت شده از سوی شهرداری دوگنبدان بوده است.

   

   

  مستندات از سوی شورای شهر دوگنبدان به معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد جهت بررسی و اعمال قانون ارسال می شود.

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس، موارد ذکر شده و مستندات فوق طبق بررسی های میدانی پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس بدست آمده است.

   

  امید است نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،استاندار کهگیلویه و بویراحمد،فرماندار شهرستان و مجموعه شورای شهر و شهردار دوگنبدان با در نظر گرفتن مصالح شهروندان و نیازی که به توسعه شهری در شهر دوگنبدان احساس می شود با دوری جستن از حواشی به وجود آمده بهترین تصمیم ممکن را برای شهر دوگنبدان بگیرند .

   

   

   

  توضیحات عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار در خصوص موضوع عزل و برکناری  شهردار دوگنبدان

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه عزل و برکناری شهردار چند شرط دارد، گفت: یکی از شرایط این است که شهردار استعفاء دهد و سپس به تصویب شورا برسد.

   

   

   

   

  وی افزود:دومین طریقه عزل شهردار از طریق استیضاح است که باید پنج نفر از هفت نفر اعضای شورای شهر رای به استیضاح شهردار دهند.

  فیلی اظهارکرد: در قانون آمده است در صورتیکه برخی از اعضای شورای شهر متوجه شوند فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده فاقد احراز شرایط شهردار شدن بوده طبق قانون بلافاصله مراتب را به کسی که حکم شهردار را تایید کرده(وزیر کشور برای کلان شهرها و مراکز استانها و استاندار برای سایر شهرها) گزارش دهند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: به محضی که شورا تشخیص داد شهردار فاقد شرایط لازم بوده در صحن علنی شورا مطرح و تصویب می رسد و نتیجه را به استانداری (مرجع تایید حکم شهردار) ارائه می دهند و طبق قانون استاندار می تواند حکم شهردار را لغو کند.

  فیلی اضافه کرد: در حال تلاش هستیم که اگر امکان داشته باشد این قضیه به صورت تعاملی بین اعضای شورای شهر و شهردار شهر دوگنبدان حل و فصل و ختم بخیر شود.

   

   

  واکنش عاملی مقدم به خبر عزل شهردار؛اگر  لغو حکم تایید شود استعفا خواهیم داد

   

  حبیب اله عاملی مقدم، عضو شورای شهر دوگنبدان نیز در خصوص عزل شهردار گفت: قطعا چنین حرکتی از سوی وزارت کشور صورت نمی گیرد.

  وی افزود: اگر قرار باشد حکم شهردار لغو شود تکلیف دموکراسی و رأی مردم چه خواهد شد.

   

   

  عاملی مقدم خاطرنشان کرد: مردم دوگنبدان ۱۲ هزار رأی به من و ۹ هزار رأی به آقای بلوطی و ۸ هزار رأی نیز به آقای عباسی دادند.

  وی بیان کرد: اگر حکم شهردار لغو شود ما اعضای شورای شهر یا استعفاء خواهیم داد و یا تصمیم را به مردم خواهیم سپرد.

   

   

  پیچیدگی و ابهام 

   

  البته نامه ای با امضاء بهزاد افشار مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا  در وزارت کشور  بدست آمده که در آن نامه مسعود ظفری شهردار دوگنبدان را دارای سابقه اجرایی می‌داند . 

   

   

   

   

  گزارش ؛سجادتقی پور

   

   

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  14 نظر برای “از انتخاب تا عزل احتمالی شهردار دوگنبدان/ پادرمیانی معاون استاندار /تهدید عضو شورا به استعفاء/ پیچیدگی و ابهام +مستندات”
  1. F-a گفت:

   جناب اقاي عاملي مقدم به ياد داشته باش كه مردم به حضرتعالي رأي دارند كه طبق قانون عمل كنيً با اين اظهارات حضرتعالي ياد سخني از دوستان در مبارزات انتخاباتي سنوات گذشته مجلس افتادم كه فرمودند قانون شكن نمي تواند قانون گذار باشد مردم به شما رأي دادند كه طبق قانون عمل كنيً نه طبق سليقه و ديكته ديگران كه قانون فراتر از تصميم امسال حضرتعالي وضايئقه هاي شخصي شماست

   5

   4
  2. باران گفت:

   اینا رسما به شعور مردم دارن توهین میکنن..اون موقع که قرار شد شهردار بشه چرا سابقه ایشون بررسی نشد یعنی نمیدونستن سابقه اجرایی..تاهل و…ایشون با رابطه و دست های پشت پرده شهردار شدند بنا به مصلحت و منافع عده ای..الان هم با همون واسطه ها کنار گذاشته شد

   8

   2
  3. ناشناس گفت:

   درود بر ظفری شهردار عزیز

   4

   1
  4. مهران گفت:

   واقعا 🤔

   0

   0
  5. ناشناس گفت:

   درود بر معمار شهر گچساران دکتر ظفری

   5

   1
  6. شهروند گفت:

   باسلام
   جناب ظفری نه طراح بافت فرسوده هستند و نه نفر اول اون ،ایشون فقط نیروی مشاور در دفتر بافت بودن ،ضمن اینکه در ابتدای امر خود جناب ظفری میدونستن شرایط احراز صلاحیت شهردار بودن رو ندارن ولی با همکاری آقایان سند سازی کردن ،ولی بعد از اینکه خواستهای اقایان مستجاب نشد ،عملا نقطه ضعف خودش رو دست اونا داده بود ……ظفری باید میدونست نمیتونه تا آخر راه کج دار و مریض با این شورا پیش بره ،چون برای شهردار شدن حاضر شد تن به این راه ناصواب بده….هر چنددر این مدت نشون داد تنها به فکر حفظ جایگاه خودش و معاون عمرانیشه،نه طرحی داشت و نه ایده ای

   2

   4
  7. حسینی گفت:

   درود بر دکتر ظفری

   4

   1
  8. ناشناس گفت:

   جناب اقای عاملی مقدم چرا بر اساس شعور و قانون عمل نمی کنی اری به شما رای دادیم که بر اساش شعور و درک از قانون رفتار کنی نه اینکه امثال انسانهای چند دههه گذشته و سخنانی از روی غرض ………….ع در شبکه های اجتماعی منتشر کنی کمی به خود بیا

   1

   2
  9. ناشناس گفت:

   زنده باد دکتر ظفری مردم گچساران فهمیم هستند و کنارت خواهند بود وا از عملکرد شما بسیار راضی هستن موفق باشی از شورا شهر تقضا داریم که نگاه شون ب شهر نگاه مردمی باشد و نه نگاه شخصی و اجازه بدن ظفری در ارامش بکارش ادامه بدن

   3

   1
  10. سلام گفت:

   آقای عاملی اگر شمادرشورا قانون گذار وناظر براجرای دقیق قانون هستید پش برای شما خیلی خیلی زشت است که بگوید اگر قانون درباره شهردار اجرا شود من فلان میکن .پس فهمیدیم که اجرای قانون فقط باید باب میل جنابعالی باشد.

   2

   4
  11. شرمنده از معرفی گفت:

   قانوندان عزیز باید بدانید که کلیه مکاتبات شورای اسلامی شهر دوگنبدان
   با امضای آقای حسینی میباشد که قانونا چون همزمان رییس اطاق اصناف بوده فاقد صلاحیت برای ریاست شورا میبوده و کلیه نامه ها فاقد اعتبار میباشند.

   6

   0
  12. ناشناس گفت:

   در صورت برکناری دکتر ظفری اقایونی ک دنبال منافع بودن و دستشون نمیرسید باید ب فکر روزهای شفاف سازی اقداماتشون باشن
   زمین های زیادی توی شهر هست ک باید مشخص بشع اعضا………چطور بدست اوردنع!!!
   تغییر کاربری فضای سبز شهری و ساخت اپارتمان توسط عزیزان مخالف شهردار؟
   پیامنکاری های نردیکان ………با رانتهای فراوان؟؟؟
   اعضای بیسوادی در واحد فنی و عمرانی شهرداری با دوستان پیامنکار!!!!
   و ………
   منتظر باشین عزیزان من
   خوشخال میشیم یک مورد اشتباه و خطا از دکتر ظفری اسم ببرید یا نزدیکان ایشون

   9

   1

  
  امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • شهردار یاسوج:هدف از اجرای پیاده رو های شهر، زیباسازی و سهولت و هم سان سازی بوده است
 • جلسه بررسی اجرایی بافت فرسوده  دوگنبدان با حضور مسولان کشوری ،نماینده گچساران و باشت ، مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد+تصاویر
 • سفر شهردار و اعضای شورای شهر دوگنبدان به یاسوج/امشب شهرداری دوگنبدان روی آرامش خواهد گرفت؟؟
 • ۷۱ هزار کیسه برنج احتکار شده در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد
 • نماینده گچساران و باشت:می‌گویند به فلان سرمایه‌گذار بگویید با من تماس بگیرد/عملکرد بانک ملت در پرداخت تسهیلات بسیار ضعیف است
 • نخستین مدرسه هاکی روستایی ایران در تلخاب شیرین افتتاح شد+تصویر
 • رهبر انقلاب:هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد/جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد/ آنان که می گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش آفرین هستند
 • لغو پرواز های فرودگاه یاسوج و سرگردانی مسافران
 • صعود کوهنوردان باشگاه کوهنوردی فراز گچساران به دو قله سهند و سبلان+تصاویر
 • حکایت نا تمام عزل وزراء در مجلس ناکارآمد 
 • جزئیات حادثه قتل پسر به دست پدر در یاسوج
 • نماینده کهگیلویه بزرگ خبر داد:برگزاری مناقصه تأمین منابع مالی پتروشیمی دهدشت
 • رودخانه بشار یاسوج، جان دوباره گرفت+تصاویر
 • انتقاد شدید رحیمی از کشتارگاه گچساران ؛با این وضعیت گوشت مورد نیاز را از یاسوج تأمین خواهیم کرد
 • فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در سراشیبی سقوط
 • بانک پارسیان در گچساران افتتاح شد+تصاویر
 • واکنش فرماندار بویراحمد به زمین‌خواری‌ها، استخدام فله‌ای‌ها و توزیع اعتبارات
 • نماینده گچساران و باشت:احمدی‌نژاد و رضا پهلوی هر دو یک حرف را می‌زنند
 • توضیحات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ارتباط با تغییر و تحولات اخیر در شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه
 • جو حاکم بر ادارات استان چاپلوسی و دروغگویی است
 •