طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 82581 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     پس از کش و قوس های فراوان و مخالفت اولیه ۳ عضو از ۷عضو شورای شهر دوگنبدان با مسعود ظفری بعنوان شهردار دوگنبدان ، سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورد و نهایتأ مسعود ظفری با رأی قاطع ۷ عضو شورا بعنوان شهردار شهر دوگنبدان انتخاب شد.   به گزارش فانوس […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  پس از کش و قوس های فراوان و مخالفت اولیه ۳ عضو از ۷عضو شورای شهر دوگنبدان با مسعود ظفری بعنوان شهردار دوگنبدان ، سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورد و نهایتأ مسعود ظفری با رأی قاطع ۷ عضو شورا بعنوان شهردار شهر دوگنبدان انتخاب شد.

   

  به گزارش فانوس  زاگرس ، سرانجام روز پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ، مراسم تکریم و معارفه اردلان زینل زاده و مسعود ظفری شهرداران اسبق و جدید  دوگنبدان در جلسه شورای اداری شهرستان گچساران با حضور امام جمعه گچساران،نماینده گچساران و باشت،معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیران استانی و شهرستانی برگزار گردید.

   

   

   

  مسعود ظفری دارای مدرک کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه چمران ، طراح و مشاور سکونتگاههای غیره رسمی (بافت فرسوده)اهواز ماهشهر و گچساران و رییس طرح بافت فرسوده دوگنبدان و دانشجوی دکتری بر صندلی شهرداری شهر دوگنبدان تکیه داد تا شهروندان شاهد پیشرفت عمرانی و توسعه شهری به مراتب بیشتر از دوران شهردار بودن زینل زاده را برای دوگنبدان تداعی کنند.

   

   

  ظفری کار خود را آغاز کرد ،خیلی ها معتقد بودند بدلیل اینکه فضای خاصی  بر شهرداری دوگنبدان حاکم است و مسعود ظفری تجربه مدیریتی چندانی ندارد از عهده مدیریت یک مجموعه نامنسجم و پر حرف و حدیث برنمی آید ومدیریت  زینل زاده بر مجموعه شهرداری دوگنبدان یک استثنا بوده است.

   

  ظفری اندکی پس از شروع کار خود دست به اقداماتی زد که ۴حامی اولیه خود در شورای شهر دوگنبدان (حسینی،نظری،کرمی و خانم زارعیان )با این اقدامات مخالف بوده و باعث شد ورق برگشته و ۴حامی اولیه وی در مقابل وی بایستند و ۳عضو شورا که ابتدا مخالف وی بودند (عاملی مقدم،بلوطی و عباسی)به نزدیکان و موافقان وی مبدل شوند.

   

   

   

  از جمله کارهایی که ظفری انجام داد کنار گذاشتن چند نفر از معاونت ها و مدیران شهرداری و جایگزین کردن افرادی دیگر و انتخاب چند نفر بعنوان مشاور که این کار ظفری باعث واکنش ۴عضو شورای شهر دوگنبدان شد و پس از آن رابطه شهردار با برخی اعضای شورای شهر شکر آب شد و خبرهایی از استیضاح احتمالی ظفری به میان آمد.

   

  برکناری شهردار دوگنبدان منوط به موافقت ۵عضو شورای شهر با استیضاح ظفری بود که با ارتباط خوب و نزدیکی که ظفری با عاملی مقدم،بلوطی و عباسی داشت عملأ غیر ممکن شد و ظفری در ادامه و در موضع قدرت دست به اقدامات و تغییراتی زد که چندان مطلوب ۴عضو دیگر شورای شهر نبود.

   

  اما…..نکته ای که ظفری از آن مطلع نبود

   

  در قانون نصب و انتخاب شهرداران (تبصره ۳)آمده است:نصب شهرداران در شهرها با جمعیت بیش از ۲۰۰هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر وحکم وزیر کشور و در سایر شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار صورت می گیرد .

   

  همچنین در بندهای (الف و ب) تبصره ۴ همین قانون در خصوص خاتمه دوره خدمت شهردار   آمده است دوره خدمت شهردار در چند حالت ذیل خاتمه می یابد:

   

  الف_استعفای کتبی با تصویب شورا.

  ب_برکناری توسط شورای شهر با رعایت مقررات قانونی.

  ج_تعلیق طبق مقررات قانونی.

  د_فقدان هر یک از شرایط احراز سمت شهردار به تشخیص شورای شهر.

   

   

   

   

  بند (د) از تبصره (۴) از قانون نصب شهرداران ، کافی بود تا اعضای شورای شهر دوگنبدان که به عملکرد و عزل و نصب های بدون هماهنگی ظفری معترض بودند و معتقد بودند ظفری طبق قانون نیازی به انتصاب مشاوران برای خود ندارد این بار بجای استیضاح از راه قانونی دیگر ظفری را از کارهای بدون هماهنگی با اعضای شورای شهر بر حذر دارند و به  آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب هیأت وزیران  ورود کنند.

   

  البته گفته شده در جلسه ای که اعضای شورای شهر و شهردار دوگنبدان با حضور غلامرضا تاجگردون داشتند با پا درمیانی نماینده گچساران و باشت طرفین اعضای شورا رضایت دادند که فعلأ موضوع شرایط احراز شهردار را پیگیری نکنند و برخی خواسته های کلی  اعضای شورا از سوی شهردار اعمال شود که از جمله می توان به کنار گذاشتن یکی از مشاوران و نزدیکان شهردار دوگنبدان اشاره داشت.

   

   

   

   

  در بند (ب) آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب ۱۳۷۷/۶/۱۱  هیأت وزیران  آمده است:شهردار می بایست حتی المقدور متأهل ودارای حداقل(۲۵) سال سن و (۵) سال سابقه اجرایی در موقع انتخاب شدن داشته باشد.

   

   

   

  در ماده(۴)  از آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهردار ،مصوب هیأت وزیران آمده است:شورای اسلامی شهر به محض آن که از فقدان یکی از شرایط مندرج در بندها و تبصره های این آیین نامه در شهردار منتخب خود مطلع شوند باید در اولین جلسه عادی یا فوق العاده که با حضور شهردار تشکیل می شود به موضوع رسیدگی و تشخیص خود اعم از صحت و یا سقم مطلب را به مرجع صدور حکم انتصاب ، اعلام نمایند.

   

   

   

  همچنین در توضیحات اصلاحی رأی دیوان  در پاورقی همین صفحه آمده است : مرجع صدور حکم  (استاندار کهگیلویه و بویراحمد ) پس از بررسی موضوع در صورت صحت فقدان هر یک از شرایط می تواند حکم انتصاب را ملغی نماید و تأکید شده دوره خدمت شهردار در صورت فقدان هر یک از شرایط احراز سمت شهردار منحصرأ به تشخیص شورای شهر خاتمه می پذیرد.

   

  شورای شهر دوگنبدان با استناد به ماده (۴) نامه ای جهت حضور در جلسه شورای شهر به شهردار دوگنبدان ارسال میکند و موضوع احراز صلاحیت شهردار را در جلسه ای که  برگزار می شود به وی اطلاع می دهند.

   

   

   

  همچنین شورای شهر دوگنبدان طی صورتجلسه ای مکتوب  به مدت  ۴۸ ساعت به ظفری فرصت می دهند که نسبت به ارائه مدارک مستند و مکتوب در خصوص آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب۱۳۷۷/۶/۱۱ هیأت وزیران دال بر تأهل و (۵) سال سابقه اجرایی در موقع انتخاب شدن به شورای اسلامی شهر دوگنبدان اعلام نماید و همچنین  قید شد عدم ارائه مستندات مذکور در زمان تعیین شده به منزله نداشتن مدارک و سوابق مذکور می باشد.

   

   

  همچنین نامه ای محرمانه  تحت عنوان یادآوری جهت زمان تعیین شده برای شهردار دوگنبدان ارسال می شود.

   

   

  زمان تعیین شده برای پاسخ شهردار به سوالات اعضای شورای شهر و ارایه مدارک و مستندات به پایان می رسد و پاسخی از سوی شهردار دوگنبدان به شورای شهر داده نمی شود.

   

  شورای شهر با ارسال نامه هایی جداگانه به دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران (بدلیل سابقه تدریس شهردار در آن واحد دانشگاهی) و سازمان تأمین اجتماعی(سوابق بیمه) اقدام به دریافت سوابق تدریس و سوابق بیمه مسعود ظفری شهردار دوگنبدان می کند.

   

   

   

  جواب درخواست استعلامات شورای شهر دوگنبدان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران و تأمین اجتماعی گچساران به شورای شهر ارسال می شود.

   

  در پاسخ دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران به شورای شهر تعداد ساعات تدریس شهردار دوگنبدان از سالهای  تحصیلی ۱۳۸۷تا ۱۳۹۷ ارسال می شود و توضیح داده می شود که بیمه نامبرده بر اساس ساعات قید شده به حساب سازمان تأمین اجتماعی شعبه گچساران واریز شده است.

  همچنین در پاسخ استعلام تأمین اجتماعی گچساران کل سابقه بیمه شهردار ۵۶۶روز بوده که از تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱ بیمه پرداخت شده از سوی شهرداری دوگنبدان بوده است.

   

   

  مستندات از سوی شورای شهر دوگنبدان به معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد جهت بررسی و اعمال قانون ارسال می شود.

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس، موارد ذکر شده و مستندات فوق طبق بررسی های میدانی پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس بدست آمده است.

   

  امید است نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،استاندار کهگیلویه و بویراحمد،فرماندار شهرستان و مجموعه شورای شهر و شهردار دوگنبدان با در نظر گرفتن مصالح شهروندان و نیازی که به توسعه شهری در شهر دوگنبدان احساس می شود با دوری جستن از حواشی به وجود آمده بهترین تصمیم ممکن را برای شهر دوگنبدان بگیرند .

   

   

   

  توضیحات عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار در خصوص موضوع عزل و برکناری  شهردار دوگنبدان

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه عزل و برکناری شهردار چند شرط دارد، گفت: یکی از شرایط این است که شهردار استعفاء دهد و سپس به تصویب شورا برسد.

   

   

   

   

  وی افزود:دومین طریقه عزل شهردار از طریق استیضاح است که باید پنج نفر از هفت نفر اعضای شورای شهر رای به استیضاح شهردار دهند.

  فیلی اظهارکرد: در قانون آمده است در صورتیکه برخی از اعضای شورای شهر متوجه شوند فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده فاقد احراز شرایط شهردار شدن بوده طبق قانون بلافاصله مراتب را به کسی که حکم شهردار را تایید کرده(وزیر کشور برای کلان شهرها و مراکز استانها و استاندار برای سایر شهرها) گزارش دهند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: به محضی که شورا تشخیص داد شهردار فاقد شرایط لازم بوده در صحن علنی شورا مطرح و تصویب می رسد و نتیجه را به استانداری (مرجع تایید حکم شهردار) ارائه می دهند و طبق قانون استاندار می تواند حکم شهردار را لغو کند.

  فیلی اضافه کرد: در حال تلاش هستیم که اگر امکان داشته باشد این قضیه به صورت تعاملی بین اعضای شورای شهر و شهردار شهر دوگنبدان حل و فصل و ختم بخیر شود.

   

   

  واکنش عاملی مقدم به خبر عزل شهردار؛اگر  لغو حکم تایید شود استعفا خواهیم داد

   

  حبیب اله عاملی مقدم، عضو شورای شهر دوگنبدان نیز در خصوص عزل شهردار گفت: قطعا چنین حرکتی از سوی وزارت کشور صورت نمی گیرد.

  وی افزود: اگر قرار باشد حکم شهردار لغو شود تکلیف دموکراسی و رأی مردم چه خواهد شد.

   

   

  عاملی مقدم خاطرنشان کرد: مردم دوگنبدان ۱۲ هزار رأی به من و ۹ هزار رأی به آقای بلوطی و ۸ هزار رأی نیز به آقای عباسی دادند.

  وی بیان کرد: اگر حکم شهردار لغو شود ما اعضای شورای شهر یا استعفاء خواهیم داد و یا تصمیم را به مردم خواهیم سپرد.

   

   

  پیچیدگی و ابهام 

   

  البته نامه ای با امضاء بهزاد افشار مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا  در وزارت کشور  بدست آمده که در آن نامه مسعود ظفری شهردار دوگنبدان را دارای سابقه اجرایی می‌داند . 

   

   

   

   

  گزارش ؛سجادتقی پور

   

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  19 نظر برای “از انتخاب تا عزل احتمالی شهردار دوگنبدان/ پادرمیانی معاون استاندار /تهدید عضو شورا به استعفاء/ پیچیدگی و ابهام +مستندات”
  1. F-a گفت:

   جناب اقاي عاملي مقدم به ياد داشته باش كه مردم به حضرتعالي رأي دارند كه طبق قانون عمل كنيً با اين اظهارات حضرتعالي ياد سخني از دوستان در مبارزات انتخاباتي سنوات گذشته مجلس افتادم كه فرمودند قانون شكن نمي تواند قانون گذار باشد مردم به شما رأي دادند كه طبق قانون عمل كنيً نه طبق سليقه و ديكته ديگران كه قانون فراتر از تصميم امسال حضرتعالي وضايئقه هاي شخصي شماست

   5

   4
  2. باران گفت:

   اینا رسما به شعور مردم دارن توهین میکنن..اون موقع که قرار شد شهردار بشه چرا سابقه ایشون بررسی نشد یعنی نمیدونستن سابقه اجرایی..تاهل و…ایشون با رابطه و دست های پشت پرده شهردار شدند بنا به مصلحت و منافع عده ای..الان هم با همون واسطه ها کنار گذاشته شد

   8

   2
  3. ناشناس گفت:

   درود بر ظفری شهردار عزیز

   4

   1
  4. ناشناس گفت:

   درود بر معمار شهر گچساران دکتر ظفری

   5

   1
  5. شهروند گفت:

   باسلام
   جناب ظفری نه طراح بافت فرسوده هستند و نه نفر اول اون ،ایشون فقط نیروی مشاور در دفتر بافت بودن ،ضمن اینکه در ابتدای امر خود جناب ظفری میدونستن شرایط احراز صلاحیت شهردار بودن رو ندارن ولی با همکاری آقایان سند سازی کردن ،ولی بعد از اینکه خواستهای اقایان مستجاب نشد ،عملا نقطه ضعف خودش رو دست اونا داده بود ……ظفری باید میدونست نمیتونه تا آخر راه کج دار و مریض با این شورا پیش بره ،چون برای شهردار شدن حاضر شد تن به این راه ناصواب بده….هر چنددر این مدت نشون داد تنها به فکر حفظ جایگاه خودش و معاون عمرانیشه،نه طرحی داشت و نه ایده ای

   2

   4
  6. حسینی گفت:

   درود بر دکتر ظفری

   4

   1
  7. ناشناس گفت:

   جناب اقای عاملی مقدم چرا بر اساس شعور و قانون عمل نمی کنی اری به شما رای دادیم که بر اساش شعور و درک از قانون رفتار کنی نه اینکه امثال انسانهای چند دههه گذشته و سخنانی از روی غرض ………….ع در شبکه های اجتماعی منتشر کنی کمی به خود بیا

   1

   2
  8. ناشناس گفت:

   زنده باد دکتر ظفری مردم گچساران فهمیم هستند و کنارت خواهند بود وا از عملکرد شما بسیار راضی هستن موفق باشی از شورا شهر تقضا داریم که نگاه شون ب شهر نگاه مردمی باشد و نه نگاه شخصی و اجازه بدن ظفری در ارامش بکارش ادامه بدن

   3

   1
  9. سلام گفت:

   آقای عاملی اگر شمادرشورا قانون گذار وناظر براجرای دقیق قانون هستید پش برای شما خیلی خیلی زشت است که بگوید اگر قانون درباره شهردار اجرا شود من فلان میکن .پس فهمیدیم که اجرای قانون فقط باید باب میل جنابعالی باشد.

   2

   4
  10. شرمنده از معرفی گفت:

   قانوندان عزیز باید بدانید که کلیه مکاتبات شورای اسلامی شهر دوگنبدان
   با امضای آقای حسینی میباشد که قانونا چون همزمان رییس اطاق اصناف بوده فاقد صلاحیت برای ریاست شورا میبوده و کلیه نامه ها فاقد اعتبار میباشند.

   6

   0
  11. ناشناس گفت:

   در صورت برکناری دکتر ظفری اقایونی ک دنبال منافع بودن و دستشون نمیرسید باید ب فکر روزهای شفاف سازی اقداماتشون باشن
   زمین های زیادی توی شهر هست ک باید مشخص بشع اعضا………چطور بدست اوردنع!!!
   تغییر کاربری فضای سبز شهری و ساخت اپارتمان توسط عزیزان مخالف شهردار؟
   پیامنکاری های نردیکان ………با رانتهای فراوان؟؟؟
   اعضای بیسوادی در واحد فنی و عمرانی شهرداری با دوستان پیامنکار!!!!
   و ………
   منتظر باشین عزیزان من
   خوشخال میشیم یک مورد اشتباه و خطا از دکتر ظفری اسم ببرید یا نزدیکان ایشون

   9

   2
  12. ناشناس گفت:

   دکتر ظفری همه چیزش واضح و مشخص است و هیچ چیز مخفی ندارد. چیزی ندارین که بر علیه ظفری اعلم کنید اومدین….. اره یکی از شرایط داشتن سوابق اجرایی بالای ۵ سال و متاهل بودن بوده که نوشته حتی المقدر… این دقیقا یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس بی خود هوچی گری نکنید

   0

   0
  13. همشهری گفت:

   با سلام و احترام ..مایه تاسف است برای ریس شورا که خودش اول شهردار را برگزیده و الان نامه های محرمانه را روی سایت گذاشته …

   0

   1
  14. همشهری گفت:

   با این نامه های که ریاست محترم شورا روی سایت گذاشته ابروی ما را که بهش رای داده بودیم برد …..اخه چرا ….مایه تاسفه

   0

   0
  15. ناشناس گفت:

   والا مو فقط دونم اینو دلشون سی مو بعنوان کارگر شهرداری و بقیه شهروندان میسوزه فقط و فکر خشونن و کل کل بین خشون کلا آخ سی رواق

   0

   0
  16. ناشناس گفت:

   تاهل جالبه منظور سی ناصر رییس شورا از تاهل را خودش میداند چون …….. ………. داره و گاهی ……. و ……. شهردار باید تاهل داشته باشه

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • بازدید مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه یاسوج+عکس
 • مجتمع دال دنا فاقد مجوز احداث بوده
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 • ماجرای “شیرینی الف ” شعبه یاسوج ؛ سناریو یا واقعیت؟؟!! / لزوم ورود استاندار به موضوع پیش آمده
 • یادداشت عدل هاشمی پور در واکنش به سفر نماینده بویراحمد و دنا در روستای آجم
 • عضو شورای روستای پاتاوه آجم دیشموک:مسئولان کهگیلویه بزرگ ما را فراموش کرده اند/سفر نماینده بویراحمد و دنا انتخاباتی نبود
 •