طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۷ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 82304 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   دکتر شیرعلی خرامین استاد دانشگاه و از فعالین سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد در نامه ای انتقادی به غلامرضا تاجگردون ،  وی و سایر اعضای کمیسیون بودجه مجلس  را در شکل گیری وضعیت اقتصادی کشور مقصر خوانده  است.   به گزارش فانوس زاگرس ، در نامه خرامین به تاجگردون آمده است:   […]

  فانوس زاگرس؛

   

  دکتر شیرعلی خرامین استاد دانشگاه و از فعالین سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد در نامه ای انتقادی به غلامرضا تاجگردون ،  وی و سایر اعضای کمیسیون بودجه مجلس  را در شکل گیری وضعیت اقتصادی کشور مقصر خوانده  است.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، در نامه خرامین به تاجگردون آمده است:

   

   به نام خدا

   

  جناب آقای تاجگردون

   

  نماینده محترم مردم شریف و بزرگوار شهرستانهای گچساران و باشت

   

   

  سلام علیکم

   

  روزانه ما مردم استان شاهد سخنان و اظهارات حضرتعالی در موضوعات مختلف هستیم. اظهاراتی که دایره اثرگذاری آنها از سایت ها و شبکه های اجتماعی فعال در درون استان و هم چنین اختلافات منطقه ای و ایلی  فراتر نمی رود . سخنان و اظهاراتتان معمولا  در حول و حوش مسائل  پیش پا افتاده و بگو و مگو  و یک به دو با هر رقیب، منتقد و معترضی به عملکردتان  بر سر مسائل کوچک و بی ارزشی بوده که نشان از بی خبری ، بی خیالی  و یا سر پوش گذاشتن بر مسائل کلان  بوده است که امیدوارم چنین نباشد و این همه در حالی است که توقع و انتظار از جنابعالی به جهت تخصص و هم چنین جایگاه تان در مجلس بیش از این رفتارها و اظهارات ابتدایی بوده است.

   

  اگر مستحضر باشید که حتما هستید و بهتر از ما هم اطلاع دارید در هفته ها و ماه های  اخیر  دلار از مرز نه هزار تومان  گذشته است  و سکه چهار میلیون را به راحتی رکورد زده است. به عبارتی در عرض چهار ماه دلار سه برابر و سکه چهار برابر گردیده  و حقوق کارگران در سطح پنجاه هزار نا قابل برای جلوگیری از ایجاد تورم باقی مانده است.

   

  پدیده ای که  از سالهای قبل توسط دلسوزان  متخصص و حتی غیر متخصص  به عنوان نتیجه انفجار فنری  کنترل رکودی تورم به همه شماها گوشزد شده بود ولی نه تنها وقعی به این پیشنهادات ندادید که هر منتقد و دلسوزی را به جایی حواله کردید و اینک نیز بعد از وقوع فاجعه قرائن رفتاری شما و دوستان مسئول شما  مانند خرید دلارها، دریافت وامها و راه اندازی صرافیها، خرید سکه ها ورود ماشینهای خارجی همه نشان دهنده اطلاع دقیق شماها از بحران فوق الذکر از مدتها قبل و حتی قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بوده است.

   

  از طرف دیگر استحضار دارید که وظیفه خطیر نمایندگی و مجلس محترم تصویب  قوانین و نظارت بر اجرای آنان می باشد. به عبارتی در هر جایی ضعفی باشد آنجا یا فاقد قانون وبرنامه بوده است یا نظارتی در کار نبوده است، چرا که در کشور از چهار رکن توسعه دو رکن آن یعنی منابع مالی و انسانی در وضعیت خوب و مطلوبی است و  اگر ضعفی بوده باشد آن ضعف متوجه  دو رکن دیگر یعنی برنامه و قانون و نظارت می توانسته باشد.

   

  حال  بد نیست حضرتعالی به عنوان رئیس کمیسیون بودجه مجلس به  جای نشست های اثبات خود و بعضا تحقیر دیگران به برخی سوالات بی شمار مردم پاسخگو باشید .

   

  ۱-  شما به عنوان مسئول بالاترین کمیسیون اقتصادی مجلس که وظیفه برنامه ریزی ، تصویب قوانین و نظارت را به عهده داشته اید برای جلوگیری از این بحران کدام قدم عملی جز مصاحبه های ساختگی و بی اثر را برداشته اید؟

   

  ۲-  در طی این چندین سال  با علم اطلاع از این بحران کدام وزیر را استیضاح، مورد پرسش و یا بازخواست نمودید؟

   

  ۳-  در طی این چندین سال کدام تذکر یا نامه دلسوزانه را برای مسئولین فرستادید. پای کدامین طرح سئوال را  از مسئولین اقتصادی امضاء نمودید؟ شما حتی در نامه دیروز ۹۱ نماینده از همکارانتان که سوالی را در همین زمینه از جناب رئیس جمهور مطرح کردند حاضر به امضای نامه نشده اید.

   

  ۴-  کدام قانون، برنامه را برای رهایی از بحرانی که همه از قبل می دانستید  پیشنهاد، تصویب ویا عملیاتی نمودید؟

   

  ۵-  در طی این مدت کدام طرح نظارتی، تحقیق و تفحص و برنامه بازخواستی را از تیم اقتصادی دولت داشته اید؟

   

  تا آنجاییکه من در این مدت پیگیر اخبار و رویدادها بوده ام هیچ کدام از این موارد را ندیدم که بر عکس هر جا سئوال ، استیضاح و یا  بازخواستی بوده است  یکی از سینه چاکان مدافع این تیم اقتصادی ورشکسته شما بوده اید. شاید بفرمایید در بعد از بحران نامه ای برای رئس جمهور برای ترمیم تیم اقتصادی فرستادید. تصور این است این نامه جز فرار به جلو و یا به عبارتی  نوش داروی بعد از مرگ سهراب و  دست پیش گرفتن برای بازخواست نشدن چیز دیگری نبوده است.

   

  شاید هم بفرمایید ما غافلگیر برجام شدیم ، یادتان باشد در تصویب پانزده دقیقه ای این برجام بدون ضمانت اجرایی چه نقشی شما بعهده داشتید.

   

  جناب آقای دکتر تاجگردون هم استانی عزیز

   

  آیا فکر نمی کنید برای این بحران به جای  حمله صوری به دولت، حضرتعالی و همکارانتان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز باید بازخواست شوید و جواب پس بدهید. فکر نمی کنید اگر قرار است کسی در این بین محاکمه و پاسخگو باشد حضرتعالی و کمیسیونتان باشد که به هیچ کدام از وظایفی که برای انجام آن سوگند یاد کرده اید عمل نکرده اید.

   

  توقع  از شما این بود که امروز در محضر مردم پاسخگوی مشکلاتی باشید که بیشتر ریشه آن در دامن شما و مجلستان به خاطر غفلت از انجام وظایف بوده است نه اینکه به طرح مسائل تفرقه انگیز و منیتهای بچه گانه و آزار دهنده ی  آرامش جامعه بپردازید.

   

  متاسفانه باید قبول کنیم که در راس مقصرین وضع فعلی کشور شما باید بیش از بقیه پاسخگوی این بحران باشید. پاسخگوی غفلتتان، پاسخگوی عدم انجام وظایفتان، پاسخگوی پرداختن به مسایل حاشیه ای وزارت خانه هایی که هیج نتیجه ای نداشت و پشت آن هزاران اما و اگر و حدیث باج خواهی به نام دنا مظلوم بوده است به ثبت رسیده است.

   

  یادمان باشد این ملت نجیب روزی از همه ماها بازخواست خواهند کرد.

   

  علی خرامین ، استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  8 نظر برای “نامه انتقادی استاد دانشگاه یاسوج به نماینده گچساران و باشت”
  1. جوانان گچساران. گفت:

   اقای تاج گردون شما هر روز یک نوع رفتار ازخودنشان میدهید.یک روز اصلاح طلب،یک روزاصوالگرا.حتی شما که بارها درگچساران برای رییس جمهور روحانی سخنرانی کردید،او راهم دور زدید.فقط به فکر خود واطرافیانتان هستید.همانطور که درگچساران همه نخبه ها را نادیده گرفتید.درکشور هم بدترین اوضاع اقتصادی در تاریخ انقلاب ایران اسلامی به لطف شما وهمکارانتان در دولت وکمیسیون بودجه اتفاق افتاده است.ولی بالاخره برای مردم ثابت خواهدشد که این همه تبلیغ وکارکردن روی ذهن مردم درفضاهای رسانه ای ومجازی برای عزیزترکردن خود چه خیانتی به مردم کرده اید

   7

   3
   • پاسخ گفت:

    شما که به قول خودتون دکتری دارید باید بدونید که کنترل تورم وظیفه دولت هست نه مجلس، مجلس دو کار میتونه بکنه یکی استیضاح وزیر که تاجگردون در این مورد کم نذاشت و حتی وقتی که دولت وزیر اقتصاد قبلی یعنی ربیعی رو کنار گذاشت و این جدیده رو به جاش،اورد تاجگردون نسبت به این تصمیم اشتباه واکنش نشون داد کار دیگه مجلس،تصویب قانون و نظارت بر اون هست کاری که در بحث هدفمندی،یارانه ها انجام داد و همین تاجگردون در چهار سال اول دولت به اون فشار اورد که این قانون رو دولت درست اجرا کنه تا د
    چهار سال بعد به چنین معضلی نخوره ولی،امثال شما مقاله دادین که تاجگردون اصلاح طلب نیست و با تصمیمات دولت مخالفت میکنه. حالا اومدین باز چی،بگین؟ اون هم در زمانی،که بدترین تحریمهای،تاریخ رو قراره امریکا اعمال کنه و صادرات نفت رو صفر کنه چیزی که تا الان برای ایران سابقه نداشته. دست از سیاسی کاری بردارید. مردم همه چیز رو میدونن شما اصلا به خاطر مردم نیست که چنین حرفایی میزنید از چیز دیگه ای،میسوزید

    1

    0
  2. گچساران گفت:

   ای دماوند تو شاهد باش در پرتو افراد غیر متخصص نرخ ارز ظرف چهار ماه ۱۲۰برابر اضافه شد

   1

   0
  3. بابا. حیدر گفت:

   یعنی این بنده خدا استاد دانشگاست !!!!

   0

   0
  4. اسدي گفت:

   اقاي تاجگردون ماه هميشه پشت إبر نمي ماند و خداروشكر كم كم……..ي شما براي مردم ثابت مي شود

   0

   1
  5. ناشناس گفت:

   خیلی جالبه که وقتی کسی از تاجگردون انتقاد میکنه بجای اینکه خودشون جواب بدهند کسان دیگری در نقش مدافع وارد میدون میشن و شروع میکنند به شلوغ بازی تا ذهنهای مردم را از سوال اصلی منحرف کنند
   .
   .
   البته اینهم برای خودش راهکاریه

   0

   0
  6. شهروند گفت:

   خیلی جالبه که وقتی کسی از تاجگردون انتقاد میکنه بجای اینکه خودشون جواب بدهند کسان دیگری در نقش مدافع وارد میدون میشن و شروع میکنند به شلوغ بازی تا ذهنهای مردم را از سوال اصلی منحرف کنند
   .
   .
   البته اینهم برای خودش راهکاریه

   0

   0
  7. احمد گفت:

   باسلام وارادت .نوشتن این مطلب به معنای حمایت از تاجگردون که رابطه را برضابطه در دستگاههای اجرایی حوزه انتخابیه اش واستان حکمفرما کرده نیست.از طرف دیگر باید به این موضوع توجه داشت که اقای خرامین در زمان مدیریت شما در پیام نور استان چه کارها که نکردی .یادت هست سند ومدرک ………..همراه خودم را که توسط امانتدار دانشگاه دزدیده شده بود ارایه دادم وفقط پوزخند زدی ونتوانستی حقم را بگیری .حالا شده ای مدافع مردم .برادر ارجمند حنای شما دیگه رنگ ندارد .نوشتن این مطالب فقط وفقط نیت شما را برای رسیدن به پست ومقام نشان میدهد.شما را ارجاع میدهم به کارنامه ……… در پیام نور.باشد که شبها آن را نصب العین خود قرار دهیدوروزها با آن شرمنده باشی.یاحق .خدایی که دراین نزدیکیست اما ….

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • واکنش سرمایه گذار طرح  کارخانه لاستیک‌سازی سبز به خبر وضعیت این طرح بعد از ۷۲۵ روز کلنگ زنی ؛ به‌ وقتش تمام حرفهایم را می‌زنم
 • واکنش رئیس دانشگاه آزاد یاسوج به حذف اساتید غیر‌همفکر در این دانشگاه
 • آیین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی زاهدان در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • تحلیلی بر رویداد شایع بی مهری  لُرتباران به زبان و فرهنگ مادری 
 • واکنش آبفای شهری دوگنبدان به خبر فانوس زاگرس
 • عامل تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران دستگیر شد
 • آخرین وضعیت طرح  کارخانه لاستیک‌سازی سبز ،  ۷۲۵ روز بعد از کلنگ زنی
 • پاسخ مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به نتایج شائبه برانگیز استخدام های این اداره کل
 • دستورات راهبردی غریب پور برای افق های جدید در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم فولاد
 • اداره ای دولتی در گچساران که آب در آن پیدا نمی شود؟!+تصاویر
 • نقدی بر نماینده گچساران و باشت ؛ چماقدارانی در قالب رسانه
 • انتصابی که در بویراحمد جنجال به پا کرد کرده است
 • توهم ریزش در اردوگاه رقیب و خویشتن داری سردار هاشمی پور
 • استخدام راننده خانم و آقا با شرايط ويژه در تاكسي بين المللي ماكسيم گچساران +جزييات
 • کم لطفی به همسر شریعتی، نادیده گرفتن خدمات شریعتی به انقلاب و اسلام است
 • جنگ تامرادی ۱۳۰۹ و تبعید خوانین کهگیلویه و ممسنی به تهران به روایت اسناد (بخش اول)
 • جوابیه ای به یادداشت: “سریال آبکی نماینده کهگیلویه در مجلس”
 • تقدیر سازمان مدیریت بحران کشور از مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد
 • تصاویری از سد چم شیر گچساران ؛ بلندترین سد بتن غلتکی خاورمیانه
 • جزییات تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران از زبان دادستان شهرستان
 •