طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۰ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 82021 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   صبح امروز جمعی از دانش آموخته های آموزشکده نفت گچساران( ترینینگی ) در اعتراض به استخدامهای  غیرقانونی در مقابل فرمانداری گچساران تجمع کردند.   به گزارش فانوس زاگرس ، تعدادی از آموزش دیده های آموزشکده نفت گچساران در اعتراض به آنچه آنها استخدام غیرقانونی در نفت گچساران می خوانند در مقابل درب […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  صبح امروز جمعی از دانش آموخته های آموزشکده نفت گچساران( ترینینگی ) در اعتراض به استخدامهای  غیرقانونی در مقابل فرمانداری گچساران تجمع کردند.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، تعدادی از آموزش دیده های آموزشکده نفت گچساران در اعتراض به آنچه آنها استخدام غیرقانونی در نفت گچساران می خوانند در مقابل درب ورودی فرمانداری گچساران با در دست داشتن بنر و نوشته های اعتراضی تجمع کردند.

   

   

   معترضان  بنر نوشته هایی در اعتراض به مسولین وزارت نفت و بلاتکلیفی این نیروها و سلیقه ای رفتار کردم مسولین وزارت نفت در دست داشتند.

   

   

   

   

  بحث استخدامهای اخیر برخی نیروها در شرکت نفت گچساران طی ماههای اخیر سر و صداهای زیادی در محافل عمومی شهرستان ایجاد کرده بود.

   

  یکی از مسولین شرکت بهره برداری نفت و گاز  گچساران در این خصوص به فانوس زاگرس گفت:این نیروها برخلاف آنچه  که خود را ترینینگی میدانند ترینینگی نیستند و ترینینگیها کسانی بودند که از سال سوم راهنمایی و طی یک آزمون ورودی به آموزشکده های نفت وارد می شدند و پس از گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی معمولأ بصورت نیروهای رسمی جذب صنعت نفت می شدند که چندین سال است این روند استخدام برچیده شده است.

   

  این مسول نفت و گاز گچساران افزود:نیروهای معترض کسانی بوده اند که در آموزشگاه علمی و کاربردی نفت و گاز گچساران طی چند سال گذشته مدرک گرفته اند و از آنها در اهواز تعهد ثبتی هم گرفته شده که هیچگونه ادعایی مبنی بر استخدام شدن در نفت نداشته باشند.

  وی در خصوص استخدامهای اخیر در شرکت نفت گچساران تصریح کرد:افراد استخدام شده کسانی بودند که قبلأ بعنوان نیروی نگهبان حراست در شرکت نفت سابقه کار داشته اند و بدلیل میسر نشدن ادامه کار آنها و نبود مجوز قطعی استخدام از کار اخراج شده بودند و حکم برگشت بکار اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و پیگیری نماینده گچساران و باشت و مدیران نفت از سوی وزیر نفت مجوز استخدام آنها صادر شد و در واقع افراد استخدام شده تحت عنوان نیروی نگهبان و حراست استخدام شدند و نیروی تخصصی نبوده اند.

   

  این مسول نفت گچساران ادامه داد:قبلا جوابیه ای از سوی نفت و گاز گچساران به نیروهای آموزشکده ای نفت داده شده و در صورت کسب مجوز از سوی وزارت نفت ، از نیروهای مذکور استفاده خواهد شد.

   

  وی در پایان به جوابیه سال گذشته روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران   اشاره کرد و پاسخ این نیروها را رجوع به جوابیه مذکور دانست.

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، در بخشی از جوابیه  روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به نیروهای معترض به استخدام آمده است:

   

   

  – عبارت ترینینگ (Training) به آن دسته از کارآموزانی اطلاق می‌شود که طبق مقررات وزارت نفت پس از اخذ مدرک سوم راهنمایی (یا نهم) با شرکت و موفقیت در آزمونهای کتبی و مصاحبه، به آموزشکده‌های شرکت های تابعه راه می‌یافتند و پس از طی دو سال آموزش و فراگرفتن فنون موردنیاز و طی دوره خدمت نظام وظیفه، ‌حسب نیاز شرکت جذب و استخدام می‌شدند. این رویه تا سال ۱۳۷۳ تداوم داشت و از‌‌ همان سال به بعد تا کنون متوقف شده و لذا به کاربردن این عبارت از سوی افراد موردنظر (به مفهوم مورد اشاره) صحیح نیست.

  ۲- در سال تحصیلی ۹۳/۹۲ از طریق دفترچه راهنمای دانشگاه علمی و کاربردی استان خوزستان، پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی اعلام و متعاقب آن از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز تعدادی دانشجو در رشته‌های اعلام شده از سوی آن دانشگاه مورد پذیرش قرار گرفتند و به دلیل بعد مسافت محل سکونت تعدادی از متقاضیان تا محل تحصیل (اهواز)، مقرر شد که هریک از شرکتهای تابعه گچساران، مسجدسلیمان، آغاجاری و… نیز تعدادی را پذیرش نمایند.

  در سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ جمعاً «۱۴۴» نفر از این دانشجویان در رشته‌های تولید و فرآورش گاز، تولید و فرآورش نفت و برق صنعتی در دانشکده علمی کاربردی این شرکت (اداره آموزش) پذیرفته شده و فارغ التحصیل شده‌اند.

  شایان ذکر است که از کلیه این دانشجویان تعهدنامه کتبی مبنی بر عدم جذب و به کارگیری (پس از فارغ التحصیلی) اخذ شده است و لذا ادعای مطروحه با عنوان «بدقولی و بدعهدی مسئولان مربوط برای جذب در شرکت نفت» فاقد وجاهت است.

  ۳- جذب نیرو در شرکت ضوابط معینی دارد و هرگاه وزارت نفت مجوز جذب داشته باشد از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمونهای کتبی و مصاحبه، مبادرت به تأمین نیروهای موردنیاز خود می‌کند. جذب نیروهای پیمانکاری نیز مستلزم وجود مجوز از اداره مهندسی ساختار و بهره وری است. تعدادی از نیروهای موقت شاغل در اداره حراست، اخیرا» به سایر اداراتی که نیازمند نیرو بوده‌اند، انتقال یافته‌اند و اغلب آنان نیز دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس هستند. این رویه به دلیل عدم امکان جذب نیروی جدید و استفاده بهینه از نیروهای فعلی و با هماهنگی کامل با مسئولین ذیربط در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب صورت گرفته است.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  9 نظر برای “تجمع اعتراضی دانش آموخته های آموزشکده نفت جلوی فرمانداری گچساران/پاسخ مسولان نفت گچساران”
  1. گچساران گفت:

   تو ایران هیچ چیز سر جای خودش نیست!
   خودمون همه بلاهارو ب سر هم دیگه میاریم بعد میندازیم گردن دلار و تحریم؟آخه آب معدنی ک از چشمه تولید میشه چه ربطی به دلار داره که قیمتش رو دوبرار کردن؟همه دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن و متاسفانه هیچگونه نظارتی هم نمیشه

   0

   0
  2. بویراحمد گرمسیر گفت:

   ترلنگی کجا بود دوسال رفتید دانشگاه علمی کاربردی درس خوندید یه فوق دیپلم بهتون دادن الکی اسم ترلنگی را بدنام نکنید

   2

   0
  3. Mostafa گفت:

   به مسئول عزيزي كه اينقدر با اطمينان جوابيه داده است عرض ميكنم كه تعهدي كه متن آن هم در دانشكده موجود ميباشد بيان شده خودِ دانشكده تعهدي نسبت به استخدام ما ندارد نه شركت ملي مناطق نفت خيز و همچنين عرض كنم كه طبق دستور آقاي سلحشور و اعلام نياز شركت نفت مناطق اقدام به اموزش و جذب اين نيروها در دانشكده ها شد و همچنين قابل ذكر هست كه درجاي ديگر بنا به ادعاي جنابعالي بايد به عزيزي كه با همين نيروها جذب شده و اكنون دانشجو ليسانس هست و هنوز مدركي دال بر فراغت از تحصيل ارائه نداده با جمع ١٥٠ نفر استخدام شده است … قابل ذكر هست كه آقازاده هاي ديگري هم در قسمت هاي ديگر مشغول كار هستند كه جز چندين مورد مابقي مدرك فوق ديپلم دارند… همه مطالب فوق با سند و مدرك هست… ان شاءالله خدمت مسئولين مربوطه ارائه خواهد شد.

   0

   1
  4. ناشناس گفت:

   نخبه ها را برای ترینینگ جذب می کنند و بعد از هزینه فراوان برای آموزش آنها به جای استفاده از آنها در صنعت نفت، از نیروهایی که پارتی دارند و هیچ آشنایی با کارخانه ها و بخش های صنعتی ندارند، را استخدام می کنند که باعث آتش سوزی های مکرر در کارخانه ها و چاهها و تلفات انسانی می شوند . به این کار چه میگویند؟ جز خیانت به کشور از بین بردن منابع و نیروی انسانی، حذف نخبه ها،

   0

   1
   • ناشناس گفت:

    نخبه!!!!!!!!!!!!!!
    اینا اگ نخبه بودن ک علمی کاربردی درس نمیخوندن
    ای خدا نخبه هامون دارن زجر میشکشناز همه چی این حرف مفتم بهش اضافع کنین
    بگین تو این کشور بی صاحب ماهم میخپاییم استخدام بشیم ولی نگین چون نخبه ایم باید استخدام بشیم
    خواهشا دقت کنپن

    1

    0
  5. ناشناس گفت:

   نیروهایی که اخیرا جذب شرکت نفت گچساران شده اند، همه آقا زاده ها و نور چشمی هایی هستند که بدون هیچگونه آزمون و مدرک تحصیلی و تخصصی و فقط و فقط (تاکید میکنم فقط و فقط) به واسطه پارتی و جناب نماینده محترم وارد بازار کار شده اند. نتیجه هم اینه که چند ماه بعد این نیروها در ادارات مختلف شرکت نفت تقسیم بندی میشوند و به دلیل نداشتن تخصص و تجربه کاری باعث بروز حوادث ناخوشایند و آتش میشوند.
   آقای مسئولی که میفرمایی این نیروها بیمه داشتن، اینها کی بیمه و سابقه کار داشتن،اصلا سابقه کار و بیمه چه جوری برای این ۱۵۰ نفر رد شده وقتی هیچ آزمونی ندادن هیچکدامشان؟شما را به خدا واگذار میکنم
   بترسید از یوم الحساب
   آقای صیدالی، آقای تاجگردون اندکی تفکرم آرزوست.

   0

   1
  6. حبیب گفت:

   بنده کاملا دفترچه نحوه جذب این آقایان رو در دانشگاه مطالعه کردم حق با این اقایانه چونه توی دفترچه نوشته
   ۱-آموزش نیروهای تخصصی مورد نیاز صنعت نفت.
   ۲-اگه میخواستن جذب نکنن فقط یه پولی از این جماعت دریافت کنن خوب چه کسی جوابگوی ۲ سال بیهوده زمان سپری کردن میباشد.
   ۳- متاسفم دراین کشور جهان سومی و اسلامی که مسئولین ما فقط با دروغگویی جواب میدهند آیا یکبار صحبت های آقای سلحشور مدیر منابع انسانی وزارت نفت رو سرچ کرده و خوانده آید.

   0

   0
  7. سجاد گفت:

   اینا هم جوان بودن و و نیاز به کار داشتن چرا این همه سنگ اندازی و حسادت اینا ک شغلشون حراسته ولی واقعا اینهمه دم از مدرک علمی کاربردیتون نزنید شما هم میخوان از اب گل الود ماهی بگیرین خیلی از این نیروها مدرک و سواد بالایی دارن یا از لحاظ مالی شرایط وخیمی دارن واقعا از کسانی که این جوانان را به کار گماشتن و دل خانواده هارو َشاد کردن صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم 🌷

   0

   0
  8. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • کریم فرخیانی و سید قدرت الله حسینی گزینه های هدایت خواه برای انتخابات در بویراحمد و گچساران؟؟
 • کاندید قطعی اصولگرایان بویراحمد و دنا مشخص شد+تصویر
 • حکایت شهرداردوگنبدان از جلسه پربار خود و نماینده گچساران و باشت بامسئولین وزارت کشور
 • “سر بی کلاه دامپزشکی چرام”
 • دبیر ستاد انتخابات خانه کارگر استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد
 • گزارشی از سفر استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا به منطقه زیلایی و مارگون+تصویر
 • گازرسانی به زیلایی؛ پایان هیزم به دوشی زنان و دختران
 • توضیحات شهردار لنده پیرامون حادثه سه شنبه بازار در این شهرستان
 • حمایت تمام قد شورای راهبری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد کهگیلویه و بویراحمد از جانی پور
 • کتاب فروشی که تنها نماند+تصاویر
 • روزگار سخت محیط بانان در «دنا»
 • غلام محمد زارعی/نجیب،بااخلاق و بدور از حاشیه
 • جوابیه ای به یادداشت “قدرت اصولگرایی به سید قدرت ختم می شود”
 • تلاش برای مهارآتش سوزی مراتع شادگان باشت ادامه دارد/نیاز فوری به بالگرد/بسیج نیروهای مردمی و ادارات برای خاموش کردن آتش گسترده+تصاویر
 • اظهارات تاجگردون پیرامون سد چمشیر و عشایر قشقایی
 • قدرت اصولگرایی به “سیدقدرت” ختم می شود
 • دیدار جمعی از مدیران کل کهگیلویه و بویراحمد با آ میر احمد تقوی +تصویر
 • نامه ای به استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون گرانی مسکن و اجاره بها در گچساران
 • انتقاد حجت الاسلام بزرگواری از اصولگرایی و اصلاح طلبی/جمنا و یاران انقلاب شناسنامه معتبری ندارند
 • سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران انتخاب شد
 •