طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۷ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81942 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ معاون وزیر راه ضمن‌تشریح چگونگی‌ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شهید جلیل یاسوج، تاکید کرد: براساس نوع طراحی‌های انجام شده اتاق‌های این بیمارستان بویژه اتاق نوزادان، امکان جابجایی و عوض شدن نوزادان با هم به صفر می‌رسد. به گزارش فانوس زاگرس، محمدجعفر علیزاده در بازدید از بیمارستان شهیدجلیل یاسوج گفت: شما در برخی از فیلم‌های […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  معاون وزیر راه ضمن‌تشریح چگونگی‌ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شهید جلیل یاسوج، تاکید کرد: براساس نوع طراحی‌های انجام شده اتاق‌های این بیمارستان بویژه اتاق نوزادان، امکان جابجایی و عوض شدن نوزادان با هم به صفر می‌رسد.

  به گزارش فانوس زاگرس، محمدجعفر علیزاده در بازدید از بیمارستان شهیدجلیل یاسوج گفت: شما در برخی از فیلم‌های تلویزیونی می‌بینید که نوزادان را در بیمارستان‌ها جابجا و عوض می‌کنند اما براساس طراحی‌های صورت گرفته در این بیمارستان امکان جابجایی و عوض کردن نوزادان در بیمارستان شهید جلیل یاسوج وجود ندارد.

  وی گفت:‌ اینجا بجای اینکه دو اتاق عمل زایمان و یک سالن نوزاد داشته باشد براساس آخرین استانداردهای سازمان جهانی بهداشت هر اتاق زایمان یک سوییت است که معاینه زایمان و تحویل در یک اتاق صورت می‌گیرد و مجهز به آخرین سیستم WHO است که این حسن را دارد به انتخاب زن زائو هر کدام از بستگان حتی شوهر کنار وی باشند.

  علیزاده با اشاره به شروع عملیات اجرایی و تشریح دلایل تاخیر در افتتاح بیمارستان شهیدجلیل یاسوج، خاطرنشان کرد: ما این بیمارستان را با ۲۰۰ تخت افتتاح کرده و آنچه که در قانون بودجه نهایی شد ۲۸۳ تخت بود و الان به ۲۹۲ تخت رسیده است.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور افزود: بیمارستان شهید جلیل یاسوج هم اکنون ۲۹۲ تختی است که امکان افزایش تخت‌ها براساس طراحی‌های پیش بینی شده به ۳۰۰ تخت و حتی بیشتر هم می رسد.

  علیزاده باتقدیر از تلاش‌های غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پیگیری تخصیص اعتبارات و افتتاح بیمارستان شهید جلیل یاسوج، اظهارداشت: آقای زارعی بطور مستمر پیگیر افتتاح این بیمارستان بوده که جادارد از ایشان تشکر کنم.

  وی گفت: در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن در ساخت و ساز و مابقی در بخش تجهیزات است.

  این مسئول وزارت راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید، بیمارستان شهیدجلیل یاسوج را قطب بزرگ درمانی جنوب کشور خواند و تصریح کرد: ۵۷ تخت مراقبت ویژه در این بیمارستان پیش‌بینی شده که می‌تواند آن را به یک بیمارستان ویژه تبدیل کند.

  علیزاده، وجود ۹ اتاق عمل اصلی و سرپایی در بیمارستان شهیدجلیل یاسوج را یک امتیاز خاص دانست و اظهارداشت: بخش زایمان بصورت LDR دیده شده که براساس آخرین استانداردهای WHO است.

  وی گفت: با افتتاح سه بیمارستان در استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد ۵۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی افزوده و به شاخص های ملی در این ارتباط نزدیک می شویم.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور با برشمردن برخی دلایل تاخیر در افتتاح بیمارستان شهید جلیل یاسوج، خاطرنشان کرد: در تخصیص اعتبارات با مشکلاتی روبرو شدیم و تنها ۲۰ درصد اعتبارات به حوزه ساخت و سازها تخصیص یافت.

  علیزاده باتاکید براینکه تمامی اعتبارات سه ماهه اول امسال در حوزه ساخت و سازها تخصیص یافته است، تصریح کرد: برای تکمیل بخش ساخت و ساز بیمارستان شهید جلیل یاسوج مشکل اعتباری نداشته و اعتبارات مورد نیاز در اختیار پیمانکار قرار می دهیم.

  وی گفت: در بحث ساخت و تجهیز سالن آمفی تئاتر و کتابخانه بیمارستان شهید جلیل یاسوج مشکل اعتباری وجود ندارد و پیمانکار می‌تواند با آرامش بیشتری برخی ساخت و سازهای نهایی این بیمارستان را به اتمام برساند.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور از مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد برای راه‌اندازی بیمارستان شهید جلیل یاسوج همکاری بیشتری از خود نشان دهند تا هرچه زودتر این بیمارستان در اختیار مردم قرار گیرد.

  علیزاده افزود: با زحمات زیادی اعتبارات موردنیاز برای این بیمارستان تخصیص یافته و می‌طلبد برخی مدیران استانی هزینه های خدمات رسانی به بیمارستان شهید جلیل یاسوج را چندین برابر نکنند.

  وی با عظمت خواندن بیمارستان شهید جلیل یاسوج، ادامه داد:‌ هیچوقت از واژه هزینه در ساخت بیمارستان استفاده نمی کنم چون ساخت بیمارستان برای سلامت سرمایه گذاری محسوب می شود.

  معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: درمانگاه این بیمارستان به شکلی طراحی شده که می تواند نیازهای تخصصی و فوق تخصصی را تامین کند.

  علیزاده به امکانات بخش درمانی اشاره و تصریح کرد: ۴ تخصص پایه و اصلی در این بیمارستان به همراه امکانات فوق تخصصی در این بیمارستان دیده شده که در موارد خاص ممکن است نیاز به اعزام به خارج از استان باشد.

  وی افزود: من از نظر کادر درمانی اطلاع  ندارم اما از نظر امکانات بیمارستان شهید جلیل یاسوج مشکلی ندارد.

  نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید باتاکید براینکه بیمارستان های یاسوج در زمان زلزله خسارت های زیادی دیده اند و نگرانی های فراوانی هم در این ارتباط وجود دارد، اظهارداشت: مردم از شرایط کنونی بهداشت و درمان باتوجه به مهاجرت پذیری یاسوج نگران هستند.

  غلام محمد زارعی با بیان اینکه نمی توانیم زمان دقیقی را برای افتتاح بیمارستان یاسوج اعلام بکنیم، تصریح کرد: در گذشته وعده‌های مختلفی برای افتتاح این بیمارستان اعلام که این بیمارستان در هیچکدام از آن زمان ها افتتاح نشد و اکنون نمی‌توان بطور دقیق گفت چه زمانی افتتاح می شود.

  وی با ضروری خواندن افتتاح بیمارستان بزرگ یاسوج، خاطرنشان کرد: مهاجرت به سمت یاسوج نسبت به سایر شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر و می‌طلبد این بیمارستان افتتاح تا شاهد رفع بسیاری از مشکلات مردمی در حوزه درمانی و بهداشتی باشیم.

  نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم این حوزه انتخابیه بطور مرتب از ما سئوال می‌کنند که این بیمارستان چه زمانی افتتاح می شود و ما نمی‌توانیم به مردم زمان دقیق آن را اعلام کنیم و از سویی همین مردم دچار ناراحتی های جسمی بوده که برخی از آنها برای درمان مجبور هستند به شهرهای سایر استان های همجوار سفر کنند.

  زارعی با بیان اینکه با افتتاح این بیمارستان از ظرفیت حداکثری آن نهایت بهره را می‌توان برد، ادامه داد: بحث آسانسور بنابگفته مسوولان وزارت راه و شهرسازی قرار است تا ۲ هفته آینده راه اندازی می شود.

  وی افزود: از معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز می خواهیم مشکلات پارکینگ و شهرداری را هرچه زودتر حل تا این بیمارستان در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

  نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم نسبت به راه اندازی بیمارستان یاسوج حساسیت‌های ویژه‌ای دارند، اظهارداشت: این بیمارستان بعنوان نگین مرکز بهداشتی و درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد شناخته می‌شود.

  زارعی گفت: این بیمارستان در نوع خود یکی از بزرگترین، مجهزترین و پیشرفته ترین بیمارستان های جنوب کشور خواهد بود که نقش مهمی در توسعه آموزشی و درمانی استان و حتی شهرستان های اطراف استان دارد.

   

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست تاکیدکرد که مردم این استان در انتظار افتتاح بیمارستان بزرگ یاسوج هستند.

  عزیز فیلی گفت: تلاش های فراوانی به ساخت و افتتاح بیمارستان بزرگ یاسوج صورت گرفته که هم اکنون اداره کل راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشکی باید تلاش های بیشتری برای سرعت بخشی زمان افتتاح داشته باشند.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “معاون وزیر راه در یاسوج: امکان عوض شدن نوزادان در بیمارستان جدید یاسوج وجود ندارد”
  1. ناشناس گفت:

   این تیتر زشت چیه نوشتین؟
   بیمارستان با این امکانات و تسهیلات چیزی را تیتر نوشتین که امکان آن در هر بیمارستانی صفر و فقط در سریال هاست

   1

   1

  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 •