طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81886 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ ابولحسن غلامی و حاشیه برای ورزش نفت و گاز گچساران احسان دری   به جرأت میتوان گفت طی سالیان اخیر،ورزش نفت و گاز گچساران یکه تاز صیانت از آبروی ورزش حرفه ای در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.   امروز ورزش ایران با نام گچساران و استان ما آشناست و تیم های هندبال،واترپلو،فوتبال،تنیس […]

  فانوس زاگرس؛

  ابولحسن غلامی و حاشیه برای ورزش نفت و گاز گچساران

  احسان دری

   

  به جرأت میتوان گفت طی سالیان اخیر،ورزش نفت و گاز گچساران یکه تاز صیانت از آبروی ورزش حرفه ای در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

   

  امروز ورزش ایران با نام گچساران و استان ما آشناست و تیم های هندبال،واترپلو،فوتبال،تنیس روی میز و …چه در بخش آقایان و چه بانوان در کشور خوش می درخشند .

   

  در ایامی که استعدادهای ورزشی در نقاط مختلف استان به دلیل محرومیت،نبود زیرساختها و اسپانسر امکان شکوفایی و رشد ندارند،ورزش نفت و گاز گچساران شرایطی را فراهم آورده تا ورزش دوستان در رشته های مختلف بتوانند خودی نشان دهند.

   

  اما حاشیه بخش جدایی ناپذیر ورزش است که اگر از کنترل خارج شود می تواند به روند صعودی مجموعه باشگاه ضربه سنگینی وارد کند.

   

  ابوالحسن غلامی نامی آشنا و محترم در ورزش نفت و گاز گچساران است که آخرین سمت وی ریاست بر ورزش قهرمانی بود که امروز طی بیانیه ای استعفا داد.

   


  خب بر همگان پوشیده نبود که غلامی طی چند سال اخیر برخلاف دورانی که از نفوذ و قدرت  در امور ورزش نفت و گاز برخوردار بود با توجه به تغییر مدیریت سیاسی شهرستان و مجموعه نفت گچساران،در حاشیه قرار گرفت و شاید یکی از علل استعفای وی به همین موضوع برگردد.

   

  این امری طبیعی است که همه مسئولان،مدیران و سیاسیون تحت تاثیر تغییرات کلان سیاسی و مدیریتی در کشور،جایگاهشان دستخوش تغییرات شود و اگر غلامی ،زمانی در دولت هایی و مدیرعاملی برخی دوستان،از قدرت نفوذ بیشتری برخوردار بود،در برهه فعلی به قول خودش تبدیل به مهمان ناخوانده شده باشد.هر چند که در همین ایام هم وی چندان بدور از متن ورزش نفت نبود و شاید استعفای وی با هدف ایجاد شوک و افزایش اختیارات خود باشد.

   

  به نطر می رسد با وجود تمام اختلافات میان برخی مدیران ورزش نفت با غلامی،آنان تمایلی به عزل و استعفای ابوالحسن غلامی نداشته باشند و خواهان ماندن وی باشند اما باید گفت سه دستگی شکل گرفته در ورزش نفت گچساران به این صورت که گروهی همفکر و در صف غلامی و سیاست های وی،گروهی در صف مدیرعامل نفت و باشگاه و کانون هوادارن بعنوان ضلع سوم در حال اعمال نظر و تاثیرگذاری بر روند ورزش حرفه ای نفت گچساران هستند می تواند خطر بالقوه باشد که اثر آن شکل گرفتن حاشیه هایی باشد که این ایام نظاره گر آن هستیم که به نفع تیم ها نخواهد بود.

   

  اکنون استعفای غلامی انداختن توپ به زمین هوشنگ صیدالی و فرهاد جعفری خواهد بود که یا با رفتن وی موافقت نشان دهند که خود زمینه ایجاد فشارهای سیاسی و رسانه ای برای آنان و حتی نماینده گچساران و باشت خواهد بود یا تاکید بر ماندن غلامی باشد که قطعا وی قدرت و اختیارات بیشتری می خواهد.

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “ابوالحسن غلامی چرا استعفا داد؟؟”
  1. ناشناس گفت:

   هیچ خطری برای مدیرعامل شرکت نفت و نماینده ندارد چه گلی سر مردم زده‌اند که احساس خطر کنند بچه ها ی بومی از ورزش صنعت نفت فراری دادند وغیربومی اوردند کی ناراحت شد

   2

   0
  2. ناشناس گفت:

   نه که خطر ندارد، بلکه نماینده دیگه پوست کلفت شده و چون همه چی رو نابود کرده دیگه براش اهمیتی نداره و مردم هم دیگه انتظاری ندارن. نماینده دیگه شرم نمیکنه که بگن مدیر عامل ماشین امضاست و شرکت نفت شرکت برادر خانماست و مهم نیست نفت و شهر چی سرش بیاد

   2

   4
  3. محمدی گفت:

   درود بر آقای غلامی (امسال آخر فصل هزینه ها و نتیجه را خواهیم دید)

   0

   4
  4. ناشناس گفت:

   غلامی ودوستش ………. جه داشتندمیفرمایی وجودغلامی جه تاثیری داشت اکرنفت نباشه هیج رشته ورزشی موفق نیست اکرامثال غلامی راست میکن رشته ورزشی خصوصی تشکیا بدهندتاببینیم جندمرده حلاحند

   3

   0
  5. ناشناس گفت:

   نبودافرادی همانندغلامی وحبیبی بنفع ورزشه

   8

   0
  6. غمگین گفت:

   بود نبودش چندان فرقی نمی کرد.

   2

   0
  7. ورزشکار نفت گفت:

   آقای دری با سلام،
   سمتی بنام رئیس ورزش قهرمانی در صنعت نفت نبوده و نیست.پس استعفا معنی ندارد.یک سمت من درآوردی بود.

   4

   0
  8. پیشنهاد گفت:

   لطفا سایتها و کانالها بنویسند خروجی کار آقای غلامی در این مدت چه بوده است؟
   آیا اگر پشتوانه مالی ورزش نفت و گاز نداشت کسی برای ماندن در ورزش نفت یقه پاره می کرد؟؟؟؟

   جناب آقای غلامی ، میدان خدمت باز است ،میتوانید هنر و توانایی خود را در گچساران و بچه های شهر و مردم نقاط محروم نشان دهید.

   مگر فقط باید در تیم های نفت و گاز خدمت نمود.تیمهای دیگری در شهرستان گچساران هست و اگر داری هوس کربلا بسم الله.

   4

   0
  9. هوادار گفت:

   دوران تحرکات پوپولیسمی و ظاهرسازی تمام شد . حاشیه سازی و هوچی گری رسانه ای وتحریک تماشا گر نماها بوسیله شام وساندیس تمام شد

   4

   0
  10. دلسوز ورزش گفت:

   مطمئن باشید سیستم شرکت نفت طوری است که نیازی به رئیس ورزش قهرمانی نداشته و ندارد.هر وقت وجود چنین جایگاهی در روند ورزش قهرمانی تاثیر داشت آن موقع میتوان ادعا کرد که استعفا یا ماندن یک فرد باعث رشد و شکوفائی ورزش خواهد شد.
   یکی از معضلات ورزش نفت و گاز گچساران وجود افراد اضافی در کنار تیم ها می باشد که هیچ خاصیتی ندارند ویا آن افراد فقط دنبال اعمال سلیقه و تمایلات شخصی خودشان در برخی تیم هاست.

   بدون شک فرهاد جعفری مدیر جوان پرتوان امسال با شناخت کامل از معضلات کهنه این ورزش دست به تغییراتی زده است و می خواهد امور ورزش را از حالت سردرگمی قبلی نجات دهد،و قطعا موفق خواهد شد. به نظر میرسد در سیستم جدید مهندس جعفری افرادی که درعمل کارائی ندارند و فقط دنبال حاشیه برای ورزش هستند و یا دنبال پوشیدن کت و شلوار اتو کرده هستند دیگر جایگاهی نخواهند داشت.
   سیستم مهندس جعفری برپایه کار و عمل است،و افرادی می خواهد که نه در رسانه ها و کانال ها و فضای مجازی بلکه در میدان عمل حرف بزنند و فعال باشند.و این روش نیاز امروز ورزش نفت و گاز است که کارکنان نفت و مردم گچساران از مدیرعامل این باشگاه طلب می کنند.
   با یک نگاه اجمالی در یک ماه اخیر مشخص است برنامه های مهندس جعفری درحال تحقق است و پایان عمر سنگ انداز ها و افرادی است که فقط شعار خدمت در ورزش را می دادند.
   آنهایی که درمسیر رشد و توسعه ورزش نیستند چه بصورت استعفا و یا دلایل دیگر دیر یا زود از این قطار پیاده خواهند شد تا ورزش راحت تر تنفس نماید.

   نفت و گاز ارث و میراث کسی نبوده و نخواهد بود .نفت و گاز متعلق به مردم گچساران است و متعلق به مردان صادق و پاکدامن است.نفت و گاز متعلق به کارگران و کارمندانی است که شبانه روز در بیابانهای بی بی حکیمه،گوره،رگ سفید،پازنان، سیاهمکان و….. ازجان مایه می گذارند تا شاهد رشد و شکوفایی ورزش باشند نه شاهد ماندن افراد روی پست و مقام خود.نفت و گاز متعلق به هوادارانی است که شبانه روز در سرما و گرما تیم های مورد علاقه خود را تنها نگذاشته و نمی گذارند.

   و دریک کلام نفت و گاز گچساران متعلق به اشکهای هوادارانی است که موقع صعود نکردن به لیگ یک ساعتها گریه کردند و ازته دل ناراحت شدند.

   بیایید صادق باشیم و یاد بگیریم مردم می فهمند و میدانند خادم واقعی خودشان چه کسانی است.بیایید موقع نبودن مان حاشیه سازی نکنیم و هم درد مردم باشیم.

   مدیری الان سکان ورزش را در دست گرفته که از همه اهالی ورزش صادق تر است.و تنها نیست .هر کسی میتواند صادق باشد بسم اله و هرکسی می خواهد تفکرات قبلی خودش را اعمال کند هر چه سریعتر کنار بکشد .

   با آرزوی تابش خورشید به ورزش نفت و گاز گچساران

   5

   0
  11. خسنک گفت:

   افرين برراستگويان ….تا.کي بايد مردم رافريب داد

   1

   1

  
  امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بی اطلاعی فرماندار و رئیس دفتر نماینده از تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران
 • تشکیل شورای پیشگیری از جرائم با حضور معاون قضایی استان در شهرستان چرام+تصاویر
 • “آزمون وزرای مردود”
 • استخدام ۱۰۰ فرزند شهید با مدرک دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی استان
 • در نامه ای به دادستان گچساران/لزوم نظارت بر فعالیت موسسات خیریه در شهرستان
 • آموزه های سعدی شیرین سخن
 • بارش ۵۲ میلی متری باران در منطقه دیل /آخرین وضعیت جوی استان
 • گزارش تصویری آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران /مزارعی:ملک ۱۰۰۰میلیاردی در گچساران به بیت المال بازگشت
 • مراسم تودیع و معارفه دادستان های سابق و جدید چرام برگزار شد+تصاویر
 • بررسی پروژه های آبرسانی کهگیلویه بزرگ با حضور وزیر نیرو
 • ابراز نگرانی فرماندار بویراحمد از افزایش خودکشی
 • ‍ وادادگی برخی مدیران گچسارانی پس از بیماری تاجگردون
 • نشست هم اندیشی رئیس آموزش و پرورش ، مربیان ورزش مدارس با رئیس و اعضا هیئت هندبال لنده+تصاویر
 • یک غروب بارانی در گچساران به روایت تصویر
 • کشف ۲ محموله سنگین تخته چوب mdf در باشت
 • رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد معرفی شد
 • مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابقاء شد
 • سلاخی انسانیت پشت عابر بانک بن‌سلمان
 • گزارشی از آخرین وضعیت سد چم‌شیر گچساران
 • گزارش تصویری همایش پیاده روی خانوادگی در گچساران
 •