طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81875 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   مسولان مردم را دریابند   به قلم سجادتقی پور     کشور ما ایران بدلیل قرار گرفتن در نقطه ای استراتژیک بر روی  این کره خاکی و موقعیت مهم جغرافیایی و منطقه ای که سرشار از منابع خدادادی بوده است در ادوار مختلف تاریخ همواره در بطن  وقایع تاریخی و اتفاقات مهم […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  مسولان مردم را دریابند

   

  به قلم سجادتقی پور

   

   

  کشور ما ایران بدلیل قرار گرفتن در نقطه ای استراتژیک بر روی  این کره خاکی و موقعیت مهم جغرافیایی و منطقه ای که سرشار از منابع خدادادی بوده است در ادوار مختلف تاریخ همواره در بطن  وقایع تاریخی و اتفاقات مهم و رخدادها بوده  و مردمان سرزمینمان از دیرباز تاکنون همواره مشقت های زیادی را به چشم دیده و تحمل کرده اند.

   

  استثنایی که ایران زمین را از سایر تمدن ها ،قلمروها و کشورها متمایز می سازد وجود مردمانی سخت کوش،وطن دوست،متمدن ،مستعد و با فرهنگ بوده که نام و آوازه بزرگان زیادی از این تمدن در ادوار مختلف بر قاب همیشه ماندگار تاریخ نقش بسته  که سرآمد آن  منشور کوروش میراث بجا مانده از هزاران سال قبل است که هم اکنون هم بر سردر سازمان ملل ، فرهنگ ایران زمین را به جهانیان می شناساند.

   

  از از ابوعلی سینا ها تا فردوسی ها ، از امیرکبیرها تا سعدی و حافظ ها و هزاران طبیب،ریاضیدان،منجم، دانشمند ،شاعر و هنرمند  که نام آنها پس از گذشت صدها و هزاران سال بر تارک تاریخ این مرز بوم همچنان می درخشد.

   

  به قبل از انقلاب ۵۷ برنمیگردیم و به بعد از آن و شروع جنگ تحمیلی عراق و سایر قدرتها علیه ایران و رشادتهای مردان و زنان این سرزمین می پردازیم.

   

  از مردمی میگویم که همواره برای این مرز و بوم سنگ تمام گذاشته و همیشه شرایط سخت و فشار های اقتصادی را در ادوار مختلف تحمل کرده و خم بر ابرو نیاورده اند.

   

   

   اما سوالی اینجا مطرح می شود ؛ آیا دولتمردان قدر این ” نعمت بزرگ” یعنی ” مردم” را خوب  دانسته اند؟

   

  به راستی آیا مردم را در روزهای خوش خود به یاد آورده اند یا فقط در سختی ها و بحران ها نقش موثر مردم را خوب یاد آور می شوند؟!

   

   

  از سال ۱۳۸۸ و چهار ساله دوم دولت احمدی نژاد بود که با سیاستهای خارجی بی حساب و کتاب و ایجاد حاشیه هایی در سطح بین الملل و موضع گیری هایی غیرمعمول وجهه کشورمان در عرصه بین المللی مخدوش شد تا دشمنان هم  از شرایط بوجود آمده و خودکرده های بی تدبیر رییس جمهوری وقت کشورمان نهایت استفاده را کرده وفضای ایجاد شده به سود دشمن باعث شد تبلیغات سوء خود را بر ضد کشور ما گسترش یافته و گاهأ این  هجمه ها اثربخش باشد.

   

  در واقع در چهارساله دوم دولت پایداری موضع گیری های کشور ما در عرصه بین المللی بیش از اینکه منطقی باشد جنبه احساسی به خود گرفت  و همین بس که شرایط وقت کشور ما با شرایط چندی پیش کره شمالی تفاوت چندانی نداشت و هر چه سیدمحمد خاتمی در دوره ۸ساله اش وجهه ایران را در عرصه بین المللی با سیاستهای منطقی و مطرح کردن “گفتگوی تمدن ها “به سمتی مطلوب سوق داده بود دولت بعد این میراث ارزشمند دولت اصلاحات را برباد داد تا نگاهها از خارج به سوی ما سرشار از تنفر و بدبینی و در عرصه جهانی  به انزوا  نزدیک شویم  بطوریکه حتی دوستان کنونی ما در کنار دشمنان قرار گرفته و تحریمهای شدیدی علیه ما اعمال کنند و در شورای امنیت سازمان ملل چندین  قطعنامه با عدم وتوی روسیه و چین برعلیه ما صادر شود.

   

  تقریبا انتهای دولت احمدی نژاد بود که امیدها در جامعه زنده شد که هر دولت دیگری که بر سر کار بیاید وضعیت مطلوبتر می شود و در وضع اقتصاد مملکت و معیشت مردم تغییراتی حاصل می شود.

   

   دولت تدبیر و امید بر سرکار آمد و مذاکرات با قدرتهای جهانی آغاز شد و پس از ماهها رایزنی های دیپلماتهای ما با قدرتهای بزرگ به توافقنامه ای تحت عنوان “برجام” ختم شد.

   

  از دستاوردهای برجام برای ترمیم و برون رفت از وضع نامطلوب اقتصادی کشور و کاهش تحریم ها نباید چشم پوشی کرد ، اما با آمدن رییس جمهوری عجیب وغریبی بنام ترامپ و اعلام رسمی خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریمها و تهدید شرکتهای بزرگ تجاری و برخی کشورها به قطع مبادلات اقتصادی و نخریدن نفت از ایران باز هم شاهد ایجاد تلاطم در بازار ارز ، طلا و افزایش قیمتها در کشور هستیم که انگار مردم ایران باز هم باید برای گذران زندگی و تأمین نیازهای اولیه خود مشکلاتی را تحمل کنند.

   

  مردم ما در زمانهای مختلف وضعیت اینچنینی را درک کرده و با  آن بیگانه نبوده اند و با کمی و کاستی ها ساخته اند و با دولت و حکومت همراهی و همیاری خوبی داشته اند و نشان داده اند قوه تحمل خوبی داشته و کماکان امیدوار به بهتر شدن وضعیت خود هستند.

   

  دولت و سیاستمداران آمریکا با ایران مشکل دارند و دست از سر ما برنمیدارند و می توان گفت ما با آنها در یک تقابل و جنگ تمام عیار  اقتصادی هستیم.

   

  مقابله با ترامپ  و سیاستهای خصمانه اش بر ضد کشور ما علاوه بر راهکارهای اقتصادی داخلی و تعامل خارجی  همراهی مردم را در داخل نیز می طلبد.

   

  وقتی هشتاد میلیون ایرانی یک دل و یک صدا باشند می توانند همه موانع را از مسیرهای ناهموار بردارند و تکیه گاهی  بنام مردم بسیار مطمئن تر و مستحکم تر از تکیه به برخی کشورهای خارجی نظیر روسیه و چین و….. است چرا که منافع دولت و مردم در کشور به هم گره خورده و سایرین برای منافع ما دل نمی سوزانند.

   

  پس به این نتیجه می رسیم دو فاکتور “حاکمیت”و “ملت” در  نهایتا می مانند و نیاز به همگرایی  بیش از پیش این دو مهم احساس می شود.

   

   

  اما چرا گاهأ این مردم صبور باید رنجانده شوند؟

   

  چرا مردم را روزهای سخت می خواهیم ؟

   

  چرا روی اعصاب مردم راه می رویم؟

   

  چرا برخی مسولین خود را مردمی نمیدانند؟

   

  مردم از وضع موجود ناراحتند  اما بیش از وضع اقتصادی و معیشتی موجود از اختلاس ها،از رانت خواری ها، از فسادهای مالی مکرر، از زمین خواری ها از ویژه خواری ها از آقازاده های خارج نشین و داخل نشین مرفه، از عدم شفافیت،از ابهامات موجود در سیستم اقتصادی و نظام بانکی کشور ، از تبعیض ها،از حرف های عمل نشده .

   

   اختلاس که نه ، از غارتگری هایی که  در این کشور و در انظار همین  مردم بصورت آشکار رخ می دهد و  پرونده ها تشکیل می شود و به وضوحی که یک دختر ۱۷ساله را بخاطر یک خطای ساده و از روی بچه بودن اینچنین در رسانه ملی به اعتراف وا می دارند غارتگران بیت المال را که چه ها  بر سر این سرزمین و مردمانش آورده اند به سان این دخترک ۱۷ساله در رسانه ملی به افکار عمومی نمی شناسانند و با قاطعیت برخورد نمیکنند تا درس عبرتی برای سایرین باشد و لا اقل مردم دلخوش باشند که انگار و ظاهرأ کارهایی در حال انجام است و کمی از فشارهای روحی بر افکار  عمومی مخدوش و مشوش  کاسته شود.

   

  “چراهای” زیادی وجود دارد که این مردم با روشن شدن آن” چراها “حاضرند نان شب نخورند و هر شرایط سختی را تحمل کنند.مردم ما بیش از اینکه نگران فشارهای اقتصادی وارده بر خود هستند نگران ابهامات و عدم رو راستی مسولین  هستند.

   

  چرا هر روز می بایست در کشور با طرح مباحث غیر ضروری بر روی اعصاب این مردم رنج دیده و خوشی ندیده راه برویم؟

   

  در حالیکه مردم درگیر مشکلات اقتصادی خود هستند برخی به دنبال بستن شبکه‌‌های اجتماعی هستند.

   

  آیا با فیلترینگ تلگرام و احیانأ اینستاگرام  بهبودی در معیشت مردم ما حاصل میشود ؟

   

  به  راستی چرا برخی ها نمی فهمند با رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال ، راه برای حل مشکلات فرهنگی و سایر گرفتاریهای جامعه هموار می شود.

   

  از مسولین انتخابی و انتصابی کشور خواهشمندم با مردم رو راست بوده و ” وجدانأ ” مردم را دریابند.

   

  منبع؛روزنامه همدلی(سرمقاله)

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یادداشت انتقادی غلامرضا پاکدل درباره اظهارات تاجگردون/به شعور مردم توهین نکنید
 • تصاویری چشم نواز از چشمه بلقیس چرام و سد کوثر گچساران
 • صعود سراسری به خامی با بدرقه شهردار باشت و سایر مسولان آغاز شد+تصاویر
 • تحلیلی بر سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گچساران/آلرژی مردم به سفرهای استانی بی دست آورد برخی مسئولان کشوری
 • برگزاری جلسات آموزشی جهت ارتقای اطلاعات بهداشتی مردم در مساجد لنده+ عکس
 • به مناسبت هفته سلامت ؛ برگزاری مسابقه نقاشی در یکی از مدارس لنده + تصاویر
 • جلسه پرسش و پاسخ مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده با مردم و اصحاب رسانه + عکس
 • “حرف هایی که دوزار نمی ارزد”
 • در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تآسیسات نفتی گچساران/سختی هایی که کارکنان شرکت نفت گچساران تحمل می کنند+تصاویر
 • از طعنه های امام جمعه باشت به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تا اشاره یک فعال اقتصادی به مافیای قدرت در بانکها و اشاره تاجگردون به مافیای قدرتی که نگذاشت یک طرح تصویب شود و اوراق هایی که نظام پیمانکاری را اوراق کرده است+حواشی و تصاویر
 • گزارشی از سفر اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس به گچساران+تصاویر
 • تبلیغ تاجگردون از سوی بزرگواری در حوزه های بویراحمد و کهگیلویه
 • کنایه اینستاگرامی علی محمد بزرگواری به استاندار
 • کارخانه آجر دهدشت درگیر یک بدهی کلان/نان ۱۰۰ کاگر آجر نشود
 • مسابقات فوتسال جام رمضان در قالب دسته جات آزاد در گچساران برگزار میشود+جزییات
 • بیانیه گام دوم انقلاب،چماقی بر سر موحد و سید قدرت
 • اراضی مرغوب کهگیلویه و بویراحمد در تصرف زمین‌خواران است
 • قوام فروزان برای توسعه بویراحمد و دنا می‌آید
 • استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی تصویب شد+جزییات
 • روایت شیرین و تلخ یک گروه کوهنوردی بهبهان از سفر به دامنه کوه خامی در باشت+عکس
 •