طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81678 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم عظیم بنام   این روزها در فضای رسانه ای مواردی علیه خانواده صاحب نام تاجگردون مطرح شده است که به دور از انصاف و اخلاق بود. در این نوشتار کوتاه بنا دارم بدون از جانبداری و فارغ از مسائل جناحی و صرفا به دلیل آن چه که احساس می کنم درحق […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم عظیم بنام

   

  این روزها در فضای رسانه ای مواردی علیه خانواده صاحب نام تاجگردون مطرح شده است که به دور از انصاف و اخلاق بود.
  در این نوشتار کوتاه بنا دارم بدون از جانبداری و فارغ از مسائل جناحی و صرفا به دلیل آن چه که احساس می کنم درحق خانواده ی در حال خدمت و زجر کشیده ی  تاجگردون احجاف شده است به دفاع از آنان بپردازم.

  اینجانب گرچه به عنوان یک جوان اصلاح طلب فعال که سعی کردم چه در فضای مجازی چه در محاورات برای اصلاحات و تفکر اصلاح طلبی قدمی هر چند کوچک بردارم و اکنون به دلیل آنچه که احساس می کنم افرادی با نقش مستقیم و غیرمستقیم غلامرضا تاجگردون سکان اصلاح طلبی را در دست گرفتند که بادی برای هر جهت هستند و از ایشان انتقاداتی دارم اما هیچگاه هتک حرمت به خانواده بزرگ تاجگردون را هم برنمی تابم!

  تاجگردون و تاجگردون ها افتخار استان هستند و ما چه دلمان بخواهد چه نخواهد از مفاخر کشور هستند.

  اگر کسانی امروز از آرای ۷۵ در صدی غلامرضا نگران هستند چرا باید به یک جانباز زجر کشیده و انقلابی که اکنون در بستر بیماریست توهین و بی احترامی کنند؟

  اگر نتوانستند و نمی‌توانند غلامرضا تاجگردون را از صحنه به دور کنند، آیا فکر می کنند با توهین به بزرگ غلام رضا به این خواسته می رسند؟ اخلاق کجای کار است؟

  چرا “حاج بهرام” که سال های سال است از سیاست و قدرت در عین حالی که به راحتی می توانست همچنان یکه تازی کند اما کنار رفت، باید مورد بد اخلاقی ها قرار گیرد؟
  کیست که انکار کند که بهرام نه تنها در گچساران بلکه در کهگیلویه وبویراحمد و دنا و حتی کشور هم همچنان محبوب و دوست داشتنی است؟ ‌و کیست که سابقه انقلابی بهرام را نداند؟
  هیچ وقت یادم نمی رود وقتی که خردسال بودم در بخش چاروسایی که آن زمان مانند امروز نبود و کاندیداها در روستای جاورده هم می توانستند ستاد انتخاباتی بزنند، در ستاد تاجگردون با صدای رعنای مرحوم نیک جو شعری ‌با این عنوان ‌خوانده  می شد؛

  “شهید زنده ای از هفت تیری    به میدان سیاست کم نظیری           برادر تاجگردون غم نبینی”

  بعدها فهمیدم مفهوم شهید زنده چیست و چرا به بهرام تاجگردون می گفتند شهید زنده!

  آیا برای تخریب رقیب شایسته است به شهید زنده ی هفت تیر که همچنان برای یک مملکت عزیز است هتک حرمت شود؟
  و نیز یادم نمی رود در آن زمان ها و در شهرستان کهگیلویه که ‌خدا می داند اصلاح طلب بودن و اصلاح طلب شدن چقدر سخت بود، همان اندازه که الان اصلاح طلب واقعی ماندن سخت است، اما با ورود بهرام تاجگردون به منطقه چاروسا چه شور و نشاطی به پا می شد!‌
  خانه ای که اکنون نگارنده اين متن که از بی احترامی ها به این مرد بزرگ به ستوه آمد وبا وجود در اختیار داشتن تریبون، برای اولین بار قلمی ستایشی نگاشته است و نتوانست خشم خود را از این بی اخلاقی ها پنهان کند خانه ای قدیمی است که با یاد و خاطره ” حاج بهرام” عجین شده است و حتی دو سال قبل که همه شرایط برای نوسازی آن آماده بود با مخالفت صاحبش روبه رو شد که می گفت این خانه را کسی مانند تاجگردون در آن بارها نشسته است تا ندای اصلاح طلبی در این منطقه بلند شود و تا روز آخر با وجود آن همه خاطره برایم جدید و نوساز است و با این دلیل از تخریب آن ممانعت کرد.
  شواهد زیادی هست که نشان می دهد که همچنان عشق به بهرام در کهگیلویه زنده است و او چه در قدرت باشد چه نباشد چون پاک، مردمی و دلسوز بود در یادها خواهد ماند!

  او که در رقابت های متعدد انتخاباتی اش هیچ گاه از دایره اخلاق خارج نشد و در مقطعی که شاید کمتر کسی انتظار می داشت، نقدهای منصفانه را اما با ادبیاتی قاطع و بیانی رسا عنوان می کرد!‌

  او که با الگوپذیری از شهیدان بهشتی و رجایی نمونه عینی از مبارزه با مثلث شوم زر و زور و تزویربود و با بیان حقایق به دنبال کسب رای بود ‌و نه هیچ چیز مرسوم دیگری!

  او که در روزهای حضور غلامرضا در عرصه کاندیداتوری با وجودی که اغلب افراد صاحب نفوذ از طیف مخالف در همه شهرستان های استان قران به سر می گرفتند و از مردم میخواستند به کاندیدای مورد نظر آنان رای دهند اما هیچ گاه چنین نکرد و معتقد بود غلامرضا خود باید با گفتار و کردار خود مردم را به سوی خود جذب کند والبته که باید گفت سابقه پاک سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بهرام در این جذب فوق العاده بی تاثیر هم نبود!

  ‌با این اوصاف گرچه از شما مخالفان غلامرضا تاجگردون این رفتارها قابل پیش بینی بود، چون رقیبی سرسخت دارید و شاید مجبورباشید برای تخریب او دست به هر کاری بز‌نید ولو توهین به یک چهره شناخته شده و پاک، اما با وجود تمام انتقاداتی که امثال بنده از او دارند باید بدانید از چهره های پر نفوذ، محبوب، با اصل و نسب و علمی کشور هستند و برای شکست ایشان جاده ای طولانی و پر از سنگلاخ در پیش رو دارید، چون سوای از شخصیت خاص، ایشان ‌منشا خدمات گسترده و بی سابقه ای در دوران نمایندگی اش بود.

  بنظر می رسد حال که دست از تخریب وی با وجود شکست قاطع بر نمی دارید؛ تلاش ‌بیهوده برای شکست دادن نکنید و نیروی خود را بی جهت هدر ندهید چرا که به طرفداران او روز به روز اضافه تر می شود و تنها کاری که شما بتوانید برای آن تلاش کنید و یحتمل هم به آن نخواهید رسید جلوگیری از افزایش هوادارانش است نه شکست ایشان!

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  8 نظر برای “زورشان به غلام نمی رسد “حاج بهرام” را تخریب می کنند”
  1. دوستدار گچساران گفت:

   تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
   مطمئن باشید چیزی بوده که حتی کد و شماره هم داده
   داداش من رنگ عوض میکنن فقط من و شماییم که میسوزیم این وسط.

   2

   0
  2. ناشناس گفت:

   جسدامثال حاج بهرام وغلامرضاهزاران نفرمثل اینهارامی ارزدجزتخریب که کاری ندارندکسیکه یک کلاس رانمیتوانست اداره کنه بایدازراه تخریب واردشود

   0

   2
  3. غلامحسن جعفری گوهرگان گفت:

   با سلام
   این قوم از زمان حاج بهرام هم جرات و یارای مبارزه رویاروی را نداشتند . همیشه با نامردی اقدام به این کارها می کنند . الان هم در ادارات و سایر مجامع ظاهر و باطنی دوگانه داشته و نقش ساواک قدیم را بازی می کنند و بعد انگ ساواکی بودن را به صادق ترین و روراست ترین قشر جامعه یعنی گروه چپ موسوم یه اصلاحات و پرچمدار آنها حاج بهرام تاجگردون می زنند . بترسید از این قوم ریا کار و مزور و بوقلمون صفت که به هیچ اصولی پایبند نبوده و نیستند و اسم خود را اصولگرا نامیده اند. واقعا اگر رفتار شما بر اساس اصول اعتقادیتان باشد که نیست باید در اصول شما شک کرد . چرا که بویی از اصول دینی و مذهبی و شعایر دینی که شما خود را نماد آن و دیگران را خارج از این دایره می دانید نبرده اید . (همان حرف و سخن بوش پسر که میگفت هرکس با ما نیست با تروریسم است ). اگر در دایره شما این اقدامات سخیف قرار دارد و آبروی انسان که خدا آن را برابر جان آنها میداند برای شما بی ارزش خوش به حال بوش و تروریسم .
   در طول ۴۰ سال گذشته نشان داده شد ه که اصلاحطلبان به نسبت اصولگرایان در هر زمینه ای به اصول اساسی انقلاب و جمهوری اسلامی و اسلام پایبند تر بوده اند . نمونه بارز آن را در رفتار انتخاباتی و عملکرد حاج بهرام تاجگردون می توان دید . و نماد واقعی عملگرایی را در عملکرد و رفتار و گفتار حاج غلام تاجگردون.
   ننگتان باد ای قوم پست که شما روی رذالت و پستی را سفید کردید ننگتان باد .

   0

   2
  4. غلامحسن جعفری گوهرگان گفت:

   با سلام
   این قوم از زمان حاج بهرام هم جرات و یارای مبارزه رویاروی را نداشتند . همیشه با نامردی اقدام به این کارها می کنند . الان هم در ادارات و سایر مجامع ظاهر و باطنی دوگانه داشته و نقش ساواک قدیم را بازی می کنند و بعد انگ ساواکی بودن را به صادق ترین و روراست ترین قشر جامعه یعنی گروه چپ موسوم یه اصلاحات و پرچمدار آنها حاج بهرام تاجگردون می زنند . بترسید از این قوم ریا کار و مزور و بوقلمون صفت که به هیچ اصولی پایبند نبوده و نیستند و اسم خود را اصولگرا نامیده اند. واقعا اگر رفتار شما بر اساس اصول اعتقادیتان باشد که نیست باید در اصول شما شک کرد . چرا که بویی از اصول دینی و مذهبی و شعایر دینی که شما خود را نماد و مبلغ آن و دیگران را خارج از این دایره می دانید نبرده اید . (همان حرف و سخن بوش پسر که میگفت هرکس با ما نیست با تروریسم است ). اگر در دایره شما این اقدامات سخیف قرار دارد و آبروی انسان که خدا آن را برابر جان آنها میداند برای شما بی ارزش خوش به سعادت بوش و تروریسم و شما تروریستهای شخصیت و آبروی انسان .
   در طول ۴۰ سال گذشته نشان داده شده که اصلاحطلبان به نسبت اصولگرایان در هر زمینه ای به اصول اساسی انقلاب و جمهوری اسلامی و اسلام پایبند تر بوده اند . نمونه بارز آن را در رفتار انتخاباتی و عملکرد حاج بهرام تاجگردون می توان دید . و نماد واقعی عملگرایی را در عملکرد و رفتار و گفتار حاج غلام تاجگردون.
   ننگتان باد ای قوم پست که شما روی رذالت و پستی را سفید کردید ننگتان باد .

   0

   2
  5. سعید گفت:

   خاصیت انقلاب این ک فرزندان خود را بخورد .. وقتی ب دروغ ب ح……….تهمت زدید و عکس های پ…….کردید امروز هم یاد مردم دادید ک بگویند مرگ بر این اون…و تهمت هم بزنن..آری این کاینات ک مثل بومرنگ هر چی را پرت کنی چ خوب و چ بد ب خودمان برمیگرده..گهی پشت ب زین گهی زیر ‌‌‌

   1

   0
  6. باوی گفت:

   آقا عظیم چند سوال از شما دارم کدی که داده شده اگه غلط بود که تا الان عربده کشان سیاسی تاجگرودنی سند دروغ بودنشو داده بودند و طرف مقابل را رسوا کرده بودند. جنابعالی اگر از تهمت به جانبازی اینچنین م……. و ……..ه شده ای که به همه جریان مخالف خودت و امثالهم اینجوری میپری آیا یک هزارم درصد از کتک زدن جانباز ویلچری در جلوی غلام تاجگردون ناراحت شدی? یا سر در برف کردی. خانواده تاجگردون را نه فقط خودت تنها میشناسی همه باوی ها این خانواده را میشناسن. چه در زمان خان که سوار بر گرده مردم بودند و سهم بی عدالتی خان را با زور تفنگ و شلاق از باوی های بدبخت میگرفتند و یا چه الان که با دو قطبی کردن خانواده ها برادر را در مقابل برادر نگاه میدارن و با عوام فریبی باز بر گرده همه سوار شدن .مطمعن باش اگر نظام سکولار و بی دینی در ایران حاکم بشه باز این خانواده میشن اسطوره نظام. الان هم بین در پروژه ها و ادارات و شرکت ها کدام یک از افرادی که در طول این شش سال بکار گرفته شدند با امتحان ورودی بوده یا ببین اصلا کی بودن ? ببین الان جوی که درست کرده اند فرقی با زمان خان نداره چون هر منتقدی را با چماق خاموش میکنند. نشونه و مثال در دیل بود که جناب فرماندار با تهدید صدای بحق مردم را خاموش کرد. و در آخر هم خودت و هم آقای تقی پور و دری مدیر سایت خبری فانوس زاگرس را به وجدانتون قسم میدم که جواب منه باوی را بدید که آیا بحق از ایشون و خانوادش طرفداری میکنید یا به خاطر …… . فیلم کامنت نوشتن و فرستادنش رو ذخیره میکنم آقای تقی پور و آقای دری که اگه کامنت را حذف کنید بزارمش تو سایت های دیگر که بفهمیم چرا صدای مخالف را خاموش میکنید

   0

   0
  7. دانشگاه گفت:

   عجله نکنید نوبت میرشکار شما هم می رسد آسیاب به نوبت اگر سالها این طیف مخالف تاج گردون وخانواده اش بوده اند دلیلش را گفتند ساواکی بودن وجاسوسی برای خانواده پهلوی جرم وجایگاهش مشخص هست زیاد عربده نکشید .اگر مستند جواب رد دارید بفرمایید وگرنه عرعر نکنید .

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ابوالحسن غلامی رییس ورزش قهرمانی نفت و گاز گچساران در پیامی از سمت خود کناره گیری کرد
 • بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان های در حال ساخت گچساران +تصاویر 
 • مسولان مردم را دریابند
 • آثار کم آبی در سرزمین آب های روان ، کهگیلویه و بویراحمد
 • مهاجرت بی رویه به شهر یاسوج / شهردار یاسوج:۶۷ هزار نفر بیشتر از توان شهرداری خدمات می‌دهیم
 • دیدار شهردار تهران و هیأت دولت با رهبر انقلاب
 • لزوم حمایت نماینده ی کهگیلویه از شهرداری و آتش نشانی ها
 • باند کلاهبردار اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج دستگیر شدند
 • دیدار مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تشکلهای دانشجویی استان+تصویر
 • نماینده بویراحمد و دنا خبر داد: احداث بیمارستان تامین اجتماعی یاسوج در آینده نزدیک
 • هیاهوی رسانه ای برای قالب کردن عنوان “درگیری خونین” در باشت
 • تخریب تابلوی استاد شجریان در یکی از روستاهای دنا
 • یادداشت اردلان زینل زاده در خصوص مسائل شهرستان
 • معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد: تخریب ها علیه دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان ناشی از غرض ها و خواسته های شخصی و گروهی است
 • خاموشی‌های با برنامه برق در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد
 • رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان بویراحمد: با عرضه کنندگان مانتو جلو باز برخورد شدید و جدی می‌شود
 • عدل هاشمی پور :در هفته دولت گاز به دیشموک می رسد
 • اولین روز کاری محمدی تبار در اداره کل بحران استان کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
 • نقدی بر هجمه ها و اتهامات اخیر علیه حاج بهرام تاجگردون؛انتقاد یا تخریب؟!
 • رسانه ها مطالبات مردم را فریاد بزنند نه دغدغه های شخصی سیاسیون
 •