طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81638 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم غلامرضا پاکدل   به نام حق پس از انتشار مطلبی از سوی آقای علیمراد جعفری مبنی بر وجود سندی خاص از قبل از انقلاب، صرفنظر از صحت و سقم آن، به طرز عجیب و کم سابقه‌ای فضای گچساران و باشت ملتهب گردید و پاسخهای متعددی رد وبدل شد که هیچکدام به […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  به قلم غلامرضا پاکدل

   

  به نام حق

  پس از انتشار مطلبی از سوی آقای علیمراد جعفری مبنی بر وجود سندی خاص از قبل از انقلاب، صرفنظر از صحت و سقم آن، به طرز عجیب و کم سابقه‌ای فضای گچساران و باشت ملتهب گردید و پاسخهای متعددی رد وبدل شد که هیچکدام به رد یا تایید سند مورداشاره کمکی نکردند. بلکه با کمال تاسف مطالب عموماً مملو از توهینها، عبارات رکیک و دور از شان نگارندگان، پیشکسوتان و مخاطبان عزیز بودند.

   

  جالب اینکه بسیاری از نگارندگان کسانی بودند که به‌نوعی در جامعه آنها را به‌عنوان معلم می‌شناسند، کسانیکه دانش آموزانشان آنها را با ادب و وقار و نیکی در گفتار و نوشتار یاد می‌کنند.

  ما و فرزندانمان گاهاً دوست داریم یک لحظه اتفاقی بیفتد و مشخص شود این مرقومه ها همه واقعیت نداشته و خواب و خیال بوده‌اند. واقعیت اینستکه فضای ملتهب کار را به جایی کشانده که هرکس سعی می‌کند کلمات رکیک‌تر و زشت‌تری پیدا کند تا بتواند بهتر توهین کند.

  در یک کلام انسان به یاد دعواهای محلی (به اصطلاح زنانه) در سالیان دور می افتد که سعی می‌کردند فحش زشت‌تر یا نفرین سخت‌تری بر زبان آورند تا طرف مقابل بیشتر بسوزد. به‌راستی اینان فکر می‌کنند مردم دنبال چنین پاسخی هستند و اینگونه قانع می‌شوند؟

   

  حتماً پاسخ منفی است و مردم دوست دارند و می‌خواهند تا به این تهمت، افترا، ناسزا، دشنام گویی و پاسخهای خاله زنگی از سوی اهل قلم، آنهم عمدتاً گروه پیشکسوت خاتمه داده شود و اگر قرار است شماره و کد و مطرح شده رد شوند فقط با ارائه سند باشد.

  اما اصل موضوع و روی سخن متوجه نماینده محترم است (به همان دلیل مهمی که خود فرمودند که آقای حاج بهرام معلمشان بوده‌اند و نیز فامیل و پیشکسوت سیاسی ابشان هم هستند) ولی متآسفانه شخص وکیل محترم با عدول از برخی مبانی اخلاقی و نیز اصول حرفه‌ای سیاسی، درمتینگ غیرضروری شیراز، سبب شدند تا آقای جعفری اقدام به واکنش و اتخاذ چنین موضعی نمایند، با توجه به جایگاه، موقعیت و نفوذی که دارند، بدیهی‌ترین و حداقل انتظاری که می‌رفت این بود که به مرکز اسناد مربوطه به نوعی مراجعه و مستنداً، نسبت به رد ادعای مطروحه اقدام می‌نمودند، نه اینکه مانند سایرین با نامه توهین آمیز آنهم نه فقط به شخص آقای جعفری بلکه به یک جریان فکری در صدد دفاع بر آیند، که از نظر کسانی که منتظر رد مستند سند و کد مطروحه از سوی ایشان بودند بیشتر به تایید آن کمک کنند.

   

  پست اینستاگرامی ایشان نیز عجیب و از موضع ضعف و مظلوم نمایی بود و به میان آوردن آن شهید والا مقام ومظلوم (که علل مظلومیت ایشان جای بررسی دارد)، هیچ محلی از اعراب نداشت، که عکس العمل همشهریان گویای خیلی چیزها بود، ولی فقط به کامنت آقای سبزواری در زیر بسنده می‌کنم. در واقع آنکس که باید از حاج بهرام عذر خواهی کند، حاج غلامرضاست، که حق شاگردی، فامیل گری و خلفی خود را خوب بجا نیاورده است.

   

  او در ابتدای مرقومه اش می‌نویسد: “حاج بهرام به من یاد داد که دروغ نگویم.” کاش همین را فرا گرفته بود، که اگر چنین بود شاید خیلی از مشکلات امروز و حتی همین مشکل مانحن فیه، پیش نمی‌آمد. وقتی برای رسیدن به اهداف بی ارزش دنیوی، حاضر شد صداقت را بارها ذبح کند، (نمونه بارزش در خصوص نزدیکی مواضعش به رهبری و نظر صریح رهبری در خصوص حصر ونامه های ایشان در مورد حصر، طرح موضوع عذر خواهی آقا (رهبری) و انکاران در اینستاگرام و یا آوردن وزیر کار به گچساران در زمان تبلیغات و دادن قول بدون اساس به نیروهای پیمانکاری و سپس نوشتن نامه صرفاً جهت فریب آنها در زمان سفر مجدد وزیر به استان و….)، یا پاسخ ندادن به منتقدین با غرور و اگر پاسخی هم بوده بی ربط و بنابر تحقیر منتقدلحاظ کردن، یا برگزاری جلسات تفرقه افکنانه، روزی خود را به ویر احمدی و روزی … بخواند، روزی با آقای روحانی به جهنم رفتن وروزی علیه او شوریدن!!. همه و همه حکایت از به آخر خط رسیدن دارد.

   

  ایشان به مصداق “الغریقُ یتشبث به‌کل حشیش”، برای غرق نشدن به هر کاری دست می زند و افسوس که نمی‌داند یا نمی‌خواهد قبول کند که هرچه بیشتر دست و پا بزند بیشتر غرق می‌شود و حاج بهرام و حاج بهرامهای بیشتری را با خود غرق می‌کند. پس بهترین تصمیم برای ایشان دست و پا نزدن بیشتر و اعتراف و عذرخواهی از مردم و خصوصاً جوانان به خاطر دورنگی‌ها و ظلمهایی است که بر آنها روا داشته است و نیز عذر خواهی و طلب حلالیت از حاج بهرام و حاج بهرامهاست بابت اینکه وقتی بر اریکه قدرت سوار شد، نتوانست بر نفس خویش غلبه کند و فکر نمی‌کرد این آتشی که می‌افروزد دامن او و خیلی‌ها را بگیرد.

   

  هر چند نباید تاریخ را فراموش کرد، آن روزی که حاج بهرام، حاج علی (شهرام) شریفی گچسارانی را علی رغم همه وفاداری و خدمات بزرگمرد ایل باوی، مرحوم حاج فریدون شریفی، فرزند ناخلف خواند و امروز یاد آن شعر شاعر می افتیم که گفت: هرکسی آن درود عاقبت کار که کشت. مخصوصاً این شاگرد (نماینده محترم)، نشان داده است که هزاران پند و اندرز مثبت را به هیچ نینگارد و یک دستاورد منفی را دو دستی بچسبد!. به هر حال همانگونه که اینجانب در اولین مرقومه ام عرض کردم، وقت آن رسیده است که در این مدت نه چندان زیاد باقیمانده، کمی به فکر سایر موکلین خود باشد و قبول کند به فامیلهایش بیش از آنچه باید رسیدگی نموده است و بپذیرد که ثابت کرده است بیش از این، ظرفیت خدمتگزاری به این مردم شریف را ندارد و بداند که، ممکن است حکومتی با ظلم بنا نهاده شود ولی با ظلم نمی‌تواند ادامه یابد و کسانی که خود را به ایشان وصل کرده‌اند، با اندیشیدن منطقی و به دور از احساس و تعصب، حساب خود از حساب معامله گرانه و کاسب کارانه رو به شکست ایشان، جدا نمایند. در نهایت در خصوص سند و کد مطرح شده، اگر نمی‌تواند یا نمی‌خواهد موقعیت خود را به خطر اندازد و بیش از این خود را هزینه استادش کند، بجای بازی با احساسات مردم و شوراندن آنها (با توجه به عشیره‌ای و قبیله‌ای بودن منطقه) در انتهای مرقومه اش، بهتر است از آنها بخواهد تا دست به دعا بردارند تا انشاالله حاج بهرام سلامتی خود را باز یابند و چنانچه مدعیند که چنین سند و کدی واقعیت ندارد، شخصاً دنبال ارائه مستند رد آن برآیند.

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  26 نظر برای “واکنش«غلامرضا پاکدل» به دعوای تاجگردون و جعفری”
  1. ناشناس گفت:

   اقای پاکدل به دنبال چی هستی؟؟؟؟؟؟ خدا روزیتو جای دیگه بده

   2

   4
   • دیل گفت:

    پاکدل باید پاسخگوی استخدام های فامیلی خودش باشه و
    همچنین وقتی جعفری به این خانواده محترم به صورت غیر اخلاقی تاختند باید دکتر تاجگردون دست روی دست میگذاشت .
    از همین جا خدمت سبزواری عرض میکنم که جعفری به همه خانواده تاجگردون توهین و بی احترامی کردند .

    2

    2
  2. گچسارانی گفت:

   پاکدل حسابی ……..

   2

   1
  3. دوگنبدان گفت:

   میگم یکی نیست به این پاکدل بگه تو که این چند سال رئیس بودی چرا می گذاشتی تا یاسوجی ها درامد نفت را ببرند.

   2

   1
  4. امیر رضا گفت:

   اقای پاک دل شماها اگر بجای نماینده بودی در این شرایت چکار میکردی همه خانوادها را میبردی سر کار بعد بخدا الان تاجگردون همانند مرد قدیم هست که طاقت این همه حرف و سختی را داره بابا قاتل با مقتول هم اینجوری برخورد نمیکنه یک پست اینقدر داد و بیداد نداره بخدا قسم خدا کمک این نماینده و این شهر کنه بابا بزار کارش را بکنه اگر نیرو بگیر میکن نیرو گرفت اگر نگیره میگن کار نمیکنه شماها باعت بدبختی این شهرید

   2

   3
  5. ناشناس گفت:

   باز موقع انتخابات شد و جنگ قدرت شروع شد. دست از سر مردم بردارید. چرا مردم رو احمق فرض میکنید؟ شما یک عده قدرت طلب هستید که برای زمین زدن حریف از هر حربه ای استفاده میکنید چیزی،هم که براتون سر سوزنی اهمیت نداره وضع مردم مظلوم گچساران هست.

   4

   1
  6. ناشناس گفت:

   ساعتتو عشقه، وقت کردی یه نظمی هم به دسکتاپ کامپیوترت بده اقای قلم بدست

   2

   1
  7. گچسارانی گفت:

   آقای پاکدل حالا چیش به تو؟ تو سر پیازی یا ته پیاز؟ بذار بگم در ………….و…….دست همه را از پشت بسته ای،

   2

   2
  8. آیت گفت:

   ظاهرا تو هم وسط دعوا نرخ تعیین میکنی… تو ی مدیر ضعیف بودی مدیون سی قدرت و جعفری..

   1

   2
  9. ناشناس گفت:

   اقای پاکدل خودتی از اب گل الود ماهی گرفتن هیچی نیستی

   2

   2
  10. ناشناس گفت:

   اقای پاکدل هرکس می رسد می گوید من منم تو هیچ نیستی شما که گفته های دو عزیز رصد کردی اول جنلب جعفری در مصاحبه‌ها عنوان نمود جناب عقل کل همه جنا ها از مصاحبه جناب جعفری ناراحت شدند

   2

   1
  11. ناشناس گفت:

   جناب پاکدل شما جای د……….د وندادن پولهای نجومی

   2

   1
  12. همشهری گفت:

   آقای پاکدل مثل بقیه شرکت نفتی ها ،فردی ست سیر و بدون دغدغه معاش و در به در به دنبال کسب قدرت و مقام .
   سیری ناپذیری ایشان باعث نظر دادنشان در مورد هر چیزیست که آقای تاجگردون در باره آنهاحرف میزنه.

   0

   1
  13. دولتیار ی گفت:

   چه بلایی تاجگردون سرت اورده که اینقدر بلالی پاکدل

   1

   1
  14. سيد كته گفت:

   آقاي پاكدل كاش دلتان مثل فاميلتان بود.شماحتي نميتوانيد خوب حرف بزنيد.اينهمه دست وپاميزنيد حتي نميتوانيدازآب گل آلود ماهي بگيريد.برهمگان روشن و واضح است شما بخاطرعزلتان وكوتاهي دستتان ازشركت نفت است كه گاه و بي گاه دست به قلم ميشويد وعقده گشايي ميكنيد.برهمگان روشن است شماوداردسته شماكارتان سندسازي وتحريف است. كم نبودندجوانان پاك ومعصومي كه بخاطرتفكرشماوآقايان حتي نتوانستند به تربيت معلم راه يابند جوانان باشت وگچساران نه آلزايمر دارند نه اينقدر زوال عقل دارند به حرفاي شما و آقايان توجه كنند. ما راهمان را انتخاب كرده ايم باتاجگردون به جهنم ميرويم ولي باشماها حتي ميلي به بهشت نداريم.كارنامه شما درشركت نفت وافراداستخدام شده و خودروهاي استيجاري و…. روشن است. شما ميدانيد درانتخاب آينده درمقابل تاجگردون شانسي نداريد وازالان دنبال سندسازي هستيد. درانتخابات هركس بدنبال نداشته هايش است. ماباتاجگردون بدنبال رشدوشكوفايي شهرمان هستيم شما با اميالتان بدنبال پست ومقام

   تاجگردون يك برندسياسي است وهرچه دارد از خودش است
   شما هرچه اربابتان بگويد تكرارميكنيد
   از الان پيروزي دكترتاجگردون درانتخابات آينده به مردم صبور گچساران وباشت تبريك ميگويم

   1

   2
  15. سادات گفت:

   شماها و اربابانتان ميخوايد همان كاري باحاج بهرام تاجگردون كرديد وسندسازي كرديد همان سناريوباطل شده رابراي دكترغلامرضا تاجگردون به نمايش بزاريد.كور خوانديد

   زنده باد حاج بهرام و غلامرضاتاجگردون فرزندان خلف وستودني لر

   1

   1
  16. ناشناس گفت:

   اقای پاکدل عامل همه …….اخودتی حرف نزنی بهتره

   0

   1
  17. محسن علي نژاد گفت:

   حرف حق رو زدي جناب پاكدل عزيز. اين مراكز ظلم پايدار نيستن به لطف خدا

   1

   0
  18. ناشناس گفت:

   درجواب محسن علی نژاد بگذار بزرگتراز خودت قضاوت کند ای کاش قضاوت شما درست بود ظلمی در کار نبود یک نفر از انقلابیون از خدماتش چشم پوشی کرد ند وبه پشتیبانی بهرام تاج گردونها وخون شهدا داری راحت انتقاد میکنی برو تاریخ مطالعه کن

   1

   0
  19. ناشناس گفت:

   خدایا چه فشاری به پاکدل ودادسته اش اومده که به محض یک انتقاد همه دلسوز گچساران شده اند کمی زیر کولر دوتیکه بیا بیرون وبا ان حقوقهای انچنانی ببین مردم لبنان رادک سادات ووووووو در چه حالی هستند حاضر نشدی یک نفر از این محلات در زمان مسئولیت استخدام می کردی

   2

   0
  20. عدالت گفت:

   واقعا جای بسی تاسف است ………..فعلی گچساران پایه و بنای سیاست خود را بر مبنای ……..پایه گذاری کرده و بزرگان طوایف رو به جان هم انداخته. کسانی که در گچساران ادعا میکنن بودجه گچساران چند برابر شده و دکتر تاجگردون تمام بودجه استان رو خرج گچساران کرده اگه تو این ۶ سال به همسایه کناری خودمون مرکز استان سری زده باشیم تغییرات رو حس میکنیم ولی گچساران تنها تغییرش بازارچه شهری و بافت محله سادات هستش تیم رسانه ای دکتر تاجگردون ادعا میکنه به همه روستاهای گچساران گاز و ابرسانی کرده که سر جمع ۱۵ روستا نمیشه خب اگه راست میگین امار گاز رسانی به روستاهای شهرستان بویراحمد رو هم اعلام کنید بالغ بر ۵۰ روستا گاز رسانی شده. ای کاش دوباره دکتر تاجگردون ۶ سال دیگه هم نماینده باشن بازم ببینیم چیکار میکنن جز کار شخصی برای ۳ طایفه گوهرگان و دولنیاری و جدیدا هم بابکانی ها و در اخر هم به عاقبت دهدشت و موحد سناتور دچار خواهیم شد یک ویرانه و موج موج مهاجرت

   1

   1
  21. بام نفتی گفت:

   جناب پاکدل،

   ضعیفترین دوران مدیریت نفت در زمان شما بود.چون با سند سازی و توجیهات غلط، ناجوانمردانه ترین حق کشی ها را با کمک باند مخوفتان انجام دادید.
   عدم شایسته سالاری، و باند بازی و سیاسی کاری در زمان مدیریت شما به اوج خود رسید.الان هم چون جایی در بدنه وزارت نفت ندارید دست به ایجاد تشنج و تفرقه می زنید.ما همه چیز را میدانیم.

   لطفا سکوت کنید که دفعه دیگر ناگفته های دیگری خواهید شنید.

   2

   0
  22. حامی همیشگی گفت:

   حاج غلام عزیز، تو آنقدر بزرگی که رقیبان ذلیل ات فقط در فضای مجازی یارای رقابت با تو را دارند.

   ولی درمیدان مبارزه حریفی نداری.
   میدان واقعی مبارزه، میدان انتخابات است،آنجاست که عملکرد هر فرد توسط مردم ارزیابی می شود.فعلا شما ۲بر صفر جلو هستید.انتخابات بعدی منتظر هت تریک تان هستیم داش غلام.

   1

   0
  23. ناشناس گفت:

   حیف کلمه پاک که چسپوندی دم فامیلیت ایگو هرچی لر ایگو و داغ دل ایگو داغ دلت ایطوری خنک نیابو اغی ……دل نه……..

   1

   0
  24. رو راست گفت:

   بایدم دفاع کنی از جعفری ، اون نیرو برا شرکت نفت معرفی میکرد تو هم می پذیرفتی ، حق جوانهای دیگر رو خوردی ، انشاالله که ج چوبش رو می خورید ، و آه همون جوانها ………. و……… رو بکیره

   0

   0

  
  امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یادداشت انتقادی غلامرضا پاکدل درباره اظهارات تاجگردون/به شعور مردم توهین نکنید
 • تصاویری چشم نواز از چشمه بلقیس چرام و سد کوثر گچساران
 • صعود سراسری به خامی با بدرقه شهردار باشت و سایر مسولان آغاز شد+تصاویر
 • تحلیلی بر سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گچساران/آلرژی مردم به سفرهای استانی بی دست آورد برخی مسئولان کشوری
 • برگزاری جلسات آموزشی جهت ارتقای اطلاعات بهداشتی مردم در مساجد لنده+ عکس
 • به مناسبت هفته سلامت ؛ برگزاری مسابقه نقاشی در یکی از مدارس لنده + تصاویر
 • جلسه پرسش و پاسخ مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده با مردم و اصحاب رسانه + عکس
 • “حرف هایی که دوزار نمی ارزد”
 • در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تآسیسات نفتی گچساران/سختی هایی که کارکنان شرکت نفت گچساران تحمل می کنند+تصاویر
 • از طعنه های امام جمعه باشت به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تا اشاره یک فعال اقتصادی به مافیای قدرت در بانکها و اشاره تاجگردون به مافیای قدرتی که نگذاشت یک طرح تصویب شود و اوراق هایی که نظام پیمانکاری را اوراق کرده است+حواشی و تصاویر
 • گزارشی از سفر اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس به گچساران+تصاویر
 • تبلیغ تاجگردون از سوی بزرگواری در حوزه های بویراحمد و کهگیلویه
 • کنایه اینستاگرامی علی محمد بزرگواری به استاندار
 • کارخانه آجر دهدشت درگیر یک بدهی کلان/نان ۱۰۰ کاگر آجر نشود
 • مسابقات فوتسال جام رمضان در قالب دسته جات آزاد در گچساران برگزار میشود+جزییات
 • بیانیه گام دوم انقلاب،چماقی بر سر موحد و سید قدرت
 • اراضی مرغوب کهگیلویه و بویراحمد در تصرف زمین‌خواران است
 • قوام فروزان برای توسعه بویراحمد و دنا می‌آید
 • استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی تصویب شد+جزییات
 • روایت شیرین و تلخ یک گروه کوهنوردی بهبهان از سفر به دامنه کوه خامی در باشت+عکس
 •