طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81601 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   تاجگردون چون کوتاه نمی آید خاله زنک است؟؟؟/دوران انزوای گچساران به سر آمده است   به قلم احسان دری   ظاهرا عده ای، از اختلافات درون حوزه ای (گچساران و باشت)و برخی اختلاف سلیقه ها با نماینده که گاها در رسانه ها منتشر می شود به خود این اجازه را می دهند […]

  فانوس زاگرس؛

   

  تاجگردون چون کوتاه نمی آید خاله زنک است؟؟؟/دوران انزوای گچساران به سر آمده است

   

  به قلم احسان دری

   

  ظاهرا عده ای، از اختلافات درون حوزه ای (گچساران و باشت)و برخی اختلاف سلیقه ها با نماینده که گاها در رسانه ها منتشر می شود به خود این اجازه را می دهند به بهانه موضوعات مختلف، به گچساران، وکیل و منتخبشان هر توهین و تهمتی در قالب یادداشت منتشر کنند.

   

  مدتی است که بحث چگونگی توزیع اعتبارات یک سوم و دو سوم و ترمیمی نفت در استان محل اختلاف نمایندگان استان بوده که غلام محمد زارعی و غلام رضا تاجگردون بعنوان نمایندگان بویراحمد،دنا و گچساران،باشت در تفسیر قانون مربوط به نحوه اختصاص سهم نفت به مناطق نفت خیز دچار اختلاف نظر هستند.

   

   

  واضح است که نه تنها تاجگردون،هر کس دیگری هم نماینده گچساران و باشت می بود در جهت احقاق حقوق مردم گچساران و باشت پافشاری میکرد هر چند که شاید افراد دیگری بودند که کمتر توانایی مقاومت در برابر جریان سیاسی مرکز استان را داشتند زیرا به کرات در طول چند دهه اخیر تبعیض و بی عدالتی در استان نسبت به مناطق محروم از جمله گچساران و باشت دیده شده است.

   

  این وسط اظهارنظرهای احساسی از سوی برخی اشخاص به اصطلاح اهل قلم دیده می شود.اظهاراتی پر از کینه،بغض و نفرت افراد نسبت به دیگر هم استانی خود که تعجب بر انگیز است.فردی خطاب به دنا فریاد برمی آورد که ای دنا تو شاهد باش که تاجگردون در پی مصادره حق بویراحمد است و او هیچ سنخیتی با بویراحمدی بودن ندارد و خود را بویراحمدی نداند و جار می زند که تاجگردون بحث های خاله زنک نکند.

   

  به این عزیز باید گفت مثلا اگر کارلوس کی روش پرتغالی بعنوان سرمربی ایران،در راستای منافع ما موفق به شکست تیم کشور خود شده بود  و از صعود پرتغال به دور بعد ممانعت بعمل می آورد آیا میبایست مردم پرتغال وی را دیگر پرتغالی ندانند؟

   

  امروز غلامرضا تاجگردون بعنوان وکیل و نماینده مردم گچساران و باشت می بایست از حق موکلان خود به خوبی دفاع کند و اگر این دفاع از حق به کام و نفع دیگرانی نیست اجازه دارند دست به هر توهینی بزنند؟

   

  بعضی ها  فکر می کنند چون مرکز استان هستند یا سالها در استان برای خود هرطور دوست داشته بریده و دوخته اند اکنون باید حرف،حرف آنان باشد که به این هم استانی های محترم باید گفت دوران انزوای گچساران به سر آمده است.دورانی که فقط یک نقطه دیده می شد ، تمام شد.

   

  برای ممانعت از هرگونه تقابل احساسی، قومی و منطقه ای در استان عشیره ای کهگیلویه و بویراحمد بهتر است همگان در استان گردن به قانون داده و تابع محض قانون باشیم.

   

  در جلسه شورای برنامه ریزی استان در خصوص چگونگی تخصیص اعتبارات نفت،دکتر حسن نوروزی ریاست سازمان مدیریت ،برنامه و بودجه استان در پاسخ به گلایه های جناب زارعی خیلی منطقی پاسخ داد دستورالعمل فعلی در خصوص نحوه توزیع بر اساس دستورالعمل سازمان برنامه و بودجه کشور است و اگر قانون در این خصوص چیز دیگری است تا موقعی که دستورالعملی از سوی سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای نوبخت در این خصوص اعلام نشود به همان روال سابق اعتبارات نفت تقسیم خواهد شد.

   

   هم اکنون  استاندار طی یک فرصت ۱۵ روزه در پی روشن نمودن این موضوع و رفع اختلافات است که اگر بعد از پانزده روز تفسیر زارعی از قانون و نحوه توزیع پول نفت درست باشد همان مدنظر قرار خواهد گرفت و این بهترین شیوه حل اختلافات است نه اینکه از روی احساس و نگاه قومی،منطقه ای توهین نامه منتشر و خود را فعال سیاسی و روشنفکر دانست.

   

  این دوستان بهتر است کمی ادب را سرلوحه فعالیت های سیاسی خود قرار دهند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  17 نظر برای “تاجگردون چون کوتاه نمی آید خاله زنک است؟/دوران انزوای گچساران به سر آمده است”
  1. کارگر نفتی گفت:

   گرمای حدود۵۰ درجه.پدرانی که دور از خانواده گرمای محل کارشان گاها به ۶۰ درجه میرسد. الودگی ناشی از متصاعد شدن دود چاههای نفت.محرومیت با وجود مخازن عظیم نفتی ایا این حق گچساران و سایر مناطق نفت خیز نیست که اندکی جزئی از درامد نفت را صرف محرومیت زدایی خود کنند.از نماینده محترم گچساران خواهشمندیم پیگیر این موضوع باشند.

   4

   0
  2. رضا گفت:

   مرکز استان یعنی قلب استان
   یعنی آبروی استان
   در همه استانها همینجوره

   1

   9
   • ناشناس گفت:

    مراکز استان ها و کل کشور که از بودجه نفت می چرخه لطفا از این ۲ در هزار طمع نکنیم اجازه بدین صرف محرومیت های شهرستان های نفت خیز بشه !!!! شهرستان گچساران سه نسل بازنشسته شرکت نفتی داره کدو پیشرفت را داشته !!! مرکز استان تا پنجاه سال پیش چندتا کپر نشین بودند و عشایر که این پیشرفت و رشدی که داشته مدیون درآمد نفتی کشور می باشه لطفا زیاده خواهی نکنید !!!! خونه های شرکتی که کارگران نفت توی اون زندگی می کنن عمر صد ساله داره !!! کاش استاندار محترم خودشون می اومدن و از نزدیک می دیدن یک شب هم حاضر نمیشن توی یکی از اون خونه ها زندگی کنن!!

    0

    0
  3. ناشناس گفت:

   باز هم حرف مفت از جیره خور

   2

   2
  4. کوه شهرو گفت:

   استاندار محترم بعد از روشن شدن این موضوع، از انحراف بودجه گچساران و اختصاص آن به باشت جلوگیری کند.

   1

   2
  5. بابا حیدر از گچساران گفت:

   طی سالهای گذشته از استاندار گرفته تا نمایندگان و مدیران کل و حتی نماینده ولی فقه همه و همه بویراحمد را حمایت میکردند و کسی جلوی آنها ایستادگی نکرد اکنون که کسی پیدا شده که زورش به همه اینها می چربد باید هم عده ای حرف های خارج از ادب بر زبان بیاورند باکی نیست . خودشان هم میدانند سهم مناطق نفت خیز ربطی به بویراحمد و دنا ندارد . کسی که زمان تصویب قانون در مجلس نبوده بودید هم قانون را اشتباه تقصیر کنه .

   5

   0
  6. ناشناس گفت:

   ;کسانی مثل علی مرادجعفری عزیزرحمانی یدالله مرادی و۰۰۰۰رابه مجلس بفرستیدکه بله قربان کوباشندواقعاتاج درمقابل کردنکشان می ایسته وبه دیکران باج نمیده وبرای اقایان سخته

   2

   0
   • ناشناس گفت:

    در اینگونه موارد جعفری و تاجگردون و مرادی و غیره نداریم همگی بچه های گچساران اند و حرفشون در این مورد با هم فرقی نداره حالا اگر کسی،مثل تاجگردون شمشیرش تیز تره چه بهتر

    0

    0
  7. هم استانی گفت:

   مرد عمل فقطططططططططططططططط دکتر تاجگردون.

   1

   0
  8. باشت و باوی گفت:

   تاجگردون دیگه نمایندگی کمشه. کم کم باید برای رئس جمهوری خودش را آماده کند چون ایشان یک چهره ملی هستند.

   1

   1
  9. ناشناس گفت:

   فرمانداری گچساران باید ب فرمانداری ویژه ارتقاء یابد.این می‌تونه سهم بسزایی در توسعه اقتصادی در گچساران اتفاق بیفتد..حق مسلم شهرمان هست و شرایط اون داره .. گچساران از نظر استراتژیک خیلی مهم در کشور

   1

   0
  10. ناشناس گفت:

   اگر حقش بخواد بگیرد باید گفت زد بویراحمد واقعا متاسفم البته نه برای روشنفکران بویراحمد

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   اینا چیزی از تاریخ و گذشته نمیدانند وگرنه یاسوج که یه جاده ای هم نداشت و گچساران همین بود میفهمید چه ظلمی سی سال در حق مردم گچساران شده … مردم گچسآران خیلی سکوت کرده اند نباید بذارن همان یک سوم نفت هم تو یاسوج بره …و بودجه اش مستقیم در گچساران توزیع گردد …دیگه ازین خیالا نیست …سهمیه نفت مال گرامی پنجاه درجه الایندگی همان شهر هست که به مراتب باید بیشتر شود

   1

   1
  12. ناشناس گفت:

   سر یک ریال از بودجه نفت گچساران با کسی صحبت نداریم، امتحانمون نکنید که امتحان پس داده هستیم. میایم کف خیابون و فقط میگیم گچساران بشه،جدا از استان

   1

   0
  13. همشهری گفت:

   سلام لطفا اگه ممکن است نحوه ومقدار تقسیم بودجه استان را قبل از تصویب ۲درصد فروش نفت در استان مشخص کنید تا معلوم شود قبلا چقدر از بودجه استان به یاسوج میرسید و چقدر به بقیه استان
   ایا ان موقع خبری از تقسیم عادلانه بوده است

   2

   0
  14. امید گفت:

   نماینده بویراحمد برای اینکه کم کاریاشو جبران کنه و خودی نشون بده گیر داده به این مسئله بودجه نفت این حق منطقه نفتخیز گچسارانه و بس اقای زارعی هم بره پیگیر یه مسئله دیگه باشه با وجود نماینده محترم گچساران اقای تاجگردون دیگه حق شهرستان گچساران ضایع نمیشه زنده باد تاجگردون

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • استخدام در شرکت سهامی آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد +جزییات
 • توضیحات شهردار یاسوج در خصوص پیشرفت پل ها و پروژه های مواصلاتی
 • تصاویری زیبا از روستای توریستی کریک در دنا
 • حضور در المپیک بزرگترین آرزوی دو بانوی ملی پوش کهگیلویه و بویراحمدی+عکس
 • توضیحاتی درباره انتصاب داماد اسماعیلی فرد در شهرداری تهران
 • مستندهای تاریخ کهگیلویه هفته آینده در دهدشت روی پرده سینما می رود
 • هیئت تجاری اقتصادی اتاق بازرگانی یاسوج وارد براتیسلاوا پایتخت اسلواکی شد+تصاویر
 • توضیحات پلیس کهگیلویه و بویراحمد پیرامون ظاهرشدن یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج
 • رفتار غیر حرفه ای برخی هواداران تیم فوتبال نفت و گاز/کمی صبور باشیم
 • تساوی تلخ نفتی ها درگچساران/خشم هواداران و ورود به زمین پس از تساوی مقابل مس+تصاویر
 • پیروز حناچی شهردار تهران شد+ سوابق
 • مدیر کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد “ماست خیلی ها را کیسه کرده”
 • آخرین وضعیت پرونده فوت دانش آموز دختر دهدشتی
 • آقای روحانی،اینگونه می خواستید در شأن مردم باشید؟؟
 • وضعیت نامناسب خیابانهای پانصد دستگاه دوگنبدان برای رفت و آمد خودروها و شهروندان+تصاویر
 • علی پرواز،اصلاح طلب واقعی
 • از مانور ساعت صفر تا نقطه صفر زیلایی+تصاویر
 • جسارت به یار قشقایی تاجگردون محکوم است
 • خبرنگار ایرنا بخشدار بوستان در شهرستان باشت شد
 • رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:حکم دو مدیر متخلف به زودی اجرا خواهد شد 
 •