طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81571 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ عدل مرد عمل به قلم سید رحمت الله خادمی   کارزار انتخاباتی عدل هاشمی پور اسفند ۹۴ جوانه های امید و نشاط را در جامعه ی دلمرده و افسرده ی کهگیلویه کاشت تا امروز در هیاهو و اختناق همه ی این خشک سالی ها بیش از هر زمانی کهگیلویه ی بزرگ به بزرگ […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  عدل مرد عمل

  به قلم سید رحمت الله خادمی

   

  کارزار انتخاباتی عدل هاشمی پور اسفند ۹۴ جوانه های امید و نشاط را در جامعه ی دلمرده و افسرده ی کهگیلویه کاشت تا امروز در هیاهو و اختناق همه ی این خشک سالی ها بیش از هر زمانی کهگیلویه ی بزرگ به بزرگ شدن بیاندیشد .

   

  شاید تنها اتفاقی که باید می افتاد تا کهگیلویه رنگ بر رخسار بگیرد همین سلام گفتن های هاشمی پور بود.

   

  فوقع ما وقع: پس شد آنچه باید می شد.

  هاشمی پور از دل صندوق ها بیرون آمد تا برآمده از غول چراغ جادوی صندوق های آرا قدم های محکم و استوارش را برای شکستن شاخ غول هایی که مدیریت ناکارآمد و کم کاری ها و شاید هم ناتوانی های سابقون ایجاد کرده بودند بردارد.

   

  آری هاشمی پور وقتی آمد که زلال کورسا جایش را به تنها عکسی در قابی کهنه شاید در گوشه ی کافه ای خلوت داده بود.

   

  هاشمی پور وقتی آمد جاده ها ، جاده ی وصل نبودند
  جاده ی خون بودند و ..
  هاشمی پور وقتی آمد لب های چرام تشنه بود
  گُل گِلاتین کلاچو جانش به لبش رسیده بود
  جاورده از سوز سرما بر خود می لرزید
  دهدشت تخته گاز به سمت نابودی می رفت

   

  او آمد
  سلام داد
  اما نه آن سلامی که باید تا کمر خم شوی
  آماده باش داد آن طور که سال ها یاد گرفته بود و آموزش دیده بود و آماده باش بود.
  امروز نیترات و فسفات وگاز و آب و وزارت خانه ها بهتر از هر زبانی ترجمان سلام دادن ها و آماده باش های هاشمی پورند.

   

  واما بعد از آن
  شبکه ی استانی سیمای دنا با همه ی نقد هایی که به برنامه سازی و اجرای برنامه هایش و نقشش در توسعه ی همه جانبه ی استان وارد است برنامه ای را البته نه آنطور که شایسته ، ولی به هرحال قابل قبول به عنوان گزارش عملکرد نمایندگان سه گانه ی استان روی آنتن می برد که در یک زمان اصطلاحا کنفرانسی به نمایندگان سه گانه استان فرصت می دهد تا به گزارش تیتروار و گاهی مشروح عملکرد خویش بپردازند.

   


  مهندس هاشمی پور نماینده ی حوزه ی انتخابیه ی کهگیلویه ی بزرگ شنبه شب روی آنتن زنده ی شبکه ی دنا رفت تا به کهگیلویه ای ها بگوید در این تقریبا سه سال برای زخم هایشان چه مرحمی یافته و یا کدام زخم ها را درمان کرده است.

   

  ناگفته پیداست که تفاوت فاحشی بین این برنامه و برنامه ی قبلی چه از لحاظ دست پر هاشمی پور و چه حتی پیشرفت های فیزیکی و مدیریتی حوزه وجود داست.

   

  شاید لبخند محو نشدنی هاشمی پور و تسلط کاملش بر ارائه عملکرد از برجسته ترین نکات این برنامه بود.

   

  پیداست وقتی نماینده ی حوزه با اشرافی کامل حتی دورافتاده ترین روستاها و اقدامات توسعه ای که برای کم کردن آلامشان انجام داده است را با این تسلط بیان می دارد هر منتقد دلسوزی امیدوار به این می شود که کار را دقیقا به کاردان سپرده است.

   

  هاشمی پور فردی پروژه ای و عمرانی است خلاف آنچه تصور می شود با رسانه ها ارتباط خوبی دارد چرا که نه از ستایش ها مغرور می شود و نه خم در مقابل تخریب ها به ابرو می آورد همواره می گوید اگر کاری برای مردم انجام شود خدا می بیند و او قبل از آنکه موکلانش را داور خود ببیند خدا را بصیربماتعلمون می داند.

   

  او می داند اگر قرار باشد پتروشیمی بنا شود و گره ای ازاشتغال باز شود قبل ازآن باید پی اش را محکم بنا نهد و همه ی الزاماتش را می داند اما منتقد مخرب فقط بلندی ساختمان ها را می بیند و دود کارخانه ها را.

   

  درواقع برای مخربین سوال نیست که یک لیوان شیر از کجا می آید و چه می شود تا یک لیوان شیر بدست آید بلکه پرسش مهم تراین است که سرد است یا گرم ؟ با بیسکوییت میلش کند یا اینکه لاجرعه سر بکشد؟

   

  بخش آگاه و بیدار جامعه ی کهگیلویه و حتی بخشی از کسانی که احتمالا انتخابشان هاشمی پور نبوده است در این سی و اندی ماه تلاش های بی وقفه ی هاشمی پور را دیده اند و طبعا در ذهنشان تفاوت کارنامه ای هاشمی پور و اسلافش را مرور کرده اند و یقینا به این نتیجه ی مطقی رسیده اند که درآشفته بازار ارزی و سیاسی و اقتصادی موجود تنها هاشمی پور است که می تواند دریک تریبون عمومی لبخند بزند و دست آخر برای بیان دست آوردها و تلاش هایش وقتش ناکافی به ته برسد.

   

  اما حقیر به عنوان عضوی کوچک از جامعه ی بزرگ کهگیلویه با همه ی این درخشانی کارنامه نمی توانم چشم بر کاستی هایی ببندم که کهگیلویه ی بزرگ زیبنده ی داشتن شان نیست.

   

  ۱) بهتراست به افزایش باند و بهسازی جاده ی چرام به دهدشت شتاب بیشتری داده شود.

   

  ۲) باعنایت به اهمیت مبلمان شهری لازم است به زیباسازی چهره ی شهرهای دهدشت ، سوق، لنده ، چرام و دیگر شهرهای حوزه ی انتخابیه توجه بیشتری صورت پذیرد.

  ۳) کشاورزی قوت غالب کهگیلویه ای هاست و از دیگر سو خشکسالی همین نزدیکی ها کمین کرده است پس باید برای اضطراری ترین شرایط آمادگی کامل داشته باشیم.

  ۴) از دیرباز گردشگری سهم بالایی در معرفی کهگیلویه به ایران عزیزداشته پس باید برای این بخش تلاش های بزرگتری صورت گیرد .

  چرا که صنعت شدن این تفریح عمومی در ذهن مردم می تواند گره بزرگی از اشتغال وا بکند.

   

  ناگفته های دیگری هم وجود دارند که بنا دارم در گفتاری مستقل به آن بپردازم
  اما این روزها سایت ها و صفحه های مجازی با به اشتراک گذاشتن نظرسنجی های رنگارنگی قصد دارند ترکیب مورد نظر سایت های زنجیره ای کهگیلویه و بویراحمد را به افکار مردم قالب کنند غافل از اینکه هوشیاری شاه کلید دانش سیاسی و زمان شناسی مردم ماست.

   

  سید محمد موحد شکست خورده انتخابات گذشته و احتمالا کاندیدای انتخابات پیش روی از هرفرصتی برای پیشبرد برنامه های انتخاباتی اش استفاده می کند تا آنجا که حتی گزارش شده است عیادت های بیمارستانی هم به اعمال انتخاباتی ایشان افزوده شده است.

   

  از سویی دیگر کاندیداهای شناخته شده و یا کمتر شناخته شده ی دیگری هم هستند که برای رقابت با هاشمی پور و کارنامه ی قابل قبولش صف کشیده اند.

   

  در مورد موحد مردم یکبار البته شاید برای همیشه تصمیمشان را گرفتند و راهش را سد کردند اما نمی توان ایشان را یک رقیب جدی برای هاشمی پور به حساب نیاورد هرچند قابل تاکید است که موحد رقیب جدی تری به نام کارنامه هاشمی پور را پیش روی دارد.

  در جبهه ی سیاسی اما اوضاع چندان به نفع مخالفین و رقبا نیست چرا که تجربه ی انتخابات گذشته می گوید اصلاح طلبان همواره یک رقیب جدی نبوده بلکه آلترناتیو یکی از دوضلع اصولگرای انتخابات برای راهیابی به مجلس بوده اند.

   

  پس می توان گفت کامرانی هیچ شانسی برای حتی کسب حایگاه دوم انتخابات هم ندارد چه برسد به آنکه رویای صندلی سبز بهارستان را در سر بپروراند.

   

  اما داغی دوقطبی محتمل هاشمی پور _موحد را از همین اکنون می شود حس کرد.
  تیم رسانه ای محمد موحد با همه ی آنکه انکار می کنند یک تیم مستقل و سازمان یافته اند در دوماه اخیر تحرکات جدی ای برای تضعیف و کم اهمییت جلوه دادن تلاش ها و ثمرات تلاش هاشمی پور بکار بسته اند تا آنجا که از هر پست و نوشته و مقاله و شعری برای تخریب ایشان فروگذار نکرده اند.

   

  از سویی دیگر دوستداران هاشمی پور که حقیر هم عضوی از این گروه می باشد همواره تلاش داشته اند به انتقادات و حملات به آن شکلی که لازم است پاسخ دهند .

   

  آتش توپخانه ای که منتقدین یا بهتربگویم مخربین هاشمی پور به هر بهانه ای در آن می دمند این روزها قدری داغ تر شده است ولی نه شرایط کنونی کشور و نه آنطور که طیف اهواز نشین ، قمار اشتباه هاشمی پور روی حجت الاسلام رئیسی می نامندش باعث نشده تا وزرای دولت روحانی برای خدمت به کهگیلویه به خط نشوند.

   

  کافی است شتاب گرفتن خدمت رسانی در چند ماه اخیر را قدری منصفانه تر مرور کنیم آنوقت مشخص می شود که هاشمی پور دارد نان یکرنگی اش را می خورد .زیرا که حتی با وجود اعلام رسمی حمایت از کاندیدای رقیب ، وزرای دولت نتوانسته اند روبروی مطالبات بحق هاشمی پور برای موکلینش قرارگیرند.

   

  هرچه باشد هاشمی پور با کارنامه ای که از خود برجای گذاشته و کارهای انجام نشده ای که انجامشان می دهد بیت الغزل انتخابات آینده است و به مخالفین توصیه می شود بجای مایوس کردن مردم به فکر آن باشند که برای محبوب شدن باید کار را برای رضای خدا انجام دهند و بدانند که خدا می بیند.

   

  والعاقبه للمتقین.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  9 نظر برای “عمل “عدل”،رقیب رقبا”
  1. حسن گفت:

   برادر عزیز از کدوم پیشرفت صحبت می کنید ؟ شاید احساس کنی ما در کهگیلویه نیستیم برادر جان از کدوم جاده صحبت می کنید؟ سوق؟ چرام ؟ یا جاده پاتاوه دهدشت که در زمان پیمانکاری خودش تمامی پولش را خورد وهيچ پیشرفتی نداشت . از کدوم فسفات و کدوم کارخانه حرف میزنی؟ لازم به ذکر است بیش از پنجاه نفر از اصحاب رسانه در سراسر استان بیایند و خودشون از نزدیک ببینند وقضاوت کنند .

   2

   3
  2. بویراحمد گفت:

   اقای تاد می معلومه ازهمین حالاترس موحدافتادبه خودت ومریدت ازکدوم کارنامه حرف میزنی مگه مردم کورهستن استخدام های عدلوهم باید به تاییداطرفیان برسه وگرنه من آدم عادی اگه برم تهران که رفتم بایدحتماادامای دورورش اوکی رابدن تاکاری انجام بشه این شده ظلم بعدش عدل ضعیف ترین نماینده هست یکی حتی یکی ازوعدهایش راعملی نکرددرضمن بشین به کارا برس این همه چاپلوسی نکن سنگین ترهستی

   0

   2
  3. ناشناس گفت:

   درود بر سردار سازندگي به معناي واقعي لياقت سازندگي رو داري

   0

   1
  4. محمد گفت:

   آقایان از چی حرف می زنید این اقا یک چراغ سبز نداشت
   فقط زر زده بود اون از قسم خوردن الکی که هیچ وقت تو انتخابات نمیاد این از قول و وعده های پوچ و بی معنی
   بنظرم این اقا پیمانکاری بیش نیست بره با همون پیمانکاران پروژه ….. و بگذرونند

   1

   1
  5. ناشناس گفت:

   چرت نوشتی

   1

   1
  6. Seyd hamed گفت:

   سلام بر شما برادر عزیزم. کمی به نوشته های خودت رجوع کن و ببین مواردی که ذکر شده تا اونایی که انجام گرفته چ قد تضاد دارد. جای تعریف نباشه آقای موحد شناختی فراتر از سطح استان دارد از جایگاه ویژه ای در پایتخت برخوردار است. آقای هاشمی فقط در جاده دهدشت پاتاوه و روستاهای اطراف شناخته هست. که متاسفانه ………..بزرگی در طول این چند سال بر کهگیلویه بزرگ شده و ضربه ی سنگینی بر پیکره ی شهرستان زده. قابل قیاس نیست با آقای موحد…..ما بعد از رفتن موحد حتی در مرکز استان هم جایگاهی نداریم چ برسه خارج از استان.

   1

   1
  7. دهدشت گفت:

   چرت و پرت نگو
   کامرانی پیروز انتخابات است

   0

   0
  8. اصلاحطلب گفت:

   هاشمی بجز حرف زدن الکی و وعده های پوچ هیچ کاری نکرد ایشان کاندید …….است وبیشتربه ف…..ا….. و……. خود رسیدگی میکند تا مردم محروم …….ازچنین آدمهایی نگذره.

   0

   1
  9. شهروند گفت:

   آقای خادمی محترم اولاً نقاط قوت وضعف شهرستان وافرادرابا اغراض سیاسی بیان کردی که معلوم است تو هم ازاون آدمهای ناسیونالیست سیاسی اما هیچ بینش سیاسی نداری . درثانی به فرموده قرآن کریم (قل سیرو فی الارض و….) به نقاط مختلف ایران سفر کن تا یاد بگیری که در این شهرستان نه تنهادردوران گذشته بلکه در زمان عدل هاشمی نیز هیچ اقدامی درجهت محرومیت زدایی انجام نگرفته البته منکر تلاش نظام مقدس جمهوری اسلامی درکل شهرستان نمی باشیم اما شماسری به کمیته امداد بزن وآمارها راببین . چقدر خانواده ها تحت پوشش هستند .بله مردم مافقیر هستند وشاید باشد که از تامین نان شب هم عاج است . اما ازطرفی بستگان همین کاندیدی که شما ستایشش رابا اغراق می کنی باماشین های مدل بالا وگران قیمت برافکار فقیرانه شهر دهدشت لبخند دردآور می زنند . آیا این است خدمت به مردم وفقرا ورفع محرومیت .

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • بازدید مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه یاسوج+عکس
 • مجتمع دال دنا فاقد مجوز احداث بوده
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 • ماجرای “شیرینی الف ” شعبه یاسوج ؛ سناریو یا واقعیت؟؟!! / لزوم ورود استاندار به موضوع پیش آمده
 • یادداشت عدل هاشمی پور در واکنش به سفر نماینده بویراحمد و دنا در روستای آجم
 • عضو شورای روستای پاتاوه آجم دیشموک:مسئولان کهگیلویه بزرگ ما را فراموش کرده اند/سفر نماینده بویراحمد و دنا انتخاباتی نبود
 •