طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81556 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     به گزارش فانوس زاگرس ، غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به گفته های اخیر علیمراد جعفری نماینده اسبق گچساران و باشت ، راجع به گذشته حاج بهرام تاجگردون نوشت:   پس از سالها دوست دارم برای اولین بار نه به عنوان فامیل بلکه به […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به گفته های اخیر علیمراد جعفری نماینده اسبق گچساران و باشت ، راجع به گذشته حاج بهرام تاجگردون نوشت:

   

  پس از سالها دوست دارم برای اولین بار نه به عنوان فامیل بلکه به عنوان کسی که بدهکار شخصیتی بزرگ چون حاج بهرام تاج گردون است نه به دفاع، بلکه به عنوان وظیفه دینی چند  کلامی با آنانی که بوی تعفن خیانتشان به جوانان شهرم تا به ابد پاک نمی‌شود به اختصار سخن بگویم.

   

  بدهکار حاج بهرام هستم چون وقتی که انقلابیون امروز به گناه مشغول بودند، من و ما را وقتی که کودکی بیش نبودیم به دین دعوت کرد و اصول و فروع دین را به ما آموخت. او از همان کودکی به ما آموخت دروغ نگوییم، از خدا بترسیم، آخرتمان را برای دنیایمان نفروشیم، ادب  و نزاکت را اصل بدانیم و برای کسب قدرت برادر دینی خود را لگدمال نکنیم. او به من و نسل من آموخت که الله اکبر  ، تکبیر نماز یعنی به دور انداختن بدیها و دنیای امروزی…

  نسل امروز شاید بهرام تاج گردون را نشناسند. ولی زندان ساواک تهران و اهواز و گچساران او را می‌شناسند. دیوارهایی که بعدها کسانی آمدند با آن عکس گرفتند تا سابقه مبارزه داشته باشند مثل دورانی که آمدند با رزمندگان عکس بگیرند تا بگویند ما هم جبهه را دیدیم.

  بهرام تاج گردون مبارزی زجر کشیده بود. او از زیر آواری آمد بیرون که امروز آنی که او را ساواکی می‌خواند افتخارش این است روزی پنج دقیقه به دروغ یا راست به او وقت دادند تا بر فرشی بنشیند که سالار شهیدان هفت تیر و یار تاج گردون بر آن نشسته بود.

  امروز بوی تعفن می‌آید… بویی که سر باز کرده تا نگذارد خوبیها از بدیها کنار گذاشته شوند. باید بگویم خوشحالم که بهرام باشت و گچساران که این روزها قلبش از درد و سوز امثال اینان درد است و بر بستر بیماریست، این حرفهای بر آمده از مرداب را نمی‌شنود و نمی‌خواند و این بو را حس نمی کند تا قلبش بیش از این درد نگیرد.

  بسیار دیدم انسانهای شریف و مؤمن و خدا ترسی که روزی مقابل بهرام بودند و در این چند سال از من خواستند به بهرام سلام برسانم و از او طلب حلالیت کنم، حال بهرام را پرسیده و آرزوی شفاعت او را دارند. بهرام نه اصلاح طلب است و نه اصولگرا. اینان ظاهر امرند. بهرام انسان خداترسیست که دین برایش مهم بود و اگر چه برای برخی دین صرفاً ابزار اوجشان است ولی دین برای بهرام همه چیز بوده و هست. او هیچگاه بدون نماز شب، سپیده صبح را ندید. شبی که مومنان امروزی تا به صبح به خیانت و تشکیل پرونده‌های جعلی گذرانده و میگذرانند.

  بهرام، انسان بزرگیست که چون هم بندش شهید رجایی نه پسرش با تقلب و رانت به بلاد کفر رفت و جمهوری اسلامی را به سخره بگیرد و نه عزیزی از خانواده او دست درازی به بیت المال کرد. او امام را دوست داشت و حکم امام را مولوی می‌دانست و هیچگاه در مجلس سخن نراند که امام از او ناراحت شود.

  مال ندیده نبود که حقوق نمایندگی او رامست کند و خدا را فراموش کند. هنوز هم پیرزنان و پیرمردان سرحدات و نقاط مظلوم کهگیلویه، بهرام را مرد اخلاق و خادمی دلسوز می‌دانند. دیوارهای اشکفت شاه پیچاب که در دوران ستمشاهی میزبان بهرام بود هم او را می‌شناسند. او با مظلومین و محرومین زندگی کرد و بر ظالمین ستیز کرد. او قدیس نیست ولی مورد احترام است و همیشه باید به احترام او نه به واسطه اینکه نماینده یا یک چهره سیاسی است بلکه به خاطر اینکه او خودش است و دین بر گردن نسل ما دارد تمام قد ایستاد. او همیشه حق ملتش را طلب می‌کرد. او از نسل دیگریست که درکش برای ما و حتی من که نزدیک اویم ساده نیست.

  مسلمانان شهرم؛  در برابر خدای خودتان مسئولید و اگر دیدید ظلمی و ناروایی بر انسان مؤمن و مظلومی روا شد سکوت نکنید و نگذارید یک بار دیگر و پس از سالها آنانی که دستشان به حلقوم خشکیده فرزندانتان آشناست سر برآورده و سرمایه‌هایتان را به تاراج دهند. من و امثال من موقت هستیم و چند صباحی هستیم و خواهیم رفت و دیگرانی خواهند آمد و ادامه خدمت… بگذارید ادامه خدمتشان تداوم خوبیها باشد و خوبیها را پاس بدارند.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  17 نظر برای “یادداشت غلامرضا تاجگردون و دفاع از حاج بهرام”
  1. جعفری گوهرگان گفت:

   با سلام و تحیات
   کاش دکتر تاجکردون خود را قاطی مسایلی در این حد و با چنین افرادی نمیکرد و پاسخ آنها را به مردم واگذار میکرد .چرا که مردم خودکوبنده تر و محکمتر پاسخ میدهند امثال چنین افرادی را خود جارو میکردند.
   اینها افرادی خدایی اند و نباید کسی به ساحت مقدسشان شان بی ادبی و بی احترامی کند .
   اینها افرادی هستند که دین و ایمان و همه چیز خود را سال ۷۹ به حراج گذاشتند تا بتوانند به این مردم خدمت کنند و آن هم با حذف خدمتگذاری چون حاج بهرام تاجگردون .
   اینها مردمی هستند که خدا را برای رسیدن به خرما میخواهند چرا که اعضای اتاق فکرشان در باشت را به درستی میشناسیم .افرادی هستند که در دوران انقلاب نه به مبارزه و نه به امام اعتقادی نداشتند ولی حالا کاسه داغتر از آش شدند.
   اینها افرادی هستند نتایج بی لیاقتی شان را به قول خود بعد از حذف بهرام تاجگردون تا کنون براین شهر سایه افکنده است .
   اینها افرادی هستند که نجفی ها موحد ها و …را به خاطر منافع خود بر این مردم مسلط نمودند تا باعث اوارهایی باشند که طی هفت سال تلاش دکتر تاجگردون هنوز از میزان آن کاسته نشده است .
   اینها افرادی هستند که مناطق نفتی و چاههای نفت این شهرستان را مصادره کردند .
   اینها مردمی هستند که از خیانتی دیگر به این مردم و حذف عزیزان و بزرگان این دیار و قوم ابایی ندارن چرا که اصلا ایمانی نداشته و از خدا ترسی به دل راه نمیدهند . چرا که احکام خدا را آنها ساری و جاری میکنند .
   اینها همان قومی هستند که در شش سال گذشته در جلد دوست به هر بهانه ای دنبال زدن نماینده و وکیل این مردم بوده و هستند و این اولین دشمنی آنها نبوده و آخرین نیز نخواهد بود .
   اینها افرادی هستنو که عشق خدمت به مردم علیرغم ناتوانی و با وجود تمام کاستی ها و خیانتها کورشان کرده است .
   پس بگذارید ما خود هر پاسخی که لازم باشد به این مزوران و دورویان خاین خواهیم داد.

   0

   4
  2. ناشناس گفت:

   دکتر خودت شروع کردی اگر به بهرام توهین شده مسبب اصلی شمایید که در شیراز علیه جعفری حرف زدی.رفتار هردوی شما غیر قابل پذیرش هست .همتون خراب کردین

   4

   0
  3. سید وحید خاتم فر گفت:

   درود بر حاج بهرام بزرگ مردی که نماد استقامت و ایستادگی بود مردی که صداقت و رک گویی یکی دیگر از ویژگیهای اوبود مردی که شناسنامه انقلاب استان کهگیلویه و بویر احمد است

   1

   2
  4. دیل گفت:

   نیش عقرب نه از ره کین است
   اقتضا ی طبیعتش این است

   0

   1
  5. ناشناس گفت:

   کم عوام فریبی کن.تو خودت حرف بهرامو گوش نمیکنی.خودتو نزن قد بهرام.

   3

   0
  6. نفتی گفت:

   الحق که دکتر تاجگردون پاسخی محکم، با درایت و عاقلانه دادند.

   حاج غلام متشکریم.

   0

   2
  7. ناشناس گفت:

   اگر ساواکیها نماز شب خوان بودند و متدین پس ما چرا انقلاب کردیم

   2

   0
  8. محد گفت:

   خدای کوچک من حاج بهرام تاج گردون

   0

   2
  9. ثریا سعیدی گفت:

   احمدی، استاندار مشکلات لاینحل
   بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سد تنگ سرخ، نشان از در دستور کار بودن حل این معضل بزرگ شهر یاسوج است، اصلا احمدی استاندار مشکلات لاینحل است، نمونه اش را بخواهید، تصفیه خانه آب یاسوج که محل احداثش گوشت قربانی دانشگاه علوم پزشکی و آبفای شهری شده بود و اگر احمدی نمی آمد باید در تابستان های آینده قید همین یک جرعه آب آشامیدنی را هم می زدیم.
   احمدی استاد، حل مشکلاتی است که مدیران استان برای آن نسخه ای ندارند، نمونه دیگرش زیلایی است که اگر احمدی نبود، زیلایی همچنان دکور زیبایی از محرومیت برای سلفی گرفتن مدیران و مستند ساختن مستندسازان اجتماعی بود و حالا زیلایی در حال ساخت است و قطعا در یکی دو سال آینده زیلایی، دیگر آن زیلایی سابق نیست.
   استاندار در امور عمرانی هم به یاری دست راستش، عزیز فیلی گره گشای پل سوم بشار هم بود، همان پلی که قرار بود تخریب شود، همان پلی که سالها می گفتند اعتبار نیست اما در زمان احمدی ساخته شد و به بهره برداری رسید و قطعا تا چند ماه آینده لاین دیگر آن نیز ساخته می شود تا نشانه ای ابدی برای تفاوت مدیریت ها باشد.
   و حالا نوبت تنگ سرخ است که گره های کار به دست احمدی باز شود، سد تنگ سرخ شش سال است که ساکنان و اطرافیانش را آواره کرد، مردم یاسوج و اطراف را امیدوار ولی خبری از حتی یک آجر روی آجر گذاشتن هم نشد که نشد، آب منطقه ای حتی توان تملک زمین های در مخزن سد را هم نداشت تا از سد تنگ سرخ فقط یک تابلو موجود باشد و دیگر هیچ.
   مردم تنگ سرخ هم که کارشان به تجمع و تحصن هم کشیده بود، تکلیفشان معلوم نبود، سد ساخته می شود، نمی شود؟ و روی دیگر سکه مسئولان استانی از سد تنگ سرخ برای صنعت و کشاورزی و شرب تخصیص می دادند در حالی که اصلا سدی نبود که تخصیصی باشد یا نباشد. حالا این گره کور به دست احمدی رسیده است که باید آن را باز کند، در این مشکلات اقتصادی کشور، احمدی باید جور سالها کم کاری در حوزه سد تنگ سرخ را به تنهایی بکشد، برای مدیران نزد مردم تنگ سرخ ریش گرو بگذارد و در تهران چانه زنی کند تا شاید عملیات اجرایی این سد آغاز شود و پرآب ترین شهر ایران از بی آبی نجات پیدا کند.
   احمدی جور سالها کم کاری مدیرانی را می کشد که اگر به موقع برای کارهای عمرانی استان، کاری می کردند، امروز می شد طرح های بزرگ تری را برای توسعه استان محروم کهگیلویه و بویراحمد کلید زد.

   0

   0
  10. همشهری گفت:

   سلام دکتر فکرنکنم بوی تعفن بیادهیچ وقت نمیشه حقیقت راکتمان کرد.واقابهرام خوی واقعیه خودش رودردوره انتخابیه هفتم روبخوبی نشون داد.ازاین رواقای جعفری بی راه نمیگه خودت خسته نکن تمام شدیB-)

   2

   0
  11. ناشناس گفت:

   بالاخره ساواکی بوده یانه؟ فرهنگیان باوی رو قلع وقمع کرد بنام انقلاب یانه؟

   2

   0
  12. ناشناس گفت:

   بوی تعفن هر چه بماند بیشتر می شود . هر کس گذرش به کوی …….. بخورد این بو را کم و بیش احساس می کند . ما که ۳۰ سال و یا بیشتر این بو را احساس میکنیم اما فقط در انتخاباتها توانستیم واکنش نشان دادیم اما عجب واکنشی هم بود .

   1

   0
  13. گچساران گفت:

   دکترجان اینگونه حرف زدن درست نیست بروید آن کد را پیدا کنید و اگر دروغ است با مدرک به مردم نشان بدهید. آیا واقعا این ها دست به گلوی مردم گذاشته اند یا از روی عصبانیت حرف احساسی و ادعای نادرستی مطرح کرده اید؟

   2

   0
  14. و ...ن گفت:

   تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزا…..دکتر تاجگردون اگه چیزی نباشد چرا ایقد حرص وجوش میخورن …یعنی شما و خانواده جناب عالی معصونید و از ……….. به یغما نبردین ….یعنی شما عزیزانتان را به بلاد کفر نفرستادین
   هر دم ازاین باغ بری میرسد…من یه دیلی هستم و گمان نبرید اگر چیزی نمبگوییم از ترس یا عدم حمایت از جعفری است
   دیلیا رو دیدی….دران شب افطاری چه بلوایی به پا کردن…الان هم ما هملن دیلیا هستیم منتها ان روز فک مبکردم جعفری و خانواداش حامی جنابعالی هستن..الان که حامایتی وجود ندارد ورگ دیلیمون به جوش امده کاری میکنبم کاارستون
   تا جایی که همگی در جریان هستن خود شما شروع کننده این جریان بودین….بعد جعفری مدرک رو رو کرده
   خدا ناکرده اگر سخن جعفری بوی تعفن بدهد ….سخنان دیگران از چندی پیش بوی مرداب گرفته
   از خون برداران شهیدتتان شرم کنید …شهید احمد رضا ….شهید مرتضی دو یار دبستانی بودن …شرم آورست ….روح حاج کبری و حاج مهری در قبر بلرزد بخاطر حرفای شما و جعفری ..
   کاش اول منطق را میسنجیدین…بعد وارد رسانها میشدین ..ن
   بعید است از دو شخصیت فرهنگی و خانواده شهید که حرف و حدیثان اوازه رسانه هاشود
   بعید است ازشما بجای رسیدگی به معیشت و مشکلات مردم به سخن پراکنی مشغول باشین
   بعید است حناب جعفری به جای رسیدگی و حل مشکلات همشهریان بفکر باج گیری و باج خواهی چندین ساله باشین

   1

   0
  15. ناشناس گفت:

   امروز روز کار ،تلاش انقلابی و وحدت است ، گذشته ها را رها کنید اگر می تونید مشکلات مردم را حل کنید اگر هم نمی تونید سوژه درست نکنید، بگذارین نیروهای توانمندتر و تازه نفس بیایند که با هم خورده و برده سیاسی هم نداشته باشند. گچساران پر از جوانان شایسته و نیروندی می باشد که توانایی رفتن به مجلس و اداره امور را دارند !!!!! سیاسیونی که حاکم هستند و آنهایی که زمان های قبل حاکم بودند بهتر است خداحافظی جوان مردانه داشته باشند و فرصت خود شکوفایی به دیگر جوانان گچساران را بدهند.

   0

   0
  16. ناشناس گفت:

   پیشنهادم به عنوان یک جوان گچسارانی مهاجرت کرده به غلامرضا تاجگردون :برای انتخابات مجلس یازدهم از آن استان بیرون بیا.از آن استان به مجلس نخواهی رفت حتی اگر از لحاظ شمارش آرا پیروز انتخابات شوی.

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مواضع اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون اعتبارنامه تاجگردون
 • کشته‌ها و مجروحان آبان۹۸ اعلام شدند+جزییات
 • سکوت معنادار روشنفکر و موحد در ماجرای اعتبارنامه تاجگردون
 • شناسایی موارد جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/۹ مورد جدید در گچساران
 • ویزای تحصیلی اتریش،فرانسه و هلند
 • خاییز ؛ جگرم سوخت
 • تذکر موحد به رییس جمهور/مدیریت بحران به فاجعه خاییز پایان دهد
 • آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های خائیز و دیل
 • افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • اولین اپلیکیشن اختصاصی جامعه کوهنوردی ایران رونمایی شد
 • آتش سوزی مجدد منطقه حفاظت شده خائیز/رئیس محیط زیست کهگیلویه: از مردم تقاضای کمک داریم
 • تیراندازی افراد ناشناس به منزل مدیرکل دامپزشکی استان
 • اعتراض مکتوب ۹ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون
 • جزئیات عملیات مهار آتش سوزی جنگلهای حفاظت شده خائیز از زبان فرماندار کهگیلویه
 • رئیس دفتر رییس جمهور:گزارش جامع آتش‌سوزی «خائیز» برای رئیس‌جمهوری ارسال می‌شود
 • مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان خبر داد ؛ اعزام یک فروند بالگرد آبپاش برای مهار آتش در مرز خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد/استاندار کهگیلویه و بویراحمد ؛ سه بالگرد آب پاش برای اطفای حریق کوه خائیز تامین شد
 • اهدای اولین جهیزیه انجمن جوانان به نو عروس لنده ای+عکس
 • درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز/استقرار۸بالگرد برای اطفا حریق
 • دعوت نماینده کهگیلویه بزرگ به آرامش و پرهیز از حاشیه در حادثه خائیز
 • واکنش تاجگردون به فیلم منتشر شده از معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی
 •