طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81543 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه   به قلم منوچهر چک نژادیان کمک خواهی از قشر جوان تحصیل کرده جهت تغییر رویکرد سیاسی در حوزه انتخابیه   به خداوند سوگند حمل صخره های سترگ از قله های رفیع برای من از بار منت آدمیان آسان […]

  فانوس زاگرس؛
  گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه
   
  به قلم منوچهر چک نژادیان
  کمک خواهی از قشر جوان تحصیل کرده جهت تغییر رویکرد سیاسی در حوزه انتخابیه
   
  به خداوند سوگند حمل صخره های سترگ از قله های رفیع برای من از بار منت آدمیان آسان تر است.
  حضرت علی علیه السلام
  انچه از دهه ۶۰تاکنون شاهدیم فدا شدن تحصیلکردگان جوان در کنار دوجریان چپ و راست یا برای  خبری  انتخابات‌ مجلس یا ریاست جمهوری توسط آقایان منطقیان ، لاهوتی ، موحد ، بزرگواری ، هاشمی و….می‌باشد.
  بیش از یک دهه می‌باشد که متذکر می‌شویم که گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد همه نمی باشد و صرفا جای رشد کسانی هست که اهل معامله و سکوت در مقابل فساد خواص ، رانت خواران جریانهاست. سالهاست هم واقعا همه شاهد این امر هستند و درجایگاههای مختلف معترض، 
   اما تاکنون ندای لبیک هیچ کس یا هیچ گروهی از هیچ‌طرفی به گوشمان نرسید برای نجات خود از دست این به ظاهر مدعیان حقوق عمومی اما در عمل معامله گران خانوادگی؟؟!!
   مگر قران نفرمود هیچ قومی دگرگون نمیشود مگر اینکه خود بخواهند ؟؟پس تا کی باید صرفا اکثریت مطلق نیروهای شایسته که هم از نظر علمی و تخصصی هم از نظر صداقت و پاکی  از جانب مدعیان رهبری این جریان  دلخوش به اینکه  شما هم صاحب جایگاه و منزلتی هستید حفظ شوند و به آنها بها داده نشود و شاهد سپردن مدیریت به ضعیفترین افراد از اقوام و صاحب نفوذان منطقیان و موحد و لاهوتی و هاشمی و بزرگواری و… ،یا استخدام فرزندان زر و زور و تزویر این جریان‌ها باشند و سوختن خود و جوانان اطراف خود ؟
  اصلا آیا میشود زمان تعیین کرد که صاحب نفوذان منطقیان و موحد ، بزرگواری و لاهوتی و هاشمی  و..کی استخدام فرزندان خود ، فرزندان برادر و خواهرانشان یک کلام وابستگان زیر نافشان تمام میشود و نوبت به دیگران میرسد؟؟؟ گناه رتبه ۱۰ ارشد نفت که در خانه بیکار است و در انزوا بسر می برد  و بکار گیری بازنشستگان به سفارش نمایندگان مجلس به گردن کیست؟
  واقعا عامل به فساد کشیدن جامعه و گسترش رانتخواری  همین مدعیان اصلاح واصول نبودند؟
  پس چطور انتظار عمل صالح وحاکمیت شایسته سالاری از آنها دارید؟
  تا کی دم از دین خدا و پیروی از قران و پیامبر (ص) بدون توجه و عمل ؟خداوند از ذره ای نمیگذرد متذکر به چه گروهی میباشد؟کجا باید بر آن توجه و عمل کنیم؟
   
  بی پرده بگویم به مدعیان هدایت  جریانهای سیاسی این حوزه انتخابیه و تملق گویان و چاپلوسان آویزانشان . بگوئید هر محکمه ای دوست داشتید شاکی گردند تا آنجا از اعمال آنها و مدیریت منتخب آنها  بگویم ..
   
  شما بگویید همراهان و معترضین ؛ مگر هدف انقلاب دگرگونی نبود ؟ اینها در رسیدن به این هدف چه رویکرد مثبتی داشتند ؟
  آیا غیر از این هست که جناب موحد ۲۰  سال مجلس بود و اکنون قحط الرجال هست و حتی دکترا و فوق لیسانسهای اطراف خود را آدم‌ حساب نمیکند که شایسته ثبت نام برای مجلس باشند تا چه رسد به حمایت ؟ حکومت رضاخان که معترضش هستیم ۱۲سال بود . مگر حکومت سلطنتی هست که یک قرن یک نفر بر گرده مردم سوار باشد و اگر ازش سوال کنی از کدام شاخص اقتصادی شهرستان محرومی چون بهمئی دفاع کردی حرفی برای گفتن نداشته باشد!! مگر ۲۰ سال بدون حمایت اقتصادی از یک منطقه یا شهر و صرفا حمایت شخصی از افراد چاپلوس و تملق گویان  اطراف خود کم خیانتیست؟ 
   آیا غیر از این هست که عالی جنابان لاهوتی و منطقیان مدعیان اصلاحات هیچ کس را شایسته رهبری جریان در این حوزه نمی بینند ؟ و همه شاهد بودیم جناب منطقیان وقتی  آقای رستاد را معرفی می نماید جناب لاهوتی بر آن پشت میکند یا جناب لاهوتی وقتی آقای کامرانی را معرفی می نماید جناب منطقیان پشت می کند و صرفا هرکس به دنبال قدرت نمایی خود و اهداف و منافع خود ، دیگران را به باد تمسخر گرفتند!!! نمی دانم سالهاست با این رویکرد آقایان به  دنبال کدام اصلاحات هستند اصلاح عقیده یا اصلاح خالی کردن عقده به هم!!!
   
  آیا غیر از این هست که جناب بزرگواری هشت سال  نماینده مجلس بود صرفا ابزار دست دو الی سه نفر در هر شهرستان بود و اف بر کسانی که به او رای دادن هم نمی‌کرد مگر این دو نفر اجازه می‌دادند ؟؟؟ از خیانت مدیران دست نشانده ایشان کم سند نداریم .از ثبت بالای کوه حاتم  تا ثبت زمین منابع ملی و تجاری در مرکز شهر..
   
  آیا غیر از این هست که اکنون آقای هاشمی همچون بزرگواری در هر شهری ابزار دست دو الی سه نفر هست و هرچه نیرو جهت کار معرفی می کند خارج از سفارش آن دو یا سه  نفر نیست؟؟ آن هم همان دو الی سه نفرهای تکراری ، همان هایی که موحد  را هم محاصره کرده بودند و تمام سوء استفاده های خود را به نتیجه رسانده بودند!!
   
  مدعیان تحصیل و شایستگی تا کی میخواهید اویزان کسانی باشید که به سفارش زر و زور و تزویر عمل می کنند نه به سفارش خدا و قران؟
  تا کی سکوت در مقابل این ظلم نابخشودنی به خود؟
   
  تا کی میخواهید دلخوش به این باشید و پز اصلاحاتی و اصولگرایی به خود بیگیرید و هیچکاره باشید و صرفا چند جلسه عوام فریبی دعوتتان کنند ؟! تازه کلاه هم سرتان بگذارند تا زیر دوگوش و بگویند، بفرما سخنرانی کن برای خرماندن !! اما موقع معرفی نه تنها در تو‌هیچ شایستگی دیده نمیشود بلکه هزار انگ را هم به تو‌ می چسبانند !!
   
  حرفها و دردها زیادند اما درد سکوت و سازش شما در کنار این دو جریان با وجود تجربه تلخ گذشته از همه دردها ، دردناکتر می‌باشد.
   
   بیش از این مزاحم  شما نمی‌شوم فقط میدانم راهی هست که از زیر این سایه ظلم خارج شوید.
   باید راه آینده را از راه این مدعیان جدا کرد باید جریان فکری جدیدی ساخت که وابستگی به این مدعیان نباشد.
  باید پوسیده های پیر دو جریان را خانه نشین کرد و خودتان دست بکار شوید و جریان سازی نمائید .
  تازمانی که در مسیر این پیران افعی قرار دارید همین آش هست  و همین  کاسه و پذیرفته نیستید مگر شبیه خود آن ها شوید ! خموش در مقابل تمام رانتها وفسادها..
   
   اگر نیت حرکت بسوی  جریان جدیدی  دارید حتی از حضور فرزندان این مدعیان و چاپلوسان آنها در میانتان دوری کنید ، دوری کنید از سو استفاده کنندگان بخصوص آنهائیکه از مقدسات سو استفاده کردند تا خود و خانواده خود را صاحب نانی نمودند ! غافل از اینکه قیامت اولین سوال این هست که مالت را ازکجا و چگونه بدست آوردی!!
   
  هدف انقلاب دگرگونی بود تا جریان جدیدی ساخته نشود نه جامعه  از دست رانت و فساد خلاص میشود نه انقلاب به هدف خود خواهد رسید مطمئن باشید.
  قبل از هر چیز وظیفه خود می‌دانم بابت اشکالات ادبی از خواننده عزیز متن عذر خواهی نمایم.
   
   
   
  منبع؛ تابناک

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه”
  1. باوی گفت:

   احسنت واقعیت همینه اما چ کنیم

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   اصلا در عمرم شاید دو بار دهدشت امده باشم ولی …
   شیر مادر حلالت
   بنارم به این فرزند پرورش دادن بنازم به پدرت

   0

   0
  3. بیطرف گفت:

   این مقاله یا دیدگاه هیچ بار علمی جز صرف وبطلان وقت در بر ندارد

   0

   0
  4. کوه حاتم گفت:

   احسنت. عالی فرمودی. گل گفتی 👌👏👏👏

   0

   0
  5. اشنا گفت:

   آقای منوچهر چک نژادیان ، براساس قانون انتخابات هرکسی می تواند کاندیدا شود واگر صلاحیتش تایید شد آن موقع مردم هستند که باید رای بدهند حال اگر این فرد چه بزرگواری باشد چه هاشمی ویا موحد ویارستاد ویا کامرانی اصلاً فرض کنیم اصل جنابعالی باشد آیا حق ندارد نماینده شود . پیشنهاد می شود شخصاً نزد این بزرگواران برو به آنها بگو محض رضای خدا این دفعه کاندید نشوید تا ما فردی از خط سوم رابیاوریم وکاندید کنیم حالا ببینیم مردم به او رای می دهند یانه فرض اینکه خودش تنها کاندید شود وباهرانداز رایی قبول گردد ایا می تواند مشکلات شهرستان راحل کند یا بعداً شما طی مقاله ای می نویسی این دفعه ی اول آزمایشی بود بگذارید باردوم کاندید بشود تا شق القمر کند . برادر محترم درد این شهرستان نه موحد است نه بزرگواری ونه هاشمی درداین شهرستان مردمی است که منافع شخصی رابرمنافع عمومی وملی ترجیح می دهند وهیچ سرمایه گزاری بااین شرایط حاضر به تاسیس یک کارخانه اشتغال زا دراین شهرستان نیست . نمونه آن سیمان سپو وپتروشیمی و…. شما سری به شهرستان شهرضا بزن ببین حد فاصل بین این شهر واصفهان چند هزار کارخانه وجود دارد که آن هم بوسیله بخش خصوصی ساخته شده است . آیا سرمایه داران این استان حاضر یا توانایی تاسیس کارخانه دراین شهرستان رادارند . برادرجان خانه ازریشه خراب است نه از سقف .

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “رای ناجوانمردانه” و “دفاع ناجوانمردانه”
 • واکنش و انتقاد وکیلی از اظهارات تاجگردون؛ برچسب سیاسی به مخالفین، شیوه جوانمردانه‌ای برای دفاع نیست
 • واکنش مسئول دفتر نماینده کهگیلویه بزرگ به خبر منتشر شده در فانوس زاگرس
 • پیام تبریک مدیر بهداشت و درمان لنده به سیدکامل تقوی نژاد
 • لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ مسئولان به جای پاسخگویی به توجیه بسنده می‌کنند/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم
 • سد شاه قاسم در یاسوج جان دوباره گرفت+تصاویر
 • تجلیل از معلم دیشموکی که روزی ۸ بار دانش‌آموزان را از رودخانه خروشان عبور می‌دهد
 • شنیده ها ؛ ایجاد شکاف در تشکیلات نماینده کهگیلویه بزرگ
 • کشف ۱۲۷کیلوگرم مواد مخدر در گچساران
 • قاچاق دام زنده و بازار رها شده گوشت در کهگیلویه و بویراحمد ؛ قیمت گوشت ۸۵هزارتومان
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 •