طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81543 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه   به قلم منوچهر چک نژادیان کمک خواهی از قشر جوان تحصیل کرده جهت تغییر رویکرد سیاسی در حوزه انتخابیه   به خداوند سوگند حمل صخره های سترگ از قله های رفیع برای من از بار منت آدمیان آسان […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛
  گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه
   
  به قلم منوچهر چک نژادیان
  کمک خواهی از قشر جوان تحصیل کرده جهت تغییر رویکرد سیاسی در حوزه انتخابیه
   
  به خداوند سوگند حمل صخره های سترگ از قله های رفیع برای من از بار منت آدمیان آسان تر است.
  حضرت علی علیه السلام
  انچه از دهه ۶۰تاکنون شاهدیم فدا شدن تحصیلکردگان جوان در کنار دوجریان چپ و راست یا برای  خبری  انتخابات‌ مجلس یا ریاست جمهوری توسط آقایان منطقیان ، لاهوتی ، موحد ، بزرگواری ، هاشمی و….می‌باشد.
  بیش از یک دهه می‌باشد که متذکر می‌شویم که گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد همه نمی باشد و صرفا جای رشد کسانی هست که اهل معامله و سکوت در مقابل فساد خواص ، رانت خواران جریانهاست. سالهاست هم واقعا همه شاهد این امر هستند و درجایگاههای مختلف معترض، 
   اما تاکنون ندای لبیک هیچ کس یا هیچ گروهی از هیچ‌طرفی به گوشمان نرسید برای نجات خود از دست این به ظاهر مدعیان حقوق عمومی اما در عمل معامله گران خانوادگی؟؟!!
   مگر قران نفرمود هیچ قومی دگرگون نمیشود مگر اینکه خود بخواهند ؟؟پس تا کی باید صرفا اکثریت مطلق نیروهای شایسته که هم از نظر علمی و تخصصی هم از نظر صداقت و پاکی  از جانب مدعیان رهبری این جریان  دلخوش به اینکه  شما هم صاحب جایگاه و منزلتی هستید حفظ شوند و به آنها بها داده نشود و شاهد سپردن مدیریت به ضعیفترین افراد از اقوام و صاحب نفوذان منطقیان و موحد و لاهوتی و هاشمی و بزرگواری و… ،یا استخدام فرزندان زر و زور و تزویر این جریان‌ها باشند و سوختن خود و جوانان اطراف خود ؟
  اصلا آیا میشود زمان تعیین کرد که صاحب نفوذان منطقیان و موحد ، بزرگواری و لاهوتی و هاشمی  و..کی استخدام فرزندان خود ، فرزندان برادر و خواهرانشان یک کلام وابستگان زیر نافشان تمام میشود و نوبت به دیگران میرسد؟؟؟ گناه رتبه ۱۰ ارشد نفت که در خانه بیکار است و در انزوا بسر می برد  و بکار گیری بازنشستگان به سفارش نمایندگان مجلس به گردن کیست؟
  واقعا عامل به فساد کشیدن جامعه و گسترش رانتخواری  همین مدعیان اصلاح واصول نبودند؟
  پس چطور انتظار عمل صالح وحاکمیت شایسته سالاری از آنها دارید؟
  تا کی دم از دین خدا و پیروی از قران و پیامبر (ص) بدون توجه و عمل ؟خداوند از ذره ای نمیگذرد متذکر به چه گروهی میباشد؟کجا باید بر آن توجه و عمل کنیم؟
   
  بی پرده بگویم به مدعیان هدایت  جریانهای سیاسی این حوزه انتخابیه و تملق گویان و چاپلوسان آویزانشان . بگوئید هر محکمه ای دوست داشتید شاکی گردند تا آنجا از اعمال آنها و مدیریت منتخب آنها  بگویم ..
   
  شما بگویید همراهان و معترضین ؛ مگر هدف انقلاب دگرگونی نبود ؟ اینها در رسیدن به این هدف چه رویکرد مثبتی داشتند ؟
  آیا غیر از این هست که جناب موحد ۲۰  سال مجلس بود و اکنون قحط الرجال هست و حتی دکترا و فوق لیسانسهای اطراف خود را آدم‌ حساب نمیکند که شایسته ثبت نام برای مجلس باشند تا چه رسد به حمایت ؟ حکومت رضاخان که معترضش هستیم ۱۲سال بود . مگر حکومت سلطنتی هست که یک قرن یک نفر بر گرده مردم سوار باشد و اگر ازش سوال کنی از کدام شاخص اقتصادی شهرستان محرومی چون بهمئی دفاع کردی حرفی برای گفتن نداشته باشد!! مگر ۲۰ سال بدون حمایت اقتصادی از یک منطقه یا شهر و صرفا حمایت شخصی از افراد چاپلوس و تملق گویان  اطراف خود کم خیانتیست؟ 
   آیا غیر از این هست که عالی جنابان لاهوتی و منطقیان مدعیان اصلاحات هیچ کس را شایسته رهبری جریان در این حوزه نمی بینند ؟ و همه شاهد بودیم جناب منطقیان وقتی  آقای رستاد را معرفی می نماید جناب لاهوتی بر آن پشت میکند یا جناب لاهوتی وقتی آقای کامرانی را معرفی می نماید جناب منطقیان پشت می کند و صرفا هرکس به دنبال قدرت نمایی خود و اهداف و منافع خود ، دیگران را به باد تمسخر گرفتند!!! نمی دانم سالهاست با این رویکرد آقایان به  دنبال کدام اصلاحات هستند اصلاح عقیده یا اصلاح خالی کردن عقده به هم!!!
   
  آیا غیر از این هست که جناب بزرگواری هشت سال  نماینده مجلس بود صرفا ابزار دست دو الی سه نفر در هر شهرستان بود و اف بر کسانی که به او رای دادن هم نمی‌کرد مگر این دو نفر اجازه می‌دادند ؟؟؟ از خیانت مدیران دست نشانده ایشان کم سند نداریم .از ثبت بالای کوه حاتم  تا ثبت زمین منابع ملی و تجاری در مرکز شهر..
   
  آیا غیر از این هست که اکنون آقای هاشمی همچون بزرگواری در هر شهری ابزار دست دو الی سه نفر هست و هرچه نیرو جهت کار معرفی می کند خارج از سفارش آن دو یا سه  نفر نیست؟؟ آن هم همان دو الی سه نفرهای تکراری ، همان هایی که موحد  را هم محاصره کرده بودند و تمام سوء استفاده های خود را به نتیجه رسانده بودند!!
   
  مدعیان تحصیل و شایستگی تا کی میخواهید اویزان کسانی باشید که به سفارش زر و زور و تزویر عمل می کنند نه به سفارش خدا و قران؟
  تا کی سکوت در مقابل این ظلم نابخشودنی به خود؟
   
  تا کی میخواهید دلخوش به این باشید و پز اصلاحاتی و اصولگرایی به خود بیگیرید و هیچکاره باشید و صرفا چند جلسه عوام فریبی دعوتتان کنند ؟! تازه کلاه هم سرتان بگذارند تا زیر دوگوش و بگویند، بفرما سخنرانی کن برای خرماندن !! اما موقع معرفی نه تنها در تو‌هیچ شایستگی دیده نمیشود بلکه هزار انگ را هم به تو‌ می چسبانند !!
   
  حرفها و دردها زیادند اما درد سکوت و سازش شما در کنار این دو جریان با وجود تجربه تلخ گذشته از همه دردها ، دردناکتر می‌باشد.
   
   بیش از این مزاحم  شما نمی‌شوم فقط میدانم راهی هست که از زیر این سایه ظلم خارج شوید.
   باید راه آینده را از راه این مدعیان جدا کرد باید جریان فکری جدیدی ساخت که وابستگی به این مدعیان نباشد.
  باید پوسیده های پیر دو جریان را خانه نشین کرد و خودتان دست بکار شوید و جریان سازی نمائید .
  تازمانی که در مسیر این پیران افعی قرار دارید همین آش هست  و همین  کاسه و پذیرفته نیستید مگر شبیه خود آن ها شوید ! خموش در مقابل تمام رانتها وفسادها..
   
   اگر نیت حرکت بسوی  جریان جدیدی  دارید حتی از حضور فرزندان این مدعیان و چاپلوسان آنها در میانتان دوری کنید ، دوری کنید از سو استفاده کنندگان بخصوص آنهائیکه از مقدسات سو استفاده کردند تا خود و خانواده خود را صاحب نانی نمودند ! غافل از اینکه قیامت اولین سوال این هست که مالت را ازکجا و چگونه بدست آوردی!!
   
  هدف انقلاب دگرگونی بود تا جریان جدیدی ساخته نشود نه جامعه  از دست رانت و فساد خلاص میشود نه انقلاب به هدف خود خواهد رسید مطمئن باشید.
  قبل از هر چیز وظیفه خود می‌دانم بابت اشکالات ادبی از خواننده عزیز متن عذر خواهی نمایم.
   
   
   
  منبع؛ تابناک

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “گلوگاه‌های قدرت چپ و راست جایی برای رشد رانت خواران جریان های سیاسی کهگیلویه”
  1. باوی گفت:

   احسنت واقعیت همینه اما چ کنیم

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   اصلا در عمرم شاید دو بار دهدشت امده باشم ولی …
   شیر مادر حلالت
   بنارم به این فرزند پرورش دادن بنازم به پدرت

   0

   0
  3. بیطرف گفت:

   این مقاله یا دیدگاه هیچ بار علمی جز صرف وبطلان وقت در بر ندارد

   0

   0
  4. کوه حاتم گفت:

   احسنت. عالی فرمودی. گل گفتی 👌👏👏👏

   0

   0
  5. اشنا گفت:

   آقای منوچهر چک نژادیان ، براساس قانون انتخابات هرکسی می تواند کاندیدا شود واگر صلاحیتش تایید شد آن موقع مردم هستند که باید رای بدهند حال اگر این فرد چه بزرگواری باشد چه هاشمی ویا موحد ویارستاد ویا کامرانی اصلاً فرض کنیم اصل جنابعالی باشد آیا حق ندارد نماینده شود . پیشنهاد می شود شخصاً نزد این بزرگواران برو به آنها بگو محض رضای خدا این دفعه کاندید نشوید تا ما فردی از خط سوم رابیاوریم وکاندید کنیم حالا ببینیم مردم به او رای می دهند یانه فرض اینکه خودش تنها کاندید شود وباهرانداز رایی قبول گردد ایا می تواند مشکلات شهرستان راحل کند یا بعداً شما طی مقاله ای می نویسی این دفعه ی اول آزمایشی بود بگذارید باردوم کاندید بشود تا شق القمر کند . برادر محترم درد این شهرستان نه موحد است نه بزرگواری ونه هاشمی درداین شهرستان مردمی است که منافع شخصی رابرمنافع عمومی وملی ترجیح می دهند وهیچ سرمایه گزاری بااین شرایط حاضر به تاسیس یک کارخانه اشتغال زا دراین شهرستان نیست . نمونه آن سیمان سپو وپتروشیمی و…. شما سری به شهرستان شهرضا بزن ببین حد فاصل بین این شهر واصفهان چند هزار کارخانه وجود دارد که آن هم بوسیله بخش خصوصی ساخته شده است . آیا سرمایه داران این استان حاضر یا توانایی تاسیس کارخانه دراین شهرستان رادارند . برادرجان خانه ازریشه خراب است نه از سقف .

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • کریم فرخیانی و سید قدرت الله حسینی گزینه های هدایت خواه برای انتخابات در بویراحمد و گچساران؟؟
 • کاندید قطعی اصولگرایان بویراحمد و دنا مشخص شد+تصویر
 • حکایت شهرداردوگنبدان از جلسه پربار خود و نماینده گچساران و باشت بامسئولین وزارت کشور
 • “سر بی کلاه دامپزشکی چرام”
 • دبیر ستاد انتخابات خانه کارگر استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد
 • گزارشی از سفر استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا به منطقه زیلایی و مارگون+تصویر
 • گازرسانی به زیلایی؛ پایان هیزم به دوشی زنان و دختران
 • توضیحات شهردار لنده پیرامون حادثه سه شنبه بازار در این شهرستان
 • حمایت تمام قد شورای راهبری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد کهگیلویه و بویراحمد از جانی پور
 • کتاب فروشی که تنها نماند+تصاویر
 • روزگار سخت محیط بانان در «دنا»
 • غلام محمد زارعی/نجیب،بااخلاق و بدور از حاشیه
 • جوابیه ای به یادداشت “قدرت اصولگرایی به سید قدرت ختم می شود”
 • تلاش برای مهارآتش سوزی مراتع شادگان باشت ادامه دارد/نیاز فوری به بالگرد/بسیج نیروهای مردمی و ادارات برای خاموش کردن آتش گسترده+تصاویر
 • اظهارات تاجگردون پیرامون سد چمشیر و عشایر قشقایی
 • قدرت اصولگرایی به “سیدقدرت” ختم می شود
 • دیدار جمعی از مدیران کل کهگیلویه و بویراحمد با آ میر احمد تقوی +تصویر
 • نامه ای به استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون گرانی مسکن و اجاره بها در گچساران
 • انتقاد حجت الاسلام بزرگواری از اصولگرایی و اصلاح طلبی/جمنا و یاران انقلاب شناسنامه معتبری ندارند
 • سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران انتخاب شد
 •