طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81480 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ استان کهگیلویه و بویراحمد ، همواره دارای استعدادهای زیادی بوده و هست که نگاهی به کارنامه موفق آن ها ، نشان از وجود یک سری شاخص های ویژه در مردمان متخصص این دیار است. از جمله ویژگی های نخبگان ملی این استان چه در حوزه ی سیاسی و چه در حوزه اقتصادی پیگیر […]

  فانوس زاگرس؛
  استان کهگیلویه و بویراحمد ، همواره دارای استعدادهای زیادی بوده و هست که نگاهی به کارنامه موفق آن ها ، نشان از وجود یک سری شاخص های ویژه در مردمان متخصص این دیار است.

  از جمله ویژگی های نخبگان ملی این استان چه در حوزه ی سیاسی و چه در حوزه اقتصادی پیگیر و سخت کوش بودن آنهاست. 

  به گزارش فانوس زاگرس ، مهندس اقبال جاودان پور یکی از نخبگان اقتصادی این استان است که با حضور در راس مدیریت شرکت اروندان و با تجربه ای که در قرار گاه خاتم النبیا در طول سالهای متمادی داشت سبب تحول و تغییر در رویکر پروژه های این موسسه شده است .
  با نگاهی به پروژه هایی که جاودان پور بر آن ها نظارت داشته است، مدیریت قوی و جدیت و نظارت مستقیم از روند پروژه هاست که باعث شده است پروژه ها دقیق تر و با نظم بیشتر و روند بهتری جلو بروند .
  طرح آبرسانی غدیر ۲ ، مهمترین طرح این روزهای کشور و از بزرگترین طرحهای خاورمیانه
  طرح آبرسانی غدیر۲ با حضور وزیر نیرو، مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و مسئولان استان خوزستان در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.
  مهندس اقبال جاودان پور مدیر عامل موسسه اروندان گفت : در فصل گرما به صورت سه شیفته کار شش ماه را طی دو ماه انجام دادیم تا اینکه توانستیم براساس طرح آبرسانی غدیر ۲ آب را به هموطنانمان در خرمشهر و آبادان برسانیم .
  روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در همین خصوص گزارش داد: طرح آبرسانی غدیر۲، چهارشنبه شب با حضور وزیر نیرو، مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و مسئولان استان خوزستان در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.
  با افتتاح این مرحله از طرح غدیر، آبرسانی به چهار شهر دارخوین، شادگان، خرمشهر و آبادان به صورت نهایی انجام شد.
  بنا به همین گزارش  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طی ۱۰ ماه گذشته نسبت به تأمین بیش از ۱۸۰ هزار تن ورق فولادی و ساخت و پوشش بیش از ۱۴۰ کیلومتر لوله‌های فولادی با قطرهای مختلف ۱۸۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۴۰۰ میلیمتر با به‌کارگیری تمامی کارخانجات لوله‌سازی و پوشش کشور اقدام نموده است و در حال حاضر ۱۰۲ کیلومتر از این خط لوله در خط انتقال آب ۲۰۰۰ میلیمتر محدوده ارتفاعات ام‌الدبس تا آبادان و خرمشهر به همراه نصب شیرآلات و اتصالات مورد نیاز (نصب بیش از ۲۳۰ عدد شیر هوا و شیر قطع و وصل به قطر ۲۰۰۰ میلیمتر) انجام شده است.
  شایان ذکر است با توجه به شرایط سخت جوی منطقه و گرمای طاقت‌فرسای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد که دمای هوا در حین جوشکاری داخل لوله‌ها حدود ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، کار به صورت شبانه‌روزی انجام شد و این پروژه با این حجم و زمان در نوع خود بی‌نظیر بود.

  از جمله مهمترین پروژهای اروندان که مشکلات حوزه آب رسانی در سطح کشور را برطرف می کند 
  استان تهران 

  احداث ۱۱۷کیلومتر خط لوله انتقال آب در شهر تهران از سال ۹۲شروع شد .
  احداث چهار ایستگاه تلمبه خانه و احداث شش باب مخزن بتی بخشی از پروژه بزرگ طرح آبرسانی به شهر تهران (طرح قمر بنی هاشم)می باشد .
  از مهمترین اهداف این پروژه را می توان به آبرسانی غرب شهر تهران -آبرسانی از تصفیه خانه ششم به مخازن شمال غرب تهران -کمربندی آبرسانی به شرق تهران و آبرسانی به شهر جدید پرند می باشد.

  استان خوزستان 

  یکی از طرح های مهم در سطح استان خوزستان پروژه خط انتقال آب طرح غدیر می باشد .
  هدف از این طرح تامین و رفع بحران آب از نظر کمی و کیفی برای شهرهای مرکزی و جنوبی استان خوزستان شامل ؛آبادان ،اهواز ،خرمشهر ،شادگان ،وهمچنین شهرهای شوش ،حمیدیه ،بستان ،و سوسنگرد ،هویزه ،وسایر شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات حوزه آب رسانی خوزستان را برطرف کند.
   
   آشنایی با یکی از مهندسین جهادی استان کهگیلویه و بویراحمد / مدیریت بر شرکتی که معظلات حوزه ی آب بسیاری از مناطق کشور را حل نموده است

  استان کهگیلویه و بویر احمد 

  کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی دارای طبیعتی بکر و زیبا است.
  پروژه مهم و حیاتی موسسه اروندان برای مردم محروم استان کهگیلویه و بویر احمد را می توان به تامین آب شرب شهرهای دهدشت و سوق ،لنده و چرام ،با جمعیتی بالغ بر ۱۵۲۲۲۰نفر و ۳۵۰روستای محدوده مسیر با جمعیتی بالغ بر ۸۷۷۰۰می باشد .
  در این طرح مهم و استراژیک در مجموع ۱۷میلیون متر مکعب در سال آب شرب با دبی ۸۶۰لیتر در ثانیه انتقال داده می شود .
  محدوده این طرح مهم از تصفیه خانه آب خیر آباد در مجاور سد کوثر و به شهرهای دهدشت ،سوق ،لنده ،چرام و روستاهای مسیر در استان کهگیلویه و بویر احمد منتهی می شود .

  استان سیستان و بلوچستان

  پهناورترین استان کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان با حدود ۱۸۰٬۷۲۶ کیلومتر مربع وسعت کمابیش اندازه کشور سوریه بزرگی دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی‌گیرد.
  استان سیستان و بلوچستان با داشتن موقعیت راهبردی بازرگانی و ترانزیتی و دارا بودن کشاورزی و باغبانی (به ویژه میوه‌های استوایی و گرمسیری) و همچنین جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی و نیز صنعت در حال رشد از توانایی و ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای توسعه و آبادانی برخوردار است.
  در برخی نقاط استان افراد برای دستیابی به آب باید حدود ۴ کیلومتر راه طی کنند تا بتوانند از آب شرب استفاده کنند.
  موسسه اروندان با هدف تامین آب شرب و انتقال آب از چاه نیمه زابل به زاهدان و ذخیره ۵۰هزار متر مکعبی جهت برنامه ریزی برای مصرف و تامین برق مصرفی ایستگاههای پمپاژ توسط پست های برق و خط انتقال برق و تصفیه آب منتقل شده از طریق خط انتقال بخشی از پروژه آب رسانی به مردم عزیز و ولایتمدار زاهدان می باشد .
  این پروژه با پیشرفت ۴۲درصد با جدیت و پیگیری مستمر مدیر عامل اروندان در حال پیگری است .
   
   

  استان ایلام 

  استان ایلام یکی از استان‌های کشور ایران است که در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌است. مرکز این استان شهر ایلام است.
  استان ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است
  پروژه موسسه اروندان در استان ایلام مربوط به شهرستان دهلران است که با توجه به مدیریت خوب و منظم پروژه دهلران پیشرفت خوبی داشته است .
  موقعیت کارگاهی اصلی پروژه در ۲۴کیلومتری شهرستان دهلران از سمت مهران به دهلران و در ۹۵کیلومتری شهرستان مهران می باشد .
  این پروژه یکی از پروژه های مهم در رونق اقتصادی و تثبیت جمعیت است که می تواند در رونق و شکوفایی منطقه سهم به سزایی داشته باشد .

  استان کرمان 

  خط انتقال طرح آبرسانی به شهرهای شمالی استان کرمان از رفسنجان به کیلومتر صفر شروع می شود که کارگاه اصلی پروژه نیز در همان موقعیت احداث شده است .
  هدف اصلی پروژه بزرگ اروندان در استان کرمان تامین آب شرب و بهداشتی شهرهای شمالی استان کرمان و آب رسانی به شهرهای و روستاهای مجاور خط و اشتغال زایی در منطقه است.

  استان کردستان 

  استان کردستان یکی از استان‌های ایران به مرکزیت شهر سنندج است که در غرب کشور واقع شده‌است.مساحت این استان ۲۸٬۲۰۰ کیلومتر مربع معادل ۱/۷٪ مساحت کل کشور ایران است.
  این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌است، از شمال به استان‌های آذربایجان غربی و زنجان، از شرق به همدانو زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است. استان کردستان با کشور عراق ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد. استان کردستان براساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰ دارای ۱۰شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶دهستان و ۱۶۹۷آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه بوده‌است. شهرستان‌های این استان عبارتند از: مریوان، بیجار،دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز، سنندج، قروه،کامیاران و بانه. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ استان کردستان ۱٫۶۰۳٫۰۱۱ نفر جمعیت دارد که ۶۶درصد شهری و ۳۴درصد را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد. تراکم نسبی جمعیت معادل ۵۱٫۲ نفر در کیلومتر مربع است
  موسسه اروندان در سال ۱۳۹۰پروژه بزرگ خط انتقال آب از سد آزاد به دشت قروه -دهگلان با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد از پروژهای بزرگ بود که در مرحله بهره برداری توسط موسسه اروندان می باشد .
  انتقال آب از مخزن بالا دست سد آزاد واقع در نزدیکی شهر شویشه استان کردستان شروع شده و با عبور بیش از ۷۰کیلومتر مسیر کوهستانی و عبور از موانع و تقاطع ها به دشت دهگلان می رسد .
  این پروژه به منظور تامین آب اراضی کشاورزی دشت قروه -دهگلان -دهگلان و تامین نیاز آبی کشاورزی و شرب بخش های واقع در مسیر خط انتقال می باشد .
  به گزارش فانوس زاگرس  ، عملکرد این موسسه با مدیریت یکی از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد می تواند نوید بخش این موضوع باشد که مدیریت صحیح و استفاده از چنین ظرفیت هایی ، بتوان بر بخش های مهمی از معظلات عدم توسعه یافتگی استان ، فائق آمد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “مهندس موفق کهگیلویه و بویراحمدی ، مدیر عامل شرکت مجری طرح عظیم آبرسانی به چهار شهر خوزستان”
  1. ناشناس گفت:

   تعریف الکی. کار را بدن دست متخصصان کار ببینید چند برابر اینا خروجی داره.

   3

   0
  2. ناشناس گفت:

   پول مفت باشه با امکانات اونایی که درس خوندن و متخصصن با کیفیت تر میسازن نه ناپلئونی با گارانتی دو ساله نهایتا

   0

   0
  3. نخبگان بهمیی گفت:

   درود بر مهندس جاودان پور فرزند شایسته استان ک.ب که با مدیریت خوبش تحول افرید
   حق ایشان مسول قرارگاه خاتم النبیا است .انشالله که موفق باشید

   0

   1
  4. جوانان استان گفت:

   درود بر مهندس جاودان پور فرزند شایسته استان ک.ب که با مدیریت خوبش تحول افرید
   حق ایشان مسول قرارگاه خاتم النبیا است .انشالله که موفق باشید

   0

   1

  
  امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “رای ناجوانمردانه” و “دفاع ناجوانمردانه”
 • واکنش و انتقاد وکیلی از اظهارات تاجگردون؛ برچسب سیاسی به مخالفین، شیوه جوانمردانه‌ای برای دفاع نیست
 • واکنش مسئول دفتر نماینده کهگیلویه بزرگ به خبر منتشر شده در فانوس زاگرس
 • پیام تبریک مدیر بهداشت و درمان لنده به سیدکامل تقوی نژاد
 • لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ مسئولان به جای پاسخگویی به توجیه بسنده می‌کنند/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم
 • سد شاه قاسم در یاسوج جان دوباره گرفت+تصاویر
 • تجلیل از معلم دیشموکی که روزی ۸ بار دانش‌آموزان را از رودخانه خروشان عبور می‌دهد
 • شنیده ها ؛ ایجاد شکاف در تشکیلات نماینده کهگیلویه بزرگ
 • کشف ۱۲۷کیلوگرم مواد مخدر در گچساران
 • قاچاق دام زنده و بازار رها شده گوشت در کهگیلویه و بویراحمد ؛ قیمت گوشت ۸۵هزارتومان
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 •