طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81474 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود. به گزارش فانوس زاگرس به نقل فارس ،سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود. […]

  فانوس زاگرس؛

  سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود.

  به گزارش فانوس زاگرس به نقل فارس ،سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود.

   

  این حاشیه‌ها زمانی آغاز شد که نوروزی رئیس برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اعتبارات یک سوم و دو سوم و ترمیمی نفت سخن به میان آورد و نحوه و چگونگی توزیع آن در استان را تشریح کرد.

   

  بلافاصله پس از اظهارات نوروزی نوبت به زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس رسید تا موضوع عدالت و بی‌عدالتی در توزیع بودجه را پیش کشیده و آماری از جمعیت حوزه انتخابیه خود و همچنین مهاجرپذیر بودن شهر یاسوج ارائه کند.

   

  نماینده مردم بویراحمد و دنا همچنین نامه‌ای از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را قرائت کرد که در آن رئیس مجلس دستور داده بود که اعتبارات نفت نه به صورت منطقه‌ای بلکه به صورت استانی توزیع شود.

   

  پس از قرائت این نامه توسط زارعی بود که نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان این گونه عنوان کرد که تا موقعی که دستورالعملی از سوی سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای نوبخت در این خصوص نیاید به همان روال سابق اعتبارات نفت تقسیم خواهد شد.

   

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم بعد از اظهارات زارعی و نوروزی با بیان اینکه همه استان برای ما یکپارچه و واحد است و برای همه جا به عدالت رفتار خواهیم کرد از نوروزی خواست تا فرصت ۱۵ روزه‌ای داده شود تا سرنوشت این قضیه معلوم شود.

   

  به گزارش فارس از این جا بود که نشست شورای برنامه‌ریزی استان وارد حواشی بیشتری شد و فرماندار گچساران به پیامکی از سوی تاجگردون اشاره کرد که در آن گفته بود اصولا آقای زارعی در جلسه‌ای که در مجلس برای همین کار گرفته شده بود حضور نداشته است.

   

  زارعی نماینده بویراحمد و دنا هم این کار را عین بی‌اخلاقی دانست و گفت: در آن جلسه حضور داشته‌ام و به صرف این که حضور هم نداشته بودم نباید چنین پیامکی را در این جلسه می‌خواندید.

   

  سپس نوروزی خطاب به استاندار گفت که نمی‌توانیم یک استان را تعطیل کنیم تا که دستورالعملی جدید از تهران بیاید.

   

  استاندار هم با بیان اینکه رئیس شورای برنامه‌ریزی استان من هستم خاطرنشان کرد: همیشه موافقت‌ نامه‌ها چند ماه دیرتر مبادله می‌شد و چه اشکال دارد که شما هم چند روز صبر کنید تا که تکلیف این موضوع روشن شود.

   

  زارعی نماینده بویراحمد و دنا به موضوعی اشاره کرد که خارج از مذاکرات مجلس برخی‌ها در این دستورالعمل دست برده‌اند و عبارت منطقه‌ای را جایگزین استانی کرده‌‌اند.

   

  البته داد نوروزی زمانی بالا رفت که استاندار گفت شما که برخی موافقت‌نامه‌ها را ۹ ماه بعد مبادله می‌کردی چه اشکال دارد حالا هم یکی دو ماهی صبر کنید.

   

  حسن نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هم به استاندار گفت اگر خودتان مسؤولیت این کار را متقبل می‌شوید من حرفی ندارم.

   

   استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این نشست به بهترین وجه جلوی تنش را گرفت همه این حرف‌ها را برای توسعه استان دانست و گفت: این اعتبارات در نهایت به استان خواهد آمد و همه نقاط استان برای ما و نمایندگان مجلس یکی است.

   

   از دیگر اظهاراتی که در این جلسه مطرح شد به این شرح بود.

   

  استاندار: در نهایت ملاک ما قانون است و هر چه قانون در مورد اعتبارات نفت بگوید عمل می‌کنیم.

   

  استاندار خطاب به فرماندار بویراحمد: اگر بخواهید در مورد این قضیه حرف بزنید و ادامه دهید میکروفن شما را قطع می‌کنم شما آدم منطقی بودید.

   

  گوهرگانی: من خودم بچه گچسارانم و از آقای نوروزی می‌خواهم که برای این موضوع یک فرصت ۱۵ تا ۱۶ روزه بدهد و خودم هم پیگیر آن خواهم بود.

   

  نوروزی: آقای گوهرگانی این موضوع اصلا در حیطه مسؤولیت شما نیست و شما نیستید که باید پاسخ سازمان برنامه و بودجه را بدهید.

   

  به گزارش فارس در پایان حسن نوروزی پشت تریبون رفت و خطاب به آقای زارع گفت رسما از شما معذرت می‌خواهم اگر حرف تندی زدم به خاطر انجام امورات سازمان برنامه و بودجه بوده و احترام شما واجب است.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  16 نظر برای “گزارشی از جلسه شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد/پیامک تنش‌زای تاجگردون به فرماندار/عصبانیت شدید زارعی از سماجت نوروزی/زارعی همچنان پیگیر نحوه تقسیم اعتبارات نفت”
  1. ناشناس گفت:

   از استاندار محترم تقاضا داریم مقداری از اعتبار نفت را جهت اصلاح وضعیت آلودگی زیست محیطی ناشی از چاه های نفت در گچساران و روستاها ی سراب ننیز ،آب شیرین ،لیشتر و ……. اختصاص دهند تا ناهنجاری های مادرزادی ناشی از آلودگی آب و هوا در منطقه نفت خیز گچساران کاهش یابد.

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   آقای حسن نوروزی و استاندار محترم لطفا عقب ماندگی گچساران شهر نفت خیز ی که۱۰ درصد نفت کشور را تامین میکنه حیران کنید به فکر جوانان بیکار گچساران باشید که زیر پایشان طلای سیاه می باشد و از بیکاری مبتلا به ایدز و اعتیاد می باشند و آسیب های اجتماعی ناشی از شهر صنعتی را لطفا با درآمد آن درمان کنید؟ سهم خواهی نماینده بویر احمد از درآمد دو در هزار نفت غیر منطقی و متاسفانه نیست!!!!!!

   2

   0
  3. ناشناس گفت:

   خخخخ. دم رحیمی گرم

   فرماندار بویراحمد فقط میخواد از زارعی تعریف کنه. همین. مجبور نیستی حرف بزنی که

   3

   0
  4. بهمیی گفت:

   بنازم به غیرت و شجاعت و در آخر ادب دکتر نوروزی.خدای حفظت کنه برادر

   2

   0
  5. ناشناس گفت:

   تنها راه برون رفت جدا کردن گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد وباید این کار شود واقعا از نمایند گان قبلی گچساران مردم گله مندند شما یاسوج قبل از سال ۷۰با امروز مقایسه کنید چه درامدهای گچساران داشت ودر کجا خرج می شد خدا به فریاد مردم گچساران برسد کسی جای نماینده فعلی بیاید چکار خواهد شد

   3

   0
  6. ناشناس گفت:

   مردم گچساران وباشت در زمان رییسان جموری سابق حال خواهان جدایی از استان بودند

   2

   0
  7. ناشناس گفت:

   حق ناس در گذشته چه خیانتهای به گچساران می شد گرما ۵۰درجه جوانان ومردان که در خارج از گچساران زیر آتش هشت سال دفاع مقدس وشهدای نفت و بوی گاز ترش وانواع مرض هاحال با انفجارهای پی در پی وکشته شدن انها برای اقتصاد کشور خدمت می کنند واقای نماینده در مرکز استان با اب هوای خنک چه می گویید دیگر گذشته تکر ا نخواهد شد

   3

   0
  8. سعید گفت:

   ارتقاء فرمانداری گچساران ب فرمانداری ویژه حق مسلم شهر نفت خیز گچساران.. آقای تاجگردون باید پیگیری کنه.در ضمن آقای نوروزی حرف خوب ی ب گوهرگانی زد..این ضربه‌ای ک یاسوج در بخش تقسیم اعتبارات در چند سال گذشته ب گچساران زده آمریکا ب ایران این ظلم نکرده بود.

   2

   0
  9. گچسارانی گفت:

   درود بر میرشکار

   1

   0
  10. گشین گفت:

   جونم من نفشزشهردار باشت میگن اصلا کوتاه نیومد توجلسه خیلی هم سرو صداکرد

   1

   0
  11. ناشناس گفت:

   اقای گوهرگانی چکاره دخالت می کند به خاطر پست ازش نگیر ند در طول چهل سال ظلم به گچساران وباشت دراسنان کردند کسی نبود دفاع کند به همت نماینده قوی وفرزندان گچساران در مرکز استان انشاالله حق گرفته خواهد شد

   0

   0
  12. رضایت گفت:

   دوست عزیزی که اینقدر گچساران گچساران میکنی ۷۰درصد خاک و آب و مراتع گچساران مال ما بویراحمد ی ها هستش.اینو خودتون هم میدانید.بنابراین رشد گچساران و حومه ابتدا به نفع ما و سپس به نفع شماهاست.لذا موضوعی که در مجلس مصوب و اعلام گردید هیچ کسی حق تغییر در آن را نداشته ضمن اینکه شما مالک گچساران نیستید که برای خروج آن از استان تصمیم بگیرید.مگر اینکه همه مالکین و کسانی که در این شهر منافعی دارند رضایت ندهند.حتما گوش شنوا و چشم بینا ندارید و بیرون از استان همچون قائمه و کازرون رو نمی بینید.همین جمعه و شنبه مجددا در آنجا درگیری بود.پس لطفا تز ندید.

   0

   2
  13. بویراحمد گفت:

   فعلا که حاج زارعی مجبوره یه تنه در مقابل زیاده خواهی های تاج و مدیران خودشیرین برای عزت بویراحمد بایسته. آقای نوروزی فراموش نکن معرف اصلی و حامی اولی شما برای سازمان مدیربت چه کسی بود. فقط بدانید اولا هر کس به حاج زارع خیانت کرد عاقبت خوبی نداشته است دوما یکه تازی فعلی تاج و لیدر هاش مدیون خودزنی و کارشکنی سیاسیون بویراحمد است نه طبل توخالی آنها. ماه برای همیشه پشت ابر نمی ماند.

   0

   1
  14. ناشناس گفت:

   بنازم تاج راکه درجلسه حضورنداشت ولی حرفشوزد درجواب رضایت شمااول بریدخودتون راجمع کنیدبعددرموردنفت کجاران حرف بزنید

   0

   0

  
  امروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 • آقای خورشیدی: ۲۲ بهمن روز اتحاد بود نه روزکینه ورزی و انتقام جویی
 • مسابقات ورزشی دانش آموزان بسیج ناحیه مقاومت شهرستان گچساران برگزار شد+تصاویر
 • پیام تسلیت شهردار باشت به مناسبت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران در انفجار تروریستی سیستان و بلوچستان
 • مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • احتمال حضور فرماندار سالیان نه چندان دور  گچساران در انتخابات آینده مجلس
 • حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان+جزییات
 • سیاه نمایی سردار در حسینیه بهبهانیهای گچساران
 • واکنش قابل تأمل مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد به گلایه ها و نقدهای مطرح شده اخیر
 • حکایت اصلاح طلبان ورژن جدیدی که از اصلاحات هیچ نمیدانند
 • بازگشایی تمامی مسیرهای اصلی منتهی به مرکز استان/۱۰۲ مصدوم حاصل سوانح رانندگی ۴۸ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد/ بارش مجدد باران در کهگیلویه و بویراحمد
 •