طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81474 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود. به گزارش فانوس زاگرس به نقل فارس ،سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود. […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود.

  به گزارش فانوس زاگرس به نقل فارس ،سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در حالی برگزار شد که پرحاشیه‌ترین شورای برنامه‌ریزی ظرف چند سال اخیر بود.

   

  این حاشیه‌ها زمانی آغاز شد که نوروزی رئیس برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اعتبارات یک سوم و دو سوم و ترمیمی نفت سخن به میان آورد و نحوه و چگونگی توزیع آن در استان را تشریح کرد.

   

  بلافاصله پس از اظهارات نوروزی نوبت به زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس رسید تا موضوع عدالت و بی‌عدالتی در توزیع بودجه را پیش کشیده و آماری از جمعیت حوزه انتخابیه خود و همچنین مهاجرپذیر بودن شهر یاسوج ارائه کند.

   

  نماینده مردم بویراحمد و دنا همچنین نامه‌ای از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را قرائت کرد که در آن رئیس مجلس دستور داده بود که اعتبارات نفت نه به صورت منطقه‌ای بلکه به صورت استانی توزیع شود.

   

  پس از قرائت این نامه توسط زارعی بود که نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان این گونه عنوان کرد که تا موقعی که دستورالعملی از سوی سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای نوبخت در این خصوص نیاید به همان روال سابق اعتبارات نفت تقسیم خواهد شد.

   

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم بعد از اظهارات زارعی و نوروزی با بیان اینکه همه استان برای ما یکپارچه و واحد است و برای همه جا به عدالت رفتار خواهیم کرد از نوروزی خواست تا فرصت ۱۵ روزه‌ای داده شود تا سرنوشت این قضیه معلوم شود.

   

  به گزارش فارس از این جا بود که نشست شورای برنامه‌ریزی استان وارد حواشی بیشتری شد و فرماندار گچساران به پیامکی از سوی تاجگردون اشاره کرد که در آن گفته بود اصولا آقای زارعی در جلسه‌ای که در مجلس برای همین کار گرفته شده بود حضور نداشته است.

   

  زارعی نماینده بویراحمد و دنا هم این کار را عین بی‌اخلاقی دانست و گفت: در آن جلسه حضور داشته‌ام و به صرف این که حضور هم نداشته بودم نباید چنین پیامکی را در این جلسه می‌خواندید.

   

  سپس نوروزی خطاب به استاندار گفت که نمی‌توانیم یک استان را تعطیل کنیم تا که دستورالعملی جدید از تهران بیاید.

   

  استاندار هم با بیان اینکه رئیس شورای برنامه‌ریزی استان من هستم خاطرنشان کرد: همیشه موافقت‌ نامه‌ها چند ماه دیرتر مبادله می‌شد و چه اشکال دارد که شما هم چند روز صبر کنید تا که تکلیف این موضوع روشن شود.

   

  زارعی نماینده بویراحمد و دنا به موضوعی اشاره کرد که خارج از مذاکرات مجلس برخی‌ها در این دستورالعمل دست برده‌اند و عبارت منطقه‌ای را جایگزین استانی کرده‌‌اند.

   

  البته داد نوروزی زمانی بالا رفت که استاندار گفت شما که برخی موافقت‌نامه‌ها را ۹ ماه بعد مبادله می‌کردی چه اشکال دارد حالا هم یکی دو ماهی صبر کنید.

   

  حسن نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هم به استاندار گفت اگر خودتان مسؤولیت این کار را متقبل می‌شوید من حرفی ندارم.

   

   استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این نشست به بهترین وجه جلوی تنش را گرفت همه این حرف‌ها را برای توسعه استان دانست و گفت: این اعتبارات در نهایت به استان خواهد آمد و همه نقاط استان برای ما و نمایندگان مجلس یکی است.

   

   از دیگر اظهاراتی که در این جلسه مطرح شد به این شرح بود.

   

  استاندار: در نهایت ملاک ما قانون است و هر چه قانون در مورد اعتبارات نفت بگوید عمل می‌کنیم.

   

  استاندار خطاب به فرماندار بویراحمد: اگر بخواهید در مورد این قضیه حرف بزنید و ادامه دهید میکروفن شما را قطع می‌کنم شما آدم منطقی بودید.

   

  گوهرگانی: من خودم بچه گچسارانم و از آقای نوروزی می‌خواهم که برای این موضوع یک فرصت ۱۵ تا ۱۶ روزه بدهد و خودم هم پیگیر آن خواهم بود.

   

  نوروزی: آقای گوهرگانی این موضوع اصلا در حیطه مسؤولیت شما نیست و شما نیستید که باید پاسخ سازمان برنامه و بودجه را بدهید.

   

  به گزارش فارس در پایان حسن نوروزی پشت تریبون رفت و خطاب به آقای زارع گفت رسما از شما معذرت می‌خواهم اگر حرف تندی زدم به خاطر انجام امورات سازمان برنامه و بودجه بوده و احترام شما واجب است.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  16 نظر برای “گزارشی از جلسه شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد/پیامک تنش‌زای تاجگردون به فرماندار/عصبانیت شدید زارعی از سماجت نوروزی/زارعی همچنان پیگیر نحوه تقسیم اعتبارات نفت”
  1. ناشناس گفت:

   از استاندار محترم تقاضا داریم مقداری از اعتبار نفت را جهت اصلاح وضعیت آلودگی زیست محیطی ناشی از چاه های نفت در گچساران و روستاها ی سراب ننیز ،آب شیرین ،لیشتر و ……. اختصاص دهند تا ناهنجاری های مادرزادی ناشی از آلودگی آب و هوا در منطقه نفت خیز گچساران کاهش یابد.

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   آقای حسن نوروزی و استاندار محترم لطفا عقب ماندگی گچساران شهر نفت خیز ی که۱۰ درصد نفت کشور را تامین میکنه حیران کنید به فکر جوانان بیکار گچساران باشید که زیر پایشان طلای سیاه می باشد و از بیکاری مبتلا به ایدز و اعتیاد می باشند و آسیب های اجتماعی ناشی از شهر صنعتی را لطفا با درآمد آن درمان کنید؟ سهم خواهی نماینده بویر احمد از درآمد دو در هزار نفت غیر منطقی و متاسفانه نیست!!!!!!

   2

   0
  3. ناشناس گفت:

   خخخخ. دم رحیمی گرم

   فرماندار بویراحمد فقط میخواد از زارعی تعریف کنه. همین. مجبور نیستی حرف بزنی که

   3

   0
  4. بهمیی گفت:

   بنازم به غیرت و شجاعت و در آخر ادب دکتر نوروزی.خدای حفظت کنه برادر

   2

   0
  5. ناشناس گفت:

   تنها راه برون رفت جدا کردن گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد وباید این کار شود واقعا از نمایند گان قبلی گچساران مردم گله مندند شما یاسوج قبل از سال ۷۰با امروز مقایسه کنید چه درامدهای گچساران داشت ودر کجا خرج می شد خدا به فریاد مردم گچساران برسد کسی جای نماینده فعلی بیاید چکار خواهد شد

   3

   0
  6. ناشناس گفت:

   مردم گچساران وباشت در زمان رییسان جموری سابق حال خواهان جدایی از استان بودند

   2

   0
  7. ناشناس گفت:

   حق ناس در گذشته چه خیانتهای به گچساران می شد گرما ۵۰درجه جوانان ومردان که در خارج از گچساران زیر آتش هشت سال دفاع مقدس وشهدای نفت و بوی گاز ترش وانواع مرض هاحال با انفجارهای پی در پی وکشته شدن انها برای اقتصاد کشور خدمت می کنند واقای نماینده در مرکز استان با اب هوای خنک چه می گویید دیگر گذشته تکر ا نخواهد شد

   3

   0
  8. سعید گفت:

   ارتقاء فرمانداری گچساران ب فرمانداری ویژه حق مسلم شهر نفت خیز گچساران.. آقای تاجگردون باید پیگیری کنه.در ضمن آقای نوروزی حرف خوب ی ب گوهرگانی زد..این ضربه‌ای ک یاسوج در بخش تقسیم اعتبارات در چند سال گذشته ب گچساران زده آمریکا ب ایران این ظلم نکرده بود.

   2

   0
  9. گچسارانی گفت:

   درود بر میرشکار

   1

   0
  10. گشین گفت:

   جونم من نفشزشهردار باشت میگن اصلا کوتاه نیومد توجلسه خیلی هم سرو صداکرد

   1

   0
  11. ناشناس گفت:

   اقای گوهرگانی چکاره دخالت می کند به خاطر پست ازش نگیر ند در طول چهل سال ظلم به گچساران وباشت دراسنان کردند کسی نبود دفاع کند به همت نماینده قوی وفرزندان گچساران در مرکز استان انشاالله حق گرفته خواهد شد

   0

   0
  12. رضایت گفت:

   دوست عزیزی که اینقدر گچساران گچساران میکنی ۷۰درصد خاک و آب و مراتع گچساران مال ما بویراحمد ی ها هستش.اینو خودتون هم میدانید.بنابراین رشد گچساران و حومه ابتدا به نفع ما و سپس به نفع شماهاست.لذا موضوعی که در مجلس مصوب و اعلام گردید هیچ کسی حق تغییر در آن را نداشته ضمن اینکه شما مالک گچساران نیستید که برای خروج آن از استان تصمیم بگیرید.مگر اینکه همه مالکین و کسانی که در این شهر منافعی دارند رضایت ندهند.حتما گوش شنوا و چشم بینا ندارید و بیرون از استان همچون قائمه و کازرون رو نمی بینید.همین جمعه و شنبه مجددا در آنجا درگیری بود.پس لطفا تز ندید.

   0

   2
  13. بویراحمد گفت:

   فعلا که حاج زارعی مجبوره یه تنه در مقابل زیاده خواهی های تاج و مدیران خودشیرین برای عزت بویراحمد بایسته. آقای نوروزی فراموش نکن معرف اصلی و حامی اولی شما برای سازمان مدیربت چه کسی بود. فقط بدانید اولا هر کس به حاج زارع خیانت کرد عاقبت خوبی نداشته است دوما یکه تازی فعلی تاج و لیدر هاش مدیون خودزنی و کارشکنی سیاسیون بویراحمد است نه طبل توخالی آنها. ماه برای همیشه پشت ابر نمی ماند.

   0

   1
  14. ناشناس گفت:

   بنازم تاج راکه درجلسه حضورنداشت ولی حرفشوزد درجواب رضایت شمااول بریدخودتون راجمع کنیدبعددرموردنفت کجاران حرف بزنید

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 • ماجرای “شیرینی الف ” شعبه یاسوج ؛ سناریو یا واقعیت؟؟!! / لزوم ورود استاندار به موضوع پیش آمده
 • یادداشت عدل هاشمی پور در واکنش به سفر نماینده بویراحمد و دنا در روستای آجم
 • عضو شورای روستای پاتاوه آجم دیشموک:مسئولان کهگیلویه بزرگ ما را فراموش کرده اند/سفر نماینده بویراحمد و دنا انتخاباتی نبود
 • چه کسی سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران می شود؟؟
 • تحلیل محمد علی وکیلی از انتخابات آتی مجلس در کشور
 • در نشست کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات شهرستان گچساران چه گذشت؟/ از توصیه جدی تاجگردون به مدیران درباره سختی های جذب اعتبارات تا انتقاد تاجگردون از موضع گیری و حاشیه سازی برخی رسانه ها علیه نفت + تصاویر
 •