طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81059 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   تاجگردون سلطان کودکان رسانه و قلم های ارزان قیمت…   به قلم یعقوب درویشیان       از پریشانی بازار حقیقت ای دریغ ! هر به چاه افتاده ای را جای یوسف میخرید.. امروزه، رسانه هاوسیاست همزادهستند. رسانه های هر جامعه،بخشی اززندگی سیاسی آن جامعه به شمار می آیند‌. رسانه ها، همانگونه […]

  فانوس زاگرس؛

   

  تاجگردون سلطان کودکان رسانه و قلم های ارزان قیمت…

   

  به قلم یعقوب درویشیان

   

   

   

  از پریشانی بازار حقیقت ای دریغ !
  هر به چاه افتاده ای را جای یوسف میخرید..

  امروزه، رسانه هاوسیاست همزادهستند. رسانه های هر جامعه،بخشی اززندگی سیاسی آن جامعه به شمار می آیند‌. رسانه ها، همانگونه که میتوانند در خدمت قدرت سیاسی باشند، همانگونه نیز قادر به خالی کردن زیر پای افراد در راس قدرت نیز هستند.

  رسانه ها باید در نقش صدای مردم عمل کنند..نقشی که به آنان حق میدهد تامقامات سیاسی را بازخواست کنند و سازمانهای دولتی و فعالیت های دولتیان راتیزبینانه، زیر ذره بین قرار دهند.

  به طور کلی رابطه ی بین سیاست ورسانه، ازنوع رابطه ی قدرت است.دراین رابطه همواره باید دو بُعد را به موازات هم در نظر گرفت. نخست، قدرت سیاستمداران ، احزاب و دیگرگروه های ذی نفع، به عنوان کنترل کننده ی رسانه ها.
  دوم، قدرت خود رسانه هابه عنوان نگهبانان ومراقبان رفتارصاحبان قدرت.

  در بُعد اول ، صاحبان قدرت تلاش میکنند تا بانفوذ وکنترل بر رسانه ها، آنها وادار کنند تا واقعیت ها را به وضوح منعکس نکنند ویا جهت گیری های خاصی را به مخاطبان تحمیل کنند‌ و یا ایده های مورد نیاز سیاستمداران را برای باقی ماندن آنها در قدرت، تولید کنندو به اصطلاح نقش *اِسپِین دکتر*ها را بازی کنند.

  اسپین دکترها سخنگویان سیاسیِ غیر رسمی هستندکه جهت ترویج یک هدف سیاسی در میان رسانه ها ونیز برای اصلاح و پوشاندن لغزش های کلامی و تپق های مقامات سیاسی تلاش میکنند.

  دربُعد دوم، قدرت رسانه ها در درمراقبت ازرفتارحاکمان سیاسی بستگی به استقلال و تاثیر گذاری آنان دارد.
  این روزها، اما دیگر مرز سنتی میان رسانه ها و سیاست به اعتبار سابقِ خود باقی نیست.

  دیگر سیاست حقیقی وجود ندارد. همه جا منافع حرف اول را میزند.امروز سیاست مجازی شده است.برندگان و بازندگان سیاسی توسط رسانه ها مشخص میشوند.

  این روزها اسپین دکترها یا سخنگوهای سیاسی غیر مجاز به صورت گسترده تلاش در تطهیر تاجگردون دارند.
  تاجگردون یک مسول و نماینده است و قطعا باید نقد بشود. باید پاسخگو باشد. باید مردمی و ساده زیست باشد، اما متاسفانه برخی از افراد کم سن وسال و دست به قلم که از قضای روزگار حُب شدید تاجگردون را نیز در کارنامه دارند ، تنها و تنها به دلیل نیاز به دیده شدن و توجهات اجتماعی ، تاجگردون را در حد یک بت پرستش میکنند و چشم بر واقعیات بسته اند و در برابر هر سخن حق و به جایی به حرمت ها و شخصیت ها و قلم ها حمله میکنند تا شاید اربابشان از آنان راضی بماند و در جمع دوستان همسال و همبازی های سیاسی شان به چند سطر نوشته های شتر، گاو، پلنگشان اشاره کنند و پُز بدهند.

  کسانی که سن سیاسی وفعالیت رسانه ای شان به کمتر از دو سال میرسد و شناسنامه شان نیز کمتر از پنج مُهر انتخاباتی اعم از شورای اسلامی روستا و نمایندگی مجلس شورای اسلامی را لمس نکرده است، آنهایی که قلمشان ارزان و هنرشان تصحیح نوشته های منتقدان تاجگردون بوده است و در کانالهای مجازی در نقش یک معلم دیکته ظاهر میشده و میشوند؛ آنها که غلط گیر شدند چون راهی برای دفاع از عملکرد تاجگردون و پاسخ به مطالبات جوانان ندارند!! برای خوشایند اربابشان با متنی سراسر اشتباه و حمله ، تلاش میکنند تا به فریب افکار عمومی دست بزنند و قلم درویشیان را لرزان و سرشار از استیصال معرفی میکنند حال آنکه خودشان هنوز نتوانسته اند تفاوت نهاد وگزاره و حتی افعال ربطی را در نوشتارشان تشخیص بدهند و کاربرد درست جناس و ایهام را نمیدانند.
  به فرض محال که: قلم درویشیان لرزان بود ومستاصل- که این از توهمتان بوده_ شما چرا ترسان و لرزانید و از قلم درویشیان ها و مطالبات میثم ها هراس دارید؟ شماها چرا از نقد تاجگردون میترسید؟ شما چرا گزارش عملکردتان به بوته ی قضاوت افکار عمومی نمیگذارید؟

  چرا در مقابل نابهنجاری های رفتاری اطرافیان تاجگردون سکوت پیشه میکنید؟

  چرا بعد از تالار بهار و ضرب و شتم جانباز و اعتراض جوانان دیل و تیراندازی همراهان تاجگردون در لیشتر و انتشار ایمیل ابزاری تاجگردون به اطلاع مردم نمیرسانید که دلیل خشونت های سیاسی در گچساران ، شما و همراهانتان هستید؟ چرا از نماینده ای دفاع میکنید که اطرافش را برخی آدمهای ……… شهر احاطه کرده اند؟

  چگونه میخواهید آثار ترس از چماق هایتان را از ذهن جامعه بزدائید؟

  چگونه شب آسوده میخوابید و از واقعیات جامعه حرفی نمیزنید؟

  جای تاسف است که بعد از جلسه ی افطار لیشتر ، همراهان تاجگردون از شوق و خوشحالی که اربابشان مورد سوال و جواب واقع نشده است در خارج روستا دست به اسلحه میبرند و با رگبار گلوله ها هم خوشحالی می کنند و هم حس ترس را به اهالی القا میکنند ولی برخی کودکان بازیگوش در رسانه ها دَم فرو می بندند و سفرهای برون مرزی تاجگردون را پوشش میدهند و تاسف برانگیز تر آنکه نهادهای امنیتی در قبال این قانون شکنی سکوت میکنند.
  شما چرا هنوز به مطالبات جوانان و اشتغال پاسخی نداده اید؟ شما که باید روحیه ی نقد پذیری داشته باشید چرا نقد و منتقد را برنمیتابید؟؟؟

  تاجگردون هنوز در گرداب دیل غوطه میزند و این را بغضها وسکوتتان و بعدها تلاش برای تطهیرتان فریاد میزند. شما رسانه ای های منتسب به تاجگردون آنقدر بی مبالات و بی اخلاق بودید که بعد از حادثه ی دیل برای برائت تاجگردون دست به انتشار اسامی افراد به کارگیری شده از اهالی دیل زدید و اصل امانتداری را زیر پا گذاشتید. اگر تاجگردون قصدش بازی با آبروی افراد و قهرمانسازی از خودش نبود چرا اسامی افراد مشغول شده که باید به صورت محرمانه در دفترش نگهداری میشد را در اختیار شما و سایررسانه های منسوب قرارداد؟؟

  به حریم خصوصی افراد به کارگیری شده تجاوز کردید و با انتشار اسامی، تلاششان را برای معاش زیر سوال بردید.
  با انتشار یک بیانیه ی جعلی؛ و دیکته ای که مجری تان در دیل قرائت کرد به نام برائت جوانان دیل مطلب زدید و روزهای آخر خرداد را دراتاق فکر ورسانه هاتان به برائت تاجگردون پرداختید.

  تاجگردون تلاش میکند تا با اِسپین دکترهایش و با کانالهای مجازی همین کودکان سیاسی ، افکار عمومی را به بازی بگیرد و مطالبات مردم را پاسخ ندهد.

  کودکان سیاسی تاجگردون نیز در توهم خود بزرگ بینی تلاش میکنند تا خود را قهرمان پنداشته و در صفحات مجازی مشق شبشان را تحریر کنند، گاهی وعده میدهند که پروژه ی آب فلان جا را حل میکنیم و گاهی نیز مشکل استخدام های فامیلی در شرکت نفت را….

  کودکان سیاسی که پدرخوانده تاجگردون آنان را به ضیافت افطاری دعوت نمیکند و از جلسات تاجگردون بی اطلاعند و برای دسترسی به آرزوهایشان به دیوار تاجگردون تکیه داده اند، با حمله به نیروهای انقلابی و تفکر انقلابی تلاش دارند تا ناکامی های تاجگردون را توجیه کنند!!! نیروها و تفکر انقلابی سالهاست که برای سربلندی این نظام وانقلاب هزینه میپردازد و آگاه باشید که درویشیان نیز قلمش را به منکر آلوده نمیکند و برخلاف شما به جای نقد عملکرد، شخصیت های حقیقی را مورد حمله و نقدِ مریضانه قرار نمیدهد.

  سخنگوهای پراگماتیک تاجگردون، از حضور تاجگردون در تیم اقتصادی دولت سخن میرانند حال آنکه فراموش کرده اند که پدرخوانده ی محترمشان مسوول کمیسون برنامه و بودجه ی کشور بوده است و این آش شله قلمکار، هنر معمار اقتصادشان میباشد._ خدا را شکر طرف معمار بود نه کارگر اقتصاد_
  تاجگردون هنرِ خدمت گرفتن از آدم های ارزان را به نیکی میشناسد. آدم های ارزان قیمتی که در حدیک مورچه ی کارگر خود و قلمشان را در اختیار تاجگردون قرار داده اند تا به آواز خروس و صدای اگزوز ماشینها واکنش نشان بدهند و تلاش کنند تا در راه تاجگردون سربازانی فداکار باشند.

  کودکانی رسانه ای که هنوز از دوران بازیگوشی و کپی برداری به بلوغ سیاسی نرسیده اند و هر ازگاهی تلاش میکنند با شکستن حریم ها و حرمت ها غائله ای را آرام کنند ولی غائله ساز میشوند.

  رسانه را پاس بدارید. اگر ارزان بودید دیگر ارزان نباشید. برای رضایت تاجگردون از آبرو و حریم دیگران مایه نگذارید.

  به عمل خویش متکی باشید نه به حاتم های باغ بنوشکه.

   

  در پایان یادآور میشوم که به دلایل خاص از نوشتن جوابیه و یادداشت پراکنی و تضییع وقت خود و جامعه ام برای متنبه ساختن این کودکان رسانه ای معذورم .

   

  ای دریغ بر شماها که از حقیقت به دورید و:
  هر به چاه افتاده ای را جای “یوسف” میخرید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “تاجگردون سلطان کودکان رسانه و قلم های ارزان قیمت…”
  1. اصلاح طلب گفت:

   ننگ بر فعالیت رسانه ای مصطفی خادمی که بخاطر استخدام برادرش در اداره استاندارد شیراز این چنین برای تاج گردون تملق میکند

   4

   0
   • دیل گفت:

    میگم این یعقوب کار و زندگی نداره ؟
    چرا همش به فکر نوشتن چرت و پرته ؟
    حداقل بشین خونه بازی های جام جهانی رو نگاه کن .
    والا عدل …….. جلوت نمیندازه چه برسه به تاجگردون

    1

    0
  2. ناشناس گفت:

   والله اقای درویشیان ۴۰ساله درمسایل سیاسی ام تاحالانامی ازت نشنیده ام فکرکنم دجارتوهم شده ای بی جهت خودتوبزرک نکن بزارمردم قضاوت کنند

   0

   4
   • ناشناس گفت:

    اگه ۴۰ ساله تو مسائل سیاسی هستی اینجا تو این فضای مجازی نبودی و جایگاه خیلی بزرگتری داشتی و نمیخواست وقت تلف کنی یا فشار بیاد بهت

    4

    0
  3. سینا گفت:

   بسیار بسیار عالی بود.

   3

   0
  4. نارگ موسی گفت:

   ببخشید یعنی میگی منم هستم؟ شما؟

   0

   2
  5. ناشناس گفت:

   ماشاالله چقد قلمت در راه سردار هاشمی گرونه بابا جون من کاری به تاجگردون ندارم ولی دلیل کارات اطلاع ندارم ولی تمام مقالت در مورد خودت صدق میکنه آقای درویشیان فقط بجای تاجگردون باید بنویسن هاشمی کسی نباید بگه عدل فلان تا ده تا متن رگباری نوشتی در دفاع ازش

   0

   3
  6. ناشناس گفت:

   نمیدونستم فضای مجازی همان مسایل سیاسیه یاد……. بخیرk

   0

   0
  7. طاهري گفت:

   برادر درويشيان عزيز به زيبايي هرچه تمامتر حق مطلب را ادا كردي كاش كساني كه الان شده اند ماله كش تاجگردون به ياد بياورند كه روستاي محل سكونتشان آب آشاميدني مناسب ندارد و حتي قولهاي دروغ اربابشان هم برايشان آب ونان نشده.متاسفانه وقتي گروهي ماله كش در فضاي رسانه اي اين منطقه جولان ميدهند ديگر جايي براي پرسش وپاسخ از عملكرد اربابشان نيست وكوچكترين نقد براي خود و ولي شان را اعلام جنگ قلمدادميكنند اما ما به شما وهمه كساني كه براي حل مشكلات مردم قدمي برميدارند خداقوت وخسته نباشيد ميگوييم واميدواريم كه در نقد مسؤلين ميدان را به بچه ها واگذار نكنيد وكمافي السابق بر اصولتان استوار بمانيد

   3

   0
  8. عابدزاده گفت:

   خداوکیلی خودت فهمیدی چی نوشتی؟

   0

   1
  9. دیل گفت:

   احسنت بر آقای درویشیان⁦:.احسنت

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • واکنش رئیس دانشگاه آزاد یاسوج به حذف اساتید غیر‌همفکر در این دانشگاه
 • آیین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی زاهدان در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • تحلیلی بر رویداد شایع بی مهری  لُرتباران به زبان و فرهنگ مادری 
 • واکنش آبفای شهری دوگنبدان به خبر فانوس زاگرس
 • عامل تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران دستگیر شد
 • آخرین وضعیت طرح  کارخانه لاستیک‌سازی سبز ،  ۷۲۵ روز بعد از کلنگ زنی
 • پاسخ مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به نتایج شائبه برانگیز استخدام های این اداره کل
 • دستورات راهبردی غریب پور برای افق های جدید در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم فولاد
 • اداره ای دولتی در گچساران که آب در آن پیدا نمی شود؟!+تصاویر
 • نقدی بر نماینده گچساران و باشت ؛ چماقدارانی در قالب رسانه
 • انتصابی که در بویراحمد جنجال به پا کرد کرده است
 • توهم ریزش در اردوگاه رقیب و خویشتن داری سردار هاشمی پور
 • استخدام راننده خانم و آقا با شرايط ويژه در تاكسي بين المللي ماكسيم گچساران +جزييات
 • کم لطفی به همسر شریعتی، نادیده گرفتن خدمات شریعتی به انقلاب و اسلام است
 • جنگ تامرادی ۱۳۰۹ و تبعید خوانین کهگیلویه و ممسنی به تهران به روایت اسناد (بخش اول)
 • جوابیه ای به یادداشت: “سریال آبکی نماینده کهگیلویه در مجلس”
 • تقدیر سازمان مدیریت بحران کشور از مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد
 • تصاویری از سد چم شیر گچساران ؛ بلندترین سد بتن غلتکی خاورمیانه
 • جزییات تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران از زبان دادستان شهرستان
 • سریال نماینده کهگیلویه در مجلس: قسمت اول
 •